Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξανά περασα την cm13 και όντως με clean install για το λίγο που το δοκίμασα δεν είχε θέμα στο youtube

είναι σίγουρα στις τοπ ρομ για το tablet , ούτε restart, Ούτε κωλύματα, πολύ καλή αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά θα με βασανισετε. Έχω το μικρόβιο ρουτ ρομ κτλ. Το πήρα για τη μικρη..παει αψογα αλλά ψήνομαι..με εγγύηση θα έχω θέμα ή αν χρειαστεί επανέρχεται;;
Link to comment
Share on other sites

Επανερχεται η συσκευη με το Lg support tools αλλα δεν βγαζεις ακρη με την Procordia,εδω ειχε παει φιλος ξερουταριστη συσκευη κσι του ειπαν οτι ηταν ρουτ ενω δεν ειχε ιδεα...Αλλα γιατι να σου παθει κατι μια χαρα συσκευες ειναι!!!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

παιδια έχει κάποιος το service manual του κινητου?? Ξαφνικα δεν ανοιγε το κινητο, το ξεβίδωσα και είδα οτι η μπαταρια είναι τελείως ξεφόρτιστη. Κάποιο πρόβλημα έχει η μιτρική , μετραω στα πινς της μπαταριας και εκει που αρχίζει να φορτίζει τραβαει το μέγιστο ρευμα και κοβει για προστασία. Αν μπορεί κάποιος να βρει το service manual θα ήμουνα υπώχρεως, είναι κρίμα να το πετάξω είναι καλό ταμπλετάκι:worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια έχει κάποιος το service manual του κινητου?? Ξαφνικα δεν ανοιγε το κινητο, το ξεβίδωσα και είδα οτι η μπαταρια είναι τελείως ξεφόρτιστη. Κάποιο πρόβλημα έχει η μιτρική , μετραω στα πινς της μπαταριας και εκει που αρχίζει να φορτίζει τραβαει το μέγιστο ρευμα και κοβει για προστασία. Αν μπορεί κάποιος να βρει το service manual θα ήμουνα υπώχρεως, είναι κρίμα να το πετάξω είναι καλό ταμπλετάκι:worry:

Με το manual δεν νομιζω να λύσεις τιποτα αφου εχεις θεμα με την φορτιση η εχεις θεμα με την μπαταρια η με την καλωδιοταινια του lg tablet αλλα θα σου στειλω παρακατω το manual σε pdf...

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.lg.com/gr/support/support-mobile/lg-LGV500 Μπες εδω...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είνα κρίμα να πετάξεις το τάμπλετ.Αλλά γιατί δεν το στέλνεις procordia σερβις να στο φτιάξουν?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είνα κρίμα να πετάξεις το τάμπλετ.Αλλά γιατί δεν το στέλνεις procordia σερβις να στο φτιάξουν?

 

Εάν πιάνουν τα χέρια του και δεν έχει εγγύηση, καλύτερα να πασπατέψει. Εξάλλου οι αντιπροσωπείες σπάνια "φτιάχνουν" κάτι, συνήθως αντικαθιστούν όλο το χαλασμένο εξάρτημα, ακόμη κι αν σε κάποιες (σπάνιες) περιπτώσεις θα μπορούσε να γίνει καμιά φτηνή πατέντα

