Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι ιδανικες καταστασεις, ειναι οι ακριβεις καταστασεις βγαζοντας απωλειες και μετατροπη σε 5V/1A. Αλλιως θα ηταν 3.5 φορες.

(Για το 16αρι: the 16,000mAh is the capacity at 3.75V; hence, the power bank has a total energy of 60,000mWh (milliwatt-hour) or 60Wh (watt-hour). But then, the output is done over 5.1V. At this voltage, the capacity is actually about 11,765mAh. And after factoring in the 90 to 93% conversion efficiency that Xiaomi claims (this refers more to the internal circuit board), we get a range (10,588 to 10,941mAh) that’s close to this 10,800mAh number. Note too that this is possible under a 1A current. Both the total output capacity and circuit conversion efficiency will be lower during 2.1A fast charging, due to more energy lost.

The above is why Xiaomi says the power bank is able to charge the 3,100mAh Redmi Note 4G smartphone 3.5 times (3,100mAh x 3.5 = 10,850mAh), instead of 5 times, because it’s simply not a case of 16,000mAh divided by 3,100mAh.)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι να εχει αναφερθει παλι, εβγαλε και η huawei ενα power bank (κατι μου θυμιζει...... ;)) εδω το ειδα υπαρχει και κουπονι - 6$ Coupon: HUAWEI30 - Valid time: May.02th-May.04th

 

Kαλό φαίνεται, αλλά όταν το απολύτως εγγυημένο 16άρι της Xiaomi έχει 24.69 στο Banggood, δε βλέπω λόγο κάποιος να προτιμήσει το ακριβότερο 13άρι της Huawei... ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλό φαίνεται, αλλά όταν το απολύτως εγγυημένο 16άρι της Xiaomi έχει 24.69 στο Banggood, δε βλέπω λόγο κάποιος να προτιμήσει το ακριβότερο 13άρι της Huawei... ;)

Και εγω το xiaomi εχω απλα το εγραψα για να δουμε κατι διαφορετικο και να κανουμε κουβεντα :)

Το εχω δει το συγκεκριμενο powerbank να πωλειται αλλα δυστυχως δεν το εχω δει στη σελιδα της Huawei...Ασε που ειναι copy/paste του Xiaomi. Δεν νομιζω η Huawei να εμπαινε στον κοπο να το αντιγραψει....

Ναι, για αυτο εγραψα οτι ''κατι μου θυμιζει'' :lol:

Στανταρ η huawei ειναι τεραστια εταιρεια με παρελθον σε σχεση με την xiaomi, απο την αλλη και η xiaomi εχει μεγαλη επιρροη.

Της αντιγραφης το ''καγκελο'' γινεται απο ολες της εταιρειες σε αρκετα προιοντα, δεν θα μου εκανε εντυπωση να αντεγραφε η huawei την xiaomi :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το xiaomi εχω απλα το εγραψα για να δουμε κατι διαφορετικο και να κανουμε κουβεντα :)

 

Ναι, για αυτο εγραψα οτι ''κατι μου θυμιζει'' :lol:

Στανταρ η huawei ειναι τεραστια εταιρεια με παρελθον σε σχεση με την xiaomi, απο την αλλη και η xiaomi εχει μεγαλη επιρροη.

Της αντιγραφης το ''καγκελο'' γινεται απο ολες της εταιρειες σε αρκετα προιοντα, δεν θα μου εκανε εντυπωση να αντεγραφε η huawei την xiaomi :)

 

Δεν εχεις αδικο..Σαφως και η Xiaomi ειναι πρωτη σε πωλησεις κινητων στην Κινα. Δεν νομιζω παντως οτι θα εκανε τοσο χοντροκομενη αντιγραφη η Huawei... Ασε που το Xiaomi ειναι ενα 10ρικο πιο φθηνο....Ξυπνησε και το eshop και εβγαλε το TP-Link στα 25€.... Ειναι αργα ρε σεις..πρεπει να εχουν μπει αρκετες χιλιαδες Xiaomi τον τελευταιο χρονο Ελλαδα ...Ακομα και τωρα που μιλαμε η τμη μαζι με μεταφορικα για Ελλαδα (Gearbest) ειναι ~18$ ή ~16€...

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι προτιμότερο, αν πάρω το xiaomi 10400 από Gearbest (15,39 ευρώ + 2 το τράκινγκ) ή να χτυπήσω στα 13,50 ευρώ περίπου:

http://www.ebay.com/itm/371305827435?_trksid=p2060353.m1438.l2649&var=640424885986&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Λέει είναι original και είναι και top rated seller.

