Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://csmg.lgmobile.com:9002/svc/popup/model_check.jsp?esn=[color="Red"]CSN[/color]

Ανοίξτε αυτή τη διεύθυνση στο Browser, αντικαταστήστε το CSN με αριθμό CSN που θα βρείτε στο κουτί και δείτε την ημερομηνία κατασκευής. Το δικό μου δείχνει ημερομηνία κατασκευής 18/10/2013 και δε μου βγάζει καμία μπλε γραμμή αν και έχω παίξει αρκετά βαριά παιχνίδια και είχε ζεσταθεί καλά.

 

Επισης κανοντας το ιδιο κ σε αυτη τη διευθυνση, βλεπετε περισσοτερα στοιχεια. Κ το σημαντικοτερο εχει στο "sw_url" το λινκ π μπορεις με αυτο να κατεβασεις την ρομ της lg που εχει το κινητο σου. Γινετε και με προγραμμα π κυκλοφορει, αλλα αυτο ειναι κατευθειαν απο lg. Τα αρχεια ειναι μορφης .kdz κ αν ψαξετε στο xda θα βρειτε καποιο προγραμμα π μπορειτε να επαναφερετε το ταμπλετ στην αρχικη του μορφη.

Καλο ειναι να κρατησετε καπου ενα back up γιατι καθε φορα π φλασαρετε το ταμπλετ με την αρχικη ρομ αυτο το αρχειο κατα καποιο τροπο αλλαζει σε .cab κ δν μπορει να ξαναχρησιμοποιηθει κ να πρεπει να την ξανακατεβασεις..

Αυτα τουλαχιστον για αυτους π θα αλλαξουν τα φωτα στο ταμπλετακι κ γνωριζουν το πως..

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=CSN

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Την παρηγγειλα:) για να δουμε τι λεει..

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα και γω να την παραγγείλω από 'κεί αλλά με μπερδευαν τα γερμανικά. Πόσες μέρες σου λένε θα κάνει , πόσο με τα μεταφορικά , έχει τρόπο να παρακολουθείς την παραγγελία.?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν ξερω γερμανικα, αλλα εκανα περιπου οτι και στο αγγλικο και παταγα το κιτρινο μεχρι να πληρωσω:D

7-20 εργασιμες λεει για παραδοση ,αλλα συνηθως απο Γερμανια δεν αργουν.

28,95 τελικη τιμη!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν ξερω γερμανικα, αλλα εκανα περιπου οτι και στο αγγλικο και παταγα το κιτρινο μεχρι να πληρωσω:D

7-20 εργασιμες λεει για παραδοση ,αλλα συνηθως απο Γερμανια δεν αργουν.

28,95 τελικη τιμη!

 

Γιατί ταλαιπωρίεσαι βρε παλικάρι μου... Chrome + auto google translate = ελληνική σελίδα.

Με το καλό! Στείλε εντυπώσεις. Γιατί όμως τόσα πολλά μεταφορικά από Γερμανία; Τα περισσότερα από amazon.de είναι δωρεάν, με max 5€ από ότι κοιτάω.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν μεταφορικά απο αμαζον έχουν σταματήσει εδω και αρκετό καιρό

