Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα χθες την τελευταία Πολωνική lollipop (26/10) με Odin. Προηγούμενως είχα τη leaked lollipop (επίσης οfficial). Σημαντική η διαφορά, πιο σβέλτη η απόκριση του κινητού, απολύτως κανένα πρόβλημα το bluetooth και τεράστια διαφορά στη σταθερότητα της μπαταρίας (η κατανάλωση σε standby είναι ανύπαρκτη).

 

Συνίσταται εμφατικά.

Link to comment
Share on other sites

Feedback για την τελευταία Πολωνική: πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας σε standbye σχεδόν μηδενική κατανάλωση, κανένα πρόβλημα με bluetooth, κανένα πρόβλημα με lag κλπ... Απόλυτα ευχαριστημένος!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία NORBIC εδώ και μια εβδομάδα. Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές. Κανένα πρόβλημα με το Bluetooth χωρίς κολλήματα. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το πρόβλημα με το wi-fi, εμμένει, τι μπορεί να φταίει; φοράω την τελευταία nordic..

 

Δε νομίζω να φταίει η NORBIC. Τσέκαρε το ρούτερ σου. Σου το παρουσιάζει και σε σύνδεση με άλλα ρούτερ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία NORBIC εδώ και μια εβδομάδα. Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές. Κανένα πρόβλημα με το Bluetooth χωρίς κολλήματα. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δε νομίζω να φταίει η NORBIC. Τσέκαρε το ρούτερ σου. Σου το παρουσιάζει και σε σύνδεση με άλλα ρούτερ;

ναι, κυρίως σε zte,αλλά το δικό μου έχει το τελευταίο firmware..Όταν κάνω επανεκκίνηση το κινητό,στρώνει..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα με το τηλέφωνο, βγαίνω έξω με την κοπέλα μου πηγαίνουμε σε μερικά καφέ που έχουν wifi, η κοπέλα μου έχει μια μπαχαντελα δεν ξέρω ούτε καν τι μάρκα είναι, το είχε αγοράσει 60-70 ευρώ, οποτε ανοίγουμε το wifi να μπούμε στο internet ενώ της κοπελας μου πιάνει σήμα σχεδόν κατευθείαν το δικό μου note πολλές φορες δε μπαίνει καθόλου άλλες φορες αργεί άλλες φορες λέει δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο δίκτυο και κάτι τέτοια

Είναι δυνατόν να μπαίνει η μπαχαντελα και το note που το έχω χρυσοπληρώσει να μου κάνει κόλπα

Και εκτος από αυτό είναι και η καζούρα που τρώω και δεν αντεχετε με τίποτα :P

Τη διάολο μπορεί να φταίει

Link to comment
Share on other sites

ναι, κυρίως σε zte,αλλά το δικό μου έχει το τελευταίο firmware..Όταν κάνω επανεκκίνηση το κινητό,στρώνει..

 

Επανεκκίνηση στο ρούτερ εννοείς;

Είχα το ίδιο πρόβλημα με ρούτερ ΖΤΕ της wind. Το πέταξα και έβαλα άλλο του εμπορίου.Βρήκα την υγειά μου.

Link to comment
Share on other sites

ναι, κυρίως σε zte,αλλά το δικό μου έχει το τελευταίο firmware..Όταν κάνω επανεκκίνηση το κινητό,στρώνει..

Μπες στο διαχειριστικό του ρούτερ, πήγαινε στο wireless, 1) βάλε ένα σταθερό κανάλι, 2) έχει μια επιλογή mode η οποία είναι σε b/g/n , βάλε την σε b/g και reboot το ρούτερ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα με το τηλέφωνο, βγαίνω έξω με την κοπέλα μου πηγαίνουμε σε μερικά καφέ που έχουν wifi, η κοπέλα μου έχει μια μπαχαντελα δεν ξέρω ούτε καν τι μάρκα είναι, το είχε αγοράσει 60-70 ευρώ, οποτε ανοίγουμε το wifi να μπούμε στο internet ενώ της κοπελας μου πιάνει σήμα σχεδόν κατευθείαν το δικό μου note πολλές φορες δε μπαίνει καθόλου άλλες φορες αργεί άλλες φορες λέει δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο δίκτυο και κάτι τέτοια

