Jump to content

Doogee DG100


aiakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ειναι να μην στα πιασουν στο τελωνιο και εχεις μπερδεματα - τρεχαματα.....

Καλυτερα να τα εβαζες free shiping και να μην τα εκανες παραγγελεια ολα μαζι .

Μπορει να στα κρατησουν τελωνειο.

 

εχω παρει αλλη μια φορα με ems και δεν ειχα προβλημα. Τα δυο dg300 τα πηρα μαζι πριν μια βδομαδα περιπου με registered airmail απλο και τα 2 dg100 σημερα με ems. ποια ολα μαζι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 729
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω παρει αλλη μια φορα με ems και δεν ειχα προβλημα. Τα δυο dg300 τα πηρα μαζι πριν μια βδομαδα περιπου με registered airmail απλο και τα 2 dg100 σημερα με ems. ποια ολα μαζι εννοεις?

 

Μου εχει πει φιλος οτι την πατησε μια φορα που ειχε παρει 2 μαζι για αυτο σου ειπα . τα 2 - 2 δεν ειναι και οτι καλυτερο.

Ειναι και να μην σου κατσει η στραβη παντως.

Ευχομαι να μην εχεις προβλημα.

 

P.S Ενα αλλο μειονεκτιμα του τηλεφωνου που ανακαλυψα ειναι με τον σενσορα proximity . οταν βγαλεις το τηλεφωνο απο το αυτι δεν ανοιγει αμεσα η οθονη , υπαρχει καθυστερηση αρκετα μεγαλη.... Δεν ξερω αν το κανει μονο σε εμενα .

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει πει φιλος οτι την πατησε μια φορα που ειχε παρει 2 μαζι για αυτο σου ειπα . τα 2 - 2 δεν ειναι και οτι καλυτερο.

Ειναι και να μην σου κατσει η στραβη παντως.

Ευχομαι να μην εχεις προβλημα.

 

P.S Ενα αλλο μειονεκτιμα του τηλεφωνου που ανακαλυψα ειναι με τον σενσορα proximity . οταν βγαλεις το τηλεφωνο απο το αυτι δεν ανοιγει αμεσα η οθονη , υπαρχει καθυστερηση αρκετα μεγαλη.... Δεν ξερω αν το κανει μονο σε εμενα .

 

αν θυμάμαι καλά από τότε που είχα το κινητό στα χέρια μου... κάνει περίπου 2" για να ανοίξει η οθόνη. Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος γιατί δεν το έχω πλέον

Link to comment
Share on other sites

το geekbuying τον παιζει λιγακι με τη διαθεσιμοτητα... ειναι γνωστο (και εαν δεν ειναι σε ολους σας, το γνωστοποιω εγω), πως η διαθεσιμοτητα των προιοντων του site τους παραπαιει γιαυτο κι εγω μιλαω στο chat μαζι τους για να τσεκαρουν εαν οντως ειναι διαθεσιμο αυτο που θελω να αγορασω.. αλλα χτες μου ειπαν λαθος και απο το chat ετσι σημερα παλι αναγκαστηκα να αλλαξω τα δυο dg100 με 2 mpai s720. Το καλο ειναι πως εκανε λαθος ο operator και αντι να μου ζητησει 6 ευρω παραπανω , θα μου επιστρεψει 6,99€ πισω. Θα δουμε τι θα μου ερθει τελικα. Το αλλο καλο ειναι πως απεφυγα τα dg100 αφου διαβαζω προβληματακια... ειδικα αυτο που ανοιγει το κινητο μετα απο 2 δευτερα... ειναι κατι που παντα τσεκαρω στα κινητα γιατι ειναι σπαστικο να θες να κλεισεις κ να περιμενεις... τεσπα.. τα dg300 δεν τα γλιτωσα.. θα σας ενημερωσω παντως. ειδωμεν
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω, για να μην προκληθούν παρανοήσεις, ότι το κινητό δεν το έχω στα χέρια μου και δεν μπορώ να τεστάρω άμεσα. Ο χρόνος που έδωσα είναι βάση μνήμης σε μία δύο κλήσεις που έκανα όταν έστρωνα το μικρόφωνο (ήταν από τα πρώτα κινητά πριν το εργοστασιακό fix) και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να ληφθεί ως πραγματικό και σίγουρο feedback
Link to comment
Share on other sites

