Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντος φανατικος της cyanogenmod , σε ολες τις συσκευες μου βλεπω πολυ μεγαλη διαφορα κυριος στην αυτονομια.

ειναι αρκετα stable και με καθημερινα Updates σε μικροπραγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια βλεπω να γραφετε ολοι για τις custom roms και θελω να πω οτι σας ζηλευω :(:(:( ..... Θα μου πεις βαλε και εσυ.Το ξερω αλλα εχω σπασει το κεφαλι μου και δεν μπορω να περασω με τιποτα ομως αυτο το TWRP 2.6.3.1 .Fastboot και adb δεν γνωριζω και ειμαι αρκετα noobakos. Λεω τωρα αν μπορει καποιος και εχει ωρα να βοηθησει και εμας να κανει καποιον οδηγο (αναλυτικο) ομως πως να περασουμε αυτο το recovery....;);) Tωρα αν ειναι να μου πεις μπες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2551499 θα του απαντησω οτι εχω μπει και δεν εχω βγαλει ακρη γιατι ειμαι ψιλοασχετος.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Προσωπικά για 1η φορά Δεν έχω νιώσει την ανάγκη να του βάλω άλλη ρομ και μάλιστα κατέληξα να του κάνω μόνο ρουτ και να μείνω με τα καλούδια της LG αφού και γρήγορο είναι.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Προσωπικά για 1η φορά Δεν έχω νιώσει την ανάγκη να του βάλω άλλη ρομ και μάλιστα κατέληξα να του κάνω μόνο ρουτ και να μείνω με τα καλούδια της LG αφού και γρήγορο είναι.

 

Στην αρχή έτσι και γω. Αλλά εφόσον λένε φτιάχνει ο μάπα ήχος και έχει καλύτερη αυτονομία, το ψήνω! ;)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή έτσι και γω. Αλλά εφόσον λένε φτιάχνει ο μάπα ήχος και έχει καλύτερη αυτονομία, το ψήνω! ;)

 

Για την αυτονομία δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ακόμα γιατί δεν το έχω δει αρκετά. Ο ήχος όμως φτιάχνει.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχει ο ήχος παιδια? Μια χαρά δυνατός ειναι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τα αρνητικά:

Πολύ κακό user interface. Λύση: αλλαγή launcher (έβαλα το nova)

(Μικρό-)Λαγκαρισματα. Λύση: root και εγκατάσταση μιας εφαρμογής όπως το ram booster (gejos)

Κακός ήχος στα ηχεία. Λύση: δεν εχω βρει ακόμη

Κακό πληκτρολόγιο. Λύση: Εγκατάσταση άλλου πληκτρολογίου (εγώ έβαλα το swiftkey)

Επίσης: 1.το ρουταρα πανευκολα με το kingo root.

2. Έβαλα το greenify και κάνει πολύ καλή δουλειά με τη μπαταρία

3. Τα κουμπιά κάτω τρώνε πολύ οθόνη. Τα έβγαλα με την καταπληκτική εφαρμογή full!screen που κρύβει και τη notification bar οπότε κερδιζεις κοντά 2 εκ οθόνη. Τα παραπάνω θέλουν root το οποίο είναι πανεύκολο και συμβάλει στην απογείωση μιας έτσι και αλλιώς πολύ καλής συσκευής.

 

Ακολουθησα και εγω τη συνταγη του φιλου παραπανω και τον ευχαριστω για τη βοηθεια!

Μπορω να επιβεβαιωσω οτι σε δευτερολεπτα του ρουταρεις με το kingo root και ο λογος που το ρουταρα εγω ηταν για να κρυψω τα soft buttons που οντως πιανουν πολυ χωρο.

Εβαλα και το greenify και ειδα +200mb στην ελευθερη ραμ!

Επισης το ram booster που λεει ο φιλος κανει οντως δουλεια αφου αμεσως μετα το πρωτο restart ειδα διαφορα στην αποκριση!

