Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι εντωμεταξύ. Σας βγαζει μυνημα οτι το BT εχει σταματησει? Εχω αρχίσει να το βαριεμαι. Σε καθε αναβαθμιση εφαρμογης απο το store μου βγαζει 2 φορες οτι το ΒΤ εχει σταματησει και πρεπει να πατησω ΟΚ.

Εχει αρχισει να γινεται κουραστικο, ειδικά αν ειναι να γινουν στην σειρα πχ 4 αναβαθμισεις τοτε θα το βγαλει 8 φορες.

Το εψαξα λιγο στο νετ, το αναφερουν και αλλοι το προβλημα αλλα δεν βρηκα να αναφερεται καποια λυση.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το bluetooth δεν το εχει κανει σε μενα!

Εχει αρχισει ομως απο το πουθενα να μου αποσυνδεει στιγμιαια την καρτα μνημης!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Αφαιρέθηκαν μηνύματα.

 

Το παρόν θέμα δεν αφορά συγκρίσεις συσκευών. Αν θέλετε να συγκρίνετε συσκευές υπάρχει η ενότητα Τεχνολογικοί διαξιφισμοί.

Παρακαλώ συνεχίστε επί του θέματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ταμπλετ αναγνωριζει ολα τα στικακια μεσω καλωδιου otg; γιατι καπου ειδα για fat κατι. ειμαι ασχετος απο αυτα. μπορειτε να μου εξηγησει καποιος με τι ειναι συμβατο και τι ειναι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το bluetooth δεν το εχει κανει σε μενα!

Εχει αρχισει ομως απο το πουθενα να μου αποσυνδεει στιγμιαια την καρτα μνημης!

 

Ναι μου το εχει κανει 2 φορες και μενα. Σε ασχετες φασεις. Και οχι στιγμιαια. Πρεπει να κανω restart ή να την κανω mount μεσα απο τις ρυθμίσεις. Πιστευα οτι το εκανε οταν το άφηνα αχρησιμοποίητο για μεγαλο χρονικο διάστημα αλλα τελικα δεν ισχυει. Δεν εχω καταλήξει κάπου ηταν σε ασχετες μεταξυ τους στιγμές.

Να σε ρωτησω ομως μια λεπτομερια, χρησιμοποιηεις dalvik ή art;

Υποπτευομαι το art μηπως δημιουργει θεμα.

 

 

παιδια το ταμπλετ αναγνωριζει ολα τα στικακια μεσω καλωδιου otg; γιατι καπου ειδα για fat κατι. ειμαι ασχετος απο αυτα. μπορειτε να μου εξηγησει καποιος με τι ειναι συμβατο και τι ειναι αυτο;

 

Διαβάζει κατευθείαν FAT, FAT32, exFAT.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απλα το βαζεις σ ενα pc και μολις το δει πας με δεξι κλικ στα properties.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απλα το βαζεις σ ενα pc και μολις το δει πας με δεξι κλικ στα properties.

 

απλα επειδη θελω να αγορασω καποιο στικακι, δεν γινεται να ξερω απο πριν ετσι; θελω να πω δεν το λεει καπου η συσκευασια;

Link to comment
Share on other sites

απλα επειδη θελω να αγορασω καποιο στικακι, δεν γινεται να ξερω απο πριν ετσι; θελω να πω δεν το λεει καπου η συσκευασια;

 

Αυτό που συζητάμε είναι το σύστημα αρχείων (software). Η ίδια η συσκευή (hardware) δεν έχει θέμα. Απλά θα επιλέξεις τη διαμόρφωση που σε εξυπηρετεί περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συζητάμε είναι το σύστημα αρχείων (software). Η ίδια η συσκευή (hardware) δεν έχει θέμα. Απλά θα επιλέξεις τη διαμόρφωση που σε εξυπηρετεί περισσότερο.

 

σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το tabletάκι έχει GPS ή όχι? Στο ολλανδικό site της LG που το κοιτάω λέει ναι. Σε κάτι skroutzομάγαζα ή δεν αναφέρει καν ή, στην Ηλεκτρονική που το σκέφτομαι για αγορά, λέει όχι.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως και εχει. Και λειτουργει άψογα.

