Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε μένα εμφανίζεται όταν χαμηλώνει η φωτεινότητα......και σε 2 ακόμα που έχω δει είναι ακριβώς έτσι. Δεν το θεωρώ πρόβλημα.

 

Οπότε το κρατάω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε μένα εμφανίζεται όταν χαμηλώνει η φωτεινότητα......και σε 2 ακόμα που έχω δει είναι ακριβώς έτσι. Δεν το θεωρώ πρόβλημα.

 

Με τη φωτεινότητα στο auto δεν πρόκειται να εμφανιστεί, εκτός κι αν βρίσκεται κανείς σε σκοτεινό δωματιο. Επομένως μπορεί να μην είναι σημαντικό πρόβλημα, αλλά οπωσδήποτε αποτελεί κατασκευαστικό ελάττωμα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το αγορασα, οποτε παει φουλ για αντικατασταση.. μηπως ομως ειναι ολα ετσι; Μηπως ειναι η κατασκευη της οθονης;

 

Φίλε μου όλα έτσι πρέπει να είναι γιατί είναι τέτοια η τεχνολογία της οθόνης με περιμετρικά φωτάκια που την φωτίζουν. Αρχίζει να φαίνεται με μείωση της φωτεινότητας κάτω από 50% και γίνεται έντονο από 30% και κάτω...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι και αν είχα αγοράσει σε προϊόν τεχνολογίας με οθόνη είχα συναντήσει περισσότερες και σημαντικότερες ατέλειες η και ελαττώματα. Θεωρώ πως η μπλε γραμμή είναι ασήμαντη εργοστασιακή ατέλεια.

Προσωπικά αν και ψειρας έχω πειστεί πως είναι πολύ καλή επιλογή, χαλάρωσα και χαίρομαι το τουμπανακι. .

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφέρατε, είπα να το κοιτάξω και εγώ αυτό. Την έβαλα στο 2%, αλλά ο περιμετρικός φωτισμός δεν διακρίνεται σε κανένα σημείο. Εγώ έχω ένα μικρό bleeding effect πάνω αριστερά, το οποίο φαίνεται μόνο όταν ανοίγει, όταν βγαίνει το λογότυπο της LG. Όταν μπει στο UI εξαφανίζεται και δεν εμφανίζεται σε καμία άλλη οθόνη, σε καμία εφαρμογή, σε καμία ένταση φωτεινότητας. Δεν ενοχλεί μιας και δεν είναι σε λειτουργία χρήσης, άρα και με αυτό όλα καλά. Συνεχίζει να με εντυπωσιάζει η καταπληκτική οθόνη με τα χρώματα και την ανάλυσή της. Δεν συγκρίνεται με τις ψυχρές AMOLED. Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλα έτσι πρέπει να είναι γιατί είναι τέτοια η τεχνολογία της οθόνης με περιμετρικά φωτάκια που την φωτίζουν.

 

Σε αλλά tablet με αντίστοιχη τεχνολογία οθόνης συμβαίνει κάτι αντίστοιχο; Προσωπικά πιστεύω ότι πρόκειται για κατασκευαστικό ελάττωμα. Συνιστώ σε όποιον παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα, να το αντικαταστήσει.

Edited by Dimitris_05
Link to comment
Share on other sites

Επειδη, οπως ανεφερα και πριν, στο κατω μερος της οθονης με τον φωτισμο πολυ χαμηλα ειναι υπερβολικα εντονο (στην αρχη νομιζα πως ειναι καποιο εφε της κατω μπαρας!) αυριο θα παω να τσεκαρω και το δειγμα στο mm και να τους το δειξω...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφέρατε, είπα να το κοιτάξω και εγώ αυτό. Την έβαλα στο 2%, αλλά ο περιμετρικός φωτισμός δεν διακρίνεται σε κανένα σημείο.

 

Το αναφερόμενο φαινόμενο είναι έντονο όταν το φόντο της οθόνης είναι λευκό.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μιλάμε για Edge LED LCD τα light bleeding, clouding κλπ είναι σχεδόν δεδομένα. Το πόσο έντονα και ορατά θα είναι αυτά είναι και θέμα τύχης...
Link to comment
Share on other sites

Το αναφερόμενο φαινόμενο είναι έντονο όταν το φόντο της οθόνης είναι λευκό.

