Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Note 8 απλα φιλε συμβιβασου με hd αναλυση και απο κει και περα θα χεις το κεφαλι σου ησυχο,εγω εκανα τη μεταβαση αφου την πατησα με τον κραχτη το g pad και ησυχασα..ελπιζω μονο να βγει για ελλαδα η 4.2.2..

Φιλε καποια στιγμη πρεπει να παψεις να τρολαρης γιατι αυτο κανεις απο ενα σημειο και μετα,καλα εκανες και το αλλαξες αφου σε πειραζε αλλα δεν ειμαι υποχρεωμενος να σε διαβαζω θαβοντας το,γι αυτο αν θες φιλικα παντα αρχισε να γραφεις στο θρεντ του note που στο φιναλε αυτο εχεις,αν ειμαι λαθος συγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη εχει γινει μειζον θεμα η μπλε γραμμη, πρεπει να υπαρχει σχεδον σε ολα τα ταμπλετς αλλα θα φαινεται κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες. Εγω την εχω δει μονο οταν κανω επανεκιννηση, ουτε σε ταινια, ουτε σε παιχνίδια ουτε πουθενα. Αυτοι που βιαστηκαν και το εδωσαν για μια μπλε γραμμη τι να πω...αφηστε τους υπολοιπους που δεν ειναι ψειρες.να το χαρουν. Οσο για το note 8, γελαει ο κοσμος, ισως το επομενο μοντελο να αξιζει αντι του G pad. Χθες απο τις 17:00 ειχα 37% μπαταρια, εμεινε στο 37 μεχρι τις 10 σημερα που το ανοιξα για να τσεκαρω μαιλς. Δε ξερω ποσα android tablets εχουν τετοια αυτονομια σε standby..
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το note 8, γελαει ο κοσμος, ισως το επομενο μοντελο να αξιζει αντι του G pad.

 

Αν μπορείς εξήγησέ μας με τι ακριβώς γελάει ο κόσμος. Με μία από τις καλύτερες υλοποιήσεις σε tablet?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε hittman,προφανως εχεις μπερδεψει τον ορο του τρολαρισματος που αναφερεις.καταρχας,απο την αρχη ειχα αναφερει ποσο ενθουσιασμενος ημουν με την αποκτηση της συγκεκριμενης συσκευης,και οτι σε αυτα τα λεφτα ειναι ο,τι καλυτερο.απο κει και περα μιλαω εχοντας εμπειρια με τη συσκευη,οπως και με αρκετες γενικα.ετσι και αλλιως ομως,το φορουμ εδω δεν ειναι για να γραφουμε μονο θετικα η μονο αρνητικα,αλλα γενικα τις αποψεις μας,ειτε αυτες αρεσουν ειτε οχι.ολες οι αποψεις πρεπει θεωρω να ειναι σεβαστες.ο αποτεροςνσκοποςντης δημιουργιας του φορουμ ειναι ο μελλοντικος αγοραστεις να βγαλει μονος του συμπερασματα με τη βοηθεια κυριως των παιδιων που ειχαν/εχουν εμπειρια με τη συσκευη.δεν ειμαστε φαν κλαμπ του ολυμπιακου εδω να λεμε ποσο τελεια ειναι η ομαδα μας ολη την ωρα χωρις να θελουμε να ακουμε αρνητικα.και για το note ειδικα νομιζω εγω γραψει οτι δε συγκρινονται κυριως στην οθονη,απλα γενικα το θεωρω πιο αξιοπιστο.φιλικα και χωρις παρεξηγηση:-)
Link to comment
Share on other sites

Αυτα στα γραφω γιατι εχω την συσκευη,και αρεα και που εμφανιζεται και η μπλε γραμμη αλλα για κανενα λογο δεν το δινω να παρω κατι κατωτερο για μενα,φιλικα και παλι και το λιγο και εγω.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε hittman,προφανως εχεις μπερδεψει τον ορο του τρολαρισματος που αναφερεις.καταρχας,απο την αρχη ειχα αναφερει ποσο ενθουσιασμενος ημουν με την αποκτηση της συγκεκριμενης συσκευης,και οτι σε αυτα τα λεφτα ειναι ο,τι καλυτερο.απο κει και περα μιλαω εχοντας εμπειρια με τη συσκευη,οπως και με αρκετες γενικα.ετσι και αλλιως ομως,το φορουμ εδω δεν ειναι για να γραφουμε μονο θετικα η μονο αρνητικα,αλλα γενικα τις αποψεις μας,ειτε αυτες αρεσουν ειτε οχι.ολες οι αποψεις πρεπει θεωρω να ειναι σεβαστες.ο αποτεροςνσκοποςντης δημιουργιας του φορουμ ειναι ο μελλοντικος αγοραστεις να βγαλει μονος του συμπερασματα με τη βοηθεια κυριως των παιδιων που ειχαν/εχουν εμπειρια με τη συσκευη.δεν ειμαστε φαν κλαμπ του ολυμπιακου εδω να λεμε ποσο τελεια ειναι η ομαδα μας ολη την ωρα χωρις να θελουμε να ακουμε αρνητικα.και για το note ειδικα νομιζω εγω γραψει οτι δε συγκρινονται κυριως στην οθονη,απλα γενικα το θεωρω πιο αξιοπιστο.φιλικα και χωρις παρεξηγηση:-)