Μου κάνει εντύπωση πάντως που το έχει και σε μάυρο χρώμα ενώ στα gearbest, geekbuying κλπ δεν το έχω δει ποτέ σε μαύρο. Μήπως αυτό είναι δείγμα μαϊμούς ή κυκλοφορεί κανονικά και σε μαύρο?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι προτιμότερο, αν πάρω το xiaomi 10400 από Gearbest (15,39 ευρώ + 2 το τράκινγκ) ή να χτυπήσω στα 13,50 ευρώ περίπου:

http://www.ebay.com/itm/371305827435?_trksid=p2060353.m1438.l2649&var=640424885986&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Λέει είναι original και είναι και top rated seller.

Μου κάνει εντύπωση πάντως που το έχει και σε μάυρο χρώμα ενώ στα gearbest, geekbuying κλπ δεν το έχω δει ποτέ σε μαύρο. Μήπως αυτό είναι δείγμα μαϊμούς ή κυκλοφορεί κανονικά και σε μαύρο?

 

Βγαίνει επίσημα σε διάφορα χρώματα. Ρίξε μια ματιά στην επίσημη σελίδα ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη λέει ότι βγαίνει σε 7 χρώματα και έχει αυτή τη φωτό:

http://global.mifile.cn/webfile/globalimg/zh/2014/goods/dianyuan/home-case3.jpg

Το τέρμα αριστερά αν είναι το μαύρο τότε απουσιάζει το ασημί που είναι και το πιο δημοφιλές. Αν είναι το ασημί τότε απουσιάζει το μαύρο. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση που δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πάλι, αλλά είναι τεράστιο το νήμα...

Μου ήρθε σήμερα από Banggood και οπτικά αλλά και λειτουργικά όσο δοκίμασα, "περνάει" όλα τα τεστ γνησιότητας... Ωστόσο υπάρχει ένα μικρό ή μεγάλο δεν ξέρω πρόβλημα (υποθέτω μεγάλο)... :p

Ενώ μου ήρθε κανονικά με κουτάκι (χάρτινο), καλώδιο, χαρτί με πληροφορίες μέσα, το κουτάκι πάνω δεν έχει κάποια επιφάνεια που ξύνεις για να αποκαλυφθεί κάποιος κωδικός, αλλά ούτε και κάποιο αυτοκόλλητο σαν αυτά που έχω δει σε φωτογραφίες... Λέτε να είναι επίφοβο για μούφα ή έχει τύχει και σε κανέναν άλλον κάτι τέτοιο; :)

Eδώ και μια φωτογραφία από τη συσκευασία https://www.dropbox.com/s/j4vv3338m3bwvri/IMG_20150504_133029.jpg?dl=0

Ευχαριστώ.

 

Edit: Από Google, βρήκα την παρακάτω πληροφορία, αλλά δεν ξέρω κατά πόσον καλύπτει την περίπτωσή μου:

" However, the power banks sold outside of China via official channels will not carry this sticker.

Purchased from WS Retail seller on Flipkart? Your product packaging will not contain the 20-digit code. It is still genuine though as it passes remainder of the tests."

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη λέει ότι βγαίνει σε 7 χρώματα και έχει αυτή τη φωτό:

http://global.mifile.cn/webfile/globalimg/zh/2014/goods/dianyuan/home-case3.jpg

Το τέρμα αριστερά αν είναι το μαύρο τότε απουσιάζει το ασημί που είναι και το πιο δημοφιλές. Αν είναι το ασημί τότε απουσιάζει το μαύρο. :wacko:

 

Παιδιά από ότι βλέπω δεν υπάρχει μαύρο χρώμα αλλά σκούρο γκρι. Μάλλον μας πιάσανε κότσους όσοι το πήραμε σε μαύρο. Λογικά κάτι τέτοιο θα παραλάβω εγώ που το πήρα από το ebay σε μαύρο χρώμα.

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Ασημί υπάρχει? Ιδού η απορία. Επειδή αυτό το σκούρο γκρι στο επίσημο σάιτ σίγουρα δεν το λες μαύρο αλλά ούτε ασημί μπορείς να το πεις.
Link to comment
Share on other sites

Ασημί υπάρχει? Ιδού η απορία. Επειδή αυτό το σκούρο γκρι στο επίσημο σάιτ σίγουρα δεν το λες μαύρο αλλά ούτε ασημί μπορείς να το πεις.

 

Αν δεν κάνω λάθος, το ασημί είναι το στάνταρ και φθηνότερο χρώμα... Αυτό εδώ εννοώ http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_143298.html.Tώρα γιατί δεν φαίνεται στην φώτο της Xiaomi δεν έχω ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Ασημί υπάρχει? Ιδού η απορία. Επειδή αυτό το σκούρο γκρι στο επίσημο σάιτ σίγουρα δεν το λες μαύρο αλλά ούτε ασημί μπορείς να το πεις.

