Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και official flash player από τον dolphin πλέον μετά το τελευταίο update! Χωρίς ανάγκη root πλέον. Μιας και μας το έκοψε η kitkat.

Πόσο μπροστά είσαι ρε Δελφίνι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και official flash player από τον dolphin πλέον μετά το τελευταίο update! Χωρίς ανάγκη root πλέον. Μιας και μας το έκοψε η kitkat.

Πόσο μπροστά είσαι ρε Δελφίνι!

 

Νομίζω το είχα αναφέρει σε ανύποπτη στιγμή, εμένα δούλεψε αμέσως στην 4.2 και δε σταμάτησε με την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα ολα αυτα, αλλα τπτ. Τελικα το πηγε πισω, κ δοκιμασαν τις τις εργοστασιακες ρυθμισεις, κ ληθηκε το θεμα... Μου ειχε ερθει σαν τελευταια λυση, αλλα λογω δουλειας αποσυντονιστηκα.

 

Εστω και ετσι εστρωσε λοιπον. Τελος καλο λοιπον. Αντε καλοριζικο κιόλας.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το καινούριο μου λάπτοπ που πήρα μαζί με την ταμπλέτα το παραχώρησα στην κόρη μου μιας και ασχολούμαι μόνο με το τερατάκι. Άλλο θέμα τώρα . Έχουμε κανα νέο για πρόγραμμα remote που να συνεργάζεται με την ταμπλέτα μας και να τηλεχειρίζεται περισσότερες συσκευές ? Edited by agiosggg
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το είχα αναφέρει σε ανύποπτη στιγμή, εμένα δούλεψε αμέσως στην 4.2 και δε σταμάτησε με την αναβάθμιση.

 

Τον stock δεν τον δοκίμασα, δεν τον χρησιμοποιώ ποτέ. Αλλά με τον dolphin δεν έπαιζε με την 4.4, παρά μόνο μετά την τελευταία αναβάθμιση, εξάλλου το έγραφε και στην εφαρμογή ότι δεν υποστηρίζεται η λειτουργία. Thanks για το info πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα ενα 16αρι στικακι (που το εχω ξαναβαλει στο ταμπλετ) με ταινιες και ενω το διαβαζε και ανοιγα τα αρχεια μετα απο κανα 2 λεπτο παγωνε το ταμπλετ και εκλεινε μονο του...Ειναι ρουταρισμενο με 4.2.2.Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Με kk πετάει το ταμπλετακι πάντως. Η διαφορά κάνει μπαμ απο χιλιόμετρο. Ακόμα και ο lg launcher δουλεύει άψογα

 

Σε όλα είναι καλύτερο. Αλλά η μεγαλυτερη διαφορα σε σχεση με πριν θεωρω πως ειναι η πλοηγηση στα αρχεία. Επρεπε να κάνεις αίτηση για να σε βάλει στον επόμενο φάκελο. Τώρα ανοίγει αμέσως!

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα ενα 16αρι στικακι (που το εχω ξαναβαλει στο ταμπλετ) με ταινιες και ενω το διαβαζε και ανοιγα τα αρχεια μετα απο κανα 2 λεπτο παγωνε το ταμπλετ και εκλεινε μονο του...Ειναι ρουταρισμενο με 4.2.2.Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;

Ευχαριστω πολυ

 

Ο μόνος προβλέψιμος λόγος που μπορώ να σκεφτώ είναι υπερθέρμανση.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα ενα 16αρι στικακι (που το εχω ξαναβαλει στο ταμπλετ) με ταινιες και ενω το διαβαζε και ανοιγα τα αρχεια μετα απο κανα 2 λεπτο παγωνε το ταμπλετ και εκλεινε μονο του...Ειναι ρουταρισμενο με 4.2.2.Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;

Ευχαριστω πολυ

 

Καλημέρα.

Για δοκίμασε και κάποιο άλλο στικάκι να δεις αν κάνει το ίδιο και πες μας :)

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας πρόβλημα με την sd card? δεν εννοω το πρόβλημα με την kitkat που δεν μπορούν να γράψουν οι εξωτερικές εφαρμογές αλλά το πρόβλημα που την κάνει unmount και για να την ξαναδει χρειάζεται επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας πρόβλημα με την sd card? δεν εννοω το πρόβλημα με την kitkat που δεν μπορούν να γράψουν οι εξωτερικές εφαρμογές αλλά το πρόβλημα που την κάνει unmount και για να την ξαναδει χρειάζεται επανεκκίνηση.

 

Διαβάζω για προβλήματα με τις κάρτες και εμένα 10 μέρες μετά την αναβάθμιση δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό σε κάρτα 16 γίγα μη φορμαρισμένη. Το μόνο που έκανα ήταν επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων μετά το πέρασμα της KitKat και εγκατάσταση του SDFix. Για δοκιμάστε τα δύο αυτά βήματα.

Άσχετο αλλά κάποιο τρόπο απλό για πέρασμα custom recovery σε 4.4.2 έχει βρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για δοκίμασε και κάποιο άλλο στικάκι να δεις αν κάνει το ίδιο και πες μας :)

 

Εβαλα το στικακι και στο κινητο -οπου ανοιξε μια χαρα- και μετα το εβαλα στο ταμπλετ και δουλευε μια χαρα..Κατι αλλο θα εφταιγε που δεν το βρηκα.Τωρα παντως ειναι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για προβλήματα με τις κάρτες και εμένα 10 μέρες μετά την αναβάθμιση δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό σε κάρτα 16 γίγα μη φορμαρισμένη. Το μόνο που έκανα ήταν επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων μετά το πέρασμα της KitKat και εγκατάσταση του SDFix. Για δοκιμάστε τα δύο αυτά βήματα.