 

Ε πες το ντε! Όντως, άνοιξα το παράθυρο ρυθμίσεων που είναι όλο λευκό, και η κάτω πλευρά φωτίζεται από 7 προβολάκια :)

Σαν τους κρυφούς φωτισμούς στα σπίτια ένα πράμα. Είναι διακριτά μέχρι και το 20-25%.

Link to comment
Share on other sites

Ε πες το ντε! Όντως, άνοιξα το παράθυρο ρυθμίσεων που είναι όλο λευκό, και η κάτω πλευρά φωτίζεται από 7 προβολάκια :)

Σαν τους κρυφούς φωτισμούς στα σπίτια ένα πράμα. Είναι διακριτά μέχρι και το 20-25%.

 

Να τα στειλετε για επισκευη- αντικατασταση. Θα επρεπε να ντρεπονται εκει στην LG με τετοια προβληματα. Δν ειναι η μπλε γραμμη το προβλημα. Το bleed ειναι σπαστικο αν ειναι στις γωνιες κ αυτο με τα προβολακια στην οθονη απλα απαραδεκτο! Το οτι το εχουν αρκετοι χρηστες δεν σημαινει οτι ειναι φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites

...ακριβως παιδια, 7 'προβολακια' και σε μενα.. θα το παω για αντικατασταση, μπας και... περαν αυτου ομως, το ταμπλετακι ειναι πραγματι εξαιρετικο...
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μιλάμε για Edge LED LCD τα light bleeding, clouding κλπ είναι σχεδόν δεδομένα. Το πόσο έντονα και ορατά θα είναι αυτά είναι και θέμα τύχης...

 

Ακριβώς. Δεν ξέρω βέβαια αν το συγκεκριμένο θεωρείται bleeding ή clouding ή τίποτα από τα 2 μιας και στην ουσία όταν μειώνεις πολύ τη φωτεινότητα το φως από το κάθε Led δεν φτάνει να "δέσει" με το φως του διπλανού Led ώστε να υπάρχει ομοιομορφία με αποτέλεσμα να φαίνεται σαν να έχεις προβολακια. Δεν έχουμε δηλαδή περισσότερη "διαρροή" φωτός σε ορισμένα σημεία.

Εγώ χρησιμοποιώ άσπρη μπάρα των softkeys και εκεί πάνω στην μπάρα φαίνεται. Και γενικά σε άσπρο φόντο όπως αναφέρθηκε.

 

 

 

 

 

...ακριβως παιδια, 7 'προβολακια' και σε μενα.. θα το παω για αντικατασταση, μπας και... περαν αυτου ομως, το ταμπλετακι ειναι πραγματι εξαιρετικο...

 

Νομίζω ότι καμία εταιρεία που χρησιμοποιεί τέτοια τεχνολογία (Edge Led LCD) δεν θα στο αντικαταστησει. Θα σου πει αφού η τεχνολογία της οθόνης είναι τέτοια έτσι φαίνεται σε πολύ χαμηλές φωτεινότητες. Αν και πιστεύω ότι το συγκεκριμένο (σε αντίθεση με την μπλε γραμμή) διορθώνεται με software update αλλάζοντας το πως και πόσο φως εκπέμπουν τα περιμετρικά Led σε χαμηλές φωτεινότητες. Αυτό βέβαια μπορεί να έχει ως συνέπεια περισσότερη κατανάλωση στις χαμηλές φωτεινότητες σε σχέση με πριν.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Δεν ξέρω βέβαια αν το συγκεκριμένο θεωρείται bleeding ή clouding ή τίποτα από τα 2 μιας και στην ουσία όταν μειώνεις πολύ τη φωτεινότητα το φως από το κάθε Led δεν φτάνει να "δέσει" με το φως του διπλανού Led ώστε να υπάρχει ομοιομορφία με αποτέλεσμα να φαίνεται σαν να έχεις προβολακια. Δεν έχουμε δηλαδή περισσότερη "διαρροή" φωτός σε ορισμένα σημεία.

Εγώ χρησιμοποιώ άσπρη μπάρα των softkeys και εκεί πάνω στην μπάρα φαίνεται. Και γενικά σε άσπρο φόντο όπως αναφέρθηκε.

.

