Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά . Εδω και δυο μέρες έχω ένα πρόβλημα με το τηλέφωνο μου με παίρνουν τηλέφωνο και δεν κτυπάει ο ήχος μόνο δόνηση έχω. Είμαι android 5 δεν είμαι root και μάλιστα όταν με παίρνουν τηλ με βγάζει ένα μήνυμα που λέει< η ηχογράφηση φωνής θα αποθηκευτή αυτόματα μόλις απαντήσετε στην κλήση> και δεν έχω κατεβάσει καμία εφαρμογή για ηχογράφηση κλήσεων. Ξέρει κανένας τι πρέπει να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά . Εδω και δυο μέρες έχω ένα πρόβλημα με το τηλέφωνο μου με παίρνουν τηλέφωνο και δεν κτυπάει ο ήχος μόνο δόνηση έχω. Είμαι android 5 δεν είμαι root και μάλιστα όταν με παίρνουν τηλ με βγάζει ένα μήνυμα που λέει< η ηχογράφηση φωνής θα αποθηκευτή αυτόματα μόλις απαντήσετε στην κλήση> και δεν έχω κατεβάσει καμία εφαρμογή για ηχογράφηση κλήσεων. Ξέρει κανένας τι πρέπει να κάνω

 

Το γκούγκλαρα και έχουν κι άλλοι παρόμοιο θέμα αλλά δεν μπορούν να εντοπίσουν κάποια εφαρμογή που να το προκαλεί. Ο χρήστης που είχε ανοίξει το θέμα είχε κι αυτός Note 3:

 

http://androidforums.com/threads/voice-recording-will-be-saved-automatically.870419/

 

Δεν έχουν βρει κάποια λύση, για μένα καλύτερα θα ήταν επαναφορά εργοστασιακών σε περίπτωση που δεν βγει άκρη. Ας απαντήσει και κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Και αναρωτιόμουν τι καινούργιο έφερε το update... Τόσες μέρες δεν είχα πάρει χαμπάρι οτι έχω έξυπνη διαχείριση με βελτιστοποίηση εφαρμογών για ανάλογη δουλειά όπως το greenify.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την έξυπνη διαχείριση απλά να αναφέρω ότι είναι συνδυασμός δύο εταιριών : του clean master και του mcafee internet security. Προσωπικά έχω δει βελτίωση της μπαταρίας. .

Σίγουρα όχι μεγάλη αλλά σίγουρα βελτίωση.

 

 

Μια ερώτηση τώρα:

 

έχει παρατηρήσει κανείς να μην μπορεί να κάνει κλήση αμέσως μόλις τελειώσει με την προηγούμενη? Μου βγάζει κάποιες φορές μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο για κάνα 5 δευτερόλεπτά αμέσως μόλις κλείσω το τηλ με κάποιον. Πολύ ενοχλητικό.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει αυτό, αλλά φυσικά και το θέμα με το WiFi, συνεχίζει ακαθεκτο, ξέρει κανείς κάποια rom official που να είναι εντελώς απροβλημάτιστη; χρησιμοποιώ την Nordic countries
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει αυτό, αλλά φυσικά και το θέμα με το WiFi, συνεχίζει ακαθεκτο, ξέρει κανείς κάποια rom official που να είναι εντελώς απροβλημάτιστη; χρησιμοποιώ την Nordic countries

 

Σε κλήση δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα, στο wifi τι σου κάνει; Κι εγώ με Nordic είμαι πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζουν μερικές εφαρμογές να χάνουν την σύνδεση τους με το Internet (Chrome, YouTube, play store) μονο το Facebook και το email λειτουργούν, μόλις το γυρίσω στα δεδομένα, όλα οκ. Συνήθως στρώνει με επανεκκίνηση
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Για πρώτη φορά απο 100% μπαταρία το βράδυ ξύπνησα το πρωί με 40%! Στην χρήση μπαταρίας το σύστημα android δούλευε υπερωρίες με 23% και το λειτουργικο σύστημα android 12% ! Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει; Δεν έχω βάλει κάποια καινούρια εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Για πρώτη φορά απο 100% μπαταρία το βράδυ ξύπνησα το πρωί με 40%! Στην χρήση μπαταρίας το σύστημα android δούλευε υπερωρίες με 23% και το λειτουργικο σύστημα android 12% ! Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει; Δεν έχω βάλει κάποια καινούρια εφαρμογή.

