Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα. Εχει δοκιμασει κανεις την λειτουργεια smart video??? γραφει οτι λυτουργει μονο με το lg player. λειτουργει???
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο την αντικατασταση και της δικης μου συσκευης η μπλε γραμμη παραμενει και στην νεα συσκευη. Μιλησα με την LG και λεει οτι θα διορθωθει με νεα αναβαθμιση. Παρ ολα αυτα λεω να ξανα προσπαθησω την τυχη μου επιστρεφοντας αυτη με DOA μπας και η επομενη δεν το παρουσιαζει που δεν το κόβω... αν ειναι ολη η παρτιδα ετσι Edited by spiros_g
Link to comment
Share on other sites

Όλα που έχω δει και ακούσει είναι το ίδιο.δεν το θεωρώ πια πρόβλημα αλλά μια ασήμαντη ατέλεια του, κατά τα αλλά, τέλειου tablet.
Link to comment
Share on other sites

Απορώ αν υπάρχει κάποιος που έχει το τάμπλετ και δεν έχει την μπλέ γραμμή....

Χωρίς να θέλω να δημιουργήσω εντυπώσεις... εχθές έβαλα και τα 6 videos του Ken Block (:devil:) σε HD στο YouTube... Είναι κάνα 7-8λεπτο έκαστο, άρα χονδρικά περί τα 40-50 λεπτά λειτουργίας με full brightness δεν έκανε καμία γραμμή... τι να πω, ίδωμεν...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να δημιουργήσω εντυπώσεις... εχθές έβαλα και τα 6 videos του Ken Block (:devil:) σε HD στο YouTube... Είναι κάνα 7-8λεπτο έκαστο, άρα χονδρικά περί τα 40-50 λεπτά λειτουργίας με full brightness δεν έκανε καμία γραμμή... τι να πω, ίδωμεν...

 

Υποθέτω οτι ή αναπαραγωγή που έκανες ήταν σε Full φωτεινότητα... Από πιο κατάστημα το πήρες Costa μήπως είναι άλλη παρτίδα και έχει διορθωθεί το πρόβλημα;

Edited by spiros_g
Link to comment
Share on other sites

Όλα που έχω δει και ακούσει είναι το ίδιο.δεν το θεωρώ πια πρόβλημα αλλά μια ασήμαντη ατέλεια του, κατά τα αλλά, τέλειου tablet.

 

Τέλειο ειναι και το νεξους 5 αλλά τα πλευρικά πλήκτρα κουνιούνται λίγο.Κι όπως λέει και το engadget http://www.engadget.com/2013/12/13/google-nexus-5-improved-speaker-and-buttons/?ncid=rss_truncated

τα καινούρια δεν θα έχουν αυτό το μικρό πρόβλημα.

 

Λογικο να υποθέσεις μετά ότι και οι νέες παρτίδες της ταμπλέτας δε θα έχουν αυτό το μικρό ελάττωμα της μπλε γραμμής.

Το gpad είχε σε προσφορά με κάρτα ή στο γαλλικό fnac ή στο pixmania 265.Δυστυχώς φίλε μου δεν κράτησα λινκ.Έψαχνα το νεξους lte κι ένα kobo reader για τα Χριστούγεννα.Το πρώτο το βρήκα από αξιόπιστο κινέζο από Χονγκ Κονγκ (40000) πωλήσεις στο eBay μόνο 300 ευρώ και το reader το βρήκα από Ιταλία 129 ενώ Γερμανία ήθελαν 150 και οι δικοί μας κλέφτες 165.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι ή αναπαραγωγή που έκανες ήταν σε Full φωτεινότητα... Από πιο κατάστημα το πήρες Costa μήπως είναι άλλη παρτίδα και έχει διορθωθεί το πρόβλημα;