 

1 ποστ, 2 ποστ, άντε 10 ποστ αρκούν για να δώσεις στον άλλο να καταλάβει πως το G Pad δεν σου άρεσε. No?:worry:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το εκανα root...Τωρα πως μπορω να διαγραψω εφαρμογες που ειχε η μαμα lg και δεν τις χρειαζομαι??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το εκανα root...Τωρα πως μπορω να διαγραψω εφαρμογες που ειχε η μαμα lg και δεν τις χρειαζομαι??

με μια σχετικη εφαρμογη..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer&hl=el (δες το PM)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρααααα πολυ φιλαρακι!!Προσπαθω να βρω τι να σβησω τωρα γιατι τα γραφει μεσα στην εφαρμογη λιγο περιεργα και φοβαμαι μηπως σβησω κατι που να το χρειαζεται η ταμπλετα για να λειτουργησει!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρααααα πολυ φιλαρακι!!Προσπαθω να βρω τι να σβησω τωρα γιατι τα γραφει μεσα στην εφαρμογη λιγο περιεργα και φοβαμαι μηπως σβησω κατι που να το χρειαζεται η ταμπλετα για να λειτουργησει!!!

 

εκτός από τις άχρηστες σκουπίδια γλώσσες π.χ Τούρκικα τι άλλο να σβήσεις ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για την MicroSD κάρτα θα ήθελα. Μπορεί να είναι NTFS ή πρέπει να είναι FAT32. Μπορούμε να την κάνουμε format σε exFAT για να μπορεί να διαβάζει αρχεία >4GB ή υπάρχει άλλος τρόπος. Εάν την κάνουμε exFAT τη διαβάζουν τα Windows XP ή τα Windows 7? Το ρωτάω γιατί έχω κάτι ταινίες που θα ήθελα να παίξω στο τάμπλετ αλλά είναι >4GB.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει επικοινωνήσει κανείς που να έχει περάσει το DOA των 7 ημερών, κατευθείαν με την LG για το θέμα της μπλε γραμμής στη δεξιά μεριά και του light bleed στο κάτω μέρος, να δούμε αν υπάρχει επίσημη θέση ή αν αναγνωρίζουν το πρόβλημα?

Ή ακόμα καλύτερα κάποιος που έχει πέρασε το DOA το έχει στείλει στην LG να δούμε αν το αντικατέστησαν ή αν το επισκεύασαν?

 

Τα τηλέφωνα νομίζω είναι αυτά: 801 11 200 900 ή 210 4800564

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν τα θεωρω αυτα προβληματα παρα ατελειες της ,κατα τα υπολοιπα, καταπληκτικης του οθονης. Σε αλλα ταμπλετ που δοκιμαζα πριν καταληξω αλα και σε 2 κινεζιες που περασαν απο την κατοχη μου η χειροτερη ποιοτητα της απεικονησης θα μπορουσε να χαρακτηριστει ατελεια και μαλιστα σε ολη την επιφανεια και οχι μονο σε ακρες και υπο ορισμενες συνθηκες. Και γω ψειρας νομιζω πως ειμαι αλλα το συγκεκριμενο ταμπλετακι το θεωρω καταπληκτικο. Δεν το αλλαζω με τπτ για αυτη την μικρη ατελεια αρκει να ειναι και και να παραμεινει ως εχει και να μην προαναγγελει χειροτερα πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα τελικά απ το πλαίσιο στο Μολ Μαρούσι.

Ενώ με παιδεψε πολύ τι να πάρω τελικά καθώς είχα δει κατά σειρα πολλά ταμπλετς σε media markt, κ.α. μαγαζιά.

Τελική επιλογή απ τους 2 φιναλίστ της λίστας μου(το New nexus7 ήταν το αλλο)ήταν τελικα το GPad καθώς σε όλα εκτός του smoothness ήταν μπροστά.

Εμφάνιση,ιδανικό για μένα μέγεθος κ βάρος.

Και βέβαια εμφάνιση καθώς τα τεράστια bezels του Ν7 είναι μείον.