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστώ, τελικα ευτυχώς τη γλύτωσε!!! είχε σβήσει απο μπαταρια και δε μπορούσε ο φορτιστής να τη ξεκινήσει, είχε φτάσει στα 2,7 βολτ, τη φορτισα με ένα εξωτερικό φορτιστή και τελικά ολα καλά. Οποτε το συμπέρασμα είναι οταν φτάνει στο 10% η 5% να το φορτίζουμε για να αποφύγουμε τέτοιες καταστασεις και τα κινητά και όλα. Τωρα μένει να παρω καποια στιγμη (οταν ,αν ,οποτε πληρωθω) μια οθονη γιατι μου έχει σπασει εδω και ενα χρονο αλλα δουλευει κανονικά το ατοιμο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδες καλησπερα. Σκεφτομαι να το πουλησω κανα 100αρικο η να του βαλω καμια custom rom. Δεν το χρησιμοποιω καθολου μηνες τωρα λογω χρονου. Αξιζει λετε να ασχοληθω με custom?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Σκεφτομαι να το πουλησω κανα 100αρικο η να του βαλω καμια custom rom. Δεν το χρησιμοποιω καθολου μηνες τωρα λογω χρονου. Αξιζει λετε να ασχοληθω με custom?

Ναι αμε πως δεν αξίζει. Εγω το εχω κάνει 5.0.2 και τωρα λεω να του περασω την AOSP marchmallow ...καμια σχέση,ουτε κολλήματα ουτε τίποτα.Θα σου ελεγα να μην το δώσεις εχουμε πολυ καλες συσκευές!!!

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Τι καλύτερο βρίσκεις να πάρεις ;

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όντως και δεν βρίσκεις εύκολα κάτι καλύτερο. Απλα δεν το χρησιμοποιώ τόσο και δεν μ αρέσει να κάθετε. Επίσης είχα περάσει την 5.0.2 την κορεατική επίσημη νομιζω χωρίς τις κινεζικές εφαρμογές αλλά δεν με έχει "πείσει" θα ήθελα να δοκιμασω καμία καθαρή 5αρα ή 6αρα ρομ μήπως και πάει καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε την ΑΟSP 6.0.1 =εγγύηση...Μπορει να μην εχει τις λειτουργίες της stockl η της cm αλλα πηγαίνει σφαιρα και εχει τα συν του Marshmallow
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε την ΑΟSP 6.0.1 =εγγύηση...Μπορει να μην εχει τις λειτουργίες της stockl η της cm αλλα πηγαίνει σφαιρα και εχει τα συν του Marshmallow

 

 

 

Το θέμα είναι πως πάει από μπαταρία, επειδή η cyanogen που είχα δοκιμάσει δεν τα πήγαινε και πολύ καλά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαμε για cyanogen,το χαρακτηριστικό της Αosp ειναι να μην καταναλωνει πολυ μπαταρία γιατι δεν είναι βαρυ το λογισμικό της...http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-android-6-0-marshmallow-20151028-t3235794

 

 

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

θελω να αναβαθμισω το tablet στο lollipop αλλα είμαι τελειως ασχετος με αυτά μηπως υπαρχει καποιος που το εχει κανει να με βοηθησει??
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/general/tutorial-korea-v30a-how-to-flash-t3076576

 

θελω να αναβαθμισω το tablet στο lollipop αλλα είμαι τελειως ασχετος με αυτά μηπως υπαρχει καποιος που το εχει κανει να με βοηθησει??
Link to comment
Share on other sites

 

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-custom-stock-v50030b-lollipop-5-0-2-t3230344

Εδω ειναι το φορουμ για να βρεις για την επισημη rom (lollipop 5.0.2)

Φυσικα πριν αλλαξεις ρομ πρωτα πρέπει να το ρουταρεις το ταμπλετ σου.Αν μπεις στο youtube υπαρχουν πολλα βιντεάκια τα οποια σου δειχνουν πως να το κανεις .Αν τα μαθεις μετα ειναι παιχνιδάκι απλα θελει προσοχη για να μην παθει brick το ταμπλετ!

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

θελω να αναβαθμισω το tablet στο lollipop αλλα είμαι τελειως ασχετος με αυτά μηπως υπαρχει καποιος που το εχει κανει να με βοηθησει??

https://youtu.be/KPdkCg1oit8

 

Δες το βιντεακι αν και ειναι στα Ρωσσικα θα καταλαβεις πανω κατω αν το κανεις μεσω του lg tool εργαλειο απο το pc,αν και απο το ταμπλετ δεν ειναι δυσκολο μεσω twrp

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως πάει από μπαταρία, επειδή η cyanogen που είχα δοκιμάσει δεν τα πήγαινε και πολύ καλά.