 

Ρίξε μία ματιά στο παρακάτω βίντεο.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι παραγγείλατε ή σκοπεύεται να παραγγείλετε το xiaomi 10400mAh από το deals365 να ξέρετε ότι είναι το fake και όχι το original, πήρα τηλέφωνο και μου το είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω λοιπόν ότι αυτό το σκούρο γκρι της φωτογραφίας είναι το ασημί και απλώς λόγω φωτισμού φαίνεται σκούρο.

Cris4524 να δούμε όταν παραλάβεις το μαύρο τι θα δείξει το τεστ γνησιότητας να λυθεί και αυτό το μυστήριο!

 

edit: Δηλαδή το πασάρουν ως xiaomi στο σάιτ του deals365 και αν τους ρωτήσεις σου παραδέχονται ότι είναι fake? Πάνε καλά?

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω λοιπόν ότι αυτό το σκούρο γκρι της φωτογραφίας είναι το ασημί και απλώς λόγω φωτισμού φαίνεται σκούρο.

Cris4524 να δούμε όταν παραλάβεις το μαύρο τι θα δείξει το τεστ γνησιότητας να λυθεί και αυτό το μυστήριο!

 

edit: Δηλαδή το πασάρουν ως xiaomi στο σάιτ του deals365 και αν τους ρωτήσεις σου παραδέχονται ότι είναι fake? Πάνε καλά?

 

Το τελευταίο αριστερά στην φώτο το τέρμα αριστερά είναι το γκρι μετά είναι το gold κ.ο.κ το ασημί απουσιάζει από αυτήν την φώτο διότι υποτίθεται ότι το δείχνει ποιο πάνω στην επίσημη σελίδα.

 

Τώρα για το deals365 πήρα τηλέφωνο και το σήκωσε ένας κύριος (σχετικά μεγάλος σε ηλικία χωρίς να γνωρίζει και πολλά πολλά, μάλλον το αφεντικό) και του ρωτάω στα ίσα εάν είναι το γνήσιο, και μου απαντάει πως "δεν νομίζω να είναι το γνήσιο". Τον ρωτάω εάν έχει κάποιο αυτοκόλλητο γνησιότητας επάνω στην συσκευασία και μου λέει δεν ξέρω. Μετά του λέω εάν μπορεί να μου βγάλει μία φωτογραφία την συσκευασία του προϊόντος και μου λέει πως αυτό δεν μπορεί να γίνει και μου δίνει μία υπάλληλο του καταστήματος. Μου λέει πώς η συσκευασία είναι πλαστική και πως έχει ένα manual με οδηγίες χρήσεις και ένα καλώδιο με το σήμα της Xiaomi πάνω σε αυτό. Μετά της ρωτάω τα γράμματα στο κάτω μέρος της συσκευή είναι διάφανα η γκρι και μου λέει πως είναι γρι. Συμπέρασμα ότι ήταν το fake.

Link to comment
Share on other sites

Ασημί υπάρχει? Ιδού η απορία. Επειδή αυτό το σκούρο γκρι στο επίσημο σάιτ σίγουρα δεν το λες μαύρο αλλά ούτε ασημί μπορείς να το πεις.

 

Υποθέτω λοιπόν ότι αυτό το σκούρο γκρι της φωτογραφίας είναι το ασημί και απλώς λόγω φωτισμού φαίνεται σκούρο.

Cris4524 να δούμε όταν παραλάβεις το μαύρο τι θα δείξει το τεστ γνησιότητας να λυθεί και αυτό το μυστήριο!

 

edit: Δηλαδή το πασάρουν ως xiaomi στο σάιτ του deals365 και αν τους ρωτήσεις σου παραδέχονται ότι είναι fake? Πάνε καλά?

 

Γιατι μπερδευεστε ρε παιδια...

Στο site της Xiaomi ολη η παρουσιαση γινεται με το ασημι χρωμα (αρα σαφως υπαρχει) και απο κατω βλεπετε και τα υπολοιπα χρωματα...

Θα το ξαναπω αλλη μια φορα...

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ 3 ΕΥΡΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ? Αγοραζω σχεδον 10 χρονια απο Ebay αλλα σαφως προτιμω να το παρω απο κινεζομαγαζο που οσοι το πηραν επιβεβαιωσαν οτι πηραν αυθεντικο...

Μην το κουραζουμε αλλο...Κοψτε μια μερα εναν καφε και καλυψτε την διαφορα...

