Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μένα δεν παιζει σε κανέναν browser!

Ουτε με το σπασμένο flash απο xda ουτε με το original!

Στον dolphin εχω ενεργοποιήσει να παιζει flash και να μου τα δείχνει σαν desktop αλλά τίποτα!

Έχω κανει τα παντα!

 

Εάν δε σου παίζουν σαν Desktop, δοκίμασε και iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση το flash και στον δεύτερο χρήστη αν υπάρχει και μετά ξανα εγκατάσταση στον δικό σου χρήστη.

 

Τίποτα!

Και ενα παλικάρι πιο πίσω είχε το ίδιο πρόβλημα και δεν πρεπει να βρήκε λύση!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα σκασω.Εχω δοκιμασει τα παντα και flash δεν μου παιζει.

Ενω πριν λιγες μερες επαιζε κανονικα.

Καποια αναβαθμιση εφαρμογης την εκανε τη δουλεια.

Σε σας παιζει κανονικα;;Καμια.ιδεα;;

 

Ούτε εγώ μπορώ να παίξω flash εδώ και αρκετό καιρό. Και δυστυχώς έχω δοκιμάσει τα πάντα.. :(

Link to comment
Share on other sites

http://techmaniacs.gr/lg-g2-mini-review/

Ανοιξτε μια το review απο techmaniacs και πείτε μου αν σας δείχνει το βίντεο.Με το κινητό με custom 4.4 το βλέπω.Με το tablet με official 4.4 δεν το βλέπω.

Για πείτε αν το βλέπετε!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

http://techmaniacs.gr/lg-g2-mini-review/

Ανοιξτε μια το review απο techmaniacs και πείτε μου αν σας δείχνει το βίντεο.Με το κινητό με custom 4.4 το βλέπω.Με το tablet με official 4.4 δεν το βλέπω.

Για πείτε αν το βλέπετε!

 

Στο μαμίσιο περιηγητή παίζει κανονικά :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Στο μαμίσιο περιηγητή παίζει κανονικά :)

 

Οκ φιλέ μου Ευχαριστώ!

Θέλει ενα factory reset για να στρώσει.Δεν υπάρχει αλλη λύση.

Έχει βάλει κανεις καμια customia να προτείνει καμια rom;

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα το root και γυρισα σε art.

Εκανα και επαναφορά μπας και στρώσει αλλά ακόμα δεν μου παιζει flash.

Όσοι έχετε art μετα την επανεκκίνηση σας γράφει χρηση dalvik η χρηση art;

Λίγο πιο ομαλό το βλέπω με art

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Χρηση ART.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα το root και γυρισα σε art.

Εκανα και επαναφορά μπας και στρώσει αλλά ακόμα δεν μου παιζει flash.

Όσοι έχετε art μετα την επανεκκίνηση σας γράφει χρηση dalvik η χρηση art;

Λίγο πιο ομαλό το βλέπω με art

 

Αν δεν κανω λαθος,ρουτ,art ή dalvik δεν εχουν καμια σχεση με το flash:worry:...Ειναι αποφαση της εταιριας(της google αν δεν κανω λαθος),να σταματησει την υποστηριξη φλας...Οποτε δε νομιζω ολα τα παραπανω να εχουν σχεση...Με το art,θεωρητικα,ανοιγουν γρηγοροτερα οι εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος,ρουτ,art ή dalvik δεν εχουν καμια σχεση με το flash:worry:...Ειναι αποφαση της εταιριας(της google αν δεν κανω λαθος),να σταματησει την υποστηριξη φλας...Οποτε δε νομιζω ολα τα παραπανω να εχουν σχεση...Με το art,θεωρητικα,ανοιγουν γρηγοροτερα οι εφαρμογες

 

Ναι για να στρώσει το flash εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Αλλα παλι τίποτα.Θα ξαναπερασω την Ρομ τώρα να δω τι θα γίνει.Και μετα θα πάω σε custom.

Το να βγάλω το Ρουτ και να γυρίσω σε αρτ είναι αλλουνου παπα ευαγγέλιο! :p

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την mahdi rom και επιτέλους έχω flash!

Νόμιζε οτι θα μου ξεφυγει!

Το ταμπλετ προς το παρόν πηγαινει πολύ αερατα αλλά είναι νωρίς ακόμα.Θέλω να δω πως τα πηγαινει και η μπαταρία.

Εδώ θα είμαστε και θα ενημερωσω.

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την mahdi rom και επιτέλους έχω flash!

Νόμιζε οτι θα μου ξεφυγει!

Το ταμπλετ προς το παρόν πηγαινει πολύ αερατα αλλά είναι νωρίς ακόμα.Θέλω να δω πως τα πηγαινει και η μπαταρία.

Εδώ θα είμαστε και θα ενημερωσω.

 

Πηγαίνει καλύτερα από τη stock kitkat; Πως πέρασες custom recovery;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχει καταφερει κανεις να δουλεψει το tablet με usb stick που εχει 3G? (εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι)

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2554121&page=11

με το τελευταιο ποστ σελιδα 11 κανεις root και περνας recovery

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2581988

απο εδω κατεβαζεις rom+gapps και τα flashαρεις κανονικα μεσω του recovery

 

Αν και ειναι νωρις για να απαντησω μου φαινεται πως τα κανει ολα ακαριαια!:D

Πηγαινει σιγουρα καλυτερα απο την stock. Θελω να τσεκαρω και ποσο σταθερη ειναι ομως

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχει καταφερει κανεις να δουλεψει το tablet με usb stick που εχει 3G? (εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι)

Ευχαριστω...