Ξαναεβαλα την Aosp αλλά μου έκανε επανεκινησεις όταν έπαιζα κάποιο παιχνιδι.Τελικά εγκατεστησα την cm13 με την τελευταια ενημερωση και τα base gapps και το ταμπλετακι παει σφαίρα και θέμα μπαταρίας δεν έχει κανένα. Στην συνιστω

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Σκεφτομαι να το πουλησω κανα 100αρικο η να του βαλω καμια custom rom. Δεν το χρησιμοποιω καθολου μηνες τωρα λογω χρονου. Αξιζει λετε να ασχοληθω με custom?

 

69 ευρώ πωλείται καινούριο σε public,multirama.

Δυστυχώς μεταχειρισμένο σε ψαγμένους δεν το πουλάς ουτε 45 ευρώ.

Ειμαι τόσο ευχαριστημένος απο το ταμπλετ που δεν το πουλάω σε αυτα τα χρήματα.

θα παραγγείλω ενα άλλο καινούριο και αυτο θα το δωσω στην αδερφή μου,λιγο με απασχολεί που το ταμπλετ εχει την κιτ κατ.

Link to comment
Share on other sites

69 ευρώ πωλείται καινούριο σε public,multirama.

Δυστυχώς μεταχειρισμένο σε ψαγμένους δεν το πουλάς ουτε 45 ευρώ.

Ειμαι τόσο ευχαριστημένος απο το ταμπλετ που δεν το πουλάω σε αυτα τα χρήματα.

θα παραγγείλω ενα άλλο καινούριο και αυτο θα το δωσω στην αδερφή μου,λιγο με απασχολεί που το ταμπλετ εχει την κιτ κατ.

 

Τη συγκεκριμένη συσκευή δεν μπορείς να την βρεις σε καμία αλυσίδα ούτε καν στο skroutz. Έχει εξαντληθεί από παντού και εμφανίζεται μόνο στα συστήματα στις αποθήκες τους ως ανταλακτικα. Αν εχει ξεμείνει κάπου κάποιο εκθεσιακό μόνο αλλά και πάλι δεν το λες "καινούριο".

Σε γειτονικό site όλες οι αγγελιες ξεκινάνε από 140€

Ενημερωτικά.

Link to comment
Share on other sites

Τη συγκεκριμένη συσκευή δεν μπορείς να την βρεις σε καμία αλυσίδα ούτε καν στο skroutz. Έχει εξαντληθεί από παντού και εμφανίζεται μόνο στα συστήματα στις αποθήκες τους ως ανταλακτικα. Αν εχει ξεμείνει κάπου κάποιο εκθεσιακό μόνο αλλά και πάλι δεν το λες "καινούριο".

Σε γειτονικό site όλες οι αγγελιες ξεκινάνε από 140€

Ενημερωτικά.

 

ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΑ PUBLIC

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/lg-g-pad-v500-tablet-83-16gb-leyko/prod5113483pp/#tabs-3

 

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΚΘΕΣΙΑΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΛΙΩΣΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φίλε. Εγω αν το καθαρίσω μοιάζει καινούριο. Και προχτές το έκανα restart μετά απο 37 ημέρες ετσι για να το κάνω. Σφαιρα παει!

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Μου βάλατε φιτίλια και πέρασε την aosp 601. Αν και στην αρχή δεν ξεκινούσε σήμερα τα κατάφερα. Ολά πήγαν καλά με titanum backup ξαναπέρασε τις εφαρμογές με τα data μου, το μόνο που δεν μπόρεσα να βρω είναι αν μπορώ να αλλάξω το πλήκτρο πίσω το θέλω δεξιά και όχι αριστερά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...