Κάνε μια επανεκκίνηση και δες αν θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο φασαρία είναι να ζητήσουμε αλλαγή του bezel?Επίσης είναι οριστικό ότι δε θα πάρει άλλη αναβάθμιση ή να ελπιζουμε;
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Για πρώτη φορά απο 100% μπαταρία το βράδυ ξύπνησα το πρωί με 40%! Στην χρήση μπαταρίας το σύστημα android δούλευε υπερωρίες με 23% και το λειτουργικο σύστημα android 12% ! Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει; Δεν έχω βάλει κάποια καινούρια εφαρμογή.

 

Ξεκίνησε και εμένα να μου το κάνει αυτό μόλις σήμερα (συνέπεσε με το τέλος του υπολογισμού και την έναρξη της ''αυτόματης βελτίωσης'' του smart manager δηλαδή 5 ημέρες μετά την αναβάθμιση - και επειδή δεν υπάρχουν συμπτώσεις μάλλον αυτό φταίει).

 

Το περίεργο είναι ότι γίνεται μόνο βράδυ :dizzy::dizzy::dizzy:...Την ημέρα σε αναμονή δεν φαίνεται να χάνει μπαταρία. Υποπτεύομαι μήπως είναι προγραμματισμένο να κάνει κανένα scan η εφαρμογή τη νύχτα..

 

Τέλος πάντων εγκατέστησα κάποια εφαρμογή με πιο αναλυτικά στοιχεία κατανάλωσης και θα επανέλθω να ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε. Έχω ένα θέμα με το wifi, ενώ πατάω το switch για να το ενεργοποιήσω, κάνει πάνω από 35sec για να ενεργοποιηθεί... Είναι φυσιολογικό, το κάνει σε όλους;;; Έχω την έκδοση EUR
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε. Έχω ένα θέμα με το wifi, ενώ πατάω το switch για να το ενεργοποιήσω, κάνει πάνω από 35sec για να ενεργοποιηθεί... Είναι φυσιολογικό, το κάνει σε όλους;;; Έχω την έκδοση EUR

 

Μετά το update σε 5 lollipop το έκανε και σε μένα με ενα reset έστρωσε για δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update σε 5 lollipop το έκανε και σε μένα με ενα reset έστρωσε για δοκίμασε το.

 

Όντως μετά το update στην lollipop 5 μου το ξεκίνησε. Δυστηχώς έχω κάνει πολλά restart και δεν στρώνει. Οπότε σκέφτομαι να αλλάξω χώρα και να βάλω την γερμανική που είχα και πριν...

Link to comment
Share on other sites

Όντως μετά το update στην lollipop 5 μου το ξεκίνησε. Δυστηχώς έχω κάνει πολλά restart και δεν στρώνει. Οπότε σκέφτομαι να αλλάξω χώρα και να βάλω την γερμανική που είχα και πριν...

Reset εννοείς μάλλον και όχι απλό restart.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ένα μικρό update(cosmote EUR 200+mb).Εκτός απο την έξυπνη διαχείριση παρατήρησα πως το πρόβλημα με την εκκαθάριση της RAM επιτέλους διορθώθηκε.Για να δουμε απο διαχείριση μπαταρίας πως τα πάει.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω ενα update σήμερα ~220mb (Γερμανικό t-mobile), δεν είδα κάτι άλλο εκτός του smart manager, το οποίο βρίσκω και εντελώς άχρηστό.

 

Το πρόβλημα με την ενεργοποίηση του wifi που κρεμάει ταυτόχρονα όλα τα settings παραμένει δυστυχώς παρά το hard reset...:mad::mad::mad:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Reset εννοείς μάλλον και όχι απλό restart.

 

Με συγχωρείς... Restart νόμιζα πως διάβασα,... ωστόσο εγώ για restart εννοώ. Αφού πέρασα την έκδοση eur από germany που είχα πριν, μετά του έκανα και ένα reset... αλλά από τότε έχω ακόμα τα κολλήματα με το wifi. Σκέφτομαι μήπως και ξαναγυρίσω πάλι στη γερμανική που δεν είχα πρόβλημα πριν...

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει παλιότερα σε ένα site ότι το Νοτέλι θα πάρει και 5.1 η οποία θα είναι και η τελευταία του αναβάθμιση γιατί απο υποστήριξη η σάμυ μπάζει απο παντού.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...