Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία ρε παιδια τα πλαϊνά gestures για back κίνηση, αλλά πολλές φορές είναι προβληματικά όταν χρησιμοποιούνται συγκεκριμένες θήκες που είναι υπερυψωμένες περιμετρικά.

Τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία ρε παιδια τα πλαϊνά gestures για back κίνηση, αλλά πολλές φορές είναι προβληματικά όταν χρησιμοποιούνται συγκεκριμένες θήκες που είναι υπερυψωμένες περιμετρικά.

Τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή;

Μεγαλώνουμε λίγο το thickness του gesture. Ανάλογα τη θήκη που έχουμε. Το δουλεύω εδώ και ώρα το δεξιά για back και δουλεύει υποδειγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλώνουμε λίγο το thickness του gesture. Ανάλογα τη θήκη που έχουμε. Το δουλεύω εδώ και ώρα το δεξιά για back και δουλεύει υποδειγματικα.
Πώς ακριβώς γίνεται αυτό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?fid=11410963190603899359

Δεν υπάρχει καλύτερη ρομ αυτή την στιγμή.

Είναι γρήγορη και έχει όλα τα καλούδια που έψαχνα σε μια ρομ.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?fid=11410963190603899359

Δεν υπάρχει καλύτερη ρομ αυτή την στιγμή.

Είναι γρήγορη και έχει όλα τα καλούδια που έψαχνα σε μια ρομ.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει παραπάνω πράγματα από extended? Το edge gestures το έχω λιώσει το back με δεξί swipe όπως στο mi8 απλά δεν παίζεται. Τεράστια ευκολία. Γενικά πειραματιζομαι έχει αριστερό δεξί και κάτω swipe οπότε οι δυνατότητες είναι απεριόριστες. Του one plus που μπήκαν στην 6.2 είναι απλά με gestures από κάτω προς τα πάνω δεν έχει αριστερά δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραπάνω πράγματα από extended? Το edge gestures το έχω λιώσει το back με δεξί swipe όπως στο mi8 απλά δεν παίζεται. Τεράστια ευκολία. Γενικά πειραματιζομαι έχει αριστερό δεξί και κάτω swipe οπότε οι δυνατότητες είναι απεριόριστες. Του one plus που μπήκαν στην 6.2 είναι απλά με gestures από κάτω προς τα πάνω δεν έχει αριστερά δεξιά.

 

Έχει ότι gestures θέλεις.

Είναι σφαίρα, το ξαναλέω η Aex είναι αργή.

9ef37ca9d379c245b62fbe02300afa9c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ότι gestures θέλεις.

Είναι σφαίρα, το ξαναλέω η Aex είναι αργή.

9ef37ca9d379c245b62fbe02300afa9c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με έψησες ως συνήθως. Πότε κυκλοφόρησε αυτή? Liquid στην ονομασία της?

 

Τόσες pie rom δεν έχει κανένα άλλο κινητό. Το note 3 πήρε ζωή έχει όριο λες?

Link to comment
Share on other sites

Με έψησες ως συνήθως. Πότε κυκλοφόρησε αυτή? Liquid στην ονομασία της?

 

Τόσες pie rom δεν έχει κανένα άλλο κινητό. Το note 3 πήρε ζωή έχει όριο λες?

πριν κάνα δίωρο. Εγώ την έκανα test.

Ταβάνι δεν έχει η συσκευή.

twrp-3.2.3-0-hlte αν δεν έχεις αυτήν τη έκδοση να την βάλεις. Backup restore στο φτερό.

 

7b0005d3283b77c9ddf39daa4221d15e.jpg84b442a08be4312eee68c41faadeb2d4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος αύριο θα την δοκιμάσω. Το τελευταίο twrp έχω ναι και modem BL. Φλασαρω rom gapps magisk και έτοιμα όλα.

 

Με τι dpi παίζεις? Το έχω 295 όσο πιο κάτω γίνεται οτιδήποτε άλλο μου φαίνονται τεράστια.