Δοκιμαστε το αξιζει!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ποια micro SD card προτείνετε όσοι έχετε δοκιμάσει κάποια? Σκέφτομαι να πάρω μια στα 32GB, απλά δεν ξέρω τι υποστηρίζει από ταχύτητα η συσκευή...μην την πληρώσω χωρίς λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βλεπω να γραφετε ολοι για τις custom roms και θελω να πω οτι σας ζηλευω :(:(:( ..... Θα μου πεις βαλε και εσυ.Το ξερω αλλα εχω σπασει το κεφαλι μου και δεν μπορω να περασω με τιποτα ομως αυτο το TWRP 2.6.3.1 .Fastboot και adb δεν γνωριζω και ειμαι αρκετα noobakos. Λεω τωρα αν μπορει καποιος και εχει ωρα να βοηθησει και εμας να κανει καποιον οδηγο (αναλυτικο) ομως πως να περασουμε αυτο το recovery....;);) Tωρα αν ειναι να μου πεις μπες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2551499 θα του απαντησω οτι εχω μπει και δεν εχω βγαλει ακρη γιατι ειμαι ψιλοασχετος.

 

Φίλε μου δεν τα κατάφερες, επειδή ανήκεις στο ποσοστό του 90% των χρηστών που ασχολούνται με root & rom-flashes οι οποίοι δεν είναι και super σχετικοί με το αντικείμενο (και εγώ μέσα σε αυτούς), και πέρα από έναν απλό οδηγό, χρειάζεται και 2-3 πραγματάκια να κατέχεις παραπάνω. Ασχολούμαι με το θέμα από το καλοκαίρι του '11 όταν πήρα το πρώτο μου και σοβαρό android κινητό, το S2, και ακόμα νοιώθω ότι είμαι νουμπάς σε σχέση με αυτά που κάθομαι και διαβάζω στους XDA.

 

Και το φλασάρισμα του G Pad στο έχει κάνει ακόμα πιο δύσκολο η LG κλειδώνοντας τον bootloader, ο οποίος για να ξεκλειδώσει, αν δεν ξέρεις τι παίζει με αυτό το πανηγύρι, είναι άστα να πάνε στο #$@#%. Θες android SDK εγκατεστημένο, ή αλλιώς να γίνει η δουλειά με όλα σε έναν και μόνο φάκελο. Σε μένα δε διάβαζε καθόλου τις adb εντολές, βρήκα τι έπρεπε να κάνω, αλλά δεν πρόλαβα, πήγε για επιστροφή.

Ακόμα και να βρεις έναν οδηγό για κάποιον που δεν ξέρει τι πάει να πει smartphone & tablet, αν δεν βάλεις τον κwλο σου κάτω να το παλέψεις μόνος σου με την βοήθεια των XDA, δεν θα καταλαβαίνεις τι κάνεις, και θα το κάνεις μηχανικά. Αν όμως καταλάβεις πως δουλεύει το όλο σύστημα, με kernel, bootloader, recovery, roms, wipe cache, data backup και όλο το συνονθύλευμα, τότε θα αρχίσεις να ρολάρεις μόνος σου, και το μόνο που θα ζητάς μετά είναι το αρχείο της ROM. Υπομονή και κουράγιο. Βρες ένα samsung χωρίς εγγύηση, που έχουν ξεκλείδωτο bootloader και είναι ξεφτίλα το φλασάρισμά τους, ώστε να πάρεις το βάπτισμα.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν τα κατάφερες, επειδή ανήκεις στο ποσοστό του 90% των χρηστών που ασχολούνται με root & rom-flashes οι οποίοι δεν είναι και super σχετικοί με το αντικείμενο (και εγώ μέσα σε αυτούς), και πέρα από έναν απλό οδηγό, χρειάζεται και 2-3 πραγματάκια να κατέχεις παραπάνω. Ασχολούμαι με το θέμα από το καλοκαίρι του '11 όταν πήρα το πρώτο μου και σοβαρό android κινητό, το S2, και ακόμα νοιώθω ότι είμαι νουμπάς σε σχέση με αυτά που κάθομαι και διαβάζω στους XDA.

 

Και το φλασάρισμα του G Pad στο έχει κάνει ακόμα πιο δύσκολο η LG κλειδώνοντας τον bootloader, ο οποίος για να ξεκλειδώσει, αν δεν ξέρεις τι παίζει με αυτό το πανηγύρι, είναι άστα να πάνε στο #$@#%. Θες android SDK εγκατεστημένο, ή αλλιώς να γίνει η δουλειά με όλα σε έναν και μόνο φάκελο. Σε μένα δε διάβαζε καθόλου τις adb εντολές, βρήκα τι έπρεπε να κάνω, αλλά δεν πρόλαβα, πήγε για επιστροφή.

