Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χα χα παπάδες ο leanαρος. Μπορώ να πω ότι αυτήν την στιγμή το n3 είναι μακράν το καλύτερο τηλέφωνο σε αυτονομία .

Συμφωνώ και επαυξάνω και ξέρεις Μένιο ότι έχω πάρει σχεδόν όλες τις κορυφαίες συσκευές Android :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χριστός Ανέστη παιδιά!Θα το ξαναγράψω. . Είμαι με ομεγα κ δεν λειτουργούν οι ειδοποιήσεις σε messenger και escore. . Είναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.. μια ερωτησουλα.. ειμαι root σε stock android και arter kernel (5.2).. τωρα δεν εχω λειτουργεια multiwindow.. ειναι νορμαλ ή κατι εγινε λαθος? Edited by Rollman
The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.. μια ερωτησουλα.. ειμαι root σε stock android και arter kernel (5.2).. τωρα δεν εχω λειτουργεια multiwindow.. ειναι νορμαλ ή κατι εγινε λαθος?

Το έχεις ενεργοποιήσει?

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβληματακι που εχω με τη lolipop ειναι οτι σε μερικα παιχνιδια παω να τα κανω install κανονικα με το apk και παταω install και με βγαζει αμεσως η εφαρμογη δεν εχει εγκαταστηθει.Γνωριζει καποιος γιατι το κανει αυτο?Φταιει το apk η καποια εφαρμογη τα μπλοκάρει?
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ενεργοποιήσει?

 

οχι δικο μου λαθος.. δεν το ειχα κοιταξει καν γιατι ελεγα οτι θα ειναι τσεκαρισμενο επειδη το ειχα πριν.. δουλευει κανονικα.. ευχαριστω πολυ..

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Με AryaMod παλαιά είχα βάλει ένα zip που όταν πήγαινα στις ρυθμίσεις δεν είχε το λευκό φόντο όπως τώρα αλλά σκούρο. Με την 5.3 μπορώ να το αλλάξω αυτό η όχι.
Link to comment
Share on other sites

Με AryaMod παλαιά είχα βάλει ένα zip που όταν πήγαινα στις ρυθμίσεις δεν είχε το λευκό φόντο όπως τώρα αλλά σκούρο. Με την 5.3 μπορώ να το αλλάξω αυτό η όχι.

 

Σε κιτκατ ή λολιποπ?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβληματακι που εχω με τη lolipop ειναι οτι σε μερικα παιχνιδια παω να τα κανω install κανονικα με το apk και παταω install και με βγαζει αμεσως η εφαρμογη δεν εχει εγκαταστηθει.Γνωριζει καποιος γιατι το κανει αυτο?Φταιει το apk η καποια εφαρμογη τα μπλοκάρει?

Υπάρχουν ακόμη αρκετές εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με τη lollipop

Link to comment
Share on other sites

Με AryaMod παλαιά είχα βάλει ένα zip που όταν πήγαινα στις ρυθμίσεις δεν είχε το λευκό φόντο όπως τώρα αλλά σκούρο. Με την 5.3 μπορώ να το αλλάξω αυτό η όχι.

Κράτα ένα nandroid backup και δοκίμασε. Αν δεν κάτσει καλά κάνεις restore το backup και πηγαίνεις πάλι πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις φίλε δωστο και σε εμάς το ζιπ μήπως μαυρίσουν και σε εμάς οι ρυθμίσεις. Εγώ έχω μείνει σε αριαμοντ 4.1 και δεν σκοπεύω να το κουνήσω ούτε για αστείο
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις φίλε δωστο και σε εμάς το ζιπ μήπως μαυρίσουν και σε εμάς οι ρυθμίσεις. Εγώ έχω μείνει σε αριαμοντ 4.1 και δεν σκοπεύω να το κουνήσω ούτε για αστείο

Όποιος θέλει ολόκληρο σκοτεινό θέμα η σαν αυτό των aosp rom, ας παρακολουθεί αυτό το thread.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2978515

 

Επιβάλλεται όμως να έχουμε δημιουργήσει ένα nandroid backup πριν τα δοκιμάσουμε για δεν εφαρμόζουν πάντα σωστά. Ο developer κάνει πολύ καλή δουλειά εκεί, τα βελτιώνει και τα προσαρμόζει συνεχώς στις διάφορες ρομ.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το εχει αναφερει καποιος...εχω omega 25 με omega kernel...οταν ανοιγω την οθονη συχνά μου αναβει στιγμιαία στο full και επειτα χαμηλώνει. ...ξερετε τι παιζει
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το εχει αναφερει καποιος...εχω omega 25 με omega kernel...οταν ανοιγω την οθονη συχνά μου αναβει στιγμιαία στο full και επειτα χαμηλώνει. ...ξερετε τι παιζει

 

Το είχε αναφέρει κάποιος πάλι. Συμβαίνει όταν έχεις την φωτεινότητα στο αυτόματο. Κι εμένα γίνεται, είμαι με αρυα και σιβατο.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο lean είναι απίστευτος και σε εμένα με aryamod 4.1

Είμαι 53 τους εκατό με 5 ώρες και 5 λεπτά sot, 24 συν ωρες αφού ξεσυμδεθηκε από τον φορτιστή σε lte δίκτυο κατα προτίμηση.απλά δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι στα πρόθυρα να περασω την τελευταία OMEGA 25.1

Την έχει βάλει κανείς να πει εντυπώσεις? Ειμαι με την τελευταια Echoerom αυτη τη στιγμη κ είναι παρα πολυ καλη!

Link to comment
Share on other sites

Το είχε αναφέρει κάποιος πάλι. Συμβαίνει όταν έχεις την φωτεινότητα στο αυτόματο. Κι εμένα γίνεται, είμαι με αρυα και σιβατο.

ναι..λες να ειναι bug της lollipop γενικα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε Πανο , με ολο το συμπαθειο , το γραφω λιγο ποιο πανω !!!!

 

Omega + leankernel , απλα τα σπαειιιιιιι:lol::lol::lol:

εγω ειμαι με v25 αξίζει να παω v25.1?

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

ναι..λες να ειναι bug της lollipop γενικα?

 

Ίσως αλλά προσωπικά δε με απασχολεί. 90% χειροκινητα παιζω με φωτεινοτητα γιατί τα αυτοματα συστήματα δεν ξερουν τις ιδιοτροπιες μου.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Ξέρω ότι είναι ερώτηση αρχάριου, αλλά θυμίστε μου κάποιος, για εγκατάσταση kernel σε zip (ΜΕ twrp) χρειάζεται πριν wipe Dalvick cache η/και κάποιο άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μετάβαση από κιτκατ σε λολιποπ με το τοτανιουμ τι παίζει? Μπορούμε να κάνουμε ρεστορε και τα ντατα;

 

Κάποιο έχουν πρόβλημα κάποιοι άλλοι όχι. Προσωπικά δεν είχα. Δοκίμασε και αν δεις ότι έχεις πρόβλημα κάνε ένα factory reset και επανέφερε μόνο τις εφαρμογές χωρίς τα δεδομένα τους.

Link to comment
Share on other sites

Ο Lean δεν είναι μόνο καλύτερος σε μπαταρία μου φαίνεται πιο σφαιρατος και απο τον civato.. Το κινητο πήγε ένα κλικ πάνω σε ταχύτητα.. Σε civato είχα την αίσθηση ότι λαγκαρε σε κάποιες φάσεις..

Τεσπα κάθε μέρα και μια έκπληξη το note..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...