Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευκολακι

. Περασε το τελευταιο cwm και κανε format emmc στα mounts&storage. Και απεκτησες ενα ωραιο τουβλο. Δε μπορουν να δουν τιποτα καθως μολις βγαλεις μπαταρια δε θα ξαναανοιξει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευκολακι

. Περασε το τελευταιο cwm και κανε format emmc στα mounts&storage. Και απεκτησες ενα ωραιο τουβλο. Δε μπορουν να δουν τιποτα καθως μολις βγαλεις μπαταρια δε θα ξαναανοιξει το κινητο.

 

 

Έτσι ακριβώς το θέμα είναι ποιος έχει την καρδιά να καταστρέψει το τηλ του μόνο και μόνο για να αλλάξει μια σπασμένη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Ξεφυγαμε απο το θεμα ομως :-) βρηκε κανεις changelog για την ENA7 που εμφανιστηκε?? Δοθηκε στα σκοπια unbranded οποτε αν εχει τιποτα διορθωσεις ισως δουμε νεες custom
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. ..

Υπαρχή τρόπος να αλλάξει το χρώμα στην ένδειξη της μπαταρίας στην αρχική οθόνη?

Συγκεκριμένα σε εμένα όλες οι ενδείξεις πανω στην μπαρα είναι σε άσπρο χρώμα...σε όσων φίλων τα Notes που εχω δει έχουν πράσινο χρώμα .... έψαξα αν υπάρχει κάτι σχετικό αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κάτι.Ξέρει κανείς αν υπαρχει n δυνατότητα αυτή? Η'μήπως έχω καμία παλιά έκδοση (το πήρα πρίν4 ημέρεs).Όχι ότι είναι και κάτι σοβαρό άλλα επειδή το έψαχνα και δεν βρήκα λύση. Έκανα μία ενημέρωση λογισμικού πρόσφατα και δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. ..

Υπαρχή τρόπος να αλλάξει το χρώμα στην ένδειξη της μπαταρίας στην αρχική οθόνη?

Συγκεκριμένα σε εμένα όλες οι ενδείξεις πανω στην μπαρα είναι σε άσπρο χρώμα...σε όσων φίλων τα Notes που εχω δει έχουν πράσινο χρώμα .... έψαξα αν υπάρχει κάτι σχετικό αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κάτι.Ξέρει κανείς αν υπαρχει n δυνατότητα αυτή? Η'μήπως έχω καμία παλιά έκδοση (το πήρα πρίν4 ημέρεs).Όχι ότι είναι και κάτι σοβαρό άλλα επειδή το έψαχνα και δεν βρήκα λύση. Έκανα μία ενημέρωση λογισμικού πρόσφατα και δεν άλλαξε κάτι.

 

To ανάποδο.

Μάλλον έχεις 4.4 και οι φίλοι σου 4.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. ..

Υπαρχή τρόπος να αλλάξει το χρώμα στην ένδειξη της μπαταρίας στην αρχική οθόνη?

Συγκεκριμένα σε εμένα όλες οι ενδείξεις πανω στην μπαρα είναι σε άσπρο χρώμα...σε όσων φίλων τα Notes που εχω δει έχουν πράσινο χρώμα .... έψαξα αν υπάρχει κάτι σχετικό αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κάτι.Ξέρει κανείς αν υπαρχει n δυνατότητα αυτή? Η'μήπως έχω καμία παλιά έκδοση (το πήρα πρίν4 ημέρεs).Όχι ότι είναι και κάτι σοβαρό άλλα επειδή το έψαχνα και δεν βρήκα λύση. Έκανα μία ενημέρωση λογισμικού πρόσφατα και δεν άλλαξε κάτι.

 

Πρασινο χρωμα στη μπαταρια εχουν αυτα που φοραν την 4.3.Αυτα που εχουν αναβαθμιστει στη τελευταία 4.4 kit kat -οπως το δικο σου- ολες οι ενδειξεις στη τελευταια μπαρα ειναι σε λευκο χρωμα.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το αναφέρατε είδα πως η έκδοση Android της συσκευής είναι 4.4.2 αν και όπως ανέφερα παραπάνω μόλις έκανα μια ενημέρωση.

Γίνετε να το αναβαθμίσω σε κιτ κατ?

Και κάτι ακόμα...προσπαθώ να δω αν μπορώ να αλλάξω τον τρόπο κύλισης των επιφανειών (το εφέ εννοώ).Μήπως δεν γίνεται καθόλου?

Παιδιά δεν έχω γνώσεις περί του θέματος γι'αυτο κάνω κάποιες ερωτήσεις που ίσως να σας φαίνονται χαζές...την κατανόηση σας παρακαλω

Edited by dogola
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία έκδοση δεν γράφει όνομα δίπλα στον αριθμό.

