Jump to content

Jiayu G5


lewnidask
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχει και το http://www.banggood.com

jiayu g5

Λεω να το παρω, φαίνεται καλο τηλεφωνο.

Αυτος ο πωλητής είναι αξιόπιστος, εχει ψωνίσει κανείς από εκεί?

 

Ρωτησα στο to2c για το τηλέφωνο σχετικά με την εγκατάσταση ελληνικών και μου απάντησαν:

''.... but it is a pity that this phone can't install the Greek language.''

 

Αν το παρω μπορω να την περάσω εγω μετα, γνωρίζετε?

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αν δεν υπάρχει multilanguage rom δεν πρόκειται να του περάσεις μόνος σου με κάποιο τροπο τη γλώσσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει multilanguage rom δεν πρόκειται να του περάσεις μόνος σου με κάποιο τροπο τη γλώσσα.

Σε ευχαριστώ. Τους ρώτησα γι αυτό και μου απάντησαν:

'' This phone have multilanguage, but without Greek language.''

Οπότε?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Λεω να το παρω, φαίνεται καλο τηλεφωνο.

Αυτος ο πωλητής είναι αξιόπιστος, εχει ψωνίσει κανείς από εκεί?

 

Ρωτησα στο to2c για το τηλέφωνο σχετικά με την εγκατάσταση ελληνικών και μου απάντησαν:

''.... but it is a pity that this phone can't install the Greek language.''

 

Αν το παρω μπορω να την περάσω εγω μετα, γνωρίζετε?

Τους είχα ρωτήσει κι εγώ αν βάζουν ελληνικά... Μου απάντησαν οτι μπορούν... μόνο αυτοί...(όλα τα άλλα μαγαζιά είπαν όχι). Το παρήγγειλα και την επόμενη μου στέλνουν μαιλ οτι τελικά δεν μπόρεσαν να τη περάσουν... Ακύρωσα κι εγώ την παραγγελία μέσω paypal φυσικά...Ομολογώ όμως οτι την επόμενη μέρα μου είχαν επιστρέψει τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τους είχα ρωτήσει κι εγώ αν βάζουν ελληνικά... Μου απάντησαν οτι μπορούν... μόνο αυτοί...(όλα τα άλλα μαγαζιά είπαν όχι). Το παρήγγειλα και την επόμενη μου στέλνουν μαιλ οτι τελικά δεν μπόρεσαν να τη περάσουν... Ακύρωσα κι εγώ την παραγγελία μέσω paypal φυσικά...Ομολογώ όμως οτι την επόμενη μέρα μου είχαν επιστρέψει τα χρήματα.

Παλι καλα.

Οι υπολοιποι που το εχουν δεν μου απαντουν για το μπορουν να βαλουν ελληνικα ή οχι,

κι ετσι τωρα θα το ψαξω κι απο ebay αλλα ειναι πιο ακριβο απο εκει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα έγκυρο site που να έχει διαθέσιμο το τηλέφωνο, γιατί με ενδιαφέρει η απόκτηση του.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

μολις σημερα το επιασα στα χερια μου!

 

το ειχα παραγγειλει απο minideal (πηρα το μαυρο),

αλλα ειχα ζητησει να το στειλουν ελλαδα πρωτα στους δικους μου και μετα να μου το στειλουν αυτοι,

διοτι εδω που μενω εχει αυστηρο τελωνειο και ειπα να γλιτωσω τα "κερατιατικα"

 

ειχα κι εγω ζητησει ελληνικα αλλα μου ειπαν οτι δεν εχει και ειπα οκ, δεν καιγομαι κι ολας, με αγγλικα μια χαρα

λοιπον οντως εχει multilanguage μεσα, με πολλες γλωσσες αλλα οχι ελληνικα.

εχει ομως κανονικα ελληνικο πληκτρολογιο.

 

Αυτο που μου τη σπαει ειναι οτι ενω εχω επιλεξει αγγλικα, εμφανιζει ακομα πολλα κινεζικα, πχ καποια apps, τα ονοματα των ημερων στο ημερολογιο κλπ

 

επειδη ειμαι ασχετος με android και roms κλπ , αν καποιος ξερει ας κανει τον κοπο μου πει πως και που μπορω να βαλω κατι (καποια αλλη rom?) για να εχω καθαρα αγγλικα και καθολου κινεζικα.

