Jump to content

Doogee DG100


aiakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες τους, το εργοστάσιο στην σελίδα του προϊόντος λέει IPS, όπως και το πίσω μέρος του κουτιού. Το δικό σας είναι άλλο προϊόν από το DG100 που έχει στο Doogee.cc ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 729
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πες τους, το εργοστάσιο στην σελίδα του προϊόντος λέει IPS, όπως και το πίσω μέρος του κουτιού. Το δικό σας είναι άλλο προϊόν από το DG100 που έχει στο Doogee.cc ?

 

Η παραγγελία μου βρίσκεται από τις 30/10 στο <<Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)>>. Όταν φύγει (ελπίζω να μην επιστρέψει και το ξαναστείλουν με German post όπως σ'εσένα) και εφόσον φτάσει να δούμε τι firmware θα φοράει και τι οθόνη θα έχει. Στο μήνυμα που τους έστειλα τους επέστεισα την προσοχή στο γεγονός ότι από τη σελίδα του προϊόντος η λέξη IPS έχει εξαφανιστεί από την περιγραφή της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ξαναγυρίσει πίσω, σε εμένα ξαναγύρισαν 2-3 πακέτα που φύγαν από 5-15 Οκτωβρίου και αυτά ήταν που τα τσίμπησε το τελωνείο. Είχαν φύγει με DHL προς Γερμανία για γρήγορα και εκεί την πατήσαμε, γιατί φαίνεται "χτύπησε" καμπανάκι στα ΕΛΤΑ. Και σε ένα συνάδελφο εδώ δίπλα, ακριβώς το ίδιο πράμα. Τα επόμενα δέματα φύγανε με κανονικό SG και πλέον σήμερα έφτασαν σπίτι μου χωρίς τελωνείο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ξαναγυρίσει πίσω, σε εμένα ξαναγύρισαν 2-3 πακέτα που φύγαν από 5-15 Οκτωβρίου και αυτά ήταν που τα τσίμπησε το τελωνείο. Είχαν φύγει με DHL προς Γερμανία για γρήγορα και εκεί την πατήσαμε, γιατί φαίνεται "χτύπησε" καμπανάκι στα ΕΛΤΑ. Και σε ένα συνάδελφο εδώ δίπλα, ακριβώς το ίδιο πράμα. Τα επόμενα δέματα φύγανε με κανονικό SG και πλέον σήμερα έφτασαν σπίτι μου χωρίς τελωνείο...

 

Και άλλοι που είχαν παραγγείλει με De Post είχαν το ίδιο πρόβλημα.?

Link to comment
Share on other sites

Από GEEK έχω παραγγείλει πολλές φορές. Όταν έβλεπα <<Information Received>> πάντα σε τρεις μέρες είχα <<dispached to over seas>>. Αυτή τη φορά έχει αργήσει γιαυτό το είπα. Πιθανόν να αργοπορεί λόγω φόρτου στη singapure post.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν και να "μπουκάρουν" έναν tracking number ηλεκτρονικά, για να στον δώσουν μέχρι να παραλάβουν το κινητό που δεν έχουν σε stock...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ξαναγυρίσει πίσω, σε εμένα ξαναγύρισαν 2-3 πακέτα που φύγαν από 5-15 Οκτωβρίου και αυτά ήταν που τα τσίμπησε το τελωνείο. Είχαν φύγει με DHL προς Γερμανία για γρήγορα και εκεί την πατήσαμε, γιατί φαίνεται "χτύπησε" καμπανάκι στα ΕΛΤΑ. Και σε ένα συνάδελφο εδώ δίπλα, ακριβώς το ίδιο πράμα. Τα επόμενα δέματα φύγανε με κανονικό SG και πλέον σήμερα έφτασαν σπίτι μου χωρίς τελωνείο...

 

 

Δεν ισχυει αυτο διοτι το δικο μου δεμα (2 συσκευες) ηρθε κανονικα απο γερμανια στο σπιτι μου. Ουτε τελωνεια ουτε τπτ.

 

Εφυγε γυρω στις 15-20 απο Κινα (geekbuying), εφτασε 29-10 Γερμανια και στις 4-11 το ειχα στα χερια μου.

Επισης μην μπερδευεστε με την DHL που ειναι courier, τα δεματα αυτα ερχονται μεσω deuschepost (τυπου ελληνικων ΕΛΤΑ).

Και το πιο κουφο απ'ολα ειναι πως η μια συσκευη απο τις δυο ειχε κανονικα 2 μπαταριες :lol::lol::lol:

Επισης ολες οι μπαταριες βρισκονταν εκτος και οχι εντος των συσκευων. Και το λεω αυτο διοτι καποιοι νομιζαμε πως γινοταν καποιου ειδους ελεγχος τυπου XRAY για την ανιχνευση μπαταριων αλλα δεν νομιζω να ισχυει.