Μόνο 4.3 'η 4.4.2 κλπ.

 

Kit kat έχεις, don't worry!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ok ότι πείτε...Απλά δεν ήξερα.

Τελικά γίνεται στο κιτ κατ να αλλάξει κανείς τον τρόπο κύλισης της αρχικής επιφάνειας στο τηλ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ok ότι πείτε...Απλά δεν ήξερα.

Τελικά γίνεται στο κιτ κατ να αλλάξει κανείς τον τρόπο κύλισης της αρχικής επιφάνειας στο τηλ?

Ευχαριστώ.

 

Μονο αν κατεβασεις αλλο launcer απο το μαρκετ.Ο launcer της σαμμυ δεν εχει τετοια επιλογη.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενω ήμουν πιστος σε omega απο S2,S3,Note2 στο Νοte3 το ειχα αφησει μαμα μέχρι την αναβάθμιση σε 4.4.2 απο την Samsung. Εχει καποια bugs η rom οπως οτι χανει στα καλα καθούμενα την αυτόματη φωτεινότητα και στρωνει με επανεκκίνηση μονο! Γνωρίζει κάποιος κάτι η να βαλω omega να τελειωνω?
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία έκδοση δεν γράφει όνομα δίπλα στον αριθμό.

Μόνο 4.3 'η 4.4.2 κλπ.

 

Kit kat έχεις, don't worry!

 

η πατάς συνεχόμενες φορές πάνω στην έκδοση και σου βγάζει σκετσακι με την έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενω ήμουν πιστος σε omega απο S2,S3,Note2 στο Νοte3 το ειχα αφησει μαμα μέχρι την αναβάθμιση σε 4.4.2 απο την Samsung. Εχει καποια bugs η rom οπως οτι χανει στα καλα καθούμενα την αυτόματη φωτεινότητα και στρωνει με επανεκκίνηση μονο! Γνωρίζει κάποιος κάτι η να βαλω omega να τελειωνω?

 

 

 

Σχετικό να τελειώνεις.. Μπορει να φτιάξει μπορεί και οχι

πριν βάλεις οτιδήποτε κάνε ένα full wipe μήπως στρώση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,ειμαι με custom firmware ENA6 για να περασω ΕΝΑ7 αλλο custom firmware πρεπει απλα να κανω wipe τα παντα και υστερα το κανω install ?η θελει να μπει εργοστασιακη ENA7 (η οποια δεν ξερω καν που βρισκεται και αν κανει για το τηλεφωνο μου (baltic) διοτι μια αλλη φορα που προσπαθησα να βαλω firmware αλλης χωρας δεν το επερνε χτυπαγε στο hidden.img και αναγκαστηκα και περασα το ιδιο)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,ειμαι με custom firmware ENA6 για να περασω ΕΝΑ7 αλλο custom firmware πρεπει απλα να κανω wipe τα παντα και υστερα το κανω install ?η θελει να μπει εργοστασιακη ENA7 (η οποια δεν ξερω καν που βρισκεται και αν κανει για το τηλεφωνο μου (baltic) διοτι μια αλλη φορα που προσπαθησα να βαλω firmware αλλης χωρας δεν το επερνε χτυπαγε στο hidden.img και αναγκαστηκα και περασα το ιδιο)

 

Δε νομίζω ότι θα βρεις καμία αλλαγή από 6 σε 7.

Δε χρειάζεται πάντως η στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την νεα crash αλλη μια ρομ ena7 απο το xda και γυρισα πισω στην echoe rom η οποια εβγαλε και update με ena6 ομως..Για μενα προς το παρον αυτη ειναι η καλυτερη απ ολα τα θεματα προς το παρον.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την νεα crash αλλη μια ρομ ena7 απο το xda και γυρισα πισω στην echoe rom η οποια εβγαλε και update με ena6 ομως..Για μενα προς το παρον αυτη ειναι η καλυτερη απ ολα τα θεματα προς το παρον.

 

Τι δεν σου άρεσε στην crash???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν σου άρεσε στην crash???

 

δεν την κρατησα πολυ, απλα απο ταχυτητα θεωρω γρηγοροτερη την echo.Την εχεις δοκιμασει;

Link to comment
Share on other sites

Χ-Νote 9.0.

Οτι καλυτερο κυκλοφορει.....

 

τι έχει δλδ που την κάνει να είναι η καλύτερη. είμαι με ωμέγα 7.2 και πραγματικά είναι πολύ καλή δουλεύει απροβληματιστα μια βδομάδα τώρα το κινητό μου .

έχει κάτι αυτή που λες η 9 από την προηγούμενη έκδοση που την εχω δοκιμάσει που να κάνει την διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...