Ακόμα και να βρεις έναν οδηγό για κάποιον που δεν ξέρει τι πάει να πει smartphone & tablet, αν δεν βάλεις τον κwλο σου κάτω να το παλέψεις μόνος σου με την βοήθεια των XDA, δεν θα καταλαβαίνεις τι κάνεις, και θα το κάνεις μηχανικά. Αν όμως καταλάβεις πως δουλεύει το όλο σύστημα, με kernel, bootloader, recovery, roms, wipe cache, data backup και όλο το συνονθύλευμα, τότε θα αρχίσεις να ρολάρεις μόνος σου, και το μόνο που θα ζητάς μετά είναι το αρχείο της ROM. Υπομονή και κουράγιο. Βρες ένα samsung χωρίς εγγύηση, που έχουν ξεκλείδωτο bootloader και είναι ξεφτίλα το φλασάρισμά τους, ώστε να πάρεις το βάπτισμα.

 

Μπορείς βέβαια για ευκολία να χρησιμοποιήσεις αυτό : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς βέβαια για ευκολία να χρησιμοποιήσεις αυτό : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

 

Σ'ευχαριστώ, αλλά το είχα ξεπεράσει αυτό το σημείο, εγώ τουλάχιστον. Οι εφαρμογές δούλευαν κανονικά στο pc και στο tab, αλλά μεταξύ τους δεν επικοινωνούσαν επειδή δεν τις έτρεχα σωστά. Μετά από ενημέρωση από dev, έπρεπε να τις τρέξω όλες σε έναν φάκελο. 'Η πιο σωστά και ολοκληρωμένα, να εγκαταστήσω το ευαγγέλιο SDK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ένας ξάδελφος σκέφτεται να πάρει το εν λόγω tablet για γενική και ελαφριά χρηση. Ειδικοτερα, λίγο browsing, παιχνιδακια τα πιτσιρικια, καμια ταινία, YouTube και μάλλον ως εκεί. Δεδομένης της χρήσης πως θα χαρακτηριζατε την επιλογή του Gpad? Εννοειται ουτε λογος για root, custom roms κλπ.

Επισης, σχετικά με κάτι προβληματακια που διαβάζω σε μια σύνοψη τι πρέπει να προσέξει σε νέα αγορά όσο θα είναι σε DOA περίοδο?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ, αλλά το είχα ξεπεράσει αυτό το σημείο, εγώ τουλάχιστον. Οι εφαρμογές δούλευαν κανονικά στο pc και στο tab, αλλά μεταξύ τους δεν επικοινωνούσαν επειδή δεν τις έτρεχα σωστά. Μετά από ενημέρωση από dev, έπρεπε να τις τρέξω όλες σε έναν φάκελο. 'Η πιο σωστά και ολοκληρωμένα, να εγκαταστήσω το ευαγγέλιο SDK.

 

Σωστός, απλά με αυτό τρέχουν από παντού.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ένας ξάδελφος σκέφτεται να πάρει το εν λόγω tablet για γενική και ελαφριά χρηση. Ειδικοτερα, λίγο browsing, παιχνιδακια τα πιτσιρικια, καμια ταινία, YouTube και μάλλον ως εκεί. Δεδομένης της χρήσης πως θα χαρακτηριζατε την επιλογή του Gpad? Εννοειται ουτε λογος για root, custom roms κλπ.

Επισης, σχετικά με κάτι προβληματακια που διαβάζω σε μια σύνοψη τι πρέπει να προσέξει σε νέα αγορά όσο θα είναι σε DOA περίοδο?

 

Καλώς τον, χρόνια πολλά και σε σένα. Για την χρήση που αναφέρεις, εγώ θα έλεγα ότι είναι μάλλον υπερβολική η επιλογή, με την έννοια του ότι μπορείς να βρεις συσκευές που θα εκτελέσουν αυτές τις διεργασίες εξίσου καλά, σε πολύ χαμηλότερες τιμές.

Τώρα βέβαια, στο topic που έχεις μπει, δεν θα ακούσεις κακά λόγια από κανέναν. Έτσι και εγώ θα σου πω, ότι γενικά σαν επιλογή δεν υπάρχει 2ο :) Είναι ότι καλύτερο υπάρχει μακράν, αυτήν την στιγμή στα 280€. και όχι μόνο με το κριτήριο του value for money. Γενικά το tablet είναι κορυφή σε όλα του. Σχεδίαση, ποιότητα κατασκευής, λειτουργία, εμπειρία. Ειδικά η οθόνη του. Και η LG μας έκανε δώρο την τιμή!