Οτι να ναι οι Κινεζοι.

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο διοτι το δικο μου δεμα (2 συσκευες) ηρθε κανονικα απο γερμανια στο σπιτι μου. Ουτε τελωνεια ουτε τπτ.

 

Εφυγε γυρω στις 15-20 απο Κινα (geekbuying), εφτασε 29-10 Γερμανια και στις 4-11 το ειχα στα χερια μου.

Επισης μην μπερδευεστε με την DHL που ειναι courier, τα δεματα αυτα ερχονται μεσω deuschepost (τυπου ελληνικων ΕΛΤΑ).

Και το πιο κουφο απ'ολα ειναι πως η μια συσκευη απο τις δυο ειχε κανονικα 2 μπαταριες :lol::lol::lol:

Επισης ολες οι μπαταριες βρισκονταν εκτος και οχι εντος των συσκευων. Και το λεω αυτο διοτι καποιοι νομιζαμε πως γινοταν καποιου ειδους ελεγχος τυπου XRAY για την ανιχνευση μπαταριων αλλα δεν νομιζω να ισχυει.

Οτι να ναι οι Κινεζοι.

Μα αυτό με τις μπαταρίες ισχύει στα ταχυδρομεία. Όχι στην DHL
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο διοτι το δικο μου δεμα (2 συσκευες) ηρθε κανονικα απο γερμανια στο σπιτι μου. Ουτε τελωνεια ουτε τπτ.

 

Εφυγε γυρω στις 15-20 απο Κινα (geekbuying), εφτασε 29-10 Γερμανια και στις 4-11 το ειχα στα χερια μου.

Επισης μην μπερδευεστε με την DHL που ειναι courier, τα δεματα αυτα ερχονται μεσω deuschepost (τυπου ελληνικων ΕΛΤΑ).

...

Πώς μπορώ να καταλάβω αν η DHL, που εμφανίζεται σε ένα sait, θα έρθει μέσω γερμανικού ταχυδρομείου ή αν θα καταλήξει στην DHL courier;;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί πρέπει σε όλα τα νήματα να συζητάμε:

για τελωνεία, χρόνους και τρόπους παράδοσης, καθυστερήσεις κλπ

πάμε σε ένα θέμα να το ξεσκίσουμε και να έχουμε να διαβάζουμε σεντόνια ;)

Please :(

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε είσαι πωπόφαρδος και εγώ γκαντέμης... :p

 

Mπα εχω φαει κι εγω κερατιατικα αρκετες φορες. Οτι τους καπνισει κανουν.

 

 

Μα αυτό με τις μπαταρίες ισχύει στα ταχυδρομεία. Όχι στην DHL

 

Πώς μπορώ να καταλάβω αν η DHL, που εμφανίζεται σε ένα sait, θα έρθει μέσω γερμανικού ταχυδρομείου ή αν θα καταλήξει στην DHL courier;;

 

Μην μπερδευετε την DHL παιδια με τoν τροπο αποστολης του geekbuying με deutschepost.

( η DHL ειναι ιδιωτικη εταιρεια courier οπως ακριβως η Fedex, UPS κλπ οπου εκει πληρωνεις "φουσκωμενο" τελωνειο 99,99% )

 

Τσεκαρετε εδω.

https://www.deutschepost.de/sendung/simpleQueryResult.html

 

Επισης απο οσο εχω καταλαβει, καμια εταιρεια πλεον δεν αποστελλει πακετο με δευτερη μπαταρια, διοτι τα δεματα δεν μπορουν να περασουν τον τελωνειακο ελεγχο της Κινας.

Οποιο περασει ειναι κατα τυχη ή επειδη τους ξεφυγε.

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Χτες παρήγγειλα Cubot One με δύο μπαταρίες, και το Focal τα στέλνει μέσω Sweden Post, οπότε θα δούμε αν το στείλουν ή όχι. Φαντάζομαι ότι αν δεν μπορούσαν θα είχαν αφαιρέσει την περιγραφή από το site τους, όπως έκανε το Geek...
Link to comment
Share on other sites

και εμένα από focal που πήρα το doogee gd100 με sweden post το έστειλαν.

πήρα tracking number πριν 4 μερες και ακόμη δεν εμφανίζεται πουθενά βέβαια, αλλά λογικά σε κάποια φάση θα παίξει κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρήγγειλα Cubot One με δύο μπαταρίες, και το Focal τα στέλνει μέσω Sweden Post, οπότε θα δούμε αν το στείλουν ή όχι. Φαντάζομαι ότι αν δεν μπορούσαν θα είχαν αφαιρέσει την περιγραφή από το site τους, όπως έκανε το Geek...

