Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και ελπίζω να υπάρχει κάποιος ξενύχτης στο forum να βοηθήσει...

Είχα πεεράσει την Omega rom v6 (4.3) και σήμερα ήθελα α περάσω την v7 (4.4). Έτσι, κατέβασα την official 4.4 για να φλασάρω πρώτα ώστε μετά να περάσω την Omega...

Δυστυχώς όμως ενώ φλασάρω μέσω odin κανονικά (δοκίμασα με το odin 3.09 με τις default ρυθμίσεις) ενώ περνάει όλα τα σχετικά (system, cache κλπ.) στο τέλος που περνάει το "hidden" μου γράφει fail και το τηλέφωνο παραμένει κολημμένο στο downloading.. Κάνοντας επανεκκίνηση ή βγάζοντας την μπαταρία, με βγάζει κατευθείαν στο μήνυμα ότι το firmwre upgrade encountered an issue. Please select recovery mode in Kiess & try again. Το θέμα είναι ότι πλέον ούτε το Kiess το αναγνωρίζει για να μου κάνει recovery και μου λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται.

ΠΑΙΔΙΑ SOS!!!!!!!! Το σκότωσα το τηλέφωνο?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπαίνει πάλι σε Download Mode; Αν μπαίνει δοκίμασε να το περάσεις πάλι και μην ξεχάσεις αν τρέξεις το Odin ως Administrator. Επίσης έλεγξε αν το αρχείο που κατέβασες έχει σφάλματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει πάλι σε Download Mode; Αν μπαίνει δοκίμασε να το περάσεις πάλι και μην ξεχάσεις αν τρέξεις το Odin ως Administrator. Επίσης έλεγξε αν το αρχείο που κατέβασες έχει σφάλματα.

 

Μπαίνει Νίκο αλλά και πάλι τίποτα...

Κατάφερα τελικά και το άνοιξα το κινητό φλασάροντας χωριστά τον 4.4.2 bootloader αλλά με το που ανοίγω το κινητό μου γράφει ότι διεκόπηκε το πληκτρολόγιο samsung... μάλλον κάτι δεν έχει περαστεί καλά έτσι?

Οι υπόλοιποι που την περάσατε χρειάστηκε να φλασάρετε χωριστά τον bootloader?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις firmware μετά το Cwm και μετά φλασαρεις omega μέσα από αυτόν .δοκίμασε σε μια άλλη θύρα USB και δώσε δικαιώματα administrator στο odin. Εγώ την έχω δύο τρεις μέρες και είναι μια χαρά .
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια...το ιδιο επαθα και εγω στο hidden.img μου χτυπαει το size...Και με εκοψε...κατεβασα μια firmware Να την φλασαρω μεσω odin οχι ομως baltic Που ειναι το κινητο μου , μια αλλης χωρας....εκανα και αυτο που ειπε το παιδι με τσεκαρισμενο Update bootloader αλλα τιποτα..τι κανω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια βοηθεια...το ιδιο επαθα και εγω στο hidden.img μου χτυπαει το size...Και με εκοψε...κατεβασα μια firmware Να την φλασαρω μεσω odin οχι ομως baltic Που ειναι το κινητο μου , μια αλλης χωρας....εκανα και αυτο που ειπε το παιδι με τσεκαρισμενο Update bootloader αλλα τιποτα..τι κανω;

 

odin v3.07

Link to comment
Share on other sites

Ok το εφτιαξα...τιποτα παλι τα ιδια με το gta. Επισης το προηγουμενο το vice city μου ανοιξε αλλα αντι τα control να ειναι κατω κατω στη οθονη ειναι πολυ πιο ψηλα...σαν να μην καταλαβαινει τη αναλυση.Ενω την εικονα την δειχνει κανονικα και μετα απο λιγο τσακ gta has stopped
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια...το ιδιο επαθα και εγω στο hidden.img μου χτυπαει το size...Και με εκοψε...κατεβασα μια firmware Να την φλασαρω μεσω odin οχι ομως baltic Που ειναι το κινητο μου , μια αλλης χωρας....εκανα και αυτο που ειπε το παιδι με τσεκαρισμενο Update bootloader αλλα τιποτα..τι κανω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

odin v3.07

 

Αν εχεις παει ηδη σε 4.4.2 δεν μπορεις να πας πισω σε 4.3 εισαι υποχρεωμενος να μεινεις εκει.

 

Γενικα απο νεα έκδοση δεν μπορεις να πας σε πιο παλιά.