Thanks

Edited by tommygun
Link to comment
Share on other sites

Μιας και είναι νέο μοντέλο στην αγορά ίσως να μην υπάρχει ακόμη κάτι.

Υπομονή και σίγουρα όλο και κάτι θα σκάσει μύτη.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! είμαι νέος στο Forum και θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει για το JIAYU G5 (BASIC or ADVANCE)

υποστηρίζει ελληνικό menu? λίγο που έψαξα είδα ότι απο minideal υπάρχει αυτή η δυνατότητα για jiayu αλλά δεν ξέρω αν ισχύει και για το g5. Αν γνωρίζει κανένας ας με ενημερώσει Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! είμαι νέος στο Forum και θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει για το JIAYU G5 (BASIC or ADVANCE)

υποστηρίζει ελληνικό menu? λίγο που έψαξα είδα ότι απο minideal υπάρχει αυτή η δυνατότητα για jiayu αλλά δεν ξέρω αν ισχύει και για το g5. Αν γνωρίζει κανένας ας με ενημερώσει Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο..υπαρχουν ανθρωποι που δεν διαβαζουν δυο posts παραπανω:rtfm:

Καλη χρονια και καλες αγορες σε ολους:)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα στο minideal, τωρα εχουν και ελληνικα.

τους ζητησα και μου εστειλαν την νεα rom, αλλα δεν εχω δοκιμασει ακομα να την περασω διοτι η παλια ειναι root και με το με το mobileuncle εσβησα 2 κινεζιες που με ενοχλουσαν.

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε με το συγκεκριμένο τηλέφωνο γιατί με το παράγγειλα και μου το έστειλε ο πωλητής μου έστειλε μήνυμα ότ γύρισαν πίσω όλα τα g5 λόγω ελλατωματικής παρτίδας και τα έστειλε όλα στο εργοστάσιο. Και αναγκαστικά παράγγειλα το g4. Η παραγγελία έγινε από το fastcardtech.com
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Στο jiayu g3 που έχω από την αρχή όταν το βάζω για φορτιση κάνει ένα βουητό σαν εναλλασσόμενο ρεύμα, και δεν με ακούνε καλά. Επίσης έχει πρόβλημα με το μικρόφωνο. Κατεβάζει για κάπιο λόγο την ένταση και δεν σε ακούν όταν μιλάς. Το πρόβλημα λύνεται με το mobile uncle tools και κάποιες αλλαγές στις παραμέτρους του μικροφωνου. Επίση με αυτό το πρόγραμμα διορθώθηκε και το gps. Δουλεύει άψογα σε igo, navigon, ndrive και σε πολλά προγράμματα ποδηλασίας που το δοκίμασα
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα εντυπωσεις τελικα απο καποιον που το εχει παρει,επισης βρηκε καποια ρομ για να το γυρισει στα ελληνικα ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα σημερα,εχω ενθουσιαστει με το κινητο,να επισημανω πως.ειμαι κατοχος note 2. Πολυ καλη κατασκευη,πανεμορφο ,φοβερη οθονη κ ευκρινεια,γρηγορο ,καμερα κ βιντεο που δοκιμασα την μερα πολυ καλο ,σε συγκριση με τις γυναικας μου το lg 4x πιο ευκρινεστερες οι φωτο ,το antutu μου εβγαλε 16500 ,wifi αψογο χωρις αποσυνδεσεις ,gps δεν εχω δοκιμασει ,πραγματικα παντως ειναι ομορφο . Το μονο θεμα δεν εχει ελληνικα οποτε καποιο παληκαρι που ειναι πιο γνωστης σε αυτα περιμενω να μας πει αν βρεθηκε κατι .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα σημερα,εχω ενθουσιαστει με το κινητο,να επισημανω πως.ειμαι κατοχος note 2. Πολυ καλη κατασκευη,πανεμορφο ,φοβερη οθονη κ ευκρινεια,γρηγορο ,καμερα κ βιντεο που δοκιμασα την μερα πολυ καλο ,σε συγκριση με τις γυναικας μου το lg 4x πιο ευκρινεστερες οι φωτο ,το antutu μου εβγαλε 16500 ,wifi αψογο χωρις αποσυνδεσεις ,gps δεν εχω δοκιμασει ,πραγματικα παντως ειναι ομορφο . Το μονο θεμα δεν εχει ελληνικα οποτε καποιο παληκαρι που ειναι πιο γνωστης σε αυτα περιμενω να μας πει αν βρεθηκε κατι .