Link to comment
Share on other sites

gapps βάλε nano έχουν face unlock, dpi έχω μαμά.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

gapps βάλε nano έχουν face unlock, dpi έχω μαμά.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συνήθως pico βάζω και χθες έψαχνα το face unlock. Nano λοιπόν. 480 δηλαδή. Δεν σου φαίνονται όλα τεράστια? Με adb δοκίμασε να το κατεβάσεις να δεις διαφορές οι οποίες για μένα είναι τεράστιες γίνεται άλλο κινητό στην πλοήγηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιτα διαφορές

 

dc2a8bb7ec00f18754d0b04233b0555d.jpg

cd34f218f3252fb24e5998380cd90fa8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος να μου απαντησεθ.

Σε οσεσ μετα lillipop εποχη ρομ εχω χρησιμοποιησει εχω παρατηρησει οτι η απεικονηση στην οθονη ειναι χαλια. Θαμπα σε σχεση με lollipop και κιτκατ. Σα να μην μπορουν να αξιοποιησουν τις δυνατοτητες γραφικων της συσκευής. Ειναι γενικό το προβλημα ή υπαρχει καποια ρομ που να τα παει καλα σ αυτο τον τομεα;

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις Android

και αλλάζω συνέχεια rom, αυτό που γράφεις πρώτη φορά το διαβάζω.

Link to comment
Share on other sites

Tον προηγούμενο μήνα είχα βάλει possible και γυρισα 1 ώρα πίσω . Τα χρώματα ήταν φλατ λες και η οθόνη ήταν LCD πενταετίας. Χάλια... πολύ χάλια
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το ακουω και εγω αυτο. Η οθονη και γενικα τα χρωματα ειναι οπως την πρωτη μερα. Ακομα με εντυπωσιαζει ειδικα σε καλες φωτογραφιες απλα δεν παιζετε. Εχω περασει δεκαδες rom απο Jelly bean μεχρι Pie και παντα εχω την ιδια αριστη εικονα. Μηπως καποια ρυθμιση απο την προβολη δημιουργουσε το προβλημα? Γιατι απο εκει μπορεις να ρυθμισεις οτι θελεις. Συγκρινα με S8 S9 Mi8 το κινητο και χανει ελαχιστα σε ευκρινεια στα υπολοιπα δεν υπαρχει καμια διαφορα. Ιδιες εικονες διπλα διπλα.
Link to comment
Share on other sites

Με πιέσατε και είπα να δοκιμάσω τις 2 τελευταίες 9αρες. AEX και Liquid.

Τι νέο μου κάνει: κάνω κανονικά την εγκατάσταση και όταν κάνει boot και μόλις εμφανιστεί το logo κανει συνεχώς ρεσταρτ. Και με τις 2 ρομ. BL kai modem έχω περάσει τα τελευταία.

Τι να πηγαίνει στραβά; Τα φώτα σας μήπως και ξεστραβωθώ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με πιέσατε και είπα να δοκιμάσω τις 2 τελευταίες 9αρες. AEX και Liquid.

Τι νέο μου κάνει: κάνω κανονικά την εγκατάσταση και όταν κάνει boot και μόλις εμφανιστεί το logo κανει συνεχώς ρεσταρτ. Και με τις 2 ρομ. BL kai modem έχω περάσει τα τελευταία.

Τι να πηγαίνει στραβά; Τα φώτα σας μήπως και ξεστραβωθώ. Ευχαριστώ

 

Λοιπον φιλε μου υποψιαζομαι οτι δεν κανεις καλα τα wipes και καπου εκει σκαλωνει η δουλεια. Ημουν με aex μηνες και απο προχθες παιζω με liquid η οποια παει τραινο. Ποτε δεν ειχα θεμα restart.

 

Λοιπον εφοσον εισαι σιγουρος απο θεμα bootloader/modem και εχεις το τελευταιο twrp πριν περασεις τη rom θα κανεις wipe τα παντα εκτος της sd card που εχει περασμενα τα αρχεια για φλασαρισμα. Δηλαδη κανεις wipe dalvik cache internal system και μολις τελειωσεις κανεις και format data και γραφεις yes προσοχη εδω αρκετοι δεν το κανουν. Επειτα κανεις φλασαρισμα τη rom περνας τα gapps για εκδοση arm android 9 και αν θες και magisk. Eπειτα κανεις wipe dalvik/cache και μολις πας να κανεις restart θα πατησεις do not install σε αυτο που θα σε βγαλει. Κατι 99.9% δεν θα εχεις θεμα με το παραπανω. Ετσι παιζω απο το 2010 και μετα και ποτε δεν ειχα θεμα σε κανενα τηλεφωνο μου με custom roms. Και εχω περασει πανω απο 100 roms τα τελευταια χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για τη βοήθεια.