το geekbuying τον παιζει λιγακι με τη διαθεσιμοτητα... ειναι γνωστο (και εαν δεν ειναι σε ολους σας, το γνωστοποιω εγω), πως η διαθεσιμοτητα των προιοντων του site τους παραπαιει γιαυτο κι εγω μιλαω στο chat μαζι τους για να τσεκαρουν εαν οντως ειναι διαθεσιμο αυτο που θελω να αγορασω.. αλλα χτες μου ειπαν λαθος και απο το chat ετσι σημερα παλι αναγκαστηκα να αλλαξω τα δυο dg100 με 2 mpai s720. Το καλο ειναι πως εκανε λαθος ο operator και αντι να μου ζητησει 6 ευρω παραπανω , θα μου επιστρεψει 6,99€ πισω. Θα δουμε τι θα μου ερθει τελικα. Το αλλο καλο ειναι πως απεφυγα τα dg100 αφου διαβαζω προβληματακια... ειδικα αυτο που ανοιγει το κινητο μετα απο 2 δευτερα... ειναι κατι που παντα τσεκαρω στα κινητα γιατι ειναι σπαστικο να θες να κλεισεις κ να περιμενεις... τεσπα.. τα dg300 δεν τα γλιτωσα.. θα σας ενημερωσω παντως. ειδωμεν

 

Φίλε μου σου απάντησαν ότι δεν είναι διαθέσημο; Εγώ το παράγγειλα σήμερα εφόσον είδα στο site τους in stock.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σου απάντησαν ότι δεν είναι διαθέσημο; Εγώ το παράγγειλα σήμερα εφόσον είδα στο site τους in stock.

 

ο,τι και να σου πω θαναι ψεμματα.. χτες στο chat μου λενε διαθεσιμο(και το ασπρο και το μαυρο), τα αγοραζω... σημερα μπαινω να ρωτησω ποτε θα τα στειλουν, μου λενε .. ναι... ξερετε δεν ειναι σε στοκ... θα ερθουν σε λιγες μερες(δε ρωτησα καν για ποσες μερες μιλουσε), τα ακυρωνω, τον ρωταω εαν υπηρχαν 2 αλλα κινητα, μου λεει ΝΑΙ σιγουρα υπαρχουν.. ποτε θα τα στειλετε? ε, αφου αυριο ειναι κυριακη απο Δευτερα-Τριτη... οκ λεω και ευχομαι να τελειωσε το θεμα. Με ems τα πηρα γιατι οποιος παραγγειλει απο κινα αυτες τις μερες θα περιμενει κανα 2μηνο... ετσι μου ειπαν και το πιστευω.. το εχω παθει παλιοτερα. εκανε να ερθει εναμισι μηνα.. οποτε φιλε μου μπες αυριο το πρωι(μεχρι τις 2 απαντανε στο τσατ και ρωτα ποτε θα στα στειλουν.. και θα μαθεις...). καλη τυχη !

ερωτηση : απο minideal το εχει παθει κανεις αυτο? να δειχνει λαθος διαθεσιμοτητα? μου την εχει σπασει πολυ το geek

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά από τότε που είχα το κινητό στα χέρια μου... κάνει περίπου 2" για να ανοίξει η οθόνη. Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος γιατί δεν το έχω πλέον

 

Το περιεργο ειναι οτι οταν μιλησεις αρκετα το κανει.

Δηλαδη αν κανεις μια κληση στο 1314 της cosmote και κανεις τεστ ανοιγμα κλεισιμο του proximity sensor , τοτε ναι κανει 2".

 

Οταν ομως μιλησεις με καποιον και εχεις κολλημενο το αυτι σου για αρκετη ωρα τοτε υπαρχει μεγαλη καθηστεριση οταν πας να κλεισεις το τηλεφωνο.

Μπορει και 5 " να κανει για να ανοιξει η οθονη παλι και να τερματισεις εσυ την κληση.