 

Τα προβληματάκια που διαβάζεις, για τέτοια χρήση που το θέλει, όσο και να βγάλει τα μάτια του, ακόμα και στο χειρότερο να πέσει, δεν θα τα δει. Απλά εδώ εμείς ήμαστε εντελώς καμμένοι και ψειρίζουμε την μαϊμού όπως πολύ σωστά ειπώθηκε. Το μόνο που ιιιισως παρατηρήσει, μιας και βρέθηκαν και 2-3 τέτοια (στα εκατοντάδες που έχουν κυκλοφορήσει μετά από τόσα DOA, επειδή τελικά η μαϊμού είχε 2 ψείρες), είναι με καμένο pixel, το οποίο όμως κάνει μπαμ, θα το δει αμέσως, και το αλλάζει επιτόπου. Κατά τα άλλα... με το καλό!

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και το greenify και ειδα +200mb στην ελευθερη ραμ!

 

Καμιά βοήθεια πως σεταρεις το greenify?

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos Το πρόβλημα του ήχου δεν έχει να κάνει με την ένταση αλλά με την ποιότητα. Σε χαμηλή ένταση είναι άθλιος, ενώ αν το έχεις τέρμα ακούγεται σαν να είναι μέσα σε κουτί αυτός που μιλάει.

 

Λοιπόν παιδιά ούτε εγώ έχω μεγάλη εμπειρία από φλασαρισματα αλλά τα κατάφερα εύκολα με λίγο ψάξιμο. Κατέβασα την cwm από εδώ http://dottech.org/140472/how-to-flash-cwm-or-twrp-recovery-on-lg-g-pad-8-3-guide/

Το έκανα unzip και το πέρασα στο τάμπλετ. Ένα αρχείο που αν θυμάμαι καλά ήταν cwm-v500.lok το μετονομασα σε .img και το φλάσαρα με μια εφαρμογή από το play store, το flashify. Τόσο εύκολα και απλά. Αν κάποιος θέλει να περάσει twrp υπάρχει έτοιμο το αρχείο .img μέσα. Με την twrp πάντως μου έβγαζε σφάλμα και δεν μπορούσα να φλασαρω τη rom. Ίσως να έκανα και εγώ κάτι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos Το πρόβλημα του ήχου δεν έχει να κάνει με την ένταση αλλά με την ποιότητα. Σε χαμηλή ένταση είναι άθλιος, ενώ αν το έχεις τέρμα ακούγεται σαν να είναι μέσα σε κουτί αυτός που μιλάει.

 

Λοιπόν παιδιά ούτε εγώ έχω μεγάλη εμπειρία από φλασαρισματα αλλά τα κατάφερα εύκολα με λίγο ψάξιμο. Κατέβασα την cwm από εδώ http://dottech.org/140472/how-to-flash-cwm-or-twrp-recovery-on-lg-g-pad-8-3-guide/

Το έκανα unzip και το πέρασα στο τάμπλετ. Ένα αρχείο που αν θυμάμαι καλά ήταν cwm-v500.lok το μετονομασα σε .img και το φλάσαρα με μια εφαρμογή από το play store, το flashify. Τόσο εύκολα και απλά. Αν κάποιος θέλει να περάσει twrp υπάρχει έτοιμο το αρχείο .img μέσα. Με την twrp πάντως μου έβγαζε σφάλμα και δεν μπορούσα να φλασαρω τη rom. Ίσως να έκανα και εγώ κάτι λάθος.

 

δεν εφταιγες εσυ. απλα ηταν η 2.6.3.0 η οποια δεν ηταν συμβατή με το gpad, το οποιο προβλημα διορθώνεται φλασαριντας την 2.6.3.2

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω να κανω... λιγο ασχετος και εγω...

κανω root... η επισημη rom χανεται ?

