Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι με aosp extended v6. 2 αξίζει η μετάβαση?

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αξιζει ναι. Με extended 6.2 ημουν αρκετους μηνες η havoc δειχνει αρκετα πιο γρηγορη εχει τα παντα μεσα και security patches Φεβρουαριου 2019

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έπος η havoc. Πέρασα με dirty flash την 2.3 έκδοση. Μαρτίου 2019 security ελάχιστα κινητά του 2018 έχουν πάρει. Μέχρι να χαλάσει βλέπω να το κρατάω μιας και πάει σφαίρα παντού και έχει ότι έχουν τα νέα κινητά.

 

e319f4f9a4c2cfef993ad39e27283878.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έπος η havoc. Πέρασα με dirty flash την 2.3 έκδοση. Μαρτίου 2019 security ελάχιστα κινητά του 2018 έχουν πάρει. Μέχρι να χαλάσει βλέπω να το κρατάω μιας και πάει σφαίρα παντού και έχει ότι έχουν τα νέα κινητά.

 

e319f4f9a4c2cfef993ad39e27283878.jpg

 

 

Είμαι δυο μέρες τώρα με την συγκεκριμένη και έχω να πω πολλά θετικά! Θα σταθώ ομως σε ενα βασικό αρνητικο που αν δε καταφέρω να το διορθώσω πρέπει να αλλάξω rom! ολοι οι ήχοι εκτός του ήχου αναπαραγωγής πολυμέσων ειναι εκνευριστικά χαμηλοί σε ένταση! οι ειδοποιήσεις στο φουλ δεν ακούγονται καν και σε στοκ ροκ το ειχα στο μισό! ήχος κλήσης το ίδιο, μηνυματα και ξυπνητήρι το ίδιο! έχει κάποιος κάποια λύση;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι δυο μέρες τώρα με την συγκεκριμένη και έχω να πω πολλά θετικά! Θα σταθώ ομως σε ενα βασικό αρνητικο που αν δε καταφέρω να το διορθώσω πρέπει να αλλάξω rom! ολοι οι ήχοι εκτός του ήχου αναπαραγωγής πολυμέσων ειναι εκνευριστικά χαμηλοί σε ένταση! οι ειδοποιήσεις στο φουλ δεν ακούγονται καν και σε στοκ ροκ το ειχα στο μισό! ήχος κλήσης το ίδιο, μηνυματα και ξυπνητήρι το ίδιο! έχει κάποιος κάποια λύση;

Δεν έχω το συγκεκριμένο θέμα το ίδιο δυνατά με official ακούγονται οι ήχοι. Κάπου αλλού είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγω για τον ηχο. Ειναι πολυ χαμηλός

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγω για τον ηχο. Ειναι πολυ χαμηλός

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

! ήχος κλήσης το ίδιο, μηνυματα και ξυπνητήρι το ίδιο! έχει κάποιος κάποια λύση;
Διαβάστε κάποιες σελίδες πίσω τα μηνύματα μου, έχω δώσει οδηγίες για στερεοφωνικό ήχο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέα μπαταρία. Θα έλεγα πάρα πολύ καλή για τα 7.69 που έκανε. Με 5 ώρες sot στη μεσαία φωτεινότητα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σε idle δεν καταναλώνει τίποτα και 20 ώρες να το αφήσω αντε να φάει 1%.. Rock stable η κινηταρα.

 

0e5a78e7b771ee0aafe1435a3af4df95.jpg

b02db896266bb34f3928ce19a6816962.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και εγω παιδια την Havoc και πραγματικα πεταει το κινητο!

Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι οταν παω να αλλαξω ηχους απο τις ρυθμισεις crashaρει η εφαρμογη και δεν με αφηνει.

Διαβασα στο XDA οτι το ιδιο προβλημα ειχαν οσοι εκαναν update την εφαρμογη sounds και διορθωνοταν το προβλημα οταν εκαναν uninstall το update.

Παρολα αυτα νομιζω οτι σε εμενα δεν εχει γινει update η εφαρμογη ουτε μου δινει την επιλογη για uninstall update.