+10 ακριβώς. .. τα είπες όλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα παρατηρείται μόνο σε μια πλευρά της οθόνης (στη μικρή πλευρά απέναντι από το σήμα της LG).
Link to comment
Share on other sites

απορω ποιο ειναι το προβλημα

1) πρεπει να βαλεις fullscreen (εξαφανισεις μπαρα κατω) ή να εχεις ασπρη μπαρα ΚΑΙ

2) πρεπει να ριξεις τη φωτεινοτητα κατω του 30%

για να δεις τα "προβολακια"

εδω παραπονιουνται καποιοι οτι δεν ειναι φωτεινη η οθονη οπως πχ του nexus 7

θα πας να τη ριξεις και κατω απο το 30% και θα βαλεις ασπρο φοντο σε πληρη οθονη η ασπρα πληκτρα κατω για να τα δεις?

αφησαμε τη μπλε γραμμη που πρεπει να ψησεις το ταμπλετ πιασαμε τα προβολακια...

 

εχει αναλωθει το μισο τοπικ τουλαχιστον σε μπλε γραμμες και τωρα πιασατε και τα προβολακια?

αντι να ασχοληθειτε με cm roms, με τη ρομ του google play edition, με developing?

παρακολουθω πολλα ξενα τοπικς τετοια γκρινια και μιζερια μονο στο ελληνικο, κριμα...

για ενα ταμπλετ πραγματικα εκπληκτικο και σε εκπληκτικη τιμη ΕΔΩ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ και οχι απ εξω με πατεντες.

 

αντε και πες οτι τα γυρνατε, αντε και πες οτι ολα εχουν προβολακια και μπλε γραμμες οταν τα ψησετε

τι θα παρετε? υπαρχει κατι αλλο με αυτα τα specs τιμη μεγεθος?

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

απορω ποιο ειναι το προβλημα

1) πρεπει να βαλεις fullscreen (εξαφανισεις μπαρα κατω) ή να εχεις ασπρη μπαρα ΚΑΙ

2) πρεπει να ριξεις τη φωτεινοτητα κατω του 30%

για να δεις τα "προβολακια"

εδω παραπονιουνται καποιοι οτι δεν ειναι φωτεινη η οθονη οπως πχ του nexus 7

θα πας να τη ριξεις και κατω απο το 30% και θα βαλεις ασπρο φοντο σε πληρη οθονη η ασπρα πληκτρα κατω για να τα δεις?

αφησαμε τη μπλε γραμμη που πρεπει να ψησεις το ταμπλετ πιασαμε τα προβολακια...

 

εχει αναλωθει το μισο τοπικ τουλαχιστον σε μπλε γραμμες και τωρα πιασατε και τα προβολακια?

αντι να ασχοληθειτε με cm roms, με τη ρομ του google play edition, με developing?

παρακολουθω πολλα ξενα τοπικς τετοια γκρινια και μιζερια μονο στο ελληνικο, κριμα...

για ενα ταμπλετ πραγματικα εκπληκτικο και σε εκπληκτικη τιμη ΕΔΩ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ και οχι απ εξω με πατεντες.

 

αντε και πες οτι τα γυρνατε, αντε και πες οτι ολα εχουν προβολακια και μπλε γραμμες οταν τα ψησετε

τι θα παρετε? υπαρχει κατι αλλο με αυτα τα specs τιμη μεγεθος?

 

Και ναι και όχι. Μην ξεχνάς ότι εδώ διαβάζουν και κάποιοι που ίσως να το σκέφτονται, οπότε δεν είναι κακό να αναφέρονται και τα προβλήματα αρκεί να μην αναλώνεται όλη η συζήτηση σε αυτά.

Οπότε

1. Υπάρχουν 7 λαμπάκια στην κάτω μεριά που φαίνονται όταν υπάρχει χαμηλή φωτεινότητα και αυστηρά άσπρο φόντο. Μικρό πρόβλημα.

2. Στις πρώτες παρτίδες όταν η συσκευή ζεσταινόταν εμφάνιζε στη δεξιά μεγάλη πλευρά μια μπλε γραμμή που φαινόταν σε μαύρο φόντο και τέρμα φωτεινότητα. Οι καινούριες παρτίδες δεν το εμφανίζουν πια. Πρόβλημα που δεν υπάρχει πια.

