Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα, αλλά κάπου έχει κρατήσει τη εφαρμογή και δεν με αφήνει να την βάλω ξανά ,ξέρουμε κάποια παρόμοια για τις διαφημίσεις να την βάλω.

Adfree.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα,

ευχαριστω για την αμεση απαντηση,

στο sammobile ειδα αυτο για Cosmote.

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=25013

 

Model: SM-N9005

Country: Greece (Cosmote)

Version: Android 4.4.2

Changelist: 348029

Build date: Sat, 11 Jan 2014 00:53:16 +0000

Product Code: COS

PDA: N9005XXUENA7

CSC: N9005COSENA2

MODEM: N9005XXUENA2

 

Λογικα αν το κατεβασω και το περασω με Odin θα ειμαι x0 με Knox και CSC ελληνικο.σωστα?

:confused:

 

Βγηκε η αναβαθμιση για cosmote ή ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η αναβαθμιση για cosmote ή ακομα...

 

Την κατέβασα ήδη και σκέφτομαι να την περάσω :)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανεις που έχει εγκαταστήσει και τις 2 να συγκρίνει την x note με την crash?
και η δύο είναι από τις καλύτερες που κυκλοφορούν. Απλά η X note είναι πιο παράμετροποίησημη.
Link to comment
Share on other sites

και η δύο είναι από τις καλύτερες που κυκλοφορούν. Απλά η X note είναι πιο παράμετροποίησημη.

 

Δοκιμάστε και την echoe v8 και δεν θα χασετε....http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2495688

Link to comment
Share on other sites

H omega v8 με τον νεο κερνελ είναι πολύ καλή σε 9 ώρες το βράδυ έχασα 1% και από εχθές το πρωί τώρα ειμαι με 71% μπαταρία 1ωρα και 30 λεπτα οθόνη και ανοιχτό το wifi για πάνω απο 18 ώρες να συγχρόνιζει.

δεν έχει την παραμετροποίηση των άλλων αλλά με wanam και ένα θέμα που έχω βάλει + κάτι μοντ δεν έχει τίποτα να ζηλέψει

Link to comment
Share on other sites

H omega v8 με τον νεο κερνελ είναι πολύ καλή σε 9 ώρες το βράδυ έχασα 1% και από εχθές το πρωί τώρα ειμαι με 71% μπαταρία 1ωρα και 30 λεπτα οθόνη και ανοιχτό το wifi για πάνω απο 18 ώρες να συγχρόνιζει.

δεν έχει την παραμετροποίηση των άλλων αλλά με wanam και ένα θέμα που έχω βάλει + κάτι μοντ δεν έχει τίποτα να ζηλέψει

Μαγειρεύει πολύ καλές ρομ το Eλληνόπουλο , είναι χρόνια στον χώρο άλλωστε, γνώριμος από HD2 WM6.5. Για να θυμούνται οι παλιοί και μαθαίνουν οι νέοι.:)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η omega v8 σταθερή και με εξαιρετική μπαταρία

 

ένα από τα θετικά είναι ότι δεν μου αλλάζει και το csc όπου παραμένει πάντα EUR

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς δώσε στοιχεία για την μπαταρία...

 

 

Ανάλογα την χρήση εγώ δουλεύω το τηλ πάντα με φουλ φωτεινότητα wifi ανοιχτό πάντα όπως και τον συγχρονισμό ανοιχτό

Το τηλ με την είδα χρήση περίπου μου βγάζει περίπου από 4 ως 6 ώρες επιπλέον από πριν

Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει καποιος το προβλημα να μην μπορει να δημιουργησει Φακελο στην καρτα SD? Είμαι με εκδοση 4.4.2 με μαμα κινητο, ουτε root, ουτε τιποτα..... :confused:

 

Τωρα διαπιστωσα οτι φακελο δεν μπορω να φτιαξω απο το SOLID explorer, απο το δικο του file manager φταχνω. Και του εκανα επαναφορα γιατι νομιζα οτι ειχε καποιο σκαλωμα...... :(

Edited by Daliar82
Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει καποιος το προβλημα να μην μπορει να δημιουργησει Φακελο στην καρτα SD? Είμαι με εκδοση 4.4.2 με μαμα κινητο, ουτε root, ουτε τιποτα..... :confused:

 

