Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει βρει κανεις καποιο tempered glass για το ταμπλετακι μας;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια σημερα παρελαβα απο το σερβις το ταμπλετ.

Το ειχα παει ο ιδιος procordia λογω SD γιατι αρχισε να βγαζει μηνυμα οτι αφαιρεθηκε, καποιες φορες απλα το μηνυμα, καποιες αλλες ηθελε επανεκκινιση και μια φορα μου την εβγαζε και corrupted. Αλλαξα καρτα αλλα παλι το ιδιο.

Η απαντηση που πηρα ηταν οτι δεν βρεθηκε προβλημα και οταν ρωτησα πως ελεγχθηκε μου ειπαν οτι "οσο το ειχαμε δεν εβγαλε καποιο σφαλμα, δε μπορουμε να κρατησουμε την συσκευη 1 μηνα μεχρι να μας το βγαλει".

Επισης βλεπω στο χαρτι πως ειχαν σημειωσει λαθος το κινητο μου...

Απογοητευση το service :X

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους. να ρωτησω αν ξερει κανεις σχετικα με το update 5.0 lollipop θα παρει το ταμπλετακι μας? αν ναι ποτε? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν έχει ανακοινωθεί, εικάζουμε και ελπίζουμε, ναι.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Πότε βγήκε αυτό; Πριν ή μετά το δικό μας;

 

edit: Είδα ότι βγήκε Μάιο 2014, δηλ. μερικούς μήνες μετά την ταμπλέτα μας.

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μια ερώτηση. Πήρα στην γυναίκα μου του LG Gpad v480. Θεωρείται ο αντικαταστάτης του v500? Δεν είδα κάποιο θέμα, γι αυτό έγραψα εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μια ερώτηση. Πήρα στην γυναίκα μου του LG Gpad v480. Θεωρείται ο αντικαταστάτης του v500? Δεν είδα κάποιο θέμα, γι αυτό έγραψα εδώ.

Το v480 είναι μια πιο "συμμαζεμένη" έκδοση του v500. Πιο μικρή οθόνη, snapdragon 400 αντί για 600 και άλλες μικροδιαφορές.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το εχω λιώσει στα παιχνίδια και λογικά το ταμπλετ ανεβάζει θερμοκρασία.

Επειδή ζεσταίνεται εύκολα ποιο πιστεύεται οτι ειναι το όριο της CPU?

Ποτέ πρέπει να ανησυχώ.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω λιώσει στα παιχνίδια και λογικά το ταμπλετ ανεβάζει θερμοκρασία.

 

Επειδή ζεσταίνεται εύκολα ποιο πιστεύεται οτι ειναι το όριο της CPU?

 

Ποτέ πρέπει να ανησυχώ.

 

 

Μην ανησυχείς δεν παθαίνει τιποτα!Σβηστε τις εφαρμογές μετρήσεων και χαρείτε το ταμπλετ!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Το ξερουμε αλλα για παραδειγμα για τον φιλο παραπανω που το λιωνει στο gaming ειναι τζιζ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos το tablet mou einai v500 4.4.2 k einai root! ξαφνηκα σταματησε να ανοιγει το playstore κ ετσι εκανα επαναφορα εργοστασιακων! παλι ομως δεν ανοιγε !!! Εκει που βγαζει προσθηκη λογαριασμου google ειτε πατησω δημιουργια νεου ειτε υπαρχων λογαριαςμου δεν μπορω να μπω! ενω απο browser μπορω να μπω στο gmail απο την εγκατασταση χρηστη με τιποτα! βγαζει το μηνυμα ( Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστής σύνδεσης του διακομιστή αυτο ενδεχετε να ειναι ενα προσωρινο προβλημα η η συσκευη δεν υποστηριζει υπηρεσιες δεδομενων! κτλ κτλ κτλ! ) λες κ βαζω λαθος τον κωδικο μου! δοκιμασα να φτιαξω νεο λογαριασμο κ οτι κ να εβαλα μου λεει ηδη Χρησιμοποιείτε! ενω παλι απο browser παλι φτιαχνω! το εκανα unroot μεσα απο το supersu μονο! hard reset απειρες φορες επανακινηση κ επαναφορα αρνητε να φτιαξει acound! κ δεν μπορω να μπω playstore με τιποτα! τι εχει γινει ; λογο root κατι εγινε με την rom!??? τι κανω; sos παιδια το χρειαζομε για την δουλεια μου!
rapidshare uploader!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι αρκετά σίγουρος, ότι μπορείς να κάνεις πλήρη επαναφορά του tablet στην κατάσταση που ήταν όταν το πήρες χρησιμοποιώντας πιθανότατα κάποιο tool της LG. Δυστυχώς, δεν είμαι σίγουρος πώς γίνεται αυτό και λόγω φόρτου εργασίας (αν και μέσα στις γιορτές) δεν μπορώ να το ψάξω παραπάνω. Αν το googlαρεις όμως, κάτι θα βρεις σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει το playstore μεχρι να βρεις λυση μπορεις να κατεβασεις το aptoide apk..ψαξε ομως και για playstore apk να ξανακανεις εγκατασταση τηνε φαρμογη
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστεί κάποια στιγμή αλλαγή μπαταρίας πόσο κοστίζει; Στην αλλαγή μπαταρίας πειράζουν καθόλου το software της συσκευής; Έχω custom rom και δεν θα ήθελα να μου την πειράξουν.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι αρκετά σίγουρος, ότι μπορείς να κάνεις πλήρη επαναφορά του tablet στην κατάσταση που ήταν όταν το πήρες χρησιμοποιώντας πιθανότατα κάποιο tool της LG. Δυστυχώς, δεν είμαι σίγουρος πώς γίνεται αυτό και λόγω φόρτου εργασίας (αν και μέσα στις γιορτές) δεν μπορώ να το ψάξω παραπάνω. Αν το googlαρεις όμως, κάτι θα βρεις σίγουρα.