3. Ο ήχος στις χαμηλές εντάσεις είναι πολύ μπάσος με αποτέλεσμα να μην ακούγονται καθαρά οι φωνές. Από τα μισά και πάνω οι ψηλές συχνότητες ενισχύονται και το πρόβλημα εξαλείφεται. Σχετικά μικρό πρόβλημα.

Αυτά έχει η συσκευή. Όσο και να κλαψουρίζουμε αυτά δεν αλλάζουν. Αν κάποιος μπορεί να ζήσει με αυτά ας το πάρει. Αλλιώς υπάρχουν κι άλλες επιλογές (που δεν υπάρχουν αλλά τέλος πάντων). Αν κάποιος το πήρε και δεν μπορεί να ζήσει με αυτά ας το πουλήσει. Αν θεωρεί ότι θα του το πάρουν πίσω για αντικατάσταση (ειδικά για το πρώτο) ας το δοκιμάσει, αλλά δεν το βλέπω. Με το να τα λέμε ξανά και ξανά δεν κερδίζουμε κάτι.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω.. και επειδή έχω και edge τηλεόραση της LG, παιδιά αυτά τα "προβολάκια" που λέτε σε εντελώς χαμηλωμένη φωτεινότητα (φωτεινότητα που ΔΕΝ θα είχε ένας χρήστης) και με edge φωτισμό, είναι απόλυτα φυσιολογικό..

Εγώ πχ τα βλέπω απ το 30-35% και κάτω ενώ το tablet το χρησιμοποιώ με φωτεινότητα 70% χωρίς αυτόματο φωτισμό.

Μπλε γραμμή δεν έχω δει όσο και να προσπάθησα (50 λεπτά mkv μέσω δικτύου σε full φωτεινότητα, πολύωρα παιχνίδια όπως fifa 14, gt racing 2 κτλ και κοιτώντας μετά μαύρο φόντο κοντά στα σημεία που θα έπρεπε να φανεί... ίσως αυτό εμφανιστεί αργότερα με τον καιρό όμως δεν δένω κόμπο.

Αν κάτι με ενόχλησε είναι πως στο antutu όπως και άλλοι χρήστες δεν μπόρεσα να ξεπεράσω το 27% του τεστ σταματώντας 2 φορές σε αυτό το ποσοστό στο cpu floating point test. Κάπου εκεί όπως έχει ξανά αναφερθεί πέταξε και τις 2 φορές το μήνυμα ότι ανιχνεύθηκε υψηλή θερμοκρασία και ότι το tablet θα κλείσει όπως και έγινε, πιθανόν αυτό να δείχνει πως στα όρια του ο επεξεργαστής όντως δεν έχει μπει σε καλό σημείο και για αυτό δυστυχώς δεν νομίζω να μπορεί να γίνει τίποτα. Πέρα απ αυτό δεν έχω δει τίποτα περίεργο ούτε σε lag ούτε σε bleeding ούτε σε μπλε γραμμές ούτε στα παιχνίδια ελπίζοντας πως και στο μέλλον το tablet θα συνεχίσει να είναι τόσο smooth όσο τώρα καθώς το θεωρώ το tablet με την τέλεια αναλογία οθόνης, άψογες διαστάσεις και βάρος και καταπληκτική γενικά οθόνη. Αν σε καθημερινή χρήση έβρισκα κάτι να ενοχλεί, είναι ο ήχος απ τα ηχεία από την μέση της έντασης και κάτω. Όταν είσαι χαμηλότερα απ την μέση της έντασης ο ήχος ανακλάται στην ουσία στο εσωτερικό του tablet με αποτέλεσμα να ακούς τις συχνότητες μπουκωμένες και μπερδεμένες. Αυτό φαίνεται αν φτιάξει κανείς στην ένταση που ακούγεται έτσι ένα αντηχείο με το χέρι του (κάνοντας αντανάκλαση πάνω απ τα ηχεία όπου θα διαπιστώσει ξαφνικά πόσο βελτιώνεται ο ήχος αφού πλέον ανακλάται προς τα κάτω. Μια πρόχειρη λύση είναι να κλείσει κάποιος το μισό ηχείο (βάζοντας τα δάχτυλα και καλύπτοντας την μισή εσωτερική πλευρά κάθε ηχείου θα δει ξαφνικά βελτίωση) αν και έτσι θα χαθούν τα μπάσα. Απ την μέση και πάνω ο ήχος είναι καλός όπως και να χει αν και πλέον δυνατότερος απ ότι κάποιος θα τον ήθελε μια δεδομένη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πραγματικά γελοίο αυτό που συμβαινει με τα προιοντα LG .. απορώ πως ξαναπήρα πάλι κάτι δικό της....