 

Αν το κιν σου ειναι σε 4.3 που βγηκε Ιανουαριο και πας να βαλεις μια που βγηκε Δεκεμβρη , παλι θα εχεις αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια μου κανει εντυπωση...μονο εμενα μου κανει βλακιες με παιχνιδια?τα οποια τα ξεκιναγε απροβληματιστα στην 4.3.Πχ Παιχνίδια οπως gta san andreas Που ειναι καινουρια....μου κανει εντυπωση.Έβαλα Omega v7 εγινα και root τα ιδια.Κατι τα ενοχλει απο την kitkat.Πχ το gts Κατα το φορτωμα γυρω στο 50% χτυπαει πχ unfortunately gta san adreas has stopped.Εχω σαλταρει γιατι εδω και μια εβδομαδα εχω εντυπωσιαστει με το κινητο δεν μου ειχε κανει τσικ.Με το μπηκε η Kitkat ξενερωσα ..
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια μου κανει εντυπωση...μονο εμενα μου κανει βλακιες με παιχνιδια?τα οποια τα ξεκιναγε απροβληματιστα στην 4.3.Πχ Παιχνίδια οπως gta san andreas Που ειναι καινουρια....μου κανει εντυπωση.Έβαλα Omega v7 εγινα και root τα ιδια.Κατι τα ενοχλει απο την kitkat.Πχ το gts Κατα το φορτωμα γυρω στο 50% χτυπαει πχ unfortunately gta san adreas has stopped.Εχω σαλταρει γιατι εδω και μια εβδομαδα εχω εντυπωσιαστει με το κινητο δεν μου ειχε κανει τσικ.Με το μπηκε η Kitkat ξενερωσα ..

 

Αυτή τη στιγμή κιτ κατ πρέπει να έχει το 2%των κινητών και αν. Συνεπώς είναι φυσιολογικό τα περισσότερα προγράμματα να είναι ασύμβατα με αυτήν. Υπομονή και θα το φτιάξουν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια μου κανει εντυπωση...μονο εμενα μου κανει βλακιες με παιχνιδια?

Μάλλον επειδή είσαι από τους ελάχιστους που ασχολούνται τόσο πολύ με παιχνίδια.

 

Κανε υπομονή και θα βγουν αναβαθμίσεις. Είναι πολλές οι εφαρμογές που έχουν προβλήματα συμβατότητας με την 4.4 γενικά.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

2 - 3 συγκρεκριμενα παιχνιδια εχω που παιζω τον ελευθερο χρονο.Στο κατω κατω ειναι μια απο τις πολυτελειες του κινητου μας!Θα αφησω την omegav7 Πανω και βλεπουμε.Μακαρι να το φτιαξουν συντομα!

 

Υ.Γ

Οταν λετε οτι θα το φτιαξουν λετε σε καποια νεα Kitkat γιατι ολες απο οτι ειδα ειναι XXUENA6

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο. Να αναβαθμιστεί το παιχνίδι ώστε να είναι πλήρως συμβατο με την 4.4
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση της omega 7 μου βγαζει το μήνυμα S Note διακοπηκε. Μπορει να βοηθησει κανεις;

Πρώτα πήγαινε διαχείριση εφαρμογών βρες ςνοτε Κάνε εκκαθάριση

ΑΝ οχι

Ξανά τρέξε το ινσταλερ της ωμέγα διάλεξε πάλι ότι θες και δες αν δεν φτιάχνει πρέπει να κάνεις φουλ γουαιπ και πάλι από την αρχή.

Σήμερα έβγαλε και αναβάθμιση η ωμέγα

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση της omega 7 μου βγαζει το μήνυμα S Note διακοπηκε. Μπορει να βοηθησει κανεις;

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα περάσει την ρομ 3 φορές με full wipe και το πρόβλημα παρέμενε, εμφανιζόταν κάθε φορά που έκανα επανεκκίνηση

 

σε εμένα λύθηκε κάνοντας reset την sdcart μετα full wipe και ξανά περνώντας την ρομ

 

Άκυρο μετά από 2 σημειώσεις που έγραψα άρχισε πάλι τα ιδια το S Note διακοπηκε

Edited by panosfast
Link to comment
Share on other sites

2 - 3 συγκρεκριμενα παιχνιδια εχω που παιζω τον ελευθερο χρονο.Στο κατω κατω ειναι μια απο τις πολυτελειες του κινητου μας!Θα αφησω την omegav7 Πανω και βλεπουμε.Μακαρι να το φτιαξουν συντομα!

 

Υ.Γ

Οταν λετε οτι θα το φτιαξουν λετε σε καποια νεα Kitkat γιατι ολες απο οτι ειδα ειναι XXUENA6

 

Όχι βρε φίλε. Το παιχνίδι θα αναβαθμιστεί για να γίνει συμβατό με την κιτ κατ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όσους φοράνε την καινούργια crash v4...

Ο τύπος ξέχασε να ρυθμίσει τον επεξεργαστη να δουλεύει σε Νορμάλ τιμες και πρέπει να το κάνουμε εμείς...

[ATTACH]40440[/ATTACH]

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ζητώ την βοήθεια σας επειδή βαρέθηκα Θέλω να γίνω root Δεν αντέχω άλλο έχω κάνει root galaxy s1 s2 αλλά εδώ έχω ένα φόβο γι αυτό αν Μπορείτε! Είμαι kit Kat stock
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για την κιτ κατ για να δουλεύουν οι εφαρμογές για μπαταρία ? Όπως wakeclock κτλ ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για την κιτ κατ για να δουλεύουν οι εφαρμογές για μπαταρία ? Όπως wakeclock κτλ ?

 

ναι πρεπει να βαλεις απο xposed ενα μοντακι που λεγεται enable battery stats for kit kat ή καπως ετσι

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω βάλει αλλά πάλι δεν δουλεύει η εφαρμογή ....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...