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Είδα κάτι στο δικό μου και ήθελα να ρωτήσω αν είναι φυσικό και συμβαίνει και στο δικό σας. Όταν αλλάζω από κάθετη σε οριζόντια θέση το tablet αλλάζει αυτόματα και η θέαση αντίστοιχα. ... όταν όμως την αλλαγή αυτή την κάνω πολύ αργά και μαλακά η θέαση παραμένει ανεπηρέαστη έως να το κουνησω λίγο πιο απότομα.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κανει κι εμενα, δεν το ειχα προσεξει. Τωρα αν ειναι bug ή χαρακτηριστικο του os ενας θεος το ξερει! Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Προφανως θελει λιγο κουνημα!! καλο ομως γιατι οταν εισαι ξαπλωμενος το ρυθμιζεις οπως θελεις.. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω και εγώ το ταμπλετάκι μαζί και τα προβλήματα (μπλέ γραμμη, υπερθέρμανση και ένα καμμένο pixel) το πήγα σήμερα στο service της LG και αναμένω να μου πουν τι θα γίνει λογικά μεθαύριο θα έχω απάντηση απ ότι μου είπαν. Δεν μετανιώνω την αγορά του προβληματικές παρτίδες όλες οι εταιρίες έχουν. Το θέμα είνια να αναγνωρίσουν το λάθος τους και να μας αντικαταστήσουν τις συσκευές με άλλες που δεν θα έχουν προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου στα παιδιά που έχουν το tablet γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω αλλά διστάζω για το θέμα της μπλέ γραμμής που εμφανίζει στην οθόνη όταν ζεσταθεί. Με χρήση browsing μία με δύο ώρες (facebook,youtube,forum) εμφανίζεται το πρόβλημα;; Επίσης πιστεύετε ότι μελλοντικά μπορεί να χειροτερέψει;;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

με την χρηση που περιγράφεις το πιο πιθανο ειναι να μη το εμφανίσει ποτέ.

Μονο με youtube και αναπαραγωγή fullhd με 100% φωτεινότητα για πανω απο μισαωρο..

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το συγκεκριμένο tablet. Έχετε να προτείνετε κάποια καλή θήκη?
Link to comment
Share on other sites

Εδόθη παραγγελία -το nexus της υπογραφής θα τοποθετηθεί στη βάση του δένδρου την πρωτοχρονιά, για τη σύζυγο (ναι, δέχεται και μεταχειρισμένα!)

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Εδόθη παραγγελία -το nexus της υπογραφής θα τοποθετηθεί στη βάση του δένδρου την πρωτοχρονιά, για τη σύζυγο (ναι, δέχεται και μεταχειρισμένα!)

πολυ καλη σκεψη για το παλαιο nexus και την αντικατασταση του με το ταμπλετακι

ροοταρεις http://www.theandroidsoul.com/lg-g-pad-8-3-root-downloads-guide/

recovery http://www.theandroidsoul.com

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

LG G Pad 8.3 officially the first Google Play Edition tablet for $349

 

http://www.phonearena.com/news/LG-G-Pad-8.3-officially-the-first-Google-Play-Edition-tablet-for-349_id50214

 

Καλό αυτό τώρα θα έχει και καλή υποστήριξη!! Δεν πιστεύω πως η Google κάνει λάθος το ταμπλετάκι τα σπάει!!!

Link to comment
Share on other sites

LG G Pad 8.3 officially the first Google Play Edition tablet for $349

 

http://www.phonearena.com/news/LG-G-Pad-8.3-officially-the-first-Google-Play-Edition-tablet-for-349_id50214

 

Καλό αυτό τώρα θα έχει και καλή υποστήριξη!! Δεν πιστεύω πως η Google κάνει λάθος το ταμπλετάκι τα σπάει!!!

 

Υποστήριξη θα έχει το GPE, όχι της LG. Anywhoo, το μόνο που πλέον ελπίζω να γίνει πιο γρήγορα είναι η διάθεση της θήκης της LG..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

LG G Pad 8.3 officially the first Google Play Edition tablet for $349

 

http://www.phonearena.com/news/LG-G-Pad-8.3-officially-the-first-Google-Play-Edition-tablet-for-349_id50214

 

Καλό αυτό τώρα θα έχει και καλή υποστήριξη!! Δεν πιστεύω πως η Google κάνει λάθος το ταμπλετάκι τα σπάει!!!

 

Θυμάμαι στο live πριν λίγες μέρες όταν συζητούσαμε για tablets και τα παιδιά είχαν πει, "ναι, αλλά το GPad δεν έχει stock android" :P. Η LG φαίνεται να κάνει το μεγαλύτερο comeback στον χώρο, είναι παντού.

Link to comment
Share on other sites

χμμ... ίσως προλαβαίνω να ακυρώσω την παραγγελία για να πάρω το GPE, όταν έρθει. Λέτε με ίδιο ακριβώς hardware δεν θα μας δώσουν τη δυνατότητα για 4.4;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...