Ασε που αν κανεις μεγαλυτερη παραγγελια (>45$) δεν εχεις μεταφορικα πλην του 0,15$ για επιλογη Netherlands Post...

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μπερδευεστε ρε παιδια...

Στο site της Xiaomi ολη η παρουσιαση γινεται με το ασημι χρωμα (αρα σαφως υπαρχει) και απο κατω βλεπετε και τα υπολοιπα χρωματα...

Θα το ξαναπω αλλη μια φορα...

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ 3 ΕΥΡΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ? Αγοραζω σχεδον 10 χρονια απο Ebay αλλα σαφως προτιμω να το παρω απο κινεζομαγαζο που οσοι το πηραν επιβεβαιωσαν οτι πηραν αυθεντικο...

Μην το κουραζουμε αλλο...Κοψτε μια μερα εναν καφε και καλυψτε την διαφορα...

 

Γιατι μπερδευεστε ρε παιδια...

Στο site της Xiaomi ολη η παρουσιαση γινεται με το ασημι χρωμα (αρα σαφως υπαρχει) και απο κατω βλεπετε και τα υπολοιπα χρωματα...

Θα το ξαναπω αλλη μια φορα...

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ 3 ΕΥΡΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ? Αγοραζω σχεδον 10 χρονια απο Ebay αλλα σαφως προτιμω να το παρω απο κινεζομαγαζο που οσοι το πηραν επιβεβαιωσαν οτι πηραν αυθεντικο...

Μην το κουραζουμε αλλο...Κοψτε μια μερα εναν καφε και καλυψτε την διαφορα...

Επειδή μάλλον έχεις εμπειρία φίλε, ρίξε μια ματιά στο ποστ που έκανα στην προηγουμενη σελίδα και πες μια γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και τα ίδια...

Μαύρο δεν υπάρχει.

Μόλις το παραλάβετε ανοίξτε το. Και τέρμα με το είναι ή δεν είναι και τα κριτήρια..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον έχεις εμπειρία φίλε, ρίξε μια ματιά στο ποστ που έκανα στην προηγουμενη σελίδα και πες μια γνώμη...

 

Αδερφε προφανως αναφερεσαι στον κωδικο πανω στην συσκευασια...

Δεν μου εχει ξανατυχει αυτο..Δεν το εχω ξαναδει...

Παντως τσεκαρε ολα τα υπολοιπα χαρακτηριστικα που συγκρινει κανεις για να δει την γνησιοτητα του να δεις εαν συμφωνουν με το original...Τελος ανοιξε το και δες τι μπαταριες φοραει... Με LG ή Samsung εισαι σαφως Οκ

Αν αυτα ειναι οκ τοτε για να σιγουρευτεις και εσυ στειλε ενα email στην Xiaomi με το barcode του κουτιου για να σου επιβεβαιωσει ή μη την αυθεντικοτητα....

Στην θεση σου απλα θα τσεκαρα πρωτα και μετα θα δοκιμαζα τις φορτισεις...

Εδω και το λινκ απο οπoυ εκανες και το copy/paste. Τσεκαρε και πες μου

https://www.techmesto.com/identify-fake-xiaomi-power-bank/

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε προφανως αναφερεσαι στον κωδικο πανω στην συσκευασια...

Δεν μου εχει ξανατυχει αυτο..Δεν το εχω ξαναδει...

Παντως τσεκαρε ολα τα υπολοιπα χαρακτηριστικα που συγκρινει κανεις για να δει την γνησιοτητα του να δεις εαν συμφωνουν με το original...Τελος ανοιξε το και δες τι μπαταριες φοραει... Με LG ή Samsung εισαι σαφως Οκ

Αν αυτα ειναι οκ τοτε για να σιγουρευτεις και εσυ στειλε ενα email στην Xiaomi με το barcode του κουτιου για να σου επιβεβαιωσει ή μη την αυθεντικοτητα....

Στην θεση σου απλα θα τσεκαρα πρωτα και μετα θα δοκιμαζα τις φορτισεις...

Εδω και το λινκ απο οπoυ εκανες και το copy/paste. Τσεκαρε και πες μου

https://www.techmesto.com/identify-fake-xiaomi-power-bank/

 

Thanks για την απάντηση φίλε.

Μόνο τον κωδικό δεν έχει... Όλα τα υπόλοιπα, εμφανισιακά και λειτουργικά φαίνονται οκ... Δεν το άνοιξα βέβαια ακόμα, γιατί πρέπει να δως πως γίνεται κλπ... Θα το κάνω κάποια στιγμή... Θα στείλω τώρα και ένα email στην Xiaomi.