 

Φίλε μου μπορείς να μας πείς και από που το αγόρασες? Είχες την δυνατότητα για να πάρεις την 3000mah μπαταρία ή μονο την 2000mah? Υπάρχουν θήκες διαθέσιμες για την συσκεύη?

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παραγγειλει απο minideal (πηρα το μαυρο),

 

λοιπον οντως εχει multilanguage μεσα, με πολλες γλωσσες αλλα οχι ελληνικα.

εχει ομως κανονικα ελληνικο πληκτρολογιο.

 

 

 

απο οτι ειδα στο minideal, τωρα εχουν και ελληνικα.

τους ζητησα και μου εστειλαν την νεα rom, αλλα δεν εχω δοκιμασει ακομα να την περασω διοτι η παλια ειναι root και με το με το mobileuncle εσβησα 2 κινεζιες που με ενοχλουσαν.

 

G5-20131022-111613-Lang_lite λεγεται αυτη που μου εστειλαν.

 

αλλα ακομα δεν εχω δοκιμασει να κανω κατι, διοτι τα μενου στα αγγλικα δε με χαλανε, αρκει που εχει φανταστικο ελληνικο πληκτρολογιο για να γραφεις.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο παληκαρι εδω στην ελλαδα που το χε αγορασει κ το πουλησε,το πηρε μου πε απο την ιδια την εταιρια το ειχε κανει προπαραγγελια ,ειναι με τα 2gb ram k 32 σκληρο. Θηκη ναι οπωσδηποτε χρειαζεται ,ειναι ψιλοβαρυ λογο μεταλικου σκελετου ,ενταξει ψιλο οχι βαρυ το λεω για να μην μπερδευομαστε,φωτο με φλαση σε σκοτεινο μερος πριν λιγο δοκιμασα κ ηταν απογοητευτικο διοτιτο φλασ δεν επαρκει δυστυχως. Η αισθηση της αφης πολυ καλη και πολυ ζωηρα χρωματα στην οθονη .

Θηκη δεν ειχε σεμενα παντως κ επιβαλεται οπως ειπα να βρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα σημερα,εχω ενθουσιαστει με το κινητο,να επισημανω πως.ειμαι κατοχος note 2. Πολυ καλη κατασκευη,πανεμορφο ,φοβερη οθονη κ ευκρινεια,γρηγορο ,καμερα κ βιντεο που δοκιμασα την μερα πολυ καλο ,σε συγκριση με τις γυναικας μου το lg 4x πιο ευκρινεστερες οι φωτο ,το antutu μου εβγαλε 16500 ,wifi αψογο χωρις αποσυνδεσεις ,gps δεν εχω δοκιμασει ,πραγματικα παντως ειναι ομορφο . Το μονο θεμα δεν εχει ελληνικα οποτε καποιο παληκαρι που ειναι πιο γνωστης σε αυτα περιμενω να μας πει αν βρεθηκε κατι .

 

μεγεια φίλε μου καλότυχο να είναι! Έχοντας το jiayu g4 μπορώ να φανταστω τη χαρά σου μιας και το 5αρι είναι κι ένα κλικ πάνω. Γενικά τα τηλεφωνακια είναι εκπληκτικα και ποιοτικα δε νομίζω να πιστεύει κάνεις ότι είναι κίνεζικο σε μένα δε με πιστεύει κανένας. Για ελληνικά δυστυχώς δεν έχουν οποτε morelocale και είσαι κομπλε μόνο οι ρυθμίσεις θα είναι στα αγγλικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...