Κλειδωσανε και το θεμα στο xda και δεν μπορω να ρωτησω και εκει. Εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Από οτι καταλαβα σταμάτησε την υποστήριξη ο προγραμματιστης

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ πάντως μετά από σχεδόν τρεις μήνες συμβίωσης με το android 9, δεν άντεξα και επέστρεψα στη magma. Εντάξει, ωραία χρώματα, και εφέ μετάβασης, αλλά πολύ κουτσούρεμα σε λειτουργίες. Ήταν σαν να είχα κινητό 5ετιας. Μου έλειψε το spen, οι σημειώσεις και οι κλήσεις μέσω Bluetooth.
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Η magma έχει μείνει σε security patches 2016. Δεν μπορεί να συγκριθεί. Μόνο το bt calling δεν λειτουργεί που είναι μικρό το κακό. Σίγουρα πολύ ανώτερο κινητό με την havoc στα πάντα σχεδόν.
Link to comment
Share on other sites

Η magma έχει μείνει σε security patches 2016. Δεν μπορεί να συγκριθεί. Μόνο το bt calling δεν λειτουργεί που είναι μικρό το κακό. Σίγουρα πολύ ανώτερο κινητό με την havoc στα πάντα σχεδόν.
Το τηλέφωνο πλέον το έδωσα στον γιο μου.

Η καλύτερη ρομ για εμένα είναι αυτή https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910

Τα πάντα δουλεύουν όπως πρέπει.

Για κάποιον που η συσκευή θέλει να δουλεύει εργοστάσιο και να μην έχει θέματα αυτή η ρομ είναι μονόδρομος.

Εγω το παρέδωσα με αυτήν και πάει τρένο.

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Η phronesis σε εμένα καθόταν βαριά. Όσον αφορά τις 9αρες, απο τη στιγμή που το πενάκι δεν λειτουργεί, το τηλέφωνο παύει να είναι note. Αν είναι έτσι, δεν χρειάζεται να το κρατάω αλλο, παίρνω ενα xiaomi με 150 ευρώ και πετάει.

Προς το παρόν με τη μαγκμα εδω και δύο μέρες, πραγματικά χαίρομαι το κινητό και ξανά ανακαλύπτω λειτουργίες που τις είχα ξεχάσει με τις 9αρες ρομς.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους για την παρέα που κάναμε εδώ με αφορμή το note μας. Για μένα η καλύτερη rom είναι η Infinity_Special.Edition_V1.0. Κούκλα. Προχώρησα στην αγορά του note 9. Εύχομαι να ξαναβρεθούμε κάποτε.....
Samsung note 3
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους για την παρέα που κάναμε εδώ με αφορμή το note μας. Για μένα η καλύτερη rom είναι η Infinity_Special.Edition_V1.0. Κούκλα. Προχώρησα στην αγορά του note 9. Εύχομαι να ξαναβρεθούμε κάποτε.....

 

Απο ότι είδα η infinity βασίζεται στη magma. Την κατέβασα ήδη και κάποια στιγμή θα τη δοκιμάσω. Μεγειά σου, να το χαρείς το καινούριο σου note και καλή Ανάσταση.

Είς το επανιδείν!

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εφαρμογή να κατεβάσω για να δουλεύει ο ήχος κατευθείαν δυνατός;; πέρασαν πολλά χρόνια από ταν το είχα κ το ξέχασα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο πλέον το έδωσα στον γιο μου.

Η καλύτερη ρομ για εμένα είναι αυτή https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910

Τα πάντα δουλεύουν όπως πρέπει.

Για κάποιον που η συσκευή θέλει να δουλεύει εργοστάσιο και να μην έχει θέματα αυτή η ρομ είναι μονόδρομος.

Εγω το παρέδωσα με αυτήν και πάει τρένο.