Είναι δυνατόν να μπαίνει η μπαχαντελα και το note που το έχω χρυσοπληρώσει να μου κάνει κόλπα

Και εκτος από αυτό είναι και η καζούρα που τρώω και δεν αντεχετε με τίποτα :P

Τη διάολο μπορεί να φταίει

 

Μετά το update σε lollipop υπάρχουν κάποια θέματα με το wifi.Κάνε ένα reset στο κινητό σου και μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

Εχω το note 3 με android 5

εβαλα το Galaxy Call Recorder γραφει κανονικα τις κλεισεις ...αλά

οταν μιλαω με το bluetooth γραφει μονο την φωνη μου ξερει κανεις κατι ?

η κανα αλο προγραμα...αν και εχω δοκιμασει πολλα ..αλα τιποτα..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση στο ρούτερ εννοείς;

Είχα το ίδιο πρόβλημα με ρούτερ ΖΤΕ της wind. Το πέταξα και έβαλα άλλο του εμπορίου.Βρήκα την υγειά μου.

Στο κινητό κάνω επανεκκίνηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπες στο διαχειριστικό του ρούτερ, πήγαινε στο wireless, 1) βάλε ένα σταθερό κανάλι, 2) έχει μια επιλογή mode η οποία είναι σε b/g/n , βάλε την σε b/g και reboot το ρούτερ ;)

Θα το δοκιμάσω και θα γράψω το αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα όταν έχω το Bluetooth δεν γράφει αυτόν που μιλάω. Αναγκαστικά βάζω το κινητό σε ανοιχτή ακρόαση και κάνω εγγραφή.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι να το κάνεις το s6 edge όταν με λίγα ευρώ παραπάνω παίρνεις n3..

https://www.dropbox.com/s/w4z89kb2vhvoavk/Screenshot_2015-11-20-12-25-18.jpg?dl=0

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι να το κάνεις το s6 edge όταν με λίγα ευρώ παραπάνω παίρνεις n3..

https://www.dropbox.com/s/w4z89kb2vhvoavk/Screenshot_2015-11-20-12-25-18.jpg?dl=0

 

Note 3 σταθερή αξία.Οτι πληρώνεις παίρνεις :p

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο διαχειριστικό του ρούτερ, πήγαινε στο wireless, 1) βάλε ένα σταθερό κανάλι, 2) έχει μια επιλογή mode η οποία είναι σε b/g/n , βάλε την σε b/g και reboot το ρούτερ ;)

 

το έκανα,αλλά χρειάστηκε και το κινητό επανεκκίνηση..το παράξενο είναι ότι είχα σύνδεση στο φατσοβιβλίο και στο mail, αλλά o chrome και ειδικά το play store,ήταν εκτός..

Link to comment
Share on other sites

το έκανα,αλλά χρειάστηκε και το κινητό επανεκκίνηση..το παράξενο είναι ότι είχα σύνδεση στο φατσοβιβλίο και στο mail, αλλά o chrome και ειδικά το play store,ήταν εκτός..
Εννοείται ότι θα έκανες και μια επανεκίνηση στο κινητό. Αυτά που αναφέρεις δεν έχουν σχέση με το ρούτερ. Το πρόβλημα σου λύθηκε με αυτό που σου είπα; Αυτό έχει σημασία.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα έκανες και μια επανεκίνηση στο κινητό. Αυτά που αναφέρεις δεν έχουν σχέση με το ρούτερ. Το πρόβλημα σου λύθηκε με αυτό που σου είπα; Αυτό έχει σημασία.

 

μέχρι στιγμής,ναι..