ειναι καλυτερα να κανω root και η καρτα microSD να ειναι μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Μια εξαιρετικά επείγουσα ερώτηση παιδια: άνοιξα το τάμπλετ και μου εμφάνισε μήνυμα σε κάθε εφαρμογή που προσπάθησα να ανοίξω, ακόμα και σε αυτήν του play store, ότι έχω trojan detective active. Σκάναρα με το avast και μου έδειξε ότι έχει ιούς σε 32 εφαρμογές και αν ήθελα να λύσω το πρόβλημα θα έπρεπε να κάνω unistall τις εφαρμογές. Πρώτη φορά ακούω για ιους σε android σύστημα και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό. Τι κάνω τώρα;;; Μόνο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;;;
Link to comment
Share on other sites

Μια εξαιρετικά επείγουσα ερώτηση παιδια: άνοιξα το τάμπλετ και μου εμφάνισε μήνυμα σε κάθε εφαρμογή που προσπάθησα να ανοίξω, ακόμα και σε αυτήν του play store, ότι έχω trojan detective active. Σκάναρα με το avast και μου έδειξε ότι έχει ιούς σε 32 εφαρμογές και αν ήθελα να λύσω το πρόβλημα θα έπρεπε να κάνω unistall τις εφαρμογές. Πρώτη φορά ακούω για ιους σε android σύστημα και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό. Τι κάνω τώρα;;; Μόνο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;;;

 

Που σου βγάζει το μήνυμα; Ποιες είναι οι τελευταίες εφαρμογές που κατέβασες;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα το βγάζει όταν πάω να ανοίξω οποιαδήποτε εφαρμογή. Το μόνο που είχα κατεβάσει τελευταία ήταν μια εφαρμογή για ανάγνωση βιβλίων cool reader από το play store και χθες κάποια στιγμή που πέρασα 2 αρχεία .epub (ebook). Επειδή είμαι και λίγο άσχετος, αν το πάω στα media markt που το αγόρασα θα με βοηθούσαν λες ;;
Link to comment
Share on other sites

Μια εξαιρετικά επείγουσα ερώτηση παιδια: άνοιξα το τάμπλετ και μου εμφάνισε μήνυμα σε κάθε εφαρμογή που προσπάθησα να ανοίξω, ακόμα και σε αυτήν του play store, ότι έχω trojan detective active. Σκάναρα με το avast και μου έδειξε ότι έχει ιούς σε 32 εφαρμογές και αν ήθελα να λύσω το πρόβλημα θα έπρεπε να κάνω unistall τις εφαρμογές. Πρώτη φορά ακούω για ιους σε android σύστημα και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό. Τι κάνω τώρα;;; Μόνο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;;;

 

Αν έχεις κάνει ήδη backup τις εφαρμογές σου πχ με το titanium καλό είναι να κάνεις ότι σου πρότεινε το antivirus. Και τις επαναφέρεις μετά ;) Το θέμα είναι μήπως είναι κανά spam και απλά σε τρολλάρει :p Έκανες επανεκκίνηση μήπως στρώσει? Ήσουν online όταν σου πέταξε για πρώτη φορά το μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

AntonisStaras, φίλε το τάμπλετ είναι αγορασμένο έδω και περίπου 10 μέρες και δεν έχω προλάβει να βάλω και καμιά εφαρμογή μέσα που δεν θα μπορούσα να την ξαναβάλω και θα έχανα τα σπουδαία δεδομένα. Μόνο κάτι βίντεο και φωτογραφίες έχω που μάλλον θα βάλω μια κάρτα μνήμης και θα τις πάρω !!! Αν κάνω ότι μου προτείνει το antivirus και τελικά μου σβήσει και το play store, κτλ, κτλ μετά με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα επανέλθουν όλα ως είχαν στην αρχή σωστά;;; Με φοβίζει μην γίνει τπτ και δεν ανοίγει καθόλου το μηχάνημα :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις τόσους ιούς χωρίς να έχεις κάνει τίποτα. Έχεις βάλει καμιά σπασμένη εφαρμογή; γενικά δεν είμαι υπέρ των antivirus, είναι τελείως περιττά σε android.

Αν φοβάσαι κάνε ένα φορματ καλύτερα το πολύ πολύ και ξεκινά από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

karx, ειλικρινά τόσο καιρό που έχω τάμπλετ και smartphone πρώτη φορά βλέπω μήνυμα με ιούς (αν όντως είναι virus...αλλά να πέφτει τόσο έξω το avast δεν νομίζω). Χθες το βράδυ είχα μπει σε μια σελίδα και διάβαζα κάτι στίχους από ένα Σουηδικό τραγούδι...να μου κατέβασε κάποια εφαρμογή η σελίδα και να κόλλησα;;; Δεν ξέρω...δεν θα το έβλεπα;;; Τι να πω !!! Θα πατήσω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ο Θεος βοηθός !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...