 

 

 

Pocophone F1

Εγώ παραμένω ακόμη πιστός κάτοχος και χρήστης του note 3 και φοράω εδώ και πάρα πολλούς μήνες την AspireTeam C9 v5.0, η οποία δε μου δημιουργεί προβλήματα, έχει καλή αυτονομία και όλες τις λειτουργίες της συσκευής μας. Σταμάτησα να φλασάρω εδώ και πολύ καιρό γι' αυτό και δεν έγραφα στο forum. Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους σας.b7a3a5673fa6382b0164bd810a7ffe8c.jpg

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και εγω παιδια την Havoc και πραγματικα πεταει το κινητο!

Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι οταν παω να αλλαξω ηχους απο τις ρυθμισεις crashaρει η εφαρμογη και δεν με αφηνει.

Διαβασα στο XDA οτι το ιδιο προβλημα ειχαν οσοι εκαναν update την εφαρμογη sounds και διορθωνοταν το προβλημα οταν εκαναν uninstall το update.

Παρολα αυτα νομιζω οτι σε εμενα δεν εχει γινει update η εφαρμογη ουτε μου δινει την επιλογη για uninstall update.

Κλειδωσανε και το θεμα στο xda και δεν μπορω να ρωτησω και εκει. Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Κλασικό πρόβλημα, το αντιμετώπισα με όλες τις Pie εκδόσεις που δοκίμασα. Δυστυχώς δεν έχω βρει λύση, σε κάποιες

Rom είχαν περασμένη και εναλλακτική εφαρμογή για να κάνεις δουλειά. Στη συγκεκριμένη (Havoc) απλά δεν δουλεύει

οπότε φαντάζομαι ότι θα χρειαστεί να κατεβάσεις χειροκίνητα τον ήχο και να τον βαλεις για ringtone.

 

Προσωπικά, μου λείπουν τα πραγματάκια των μαμά Roms αλλά από τη στιγμή που χρησιμοποιώ τη συσκευή για τα

πάντα, δεν γίνεται να είμαι 2 χρόνια πίσω σε ενημερώσεις ασφαλείας.

Edited by Eaglos
Link to comment
Share on other sites

Η κινηταρα μας

 

Δοκίμασα δίσκους 1TB γεμάτο και 4TB δίσκο με OTG. 2.5αριδες χωρίς τροφοδοσία. Τους διάβασε σε 5 δευτερόλεπτα και τους 2. Ο 1TB γεμάτος ταινίες ο mx player έπαιξε κανονικά και ταινία 25GB με atmos. Κάποια στιγμή ίσως δοκιμάσω και 1TB sd card όταν πέσουν οι τιμές. Την 256αρα που έχω την πάει τραίνο.

 

9042b9d701995052c266d66c19f5c575.jpg

ee66b400522b46d55f76a62ca6479132.jpg

306bda10c9bd5fa3b812807a886419db.jpg

f8b32b6758b12b9ab562ed2a3ae296e7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tι αλλο να πεις για αυτο το επος. Μολις κατεβαζω OTA την havoc 2.5 με τα τελευταια security patches Μαιου 2019. Προσθεσαν και καποια κολπα απο Android 10. Μπραβο στον developer και οπως βλεπετε εβγαλε και pixel rom σημερα. Οτι καλυτερο για την κινηταρα μας. Οταν κινητα του 2019 εχουν security patches Ιανουαριου κινητο του 2013 περνει καθε μηνα του τελευταιου μηνα.

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79499103&postcount=365

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-havocos-2-2-t3903379

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σορρυ εντάξει το πενάκι αλλά το hansfree σας δουλεύει με αυτήν την Havoc? ο λόγος που έχω μείνει με 6.0.1 καιρό τώρα (με την Aspire C9 Pro είμαι από όταν βγήκε) είναι γιατί ειλικρινά έχω να πλησιάσω κινητό στο κεφάλι πολλά χρόνια τώρα....

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ εντάξει το πενάκι αλλά το hansfree σας δουλεύει με αυτήν την Havoc? ο λόγος που έχω μείνει με 6.0.1 καιρό τώρα (με την Aspire C9 Pro είμαι από όταν βγήκε) είναι γιατί ειλικρινά έχω να πλησιάσω κινητό στο κεφάλι πολλά χρόνια τώρα....
όχι BT hansfree δεν δουλεύει.

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...