Τωρα διαπιστωσα οτι φακελο δεν μπορω να φτιαξω απο το SOLID explorer, απο το δικο του file manager φταχνω. Και του εκανα επαναφορα γιατι νομιζα οτι ειχε καποιο σκαλωμα...... :(

Εδώ και καιρό το κουβeντιάζουμε ,ότι η κιτ κατ έχει θεμα με αυτό .Προχθές αναβαθμίστηκε ο esexplorer και νομίζω την βλέπει την sd.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει καποιος το προβλημα να μην μπορει να δημιουργησει Φακελο στην καρτα SD? Είμαι με εκδοση 4.4.2 με μαμα κινητο, ουτε root, ουτε τιποτα..... :confused:

 

Τωρα διαπιστωσα οτι φακελο δεν μπορω να φτιαξω απο το SOLID explorer, απο το δικο του file manager φταχνω. Και του εκανα επαναφορα γιατι νομιζα οτι ειχε καποιο σκαλωμα...... :(

 

Είναι bug του solid explorer. Το κάνει και σε μένα (4.4.2). Και πλήρωσα κιόλας για τη full version... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Άρα κατι παίζει με το solid explorer ,γιατί δεν είναι λογικό να μην μπορείς να φτιάξεις φακέλους με κάποιον file .

Δεν χρησιμοποιώ solid παρότι τον εχω πληρώσει αλλά ίσως να χρειαζεται κάποια ρύθμιση .

 

edit : έδωσε την απάντηση ο @unitrax

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό το κουβeντιάζουμε ,ότι η κιτ κατ έχει θεμα με αυτό .Προχθές αναβαθμίστηκε ο esexplorer και νομίζω την βλέπει την sd.
Την βλέπει αλλά δεν μπορείς να κάνεις αντιγραφή αν θυμάμαι καλά και πάντα μιλώ για μαμά 4.4
Link to comment
Share on other sites

Άρα κατι παίζει με το solid explorer ,γιατί δεν είναι λογικό να μην μπορείς να φτιάξεις φακέλους με κάποιον file .

Δεν χρησιμοποιώ solid παρότι τον εχω πληρώσει αλλά ίσως να χρειαζεται κάποια ρύθμιση .

 

edit : έδωσε την απάντηση ο @unitrax

 

Από τον ίδιο τον developer του solid explorer: "Google has blocked write access to external storage devices in Android 4.4. Until they change it there is no way to revert it back without root."

 

Και όπως λέει δεν μπορεί να κάνει κάτι εκτός κι αν η google το διορθώσει η ίδια. Για rooted χρήστες υπάρχει λύση:

 

"You can fix it by yourself only if you're rooted. You need to change the following in file /system/etc/permissions/platform.xml

 

<permission name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" >

<group gid="sdcard_rw" />

<group gid="media_rw" />

</permission>

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με root συσκευή το solid explorer κάνει κανονικά και φακέλους και αντιγραφή χωρίς να πειράξω τίποτα αλλά ίσως να έχει εξ αρχής περασμένο μέσα στη rom αιτώ που αναγράφει ο @unitrax.

 

edit

το έψαξα και όντος το έχει μέσα αλλά λίγο διαφορετικό.

 

<permission name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" >

<group gid="sdcard_r" />

<group gid="sdcard_rw" />

<group gid="media_rw" />

</permission>

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την omega ποιον κερνελ προτείνεται???

Τον στοκ ή τον δικό του???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την omega ποιον κερνελ προτείνεται???

Τον στοκ ή τον δικό του???

 

 

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις το screen mirroring τότε τον omega kernel

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για να καταλάβω: αν βάλεις την 4.4.2 στο note 3 σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις write σε external micro sd? ή απλά σε μερικά υπάρχει πρόβλημα? (πάντα μιλάω για non root τηλέφωνα). αν είναι έτσι υπάρχει κάποιο fix πάλι για non root? αν όντως είναι έτσι είναι πολύ άκυρο αυτό με την κιτκατ. είναι δυνατόν?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για να καταλάβω: αν βάλεις την 4.4.2 στο note 3 σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις write σε external micro
μόνο με τον μαμά file Explorer.
Link to comment
Share on other sites

μόνο με τον μαμά file Explorer.

 

Δοκιμάσατε με κάποιον άλλο file explorer και δεν γίνεται ?

Παράξενο χρησιμοποιώ τον efs τώρα και καιρό σε 4.4 χωρίς πρόβλημα .:confused:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...