Ναι, υπάρχει αυτό το tool και ειναι παιχνιδάκι κυριολεκτικά να το επαναφέρεις. Εφόσον μπορεί να μπει σε download mode το ταμπλετάκι, no problem.

 

Κατέβασε στον υπολογιστη το LG Support tool, σύνδεσε την ταμπλέτα εχοντας πατημένα τα vol up + vol down, αφου το δει πήγαινε "Πρόσθετα χαρακτηριστικά > Σφάλμα επαναφοράς αναβάθμισης" και χαλάρωσε!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν εχω κατι εχω δοκιμασει πολλα! ολα πανε στραβα! ειναι αυπνος κ κουρασμενος ολη νυχτα παλευω! σε donwloadmode δεν μπαινει! κραταω ενω ειναι σβηστο το + κ - αλλα τιποτα! μεχρι κ τα videakia που βλεπω με οδηγιες στο youtube κολανε στον υπολογιστη δηλαδι ελεος! μουβεριξαν καταρα!
rapidshare uploader!
Link to comment
Share on other sites

Κατσε, πως προσπαθεις να το βάλεις σε download mode?

Αρχικα, πρέπει να ειναι σβηστό. Κρατάς πατημένο το κουμπι vol up-down στο μέσον (ετσι πατιουνται ταυτοχρονα και το up και το down) και ενω τα κρατας πατημένα βάζεις το usb απο τον υπολογιστη.

Το κανεις αυτο και δεν μπαινει σε download mode?

 

P.S. Αν εχεις βαλει την σουίτα βγαλε την. Δεν χρειαζεται και καπου ειχα διαβάσει οτι μπορεί και να δημιουργεί πρόβλημα.

Μονον το συγκεκριμένο προγραμματάκι θέλει. Τιποτα αλλο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα τελικα σε download mode ειχε φως το δωματιο κ δεν εβλεπα στην οθονη! ειμαι 90% τωρα ! θα κανω κ καπακι hard reset κ ελπιζω το playstore na δουλευει μετα γιατι αλλιως θα το δωσω στο σκυλο μου για παιχνιδι!!
rapidshare uploader!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται factory reset στην συνέχεια και μην ανησυχείς θα δουλέψει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, είμαι με στοκ. Πως πάω στο "πρόσβαση στις ειδοποιήσεις";;; Δηλ εκεί που διαχειρίζεσαι ποιες εφαρμογές θα έχουν πρόσβαση στις ειδοποιήσεις... είναι κάπου Ρυθμίσεις>Ασφάλεια>? ??? μετά;;; δεν το βρίσκω με τίποτα! μόνο οι εφαρμογές με πάνε, δεν το έχω βρει ποτέ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαφνικα ειδα πως αργει πολυ να φορτισει. Το εβαλα πριν λιγο και ελεγε υπολοιπο χρονου φορτισης απο το 28% 14 ωρες αακομα. Εκανα επανεκιννηση και τα ιδια. Αλλαξα φορτιστη.....τα ιδια. Καμμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, είμαι με στοκ. Πως πάω στο "πρόσβαση στις ειδοποιήσεις";;; Δηλ εκεί που διαχειρίζεσαι ποιες εφαρμογές θα έχουν πρόσβαση στις ειδοποιήσεις... είναι κάπου Ρυθμίσεις>Ασφάλεια>? ??? μετά;;; δεν το βρίσκω με τίποτα! μόνο οι εφαρμογές με πάνε, δεν το έχω βρει ποτέ!

Ρυθμίσεις-προσβασιμότητα

Παιδια ξαφνικα ειδα πως αργει πολυ να φορτισει. Το εβαλα πριν λιγο και ελεγε υπολοιπο χρονου φορτισης απο το 28% 14 ωρες αακομα. Εκανα επανεκιννηση και τα ιδια. Αλλαξα φορτιστη.....τα ιδια. Καμμια ιδεα;

Καλώδιο, φορτιστής η μπριζα.

Δεν ξέρω αν έτυχε και έπαθε κάτι, προσωπικά τον φορτιστή με το καλώδιο του gpad τον χρησιμοποιώ σχεδόν σε όλες τις συσκευές μου σε καθημερινή βάση. Άψογος και ο φορτιστής ξαι το καλώδιο από κάθε πλευρά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...