Εχω κανει τα πάντα οπως τα γράφεις με τη διαφορά ότι δεν εκανα format data. Επιπλεον επειδη ειμαι σε κιτκατ πριν τα παραπάνω κανω τα wipes καο περναω με odin την τελευταία lollipop. Ξανα wipes χωρις format data κσι χωρις σεταρισμα της ρομ εκανα αυτά που περιγράφεις. Θα δοκιμασω με την πρωτη ευκαιρια τη συμβουλή σου και θα επανερθω

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για τη βοήθεια.

Εχω κανει τα πάντα οπως τα γράφεις με τη διαφορά ότι δεν εκανα format data. Επιπλεον επειδη ειμαι σε κιτκατ πριν τα παραπάνω κανω τα wipes καο περναω με odin την τελευταία lollipop. Ξανα wipes χωρις format data κσι χωρις σεταρισμα της ρομ εκανα αυτά που περιγράφεις. Θα δοκιμασω με την πρωτη ευκαιρια τη συμβουλή σου και θα επανερθω

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν παιζει ρολο τη official rom φορας. Ολη η δουλεια γινεται στο recovery. Eγω απο JB 4.1 πηγα αμεσα σε 4.4 xnote το 2014. Επειτα απλα αναβαθμιζω bootloader/modem/recovery και περναω τις roms που θελω. Με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φωτογραφια να δεις αν εχεις τα ιδια bootloader/modem μηπως υπαρχει θεμα και εκει. Το format data το κανω παντα. Η liquid μια φορα μονο κανει restart στο πρωτο ανοιγμα μετα δεν το ξανα κανει ποτε.

 

Eχω το παρακατω bootloader

 

N9005XXSGBQD5

 

Και baseband

 

N9905XXUGBPB1

 

Επισης δεν ξερω τι εγινε με γραφει knox 0x0 δηλαδη μηδενιστηκε απο μονο του ενω μεχρι πριν κανα μηνα εγραφε 0x1. Με τα παραπανω baseband/bootloader εχω κανονικα 4G με 150mb download και 50mb upload και κανενα θεμα με οτι rom και αν βαλω. Τσεκαρε τα.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω BL_N9005XXSGBQD1 και CP_N9005XXUGPQB1

 

Βαλε ακριβως αυτα που εγραψα. Τα εχω πολυ καιρο και δεν εχω κανενα θεμα πουθενα.

 

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note3/SM-N9005/KSA/download/N9005XXSGBQD5/176322/

 

Η αν θες δοκιμασε αυτα που ειναι τα τελευταια για Ελλαδα ανεβηκαν πριν 5 μηνες

 

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note3/SM-N9005/EUR/download/N9005XXSGBRI2/245368/

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ευχαριστώ για τις βοηθειες αλλα η αποστολή απέτυχε πλήρως. Με liquid den mput;arei me t;ipota. εφαγα 7 ωρες με γλασαρισματα καθε συνδιασμού, αλλά τίποτε. Οπότε πίσω στην αφαπημενη μου κιτκατ και επαναφορά backup. Ευχαριστώ και καλημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σου είναι ότι η βάση σου είναι kit kat.

Πρέπει να βάλεις μέσω Odin μια 5.0.

Υπαρχει και άλλος τρόπος αλλά είναι δύσκολος.

Μετά θα βάλεις BL CP Norbic

twrp-3.2.3-0-hlte. Recovery

Θα κάνεις τα τέσσερα wipe εκτός αποθηκευτικών.

Αν βάλεις Magisk όταν κάνεις reboot system θα πατήσεις don't install.

 

Η σειρά είναι wipe /rom/Gapps/Magisk 18 reboot system.

Δεν χρειάζεται άλλο wipe.

Edit ξέχασα να γράψω ότι μετά δεν υπάρχει γυρισμός σε kit kat

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Μενιο και αυτα τα εκανα με 3 lollipop. To θεμα ειναι οτι μονο σε 9αρεσ δεν μπαινω

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω παει phronesis αλλα μετα γυριζω σε κιτκατ

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...