 

Προσωπικα με ενοχλει ΠΑΡΑ πολυ και θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος αν υπαρχει τροπος να φτιαχτει αυτο.....

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργο ειναι οτι οταν μιλησεις αρκετα το κανει.

Δηλαδη αν κανεις μια κληση στο 1314 της cosmote και κανεις τεστ ανοιγμα κλεισιμο του proximity sensor , τοτε ναι κανει 2".

 

Οταν ομως μιλησεις με καποιον και εχεις κολλημενο το αυτι σου για αρκετη ωρα τοτε υπαρχει μεγαλη καθηστεριση οταν πας να κλεισεις το τηλεφωνο.

Μπορει και 5 " να κανει για να ανοιξει η οθονη παλι και να τερματισεις εσυ την κληση.

 

Προσωπικα με ενοχλει ΠΑΡΑ πολυ και θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος αν υπαρχει τροπος να φτιαχτει αυτο.....

Και εμένα με ενοχλεί αυτό το "lag"

Εάν είναι θέμα ρύθμισης θα ήθελα να το δούμε!!

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενοχλεί αυτό το "lag"

Εάν είναι θέμα ρύθμισης θα ήθελα να το δούμε!!

 

Αρα δεν το κανει μονο σε εμενα !!!

 

Εχεις κανει αυτο το τεστ που σου ειπα ?

Οταν αφησεις αρκετα το τηλεφωνο στο αυτι υπαρχει μεγαλη καθυστεριση.

 

Αυτο ειναι το περιεργο....

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενοχλεί αυτό το "lag"

Εάν είναι θέμα ρύθμισης θα ήθελα να το δούμε!!

 

Φυσικά πέρνετε backup πριν αρχίσετε

κάντε root

με έναν root explorer πάτε στο

/system και ανοίξτε με editor το build.prop

στο τέλος του αρχείου προσθέστε τα παρακάτω

ro.lge.proximity.delay=25

mot.proximity.delay=25

 

restart το κινητό και ελέγχετε να δείτε τι έγινε.

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά πέρνετε backup πριν αρχίσετε

κάντε root

με έναν root explorer πάτε στο

/system και ανοίξτε με editor το build.prop

στο τέλος του αρχείου προσθέστε τα παρακάτω

ro.lge.proximity.delay=25

mot.proximity.delay=25

 

restart το κινητό και ελέγχετε να δείτε τι έγινε.

Ακόμα ένα μεγάλο ευχαριστώ! :thanks:

Επιβεβαιώνω ότι το παραπάνω tip αλλάζει τη συμπεριφορά του κιν. εντελώς :up:

Πάει η καθυστέρηση.....

 

:bow: :bow: :bow:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

με ψήσατε και θα χτυπήσω ένα για την γυναίκα μου.

 

Από που θα μου προτείνατε να το πάρω όμως;

Σε πράσινο χρώμα το θέλει.

Link to comment
Share on other sites

με ψήσατε και θα χτυπήσω ένα για την γυναίκα μου.

 

Από που θα μου προτείνατε να το πάρω όμως;

Σε πράσινο χρώμα το θέλει.

 

όπου βρεις σε stock.

geekbuying.com

focalprice.com

είναι δύο που έφεραν νέα φουρνιά πρόσφατα... τί απέμεινε όμως άγνωστο. Μίλα τους και δες

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Το χτύπησα από focal μιας και αυτοί το πράσινο το είχαν άμεσα διαθέσιμο, ελπίζω μόνο να είναι όντως άμεσα και όχι για τα μάτια του κόσμου...

Δεν έχω ξαναπάρει κάτι από αυτούς, ελπίζω να είναι αξιόπιστοι.

Link to comment
Share on other sites

ότι έχω πάρει από εκεί έχει έρθει και δεν είχα ποτε πρόβλημα. Μία φορά έπεσα σε ελαττωματικό φορτιστή και αντικαταστάθηκε άμεσα μετά από 1 μόνο mail με 2 άλλους (ο ένας μάλιστα καλύτερης ποιότητας από τον stock).
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά πέρνετε backup πριν αρχίσετε

κάντε root

με έναν root explorer πάτε στο

/system και ανοίξτε με editor το build.prop

στο τέλος του αρχείου προσθέστε τα παρακάτω

ro.lge.proximity.delay=25

mot.proximity.delay=25

 

 

 

restart το κινητό και ελέγχετε να δείτε τι έγινε.