Η LG έχει στήσει ωραία το tablet της και με διάφορα adds στο software που κάνουν τη διαφορά και κάνουν το Ν7 να μοιάζει φτωχό ειδικά όταν τα βλέπεις δίπλα δίπλα σε εκθέσεις.

Εδώ να πω ότι σα tablet είχα το παλιό nexus 7 το οποίο το έδωσα στη γυναίκα μου καθώς δε το χρησιμοποιούσα λόγο note,megaκαι γενικώς έφεση με μεγάλα κινητά.

Πριν είχα αλλα 2 tablets συν 1 iPad το οποίο σίγουρα δε ταιριάζει με τη φιλοσοφία μου αλλά απλά είναι ότι πιο smooth σε tablet(ειδικά τα νέα)αλλά εγώ το είχα δώσει σε 1 μέρα!

Το G pad λόγο που το δουλεύω με έχει αφήσει ικανοποιημένο.

Σε συνδυασμό με τη πρόσφατη γενικώς θετική εμπειρία μου απ το G2(είχα το 32αρι) μου αναβάθμισαν πολύ την LG στα μάτια μου.

Άντε να δούμε αν μπορώ να συνηθίσω με tablet και κινητό καθώς έως τώρα ήμουν κατά του συνδυασμού,και υπέρ μεγάλων κινητών αποκλειστικά για όλες τις δουλειές.

Θα το στήσω αν και έχει πολλές εφαρμογές χρήσιμες μέσα και γενικά για κατανάλωση περιεχομένου που το θέλω δε θέλει και πολλά απ ότι είδα.

Το double tap δουλεύει καλά όπως και στο G2 αν και δεν έχει 100% επιτυχία(όπως και σε εκείνο βέβαια)αλλά είναι πολύ πολύ χρήσιμο.

Μου κάνει εντύπωση πως έως τώρα δε μου δημιουργήθηκε η ανάγκη να βάλω nova ούτε άλλο keyboard, θετικό αυτό!!

Θα επανέλθω μετά από λίγες μέρες χρήσης να πω εντυπώσεις.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

(παρένθεση), αυτό με το double tap πως κατάφερε η LG και το έκανε τόσο μεγάλο "ατού"? Εγώ το είχα και στο Ν9 αλλά το έχουν και τα διάφορα high end Lumia..

 

Εχθές το έλιωσα μπας και έβλεπα την περιβόητη μπλε γραμμή, αλλά τίποτα..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν εχω καταφερει να δω την μπλε γραμμη να δημιουργειται απο εντονη χρηση αλλα παρα μονο σε σουρσιμο της οθονης και απο την μερια που δεν εχει αλλο περιεχομενο.
Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν εχω καταφερει να δω την μπλε γραμμη να δημιουργειται απο εντονη χρηση αλλα παρα μονο σε σουρσιμο της οθονης και απο την μερια που δεν εχει αλλο περιεχομενο.

 

αυτό είναι εφφέ της JB.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τόσα καλά λόγια που διάβασα από εδώ, αποφάσισα να το πάρω και εγώ, αν και fan της samsung και εν αναμονή πτώσης του note, τελικά θεώρησα πολλά τα λεφτά και κατέληξα σε κάτι ποιο εκμεταλλεύσιμο.

 

Λοιπόν, την μπλε γραμμή μου την έβγαλε σχεδόν αμέσως, χωρίς να ζεσταθεί και χωρίς να μπει η φωτεινότητα στο 100%, την είχα στο 80%, παρά τα λεγόμενα του πωλητή ότι είναι νέα παρτίδα και δεν θα το βγάλει. Την είδα με φως αναμμένο, και φαίνεται όχι μόνο σε μαύρο φόντο. Όλο αυτό βέβαια το είδα επειδή ήξερα τι ψάχνω και που. Αν το δει κάποιος που δεν γνωρίζει, απλά δεν θα το παρατηρήσει ποτέ. Δεν το τσέκαρα βέβαια ακόμα σε δυνατή χρήση στο σκοτάδι σε μαύρο φόντο.

 

Προσωπικά δεν με ενοχλεί στο μάτι, εννοείται φυσικά ότι δεν φαίνεται καθόλου, έπρεπε να προσπαθήσω αρκετά για να την δω. ΟΚ, φυσικά και δεν θα έπρεπε να υπάρχει, αλλά στην παρούσα κατάσταση δεν είναι κάτι που είναι ούτε ενοχλητικό ούτε εύκολα παρατηρήσιμο. Το θέμα, όπως σωστά αναφέρθηκε, είναι να παραμείνει τουλάχιστον εκεί η κατάσταση και όχι να χειροτερέψει. Δεν ξέρω αν αξίζει καν η βενζίνη και το πήγαινε-έλα για το DOA, αφού είναι πλέον σχεδόν αποδεδειγμένο ότι είναι θέμα σχεδιασμού hardware, και το βγάζουν όλα. Θα το κρατήσω γιατί δεν υπάρχει αντίπαλος. Σε 23 μήνες βλέπουμε...