Η μπλε γραμμή εμφανίζεται και μετά από το αρχικό setup (σιγά δηλ. τη βαριά εργασία)...

Η μόνη λύση να τα αλλάξει άμεσα σε όλους...

Μια πρώτη λύση που μπορεί να την κάνει ο καθένας είναι να βομβαρδίζεται το fb της ... λόγω κραξίματος και όπως με άλλα πράγματα, αναγκάστηκαν να δώσουν λύσεις

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

απορω ποιο ειναι το προβλημα

1) πρεπει να βαλεις fullscreen (εξαφανισεις μπαρα κατω) ή να εχεις ασπρη μπαρα ΚΑΙ

2) πρεπει να ριξεις τη φωτεινοτητα κατω του 30%

για να δεις τα "προβολακια"

εδω παραπονιουνται καποιοι οτι δεν ειναι φωτεινη η οθονη οπως πχ του nexus 7

θα πας να τη ριξεις και κατω απο το 30% και θα βαλεις ασπρο φοντο σε πληρη οθονη η ασπρα πληκτρα κατω για να τα δεις?

αφησαμε τη μπλε γραμμη που πρεπει να ψησεις το ταμπλετ πιασαμε τα προβολακια...

 

Αν κάποιος θέλει να σερφάρει στο internet (μια από τις πιο βασικές χρήσεις των tablet συσκευών) σε χώρο με ελάχιστο φωτισμό, τότε θα ρίξει τη φωτεινότητα κάτω του 30% και θα διαπιστώσει ότι είναι εκνευριστικό το αναφερόμενο φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θέλει να σερφάρει στο internet (μια από τις πιο βασικές χρήσεις των tablet συσκευών) σε χώρο με ελάχιστο φωτισμό, τότε θα ρίξει τη φωτεινότητα κάτω του 30% και θα διαπιστώσει ότι είναι εκνευριστικό το αναφερόμενο φαινόμενο.

 

Αντίκειμενικά με το συγκεκριμένο tablet δεν υπάρχει η περίπτωση να ρίξεις την φωτεινότητα κάτω απ το 30% για το οτιδήποτε.. οπότε αν θέλουμε να μιλήσουμε για προβλήματα ας μιλήσουμε για πραγματικά προβλήματα και όχι για υπερβολές. Στην τελική ήξερες ότι παίρνεις tablet με edge φωτισμό. Αν όχι τότε θα έπρεπε να το ξέρεις και δυστυχώς για εσένα δεν θεωρείται πρόβλημα αυτό.. αν το ήξερες τότε παραπονιέσαι για κάτι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ για την συγκεκριμένη τεχνολογία.

Αλλού είναι τα πραγματικά προβλήματα του tablet (μπλε γραμμή στις πρώτες παρτίδες.. ευτυχώς λύθηκε σε ότι παρτίδα κυκλοφορεί πλέον, μπουκωμένος κακός ήχος στις χαμηλές εντάσεις που δεν ξέρω αν λύνεται και υπερθέρμανση στα διάφορα benchmark με αποτέλεσμα κάποια να μην ολοκληρώνονται καν).

Το να επιμένουμε σε κάτι φυσιολογικό αντί να μιλάμε για αυτά δεν βρίσκω τι νόημα έχει. Μπορείς αν σε ενοχλεί αυτή η τεχνολογία να πας σε amoled ή με οπίσθιο φωτισμό και να ξεμπερδεύεις, αλλά απ την στιγμή που η συγκεκριμένη τεχνολογία στις οθόνες έτσι λειτουργεί, τι θες να γίνει ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

Αντίκειμενικά με το συγκεκριμένο tablet δεν υπάρχει η περίπτωση να ρίξεις την φωτεινότητα κάτω απ το 30% για το οτιδήποτε

 