 

Δεν εγινε τελειο αλλα εφτιαξε κατα πολυ η κατασταση που πριν ηταν απελπιστικη ....

Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ και εγω για ολα.

Ευτυχως που υπαρχεις και μας εσωσες.

 

 

edit : Τελικα λαθος αξιολογιση εκανα . ιδιο αποτελεσμα εχει το τηλεφωνο με τις αλλαγες για proximity.

Δεν ξερω αν παιζει ρολο το σκοταδι στον σενσορα παντως πριν λιγο το βραδι που εκανα ενα τηλεφωνιμα , οταν εβγαλα το τηλεφωνο απο το αφτι εκανε αμαν να αναψει η οθονη.....

Edited by goregr
Λαθος αξιολογιση ....
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα DG100 και πήγα να φλασάρω την τελευταία Rom από το site, για επιβεβαίωση. Φαίνεται ότι το τηλέφωνο αυτό είναι νέα version και βάζοντας την 0917 το τηλέφωνο κλείδωσε και δεν παίρνει την Rom, βγάζει μύνημα wrong size (κάτι θα κάναν με τα partitions οι κινέζοι, ίσως μικρύναν κι άλλο την Rom και δεν δέχεται πλέον την 0917), οπότε τώρα περιμένω νέα ROM από το εργοστάσιο για να δουλέψει ξανά το τηλέφωνο.

 

Όσοι παραλάβετε DG100 από δω και πέρα, μην προσπαθήσετε να περάσετε Rom από το site, μπορεί να έχετε το ίδιο αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα τα 2 dg300. Δεν τα χω πιασει ακομα στα χερια αλλα η γυναικα που την εβαλα να μου κανει τηλεφωνικο..... Review, μου ειπε πως μεγαλο μειον του ειναι η οθονη.πολυ μικρη γωνια θεασης. Αν το πλαγιασεις λιγακι... Τα βλεπεις ολα σαν αρνητικο... Γκρι αρνητικο. Αν καταλαβαινετε τι εννοω καλως... Ο,τι αλλη ερωτηση εχετε θα χαρω να απαντησω απο αυριο
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα τα 2 dg300. Δεν τα χω πιασει ακομα στα χερια αλλα η γυναικα που την εβαλα να μου κανει τηλεφωνικο..... Review, μου ειπε πως μεγαλο μειον του ειναι η οθονη.πολυ μικρη γωνια θεασης. Αν το πλαγιασεις λιγακι... Τα βλεπεις ολα σαν αρνητικο... Γκρι αρνητικο. Αν καταλαβαινετε τι εννοω καλως... Ο,τι αλλη ερωτηση εχετε θα χαρω να απαντησω απο αυριο

 

Οπααααα !!!!

Στο dg100 η οθονη ειναι σουπερ και οι γωνιες θεασης καταπληκτικες θα ελεγα.

Υποτιθεται οτι το dg300 εχει ιδια οθονη ετσι δεν ειναι ?

Μηπως επεσες σε ελατωματικο ?

Link to comment
Share on other sites

Οπααααα !!!!

Στο dg100 η οθονη ειναι σουπερ και οι γωνιες θεασης καταπληκτικες θα ελεγα.

Υποτιθεται οτι το dg300 εχει ιδια οθονη ετσι δεν ειναι ?

Μηπως επεσες σε ελατωματικο ?

όχι, το DG300 έχει 5άρα οθόνη, και για μείωση του κόστους, όπως και το S720, δεν ειναι IPS. Το DG100 έχει μικρή 4άρα αλλά IPS

Link to comment
Share on other sites

Για IPS και με μεγάλα γράμματα την διαφημίζουν στο site τους. Αν δεν είναι, μαύρο φίδι που τους έφαγε...

 

http://www.doogee.cc/en/gb/pro_details.asp?ID=115

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...