Jump to content

Doogee DG100


aiakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κατέβασα έκανα τις ρυθμίσεις αλλά δεν τις κρατάει μόλις βγω από το πρόγραμμα τις χάνει χρειάζεται κάτι άλλο ?

 

 

Root. Έχει οδηγίες στην πώτη σελίδα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 729
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Engineer Mode MTK (ή με τον dialer *#*#3646633#*#*) - Hardware testing - Audio - Normal mode - Type Sph (και μετά και το Sph2) και βάλε τα levels από 120 έως 150. Υποψιάζομαι ότι μπορεί να θέλει και στο Audio - Loudspeaker το ίδιο.

 

Επιβεβαιώνω ότι με τις παραπάνω αλλαγές επιτέλους ακούω καθαρά και δυνατά το συνομιλητή μου!

Ευχαριστώ !!!! ένα ένα τα προβλήματα λύνονται (gps, ηχείο , η αλλαγή στο build.prop για το flash μου brick-αρε αρχικά το κινητό, αλλά δεν με νοιάζει και τόσο άλλωστε η κάμερα του δεν είναι και η καλυτερη , μόνο για φακο το θέλω!). Το μόνο που έμεινε είναι ότι δεν μπορώ να εγκαταστήσω συγκεκριμένες εφαρμογές απο το store (όπως το foursquare) που χρησιμοποιούν τις shared libraries των google maps.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη και πάλι αλλά για την κοπέλα μου είναι σημαντικό : η κάμερα βγάζει έγγραφα και φωτογραφίες τη μέρα με ικανοποιητική ανάλυση? και με κανένα δείγμα θα ήμουν υπέρευχαριστημένος!
Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

ακόμα μία επιβεβαίωση για το fix του ηχείου κατά την διάρκεια κλήσης με το engineer mode. Ελπίζω να έχω και σύντομα απάντηση από τον κατασκευαστή και να το ενσωματώσει σε επόμενο update ή να μας πει και τίποτα περισσότερο.

 

Η κάμερα είναι ικανοποιητική (δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω φωτό γιατί δεν έχω στα χέρια μου). Μην περιμένεις όμως τίποτα το ιδιαίτερο από ανάλυση κτλ ειδικά σε σκοτεινο περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites

ακόμα μία επιβεβαίωση για το fix του ηχείου κατά την διάρκεια κλήσης με το engineer mode. Ελπίζω να έχω και σύντομα απάντηση από τον κατασκευαστή και να το ενσωματώσει σε επόμενο update ή να μας πει και τίποτα περισσότερο.

 

Η κάμερα είναι ικανοποιητική (δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω φωτό γιατί δεν έχω στα χέρια μου). Μην περιμένεις όμως τίποτα το ιδιαίτερο από ανάλυση κτλ ειδικά σε σκοτεινο περιβάλλον.

Ευχαριστώ :)

Από το geek το πήρατε όλοι;

Πάντως το chinavasion δίνει δεύτερη μπαταρία αλλά απ οτι κατάλαβα δεν έχει free shipping..

Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

Από το geek το πήρατε όλοι;

Πάντως το chinavasion δίνει δεύτερη μπαταρία αλλά απ οτι κατάλαβα δεν έχει free shipping..

 

Ναι, εγώ το πήρα από Geek (το έχει τώρα στα $82)... αλλά βέβαια πλέον είναι στα περισσότερα καταστήματα

μόλις είδα ότι το chinavasion έχει μόνο το πράσινο :confused:

ήδη είναι ακριβότερο... αν και δεν ξέρω πόσο είναι τα μεταφορικά που χρεώνει... φαντάζομαι φτάνεις την αξία της μπαταρίας.

 

-edit-

μέσα στην βδομάδα είχα μιλήσει και με το customer service σχετικά για το μικρόφωνο. Αναμένω απάντηση από βδομάδα που ανοίγει το tech department και το εργοστάσιο για επίσημη απάντηση σχετικά. Καθόλα δεκτικοί πάντως... ίδωμεν. Αν και φαντάζομαι ότι και ο κατασκευαστής θα δώσει σε update το fix που κάναμε μόνοι μας. Αλλά μου μένει η περιέργεια για την απάντηση (κινητό πάντως δεν στέλνω πίσω)

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα με geekbuying είναι ήδη σε συνεννόηση με τον κατασκευαστή που τους υποσχέθηκε official fix για το μεγάφωνο τις επόμενες μέρες
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν να τους στείλω τις τιμές που έβαλα στο Engineer mode...

 

Τα έχω δώσει ήδη αλλά όχι τις τιμές αυτές καθ' αυτές.. ας κάνουν κατι και αυτοί

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δώσει ήδη αλλά όχι τις τιμές αυτές καθ' αυτές.. ας κάνουν κατι και αυτοί

Η πλακα ειναι οτι αυτο το "κατι" μπορει να το κανουν λαθος! (τουλαχιστον τις πρωτες φορες!)

Επομενως αν τους στειλεις τις τιμες, θα βοηθησεις αρκετους "συμπασχοντες" ανα τον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχααχ..... φαντάζεσαι?

 

έδωσα όλη την διαδικασία.. εκτός από τις ακριβείς τιμές που έβαλα στο τηλέφωνο που έχει η αδερφή μου, απλά είπα ότι πρέπει να ΑΝΕΒΟΥΝ. Λες να κάνουν καμιά πατάτα?