Μόλις ανέφερα μια περίπτωση που θα χρειαστεί να ρίξεις τη φωτεινότητα σε χαμηλά επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

απορω ποιο ειναι το προβλημα

1) πρεπει να βαλεις fullscreen (εξαφανισεις μπαρα κατω) ή να εχεις ασπρη μπαρα ΚΑΙ

2) πρεπει να ριξεις τη φωτεινοτητα κατω του 30%

για να δεις τα "προβολακια"

εδω παραπονιουνται καποιοι οτι δεν ειναι φωτεινη η οθονη οπως πχ του nexus 7

θα πας να τη ριξεις και κατω απο το 30% και θα βαλεις ασπρο φοντο σε πληρη οθονη η ασπρα πληκτρα κατω για να τα δεις?

αφησαμε τη μπλε γραμμη που πρεπει να ψησεις το ταμπλετ πιασαμε τα προβολακια...

 

εχει αναλωθει το μισο τοπικ τουλαχιστον σε μπλε γραμμες και τωρα πιασατε και τα προβολακια?

αντι να ασχοληθειτε με cm roms, με τη ρομ του google play edition, με developing?

παρακολουθω πολλα ξενα τοπικς τετοια γκρινια και μιζερια μονο στο ελληνικο, κριμα...

για ενα ταμπλετ πραγματικα εκπληκτικο και σε εκπληκτικη τιμη ΕΔΩ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ και οχι απ εξω με πατεντες.

 

αντε και πες οτι τα γυρνατε, αντε και πες οτι ολα εχουν προβολακια και μπλε γραμμες οταν τα ψησετε

τι θα παρετε? υπαρχει κατι αλλο με αυτα τα specs τιμη μεγεθος?

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, +100 από εμένα. Ήμουν από τους πρώτους που όταν άρχισε το κράξιμο για την μπλε γραμμή, έλεγα πως είναι απειροελάχιστο, μη εντοπίσιμο αν δεν το ξέρεις, και γενικά δεν θα έπρεπε να ασχολούμαστε με τέτοια όταν έχουμε μπροστά μας ένα τέτοιο tab.

Όντως, δεν θα βάλει κανείς φωτεινότητα κάτω από 30%, δεν εξυπηρετεί πουθενά. Αλλά ακόμα και αν μπει, αυτή η συμμετρία που έχουν τα προβολάκια, τα leds, δείχνει ότι δεν είναι κάποια βλάβη, σφάλμα, αστοχία. Αυτή είναι η κατασκευή, έτσι δουλεύει. Το επιβεβαιώνουν και άλλοι με άλλες συσκευές edge φωτισμού.

 

Πάντως, αν μπεις xda, υπάρχουν αρκετά topics και αρκετά posts για όλα αυτά τα προβλήματα, και έξω ασχολούνται, μην ανησυχείς. Δεν ήμαστε μόνο εμείς μίζεροι και γκρινιάριδες. Εγώ το μόνο που θα ήθελα, ήταν να μην υπάρχει αυτό το bleed όταν ξεκινάει, δεν σε προδιαθέτει ευχάριστα για την εμπειρία χρήσης του. Αλλά όταν ανοίξει εξαφανίζεται ευτυχώς, και άρα δεν ενοχλεί.

 

Και όπως επίσης σωστά είπες, άντε να πιάσουμε και λίγο το developing.

Έβαλα xposed modules του G2 μετά από root, και παρατήρησα ένα μικρό bug. Αν έχεις λευκή μπάρα κουμπιών, στα γυρνάει αυτόματα στο μαύρο και μετά δεν αλλάζει. Με reboot σου ανοίγει σε λευκό, και στην πρώτη κίνηση που πας να κάνεις, το γυρνάει μαύρο. Το οποίο να σου πω την αλήθεια, αυτό το χαζό πραματάκι, με ενοχλεί πιο πολύ από τα bleeds, γραμμές, leds κλπ. Το έχει παρατηρήσει άλλος;

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

@akaloith, να αγιασει το στομα σου!!! Κι εγω πηγα και το αλλαξα 2 φορες για να παρω το ιδιο ακριβως, αντι να καθομαι να το χαιρομαι, που τωρα εδω και 2 εβδομαδες αυτο κανω, και ειναι αριστο, αψογο, οτι καλυτερο μπορεις να παρεις σημερα στα 300€!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...