 

Κάπου επίσης αναφέρθηκε ότι με Nova launcher χάνεται τo double tap. Αυτό ισχύει μόνο για το κλείσιμο, και επειδή πατάς πάνω σε σημείο διαχείρισης 3rd party εφαρμογής (όλη η οθόνη δηλαδή). Από κλειστό, το double tap δουλεύει κανονικά και ανοίγει. Δυστυχώς δεν υπάρχει επιλογή στον Nova που να επιστρέφει στην default ρύθμιση του κατασκευαστή με την συγκεκριμένη χειρονομία, δοκίμασα το "κανένα" και δεν έκανε τίποτα μετά. Πολύ μικρή απώλεια σε σχέση με αυτά που προσφέρει ο Nova.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Αν το

έχεις κάνει root του περνάς το Gmd gesture control και οριζεις εσύ με όποια χειρονομία θέλεις σε όποια οθόνη και αν είσαι να κλείνει η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

(παρένθεση), αυτό με το double tap πως κατάφερε η LG και το έκανε τόσο μεγάλο "ατού"? Εγώ το είχα και στο Ν9 αλλά το έχουν και τα διάφορα high end Lumia..

 

Εχθές το έλιωσα μπας και έβλεπα την περιβόητη μπλε γραμμή, αλλά τίποτα..

 

Και όμως είναι καλό future και σημείο αναφοράς για μαμά συσκευές μεandroid.

Και εγώ το έχω στα nexus,όπως το είχα και στα Lumia(820,920,1020)αλλά στα LG σα να δουλεύει καλύτερα και τέλος τέλος είναι μεγάλη ευκολία,καθαρά πρακτικό ζήτημα όπως έχω ξαναπεί να χρησιμοποιείς την οθόνη αγγίζοντας την για άνοιγμα κλείσιμο,κάτι που δυστυχώς δε το κάνουν τα Lumia.

Μπλε οθόνη δε μου έχει βγάλει ούτε εμένα αλλά είμαι στη 1η φόρτιση και δε το ζοριζω καν,ούτε παιχνίδια ούτε τπτ,κυρίως reading κάνω έως τώρα,

Τη Μπαταρία τη βλέπω Καλή στη 1 μέρα που το έχω,τώρα είναι στο 60% με 2 μισή ώρες οθόνη(1η φόρτιση είπαμε) αλλά περίμενα περισσότερα καθώς είχα και το G2 και με είχες αφήσει άφωνο με την αυτονομία του.

Επίσης το τατς της οθόνης δεν είναι δυστυχώς επιπέδου note αλλά το ταμπλετάκι ακούει μια χαρά.

Είναι και ελαφρύ για το μέγεθος του πράγμα πολύ σημαντικό όταν το έχεις ώρα στα χέρια.

 

Καμία θήκη στυλ book ξέρει κανένας που θα βρούμε Ελλάδα?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνατε την καρδιά περιβόλι με τα θέματα της οθόνης και της υπερθέρμανσης. Τι αγοράζουν τώρα;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ειμαι κατοχος εδω και 2ημερες απο πλ...ιο.Το εργαλειο τα σπαει!!!

Προσπαθω και εγω μηπως καταφερω να δω την μπλε γραμμη αλλα τζιφος ,ισως στο μελλον το βγαλει.

Απο αξεσουαρ ebay ζελατινες και θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ειμαι κατοχος εδω και 2ημερες απο πλ...ιο.Το εργαλειο τα σπαει!!!

Προσπαθω και εγω μηπως καταφερω να δω την μπλε γραμμη αλλα τζιφος ,ισως στο μελλον το βγαλει.

Απο αξεσουαρ ebay ζελατινες και θηκη.

 

αν ζεσταθεί θα την βγάλει, μην το ψάχνεις πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχε φέρει το play247 αλλά όχι official LG.

 

Είχε και στο κοτσωβολο η στο. Media markt Δ θυμάμαι καλά θήκη στυλ book αλλά ήταν universal και του έβαζε πολύ όγκο γι'αυτό δε την είχα πάρει.

Πάντως απόψε του έβαλα 1 μικρό βιντεακι να δω και με εντυπωσιασε η οθόνη αλλά και ο ήχος απ τα στέρεο ηχεία.

Η μέρα με την νύχτα με το(παλιό)nexus 7 που έπαιζε το ίδιο video δίπλα :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...