αυτο ψαχνω και εγω, αλλα τιποτα. ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Είδατε τα 3 καινούρια GPADs που βγάζει η LG;

Πως γίνεται να τα βγάζει χειρότερα απο το προηγούμενο μοντελο της;

Με βλέπω να μένω καιρό με το τερατακι τώρα που αρχισα και τα customizations μιας και στην απέναντι μερια(samsung) δεν αξίζει να πας τελικά λόγω knox.

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. μετά από καιρό έβαλα επιτέλους μία micro sd στο ταμπλετάκι. το θέμα είναι ότι δεν διαβάζει καθόλου τα αρχεία που έχει μέσα. είναι 64gb και έχω βάλει περίπου 2gb διάφορα pdf και δεν βλέπει τίποτα. μου λέει ότι δεν υπάρχουν αρχεία. είναι δυνατόν? την formara σε ntfs αλλά τπτ. καμιά ιδέα? σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο?

 

επίσης όταν μπαίνουμε στα αρχεία εκεί που γράφει την ημερομηνία λέει το εξής: στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο την σημερινή ημερομηνία και στην κάρτα sd γράφει 28/3/1970!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εχω το gpad εδω και ενα μηνα, rooted και αναβαθμισμενο σε 4.4.2 απο update που εκανα μεσα απο ταμπλετ.

πριν καποιες μερες θελοντας να περασω ενα αλλο kernel - οπου και δε το καταφερα - χαλασα το recovery θελοντας να περασω και το TWRP.

 

Στην τελικη εκανα φορματ, χανοντας τα παντα διοτι δεν boot-αριζε

Φυσικα και παλι δεν εφτιαξε κατι διοτι ειχα χασει τα παντα.

Μπηκα σε download mode και flash-αρα μια 4.4.2 η οποια ειναι ενδεχομενος beta 18A με το LG Flash tool το οποιο υποστηριζει tot αρχεια

 

Επειδη δεν μπορω με το LG Tool που δινει η LG να περασω την στοκ 4.4.2 - υπαρχει περιπτωση να βρω την στοκ Rom 4.4.2 20Α ή 20B σε tot αρχειο - Η ακομα καποιο flash προγραμμα εκτος LG Tool που να υποστηριζει kdz αρχεια?

 

το LG Tool δεν αναγνωριζει παντα την συσκευη και εαν την αναγνωρισει καποιες επιλογες ειναι απενεργοποιημενες.

επισης μου δειχνει πως εχω την τελευταια εκδοση android (ενω εχω beta)

Επισης στον ελεγχο λογισμικου μεσα απο το ταμπλετ οταν κανω ενημερωση γραφει πως η συσκευη δεν εχει καταχωρηθει ακομα ενω ειναι και στο site της LG.

Πιο πριν οταν ειχα την stock 4.4.2 δεν ειχα προβλημα απλα μου εγραφε δεν υπαρχει αλλη ενημερωση.

(εχω περασει σωστα τους USB drivers)

 

Εχει καποιος σας καμια ιδεα τι να κανω?

Κοντευω να σαλταρω!

Edited by cyx09
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς με ποιον τρόπο μπορώ να αλλάζω τη γλώσσα όταν χρησιμοποιώ εξωτερικό πληκτρολόγιο? Υπάρχει η εφαρμογή greek hardware keyboard στο playstore, αλλά δεν λειτουργεί. Υποπτεύομαι ότι γι αυτό ευθύνεται η kit kat καθότι σε παλιότερο tablet με jelly bean λειτουργούσε κανονικά. Καμμιά άλλη ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

[/color]

καλησπερα

 

εχω το gpad εδω και ενα μηνα, rooted και αναβαθμισμενο σε 4.4.2 απο update που εκανα μεσα απο ταμπλετ.

πριν καποιες μερες θελοντας να περασω ενα αλλο kernel - οπου και δε το καταφερα - χαλασα το recovery θελοντας να περασω και το TWRP.

 

Στην τελικη εκανα φορματ, χανοντας τα παντα διοτι δεν boot-αριζε

Φυσικα και παλι δεν εφτιαξε κατι διοτι ειχα χασει τα παντα.

Μπηκα σε download mode και flash-αρα μια 4.4.2 η οποια ειναι ενδεχομενος beta 18A με το LG Flash tool το οποιο υποστηριζει tot αρχεια

 

Επειδη δεν μπορω με το LG Tool που δινει η LG να περασω την στοκ 4.4.2 - υπαρχει περιπτωση να βρω την στοκ Rom 4.4.2 20Α ή 20B σε tot αρχειο - Η ακομα καποιο flash προγραμμα εκτος LG Tool που να υποστηριζει kdz αρχεια?

 

το LG Tool δεν αναγνωριζει παντα την συσκευη και εαν την αναγνωρισει καποιες επιλογες ειναι απενεργοποιημενες.

επισης μου δειχνει πως εχω την τελευταια εκδοση android (ενω εχω beta)

Επισης στον ελεγχο λογισμικου μεσα απο το ταμπλετ οταν κανω ενημερωση γραφει πως η συσκευη δεν εχει καταχωρηθει ακομα ενω ειναι και στο site της LG.

Πιο πριν οταν ειχα την stock 4.4.2 δεν ειχα προβλημα απλα μου εγραφε δεν υπαρχει αλλη ενημερωση.

(εχω περασει σωστα τους USB drivers)

 

Εχει καποιος σας καμια ιδεα τι να κανω?

Κοντευω να σαλταρω!

 

διαβασε αυτο το φορουμ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2590185

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...