Μα ναι.... αν δεις, γράφω "full brightness" ;) ... Από Πλαίσιο είναι η συσκευή. Τι να πω, δεν ξέρω πλέον τι γίνεται με αυτά. Πολλά ακούγονται και δεν κρύβω ότι και εγώ αρχικά ήμουν επιφυλακτικός, αλλά μου ασκούσε γοητεία το άτιμο. Να σου πω την πικρή αλήθεια, ακόμα και αν μου έβγαζε τη γραμμή, προσωπικά θα το κρατούσα. Είναι τόσο smooth και "γλυκό" στη χρήση και βέβαια τόσο όμορφο, που δύσκολα θα το αποχωριζόμουν. Άσε που το μέγεθος είναι επάνω στη χρυσή τομή :happy: !!!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Μα ναι.... αν δεις, γράφω "full brightness" ;) ... Από Πλαίσιο είναι η συσκευή. Τι να πω, δεν ξέρω πλέον τι γίνεται με αυτά. Πολλά ακούγονται και δεν κρύβω ότι και εγώ αρχικά ήμουν επιφυλακτικός, αλλά μου ασκούσε γοητεία το άτιμο. Να σου πω την πικρή αλήθεια, ακόμα και αν μου έβγαζε τη γραμμή, προσωπικά θα το κρατούσα. Είναι τόσο smooth και "γλυκό" στη χρήση και βέβαια τόσο όμορφο, που δύσκολα θα το αποχωριζόμουν. Άσε που το μέγεθος είναι επάνω στη χρυσή τομή :happy: !!!

 

Ελπίζω να είναι καλύτερο από αυτά που βλέπω σε βίντεο στο ίντερνετ γιατί smooth σε αυτά δεν το λες...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Απορώ αν υπάρχει κάποιος που έχει το τάμπλετ και δεν έχει την μπλέ γραμμή....

 

+1, και το έχω πάρει από τις πρώτες μέρες που ήρθε στην Ελλάδα.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω μια sd 32αρα για το ταμπλετακι. Αλλα δεν ξερω ποια.

Ποια προτεινετε?

Προσωπικά έχω μία Kingston (Class 4 μάλιστα)... Δεν είναι ό,τι πιο γρήγορο, αλλά μια και την είχα κάβα, την άφησα...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απο Πλαίσιο το πήρα λιγότερο απο μήνα , αλλα μπλέ γραμμη δεν έχω δεί ακόμα και το έχω πιέσει

αρκετα.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα το ταμπλετάκι, είναι υπέροχο σε όλα του (αφή, αίσθηση, ταχύτητα...) αλλά... αλλά... μάλλον ήμουν άτυχος και θα πρέπει να το επιστρέψω αμέσως. Αριστερά, όταν το φόντο είναι άσπρο υπάρχει μια κίτρινη γραμμή (δείτε τη να κατεβαίνει από το 9 ως το 30 και πέρα από αυτό) και δεξιά μια (κίτρινη πάλι) βούλα... Τι είναι αυτό το πράγμα; Ελάττωμα της οθόνης; Πάω για επιστροφή, έτσι;

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=38491&stc=1&d=1386961984 αριστερά...

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=38492&stc=1&d=1386962063 δεξιά...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα το ταμπλετάκι, είναι υπέροχο σε όλα του (αφή, αίσθηση, ταχύτητα...) αλλά... αλλά... μάλλον ήμουν άτυχος και θα πρέπει να το επιστρέψω αμέσως. Αριστερά, όταν το φόντο είναι άσπρο υπάρχει μια κίτρινη γραμμή (δείτε τη να κατεβαίνει από το 9 ως το 30 και πέρα από αυτό) και δεξιά μια (κίτρινη πάλι) βούλα... Τι είναι αυτό το πράγμα; Ελάττωμα της οθόνης; Πάω για επιστροφή, έτσι;

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=38491&stc=1&d=1386961984 αριστερά...

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=38492&stc=1&d=1386962063 δεξιά...

 

Εγώ θα το επέστρεφα αμέσως. Από που το πήρες αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Το επιστρέφεις πίσω με την μια και ζητάς τ χρήματά σου πίσω !!! Ειλικρινά έχει κουράσει το θέμα με την οθόνη στο συγκεκριμένο τάμπλετ !!! Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Το επιστρέφεις πίσω με την μια και ζητάς τ χρήματά σου πίσω !!! Ειλικρινά έχει κουράσει το θέμα με την οθόνη στο συγκεκριμένο τάμπλετ !!!