δυστηχώς,το επανέλαβε..κλασικά επανεκκίνηση και οκ,ως που να το ξανακάνει..Δυστηχώς με την πολιτική των αναβαθμίσεων της σάμμυ,έχασε κι άλλον πελάτη,το επόμενο δεν θα είναι samsung,είναι το μόνο σίγουρο..Πραγματικά, δεν μπορώ να το καταλάβω,αν ένα κινητό,δεν με ικανοποιεί,τι νομίζουν ότι θα πάρω το επόμενο μοντέλο;Άλλης εταιρείας θα πάρω σαμμυ,το ακούς;;;;

Edited by Dr_House
επιμμονή προβλήματος
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να χαλάσω τη συζήτηση για την 6.0 αλλά...

 

...γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο (και ) να απενεργοποιηθεί το SWIPE TO CALL/SMS στα μηνύματα στην kitkat?

Έψαξα λίγη ώρα και υπάρχει απλή ρύθμιση στα S5 κλπ. αλλά δεν τη βρίσκω στο Νοτε 3 (4.4).

Ξέρετε ποιο λέω που κάνεις swipe δεξιά και παίρνει τηλέφωνο ή αριστερά και στέλνει μήνυμα.

 

Α! Και κάτι άλλο (είχα μήνες να γράψω στο φόρουμ!).

Με τα πολλά και ρυθμίσεις και xposed, έχασα τον ήχο της κάμερας και δεν επανέρχεται ακόμα και αν τον ενεργοποιήσω ή κλείσω τα διάφορα Wanam κλπ.

Καμιά ιδέα και γι' αυτό?

(κατά τ' άλλα το για μένα παραμένει το καλύτερο τηλέφωνο. Ειδικά τώρα που το 5 δεν έχει και IR blaster δεν ξέρω και τι να πάρω για μετά!)

 

Κάνε επανεγκατάσταση του Samsungcamera2.apk σαν system. μπορεί να φτιάξει ο ήχος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αυτο το προβλημα με το Wi-Fi...και το προβλημα εμφανιστηκε μολις εκανα αναβαθμιση σε Lollipop εχω κανει τα παντα εχω αλλαξει 10 rom το ιδιο κανει. και factory reset εκανα τα παντα καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αυτο το προβλημα με το Wi-Fi...και το προβλημα εμφανιστηκε μολις εκανα αναβαθμιση σε Lollipop εχω κανει τα παντα εχω αλλαξει 10 rom το ιδιο κανει. και factory reset εκανα τα παντα καμια λυση?

 

κι εμένα το κάνει ενίοτε..αλλά το χειρότερο είναι ότι π.χ. συνδέθηκα στο ταδε wifi,σερφάρω για κάποιο χρόνο και μετά μια μια οι εφαρμογές του,χάνουν τη σύνδεση στο διαδίκτυο,αρχίζοντας απο τον chrome-internet browser και μετά το play store και στο e-mail, δεν εμφανίζονται οι εικόνες αλλά στο facebook μπαίνω κανονικά και άλλες φορές όχι,μόνο με επανεκκίνηση του κινητού στρώνει,αλλά προσωρινά..

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα το κάνει ενίοτε..αλλά το χειρότερο είναι ότι π.χ. συνδέθηκα στο ταδε wifi,σερφάρω για κάποιο χρόνο και μετά μια μια οι εφαρμογές του,χάνουν τη σύνδεση στο διαδίκτυο,αρχίζοντας απο τον chrome-internet browser και μετά το play store και στο e-mail, δεν εμφανίζονται οι εικόνες αλλά στο facebook μπαίνω κανονικά και άλλες φορές όχι,μόνο με επανεκκίνηση του κινητού στρώνει,αλλά προσωρινά..

εμενα δεν μπαινει καθολου τιποτα καμια αλλη λυση?

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα και αυτο ...τα ιδια κάνει....ενώ στο s4 δούλευε κανονικά.???

 

Δοκίμασε το total recall. Εμένα γράφει κανονικά από bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...