το θετικό είναι ότι από την ενημέρωση που είχα τις δυο φορές που μίλησα ο κατασκευαστής γνωρίζει το θέμα και μάλιστα σήμερα μου είπαν ότι θα έχουν έτοιμη λύση αύριο.

Φαντάζομαι ότι θα είναι μία από τα ίδια με ότι κάναμε εδώ... ελπίζω όμως να μας δώσουν περισσότερες πληροφορίες για τα διάφορα parametres που έχει εκεί, όπως τους ζήτησα (ελπίζω αν και δεν το πιστεύω)

Link to comment
Share on other sites

pedes se poles selides to brisko to kinito me 1,2 ghz kai se alles 1,3 gia pio logo???

 

http://www.doogee.cc

 

δες εκεί... είναι η σελίδα του κατασκευαστή

Link to comment
Share on other sites

pedes se poles selides to brisko to kinito me 1,2 ghz kai se alles 1,3 gia pio logo???

 

http://www.doogee.cc/en/gb/pro_details.asp?ID=102

Εδώ είναι το επίσημο site

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παιδια αν εχω καταλαβει σωστα ολα λειτουργουν καλα (gps-wifi-χωρις κολληματα κ.τ.λ) το μονο θεμα ειναι το ηχειο οπου και αυτο λυνεται ευκολα!!

Ειναι ετσι η υπαρχει καποιο αλλο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παιδια αν εχω καταλαβει σωστα ολα λειτουργουν καλα (gps-wifi-χωρις κολληματα κ.τ.λ) το μονο θεμα ειναι το ηχειο οπου και αυτο λυνεται ευκολα!!

Ειναι ετσι η υπαρχει καποιο αλλο προβλημα;

 

Λίγο πολύ ναι κάπως έτσι έχουν τα πράγματα. Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το gps όμως γιατί δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα και μιά διαδρομή 10-15 χλμ, δεν κατάλαβα να έχει κάνα θέμα, τυπικό MTK, 1 λεπτό για cold start, 10-15 sec για hot start. Την πρώτη-πρώτη φορά, τα κινητά (είχα φέρει 2) έκαναν από 1 έως 3 λεπτά να κλειδώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα & εγώ

Είμαι πολύ ενθουσιασμένος από την "εισαγωγή μου" στο Android System :D

Με το ηχείο έχω και εγώ πρόβλημα αλλά το παλεύω με τον οδηγό σας

Για το Gps χρειάζομαι κάποιο πρόγραμμα και αν ναι Ποιό?

Η κάμερα του δεν λέει τίποτα :(

Θα επανέλθω..

Κάθε πρόταση / συμβουλή δεκτή!!

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα & εγώ

Είμαι πολύ ενθουσιασμένος από την "εισαγωγή μου" στο Android System :D

Με το ηχείο έχω και εγώ πρόβλημα αλλά το παλεύω με τον οδηγό σας

Για το Gps χρειάζομαι κάποιο πρόγραμμα και αν ναι Ποιό?

Η κάμερα του δεν λέει τίποτα :(

Θα επανέλθω..

Κάθε πρόταση / συμβουλή δεκτή!!

 

πράγματι είναι αξιοπρεπές κινητό... εφόσον φτιάξεις το ακουστικό. Μην περιμένεις πολλά από την κάμερα.

Για το gps δες ΕΔΩ για την ρύθμιση του, εάν ψάχνεις πρόγραμμα υπάρχει αντίστοιχο νήμα ΕΔΩ. Μόνο έχε υπόψη σου ότι το dont panic δεν δουλέυει και πολύ καλά με τα mediatek.

Link to comment
Share on other sites

από οτι κατάλαβα όλοι το έχετε πάρει από geekbuying, αλλά έρχεται χωρίς ρουτ; google play και gapps παίζουν κανονικά; Επίσης έχει δοκιμάσει κανένας αν συγχρονίζει κανονικά mail και calendar με exchange server (γιατί με το lenovo a660 την πάτησα...)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Root ευκολη ιστορια. Τα gapps ειναι μεσα χωρις θεμα κανενα. Exchange server δεν δοκιμασα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πώς να μετακινώ της εφαρμογές μου στην scared γιατί έχει μονό 1.27 και θέλω να βάλω το gta και δεν μπορώ!!!

 

Παρακαλω απαντηστε!!!!:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πώς να μετακινώ της εφαρμογές μου στην scared γιατί έχει μονό 1.27 και θέλω να βάλω το gta και δεν μπορώ!!!

 

Παρακαλω απαντηστε!!!!:cry::cry:

 

Settings / apps / επιλέγεις την εφαρμογή που θες και πατάς move to SD

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πώς να μετακινώ της εφαρμογές μου στην scared γιατί έχει μονό 1.27 και θέλω να βάλω το gta και δεν μπορώ!!!

 

Παρακαλω απαντηστε!!!!:cry::cry:

το GTA πάει μονο του τα δεδομενα στην κάρτα μνημης κι ας το εγκαταστήσεις στην εσωτερική, όπως κι ολα τα παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μου ηρθε και εμενα το κινητο.

Εχει 2 καμμενα- ( κολλημενα ????) πιξελς ενταξη μικρο το κακο.

Θελω να βαλω το νεοτερο φιρμγουεαρ που ειναι στην πρωτη σελιδα.

Κατεβασα το SMART PHONE FLASH TOOL και το φιρμγουεαρ αλλα δεν ξερω πως ακριβως πρεπει να βαλω το αρχειο και γενικα την διαδικασια για upgrade.

Μπωρει καποιος αν ειναι ευκολο να μου πει βημα βημα πως το κανω ?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...