 

http://www.gsmarena.com/lg_g_pad_8_3-5673.php

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο εγω νομιζω οτι εχω καταλαβει ποτε το κανει χρησιμοποιω dalvik.

Ο art ειναι σε beta σταδιο ακομα και δεν διακινδυνευω τη σταθεροτητα του συστηματος.

Σε μενα αυτο με την sd το κανει οταν κλεινω την οθονη για πολυ λιγο παω να την ξαναανοιξω.Εκει στιγμιαια μου βγαζει το μηνυμα οτι η καρτα εχει επανασυνδεθει.

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!βρε παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι.εμενα το tablet μου εχει εμφανισει σε ενα σημειο της οθονης(κατω αριστερα προς την μεση) που συνηθως φαινεται σε λευκο ή χρωματιστο φοντο ενα σημαδι που δειχνει να ειναι λιγο πιο ασπρο.σαν σε εκεινο το σημειο ειναι λιγο πιο φωτεινη η οθονη,κατι σαν συννεφο.δεν ειναι μεγαλη η επιφανεια του.δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω:D .και γενικα δεν φαινεται πολυ ευκολα μετα δυσκολιας φαινεται και αναλογα πως το κρατας.το εχω 2 βδομαδες το ταμπλετ.δεν εχω καποιο αλλο προβλημα.το εχω αναβαθμισει κιολας.ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.απλα φοβαμαι μην ειναι κατι και χειροτερεψει.το εχει καποιος αλλος??
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ αυτό που λες ... δεν του δίνω σημασία και δεν έχω κανένα πρόβλημα... οπότε το αγνοώ.... το tabketaki Είναι άψογο με την 4.4!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι ε??? ενταξει και μενα δεν με πειραζει,δεν με ενοχλει γιατι δεν φαινεται κιολας πολυ εως καθολου αν δεν το ξερεις, απλα μην γινει χειροτερο αργοτερα ή μην του δημιουργησει καποιο αλλο προβλημα.ειδαλλως δεν με ενοχλει καθολου.:).

υπαρχει περιπτωση να φτιαξει με καποια μικροαναβαθμιση αργοτερα?

Link to comment
Share on other sites

Κανουμε την γνωστη διαδικασια με.το freegee για να ξεκλειδωσουμε τον bootloader και να περασουμε recovery;

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το GPS..Όταν δεν έχω σύνδεση wifi τότε φαίνεται να μην λειτουργεί. Ούτε στους χάρτες της google λειτουργει ο εντοπισμός, ούτε στο MyTrack βρίσκει τη διαδρομή μου. Ξέρετε εάν ενεργοποιείται με κάποιο τρόπο ή είναι συνεχεια σε λειτουργια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το GPS..Όταν δεν έχω σύνδεση wifi τότε φαίνεται να μην λειτουργεί. Ούτε στους χάρτες της google λειτουργει ο εντοπισμός, ούτε στο MyTrack βρίσκει τη διαδρομή μου. Ξέρετε εάν ενεργοποιείται με κάποιο τρόπο ή είναι συνεχεια σε λειτουργια?

 

Θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει τις επιλογές τοποθεσίας και να βρίσκεσαι σε ανοιχτό χώρο με ανεμπόδιστη θέα στον ουρανό για λίγη ώρα (με κλειστό το WiFi). Μπορείς να κατεβάσεις και το gps test για περισσότερο troubleshooting. Εάν δε σου δουλέψει έτσι, το πάς service.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει τις επιλογές τοποθεσίας και να βρίσκεσαι σε ανοιχτό χώρο με ανεμπόδιστη θέα στον ουρανό για λίγη ώρα (με κλειστό το WiFi). Μπορείς να κατεβάσεις και το gps test για περισσότερο troubleshooting. Εάν δε σου δουλέψει έτσι, το πάς service.

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κανουμε την γνωστη διαδικασια με.το freegee για να ξεκλειδωσουμε τον bootloader και να περασουμε recovery;

 

Τι έγινε βρε παιδιά όλοι με κλειδωμένο bootloader είμαστε;;

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε παιδιά όλοι με κλειδωμένο bootloader είμαστε;;

 

Είναι τόσο καλή η 4.4.2 που προσωπικά δεν ασχολήθηκα με root. Ούτε καν να βάλω το xpose που ήθελα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...