 

κι εγω πεεριμενω με sweden post απο το ιδιο καταστημα,εκανε 10 μερες να φανει στο τρακινγκ,αργουν πολυ πλεον οι ταχυδρομικες

 

και εμένα από focal που πήρα το doogee gd100 με sweden post το έστειλαν.

πήρα tracking number πριν 4 μερες και ακόμη δεν εμφανίζεται πουθενά βέβαια, αλλά λογικά σε κάποια φάση θα παίξει κάπου.

 

σε καμια δεκαρια μερες κοιτα εδω

http://www.posten.se/en/Pages/Track-and-trace.aspx?view=item&itemid=RE627185976SE0RE627185976SE

η εδω

http://directlinktrackedplus.com/multipletrack-client2.php

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Παντως το dg100 τρωει καποιες φορες κολλημα τρελλο.

 

2 φορες μου εχει κανει το εξης : Πας να παρεις τηλεφωνο και αντι να καλει , δεν κανει τιποτα ή μαλλον εσυ δεν ακους τιποτα.

Ο αλλος σε ακουει κανονικα. Εσενα το τηλεφωνο διχνει νεκρο , πατας να κλεισει η γραμμη και σε γραφει κανονικα.

Φτιαχνει μονο αν βγαλεις την μπαταρια ή αν κλεισεις και ανοιξεις ξανα το τηλεφωνο.

 

Σημερα εκανε και ενα ακομη μεγαλο προβλημα.

Ειχα μπαταρια 42% και το τηλεφωνο το ειχα στην τσεπη του μπουφαν. Το εβγαλα σε καποια φαση και ανοιξα το 3g και ελενξα τον καιρο.

Μετα το εβαλα παλι στην τσεπη.

Σε καποια φαση το εβγαλα και δεν ανοιγε με τιποτα . Ηταν νεκρο. Πηγα στο σπιτι και το εβαλα να φορτιζει.Ξεκινησε και τοτε ειδα οτι εγραφε μπαταρια 10%.

Πατησα το power on αλλα το τηλεφωνο δεν ανοιγε.

 

Εβγαλα τον φορτιστη , δοκιμασα ξανα , τιποτα. Εβγαλα και εβαλα παλι την μπαταρια , παταω power on , εκανε να ανοιξει αλλα δεν....

 

Τελικα εβγαλα και εβαλα παλι μπαταρια και το εβαλα να φορτιζει.

Μετα απο λιγο δοκιμασα μπας και ανοιξει και τελικα ενοιξε.

 

Με γεια μου......

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ από εδώ

http://www.banggood.com/Doogee-Collo-DG100-4_0-Inch-4G-ROM-Android-4_2-MTK6572W-Smart-Phone-p-88298.html

 

Έχουν ρίξει την τιμή και με ένα κουπόνι που είχα μου βγήκε στα 48,5 €

Έλεγα να πάω για dg300 αλλά σε αυτή την τιμή ........:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου θυμίζει Hotinbuy η τιμή?

 

Εχω ψωνίσει αρκετές φορές απο το banggood και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

Μου φαίνεται το hotinbuy θα γίνει σλόγκαν

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προβληματική μπαταρία...

 

 

Μπαταρια απο κινα μπορω να αγορασω , δηλαδη θα ερθει ή θα υπαρχει προβλημα ?

Γιατι εχω ακουσει οτι κατι τρεχει με τις μπαταριες....

 

Ελεγα να αγορασω αυτο http://www.banggood.com/Original-2000mAh-Battery-For-DOOGEE-DG100-Smart-Phone-p-91373.html

Link to comment
Share on other sites

 

Original 2000mAh Battery For DOOGEE DG100 Smart Phone με 3,81€;

Πολύ καλή τιμή αν όντως είναι αυθεντική

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ από εδώ

http://www.banggood.com/Doogee-Collo-DG100-4_0-Inch-4G-ROM-Android-4_2-MTK6572W-Smart-Phone-p-88298.html

 

Έχουν ρίξει την τιμή και με ένα κουπόνι που είχα μου βγήκε στα 48,5 €

Έλεγα να πάω για dg300 αλλά σε αυτή την τιμή ........:)

μηπως θα μπορουσες να δωσεις τον κωδικο του κουπονιου?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Original 2000mAh Battery For DOOGEE DG100 Smart Phone με 3,81€;

Πολύ καλή τιμή αν όντως είναι αυθεντική

 

αυθεντικη ειναι , το θεμα ειναι αν θα ερθει Ελλαδα ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...