Σε ευχαριστώ για τον κόπο σου να απαντήσεις και πάλι. :)

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση φίλε.

Μόνο τον κωδικό δεν έχει... Όλα τα υπόλοιπα, εμφανισιακά και λειτουργικά φαίνονται οκ... Δεν το άνοιξα βέβαια ακόμα, γιατί πρέπει να δως πως γίνεται κλπ... Θα το κάνω κάποια στιγμή... Θα στείλω τώρα και ένα email στην Xiaomi.

Σε ευχαριστώ για τον κόπο σου να απαντήσεις και πάλι. :)

 

Λογικα εισαι μια χαρα...Οταν το ανοιξεις θα δεις και επώνυμες μπαταριες...

Απλα αυτο που πρεπει να καταλαβουμε ειναι οτι τα κινεζομαγαζα δεν εχουν απαραιτητα στοκ αλλα και αυτοι αγοραζουν με την σειρα τους απο την Κινεζικη αγορα.....

Μην ευχαριστεις για τιποτα...Ολοι ετσι μαθαινουμε αδερφε....

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Λογικα εισαι μια χαρα...Οταν το ανοιξεις θα δεις και επώνυμες μπαταριες...

Απλα αυτο που πρεπει να καταλαβουμε ειναι οτι τα κινεζομαγαζα δεν εχουν απαραιτητα στοκ αλλα και αυτοι αγοραζουν με την σειρα τους απο την Κινεζικη αγορα.....

Μην ευχαριστεις για τιποτα...Ολοι ετσι μαθαινουμε αδερφε....

 

Θα το ανοίξω άμεσα όταν μπορέσω, γιατί και λειτουργικά κάτι δε μου αρέσε (εκτός και έχει πρόβλημα το κινητό μου- μπαταρία 2500)... Όταν το έβγαλα από το κουτί το powerbank και έβαλα να φορτίζει το κινητό, στο powerbank ήταν τα 2 λαμπάκια αναμένα... Οπότε υποθέτω ότι εκείνη την ώρα ήταν 50>πόσο είχε μέσα>25 (αν καταλαβαίνω καλά)... Το κινητό το φόρτισε μία φορά από το 40% περίπου μέχρι 100% και όταν το ξαναέβαλα το απόγευμα γιατί στο ενδιάμεσο πήγα κάπου και χρησιμοποίησα για κάνα 2ώρο GPS και η μπαταρία είχε πάει στο 60 κάτι, το πήγε στο 75% και έμεινε... Επίσης τώρα το έχω και φορτίζει και σχετικά γρήγορα γέμισε ήδη το πρώτο λαμπάκι (για να φορτίσει αυτός ο φορτιστής το κινητό μου κάνει 3-4 ώρες)... Τι να πω... Να ναι επειδή είναι στις πρώτες φορτίσεις ακόμα; Δεν έχω ιδέα, αλλά δε μου φαίνεται φυσιολογικό αυτό... Anyway έστειλα ήδη email στην Xiaomi και το συντομότερο δυνατόν θα το ανοίξω, για να δω σίγουρα, γιατί αλλιώς δε γίνεται...

 

Απλά έγραψα τα παραπάνω για να το έχουν υπόψιν τους όσοι έχουν σκοπό να παραγγείλουν, να το πάρουν καλύτερα από Gearbest, έτσι και αλλιώς η ίδια τιμή είναι... Γιατί το Banggood το είχα για αξιόπιστο και επειδή είχα account είπα να το πάρω από εκεί, αλλά πρώτα ο φίλος που το παρέλαβε χωρίς κουτί, χωρίς καλώδιο, χωρίς τίποτα (όπως είπε) και τώρα εγώ χωρίς verification code και με περίεργη συμπεριφορά λειτουργικά (εκτός και το χάνω κάπου), με βάζει σε σοβαρές σκέψεις, τουλάχιστον για αυτά που στέλνει τον τελευταίο καιρό... Όπως και να έχει θα επανέλθω και με την διάγνωση, όταν του κάνω την επέμβαση... :p

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Xiaomi 10400 μια χαρά αυθεντικό ήταν από banggood.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαι το gearbest εχει στειλει μουφα, οπως αναφερεται προηγουμενα αποδεδειγμενα (με εγχειριση). Εγω εχω παραλαβει γνησιο 16αρι.

ΚΑι εγω στην αρχη εκανα πειραματα μεταξυ τριων power bank με βαση μετρησεις φορτισης, αλλα 5 πανω 5 κατω δε βγαινει ακρη.

Τοσες συζητησεις επι συζητησεων και γεμιζει το θεμα, χωρις μια απλη εγχειριση δε γινεται δουλεια.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...