Άσχετο αλλά κάποιο τρόπο απλό για πέρασμα custom recovery σε 4.4.2 έχει βρει κανείς;

 

Καλησπερα και καλες γιορτες. Φιλε μου εγω εχω περασει την Kitkat αλλα δεν εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων. Μεχρι στιγμης δεν μου εχει εχει κανει κατι ασχημο. Χρειαζεται να το κανω? Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

@sakias1979: Δεν νομίζω να χρειάζεται από τη στιγμή που δεν σου έχει παρουσιάσει πρόβλημα. Αν όμως σου παρουσιάσει τότε κάνε ότι έκανα και εγώ και ας ελπίσουμε να πιάνει για πάντα :).

 

@george800: Φίλε μου έπιασε η μέθοδος που πρότεινες. Χίλια ευχαριστώ. Έκανα και backup και το επόμενο βήμα είναι φλασάρισμα Philz πάνω από TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.2.2. ο πιο απλός τρόπος εγκατάστασης του TWRP ήταν μέσω της εφαρμογής Flashify, εφόσον το tablet ήταν ρουταρισμένο. Ωστόσο δε γνωρίζω αν ισχύει το ίδιο για την 4.4.2.
Link to comment
Share on other sites

Στην 4.2.2. ο πιο απλός τρόπος εγκατάστασης του TWRP ήταν μέσω της εφαρμογής Flashify, εφόσον το tablet ήταν ρουταρισμένο. Ωστόσο δε γνωρίζω αν ισχύει το ίδιο για την 4.4.2.

 

Δυστυχώς δεν έμπαινε σε 4.4.2 με αυτή τη μέθοδο. Με τη μέθοδο του george800 όμως όλα καλά. Πέρασα με install zip και το τελευταίο Philz recovery και πλέον το G Pad έχει γίνει ένα μεγάλο G2 :).

Link to comment
Share on other sites

αξίζει να περιμένει κανείς την LTE έκδοση του LG G pad 8.3 ; Αξίζει τα λεφτά του στα 250 ή περιμένουμε πτώση τιμών λόγω πάσχα ;

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μα το Πάσχα ήρθε....

 

 

Επειδή το ξέρεις εσύ ως Αgios δεν σημαινει οτι το ξέρουμε όλοι. :p:p

 

Εάν ήταν θα ειχαν βγαλει προσφορες ηδη...Η τιμη του ηδη ειναι πολυ καλη παντως,

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσφορα εχει βγει ηδη και εξαντληθηκε.

Στα 144 ευρω...σε αγγλικο πολυκαταστημα.

Εχει καταντησει κοροιδια αυτο με την LG.

Πληρωσα το optimus g 370 ευρω το βλεπω σε προσφορα στη vodafone 130

Πληρωσα το GPAD 300 ευρω το βλεπω σε προφορα στην Αγγλια 140

Το G2 εχει πεσει στα 300 ευρω και ποιος ξερει σε τι προσφορα θα το δουμε

Μονο με προσφορα ξανα LG

Edited by sounik

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσφορα εχει βγει ηδη και εξαντληθηκε.

Στα 144 ευρω...σε αγγλικο πολυκαταστημα.

Εχει καταντησει κοροιδια αυτο με την LG.

Πληρωσα το optimus g 370 ευρω το βλεπω σε προσφορα στη vodafone 130

Πληρωσα το GPAD 300 ευρω το βλεπω σε προφορα στην Αγγλια 140

Το G2 εχει πεσει στα 300 ευρω και ποιος ξερει σε τι προσφορα θα το δουμε

Μονο με προσφορα ξανα LG

 

:lol:

Μην το σκεφτεσαι ετσι. Οταν βγαινει ενα προιον ξερεις οτι αργοτερα θα υπαρχουν προσφορες και σιγουρα η τιμη θα παρει την κατηφορα με το καλημερα.

Οποτε η αγοραζεις κατι μετα απο κανενα χρονο, η οταν θελεις και δεν σε νοιαζει.

Γενικα αν θελεις να πουλησεις αυτο που θα παρεις, αν περιμενεις 3 με 6 μηνες θα το παρεις στα 2/3 της τιμης και μετα θα το πουλησεις λιγο παρακατω (ας πουμε 1/2 της αρχικης). Αν δεν θελεις να το πουλησεις γιατι να σε νοιαξει;

 

Θυμισου οτι εγω πχ το 1ο G το πηρα 530 γιατι στα 320 ειχε μονο ασπρο (:ρ) και μετα απο δυο μηνες η βοντα το εβγαλε στα 130!!

καθολου δεν με πειραξε, ισα ισα πηρα αλλα δυο :p (δεν μου κανανε τη χαρη για 3)

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι δεν αξιζουν τα λεφτα τους απλα η LG το εχει ξεφτιλισει με τις τιμες.

Εβαλα αγγελια το GPAD σε γνωστο site 220 ευρω και μονο μεταχειρισμενο βρακι που δεν μου προτειναν για ανταλλαγη (sorry κι ολας :lol:)

Τελικα θα το κρατησω προς το παρον γνωριζοντας οτι μπορει οταν το πουλησω να το δωσω και 150 ευρω.

Να ξερεις το καλοκαιρι θα τσιμπισουμε G2 στα 120 ευρω! :p

Η τιμη του εχει πεσει πιο γρηγορα απο το optimus g

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...