 

Και εγω απο Πλαισιο το πηρα πριν καμια εβδομαδα κ δεν εχω δει καμια μπλε γραμμη

Link to comment
Share on other sites

απ οτι είδα λίγο στο XDA δε το εχει τολμήσει κανένας ακόμα, μόλις γίνει και αυτό θα τρέξω να το πάρω το tabletaki γιατί πολυ μου άρεσε και είναι και σε σχετικά καλή τιμή!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν θέμα μπλε γραμμής στο δικό μου, αλλά προφανούς προβλήματος με την οθόνη. Θα μιλήσω αύριο με το κατάστημα και θα ενημερώσω εδώ. Προφανώς πάει για επιστροφή, αυτά συμβαίνουν.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω μια sd 32αρα για το ταμπλετακι. Αλλα δεν ξερω ποια.

Ποια προτεινετε?

 

http://www.ebay.ca/itm/Samsung-64GB-Micro-SD-SDHC-Memory-Card-Class-10-Flash-Adapter-/231108635465?ssPageName=ADME:L:OU:US:3160

 

64άρα 24€. Είναι SDHC, όχι SDXC. Που σημαίνει ότι είναι στα 10Mbps read/write. Υπερβολικά γρήγορη για κινητά/tablets. Μην κάνεις το λάθος και σου πουλήσουν SDXC για κινητό/tablet, σπατάλη τρελή. Δεν χρειάζεσαι 40-90Mbps, αυτές είναι για κάμερες DSLR και μόνο.

Έχω παραγγείλει 2 για κινητό & tab. Το κατάστημα είναι καναδικό, και στέλνονται από Hong Kong. Έχει και 32άρα, αλλά 3€ κάτω, δεν αξίζει. Υπάρχουν και πιο φθηνές φυσικά, αλλά όχι Samsung, no name.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα κι εγώ. Δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα από το πόσο smooth πηγαίνει. Είναι μεν γρήγορο αλλά οι εναλλαγές δεν είναι και τόσο "απαλές". Ελπίζω να μην χειροτερέψει με τον καιρό αν κι έχω την εντύπωση ότι σύντομα θα του βάλω μια καθαρή Rom.

Υ.Γ. Μου λέει να κάνω ενημέρωση την εφαρμογή Qpair. Πως ακριβώς θα το κάνω αυτό αφού δεν βλέπει την εφαρμογή στο play;

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να το σκαλίζω με root, recovery, frameworks κλπ (δουλεύουν όλα μια χαρά btw και όλα αναστρέψιμα χωρίς να αφήνουν σημάδια παραβίασης, όπως τα root flags της Samsung) και είδα στους xda ένα mail που είχε στείλει κάποιο υψηλόβαθμο στέλεχος της LG σχετικά με ερωτήσεις τους για kitkat. Απάντησε ότι κάποια στιγμή θα πάρει επίσημη 4.4 και το tab και το G2. Ασχέτως του google edition.

 

"From: Caleb Clem

Wed, Nov 20, 2013 at 6:13 PM

 

Hi Sean,

 

As you pointed out, LG hasn’t been the fastest in providing updates in the past, and we’re trying hard to fix that. We appreciate you sharing your compliments regarding our product and your concern with us about post-purchase software support. I have registered your feedback for review internally by relevant teams and have escalated the matter to our headquarters. Since we’re making progress, I believe you’ll begin to see the results of these efforts.

 

The G Pad is expected to be updated to KitKat, but unfortunately it does not seem that it will be until 2014. Regarding the G2, it is coming but the final build will also have to be tested and vetted by our carriers so a precise timeline is hard to determine.

 

I know that this answer likely falls short the clear details & timelines you were looking for, but your feedback has been shared with the right teams to begin making improvements in this aspect of our post-purchase support.

 

Thanks again for your candid & constructive feedback,

 

 

Caleb M. Clem | Senior Manager | CIC

LG Electronics Alabama, Inc.

P.O. Box 240007 Huntsville, AL 35824"

Link to comment
Share on other sites

...Μου λέει να κάνω ενημέρωση την εφαρμογή Qpair. Πως ακριβώς θα το κάνω αυτό αφού δεν βλέπει την εφαρμογή στο play;

Καλησπέρα. Την είχα πατήσει και εγώ. Τρέξε την εφαρμογή "Κέντρο Ενημερώσεων" και είσαι ΟΚ!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...