Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Cosmote και Vodafone έχουν με δικό τους firmware.

Ποια μεγάλα καταστήματα έχουν ελληνικές συσκευές με καθαρό firmware (Greece EUR);

Σίγουρα το Πλαίσιο και το Public από τα μεγάλα καταστήματα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Από kaizer το πήρα ελληνικό! Ψάξε στο skroutz πουλάνε και τα μικρά καταστήματα ελληνικά στην ίδια τιμή με τα ευρωπαϊκά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους με 4.4.2, για να δουμε

 

 

ps

A ρε araditsas.....δεν εισαι ενταξει ....... μονος στου Χαριλαου το γηπεδο .... και γεματο μαλιστα :wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οσον αφορα το scrapbook του note.

Λειτουργει offline?αυτο που θελω να πω ειναι αν η σημειωση που κραταμε ειναι διαθεσιμη αργοτερα σε περιπτωση που δεν υπαρχει συνδεση στο διαδικτυο, κατι σαν το readability για οσους το γνωριζουν, ευχαριστω

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα θεμα μ χει καναει κανα δυο φορες οταν ειμαι σε μερος με χαλια σημα.. μετα απο ωρες μπορει να φυγω αποκει κ να συνεχισει να δειχνει ουι ειμαι εκτος δικτυου.. επισης καμια φορα συνεχιζει να κοβεται ο ηχος οταν καλω καποιον κ οταν περιμενω να το σηκωσει μπορει να μην ακουγεται το τραγουδι κ μετα να μιλησω κανονικα μαζι του οταν απαντησει η μπορει να χτυπαει κ κταν το σηκωσει να μην ακουγεται κατι.. τι κανω καμια επαναφορα?να αρχισω να βγαζω εφαρμογες μηπως κ εχω αποκει κανα θεμα?να ειναι θεμα βονταφον? Μ φαινεται λιγο ακυρο να χει θεμα το κινητο ενω Δουλευει αψογα συνηθως?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί κάποιος φίλος να μας πει απο που να κατεβάσουμε 4.4.2 (EUR).

Στο δικό μου Note 3 έχω φλασάρει την 4.4.2 N9005XXUENB7_N9005DBTENB2_DBT ( από SamMobile) αλλά δεν υπάρχει αναγνώριση ελληνικών στο handwritting γι αυτό και ψάχνω την 4.4.2 EUR.

Μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Το επαθα κι εγω.Το πηγα στην αντιπροσωπία, βγαλανε φωτογραφιες,μου το δωσαν πισω,και την επομενη μου παν να το παω να μου αλλαξουν οθονη.Το πηγα και μου αλλαξαν οθονη, μεσα σε μια μερα το πηρα πισω.Η ανταποκριση τους ηταν αμεση.Τωρα ολα ειναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

EπιτΡέλους η 4.4.2 στα EUR!

Να υπενθυμίσουμε ότι αφού πρώτα κάνουμε backup(Helium), για την καλή λειτουργία μετά την αναβάθμιση..... hard reset

 

Με το helium μπορώ να κάνω backup τα wifi και τα saves των παιχνιδιών και να τα επαναφέρω μετά το reset;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να φτιαχτεί η εφαρμογή ACR και μετά θα βάλω την 4.4.2

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να φτιαχτεί η εφαρμογή ACR και μετά θα βάλω την 4.4.2

Τι ειναι αυτο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο;

 

Είναι μια εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων η οποία δεν δουλεύει στην kitkat!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε Kit Kat υπηρξε ενα προβλημα στον X-plore οπου δεν μπορουσαμε να φτιαξουμε φακελλους στην εξωτερικη καρτα μνημης.Αυτο αποκατασταθηκε μαλλον με update του X-plore.

 

Τωρα υπαρχει αλλο ενα προβλημα.Ανοιγοντας ενα excell αρχειο με το office suite pro αν κανουμε μια αλλαγη σε καποιο κελλι μετα δεν το αποθηκευει λεει δεν υπαρχει το αρχειο.Προ kit kat αυτο γινιοτανε.

 

Ξερει καποιος κατι πως θα το αντιμετωπισουμε?

 

Ευχαριστω

Θανασης.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε Kit Kat υπηρξε ενα προβλημα στον X-plore οπου δεν μπορουσαμε να φτιαξουμε φακελλους στην εξωτερικη καρτα μνημης.Αυτο αποκατασταθηκε μαλλον με update του X-plore.

 

Τωρα υπαρχει αλλο ενα προβλημα.Ανοιγοντας ενα excell αρχειο με το office suite pro αν κανουμε μια αλλαγη σε καποιο κελλι μετα δεν το αποθηκευει λεει δεν υπαρχει το αρχειο.Προ kit kat αυτο γινιοτανε.

 

Ξερει καποιος κατι πως θα το αντιμετωπισουμε?

 

Ευχαριστω

Θανασης.

 

 

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με τα excell στο kingsoft office. Ο μόνος τρόπος προς το παρόν είναι να αντιγράψεις το αρχείο που θέλεις στη μνήμη του τηλεφώνου και να το έχεις εκεί. Από εκεί το επεξεργαζεσαι κανονικά.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω και εγω αλλα το θεμα ειναι αν αποκατασταθει καποτε να μην κανουμε διπλη δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω και εγω αλλα το θεμα ειναι αν αποκατασταθει καποτε να μην κανουμε διπλη δουλεια.

 

 

Λογικά κάποια στιγμή, θα λυθεί από τις εταιρίες των εφαρμογών με αναβάθμιση, όπως έγινε με τους file Explorers.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα θεμα μ χει καναει κανα δυο φορες οταν ειμαι σε μερος με χαλια σημα.. μετα απο ωρες μπορει να φυγω αποκει κ να συνεχισει να δειχνει ουι ειμαι εκτος δικτυου.. επισης καμια φορα συνεχιζει να κοβεται ο ηχος οταν καλω καποιον κ οταν περιμενω να το σηκωσει μπορει να μην ακουγεται το τραγουδι κ μετα να μιλησω κανονικα μαζι του οταν απαντησει η μπορει να χτυπαει κ κταν το σηκωσει να μην ακουγεται κατι.. τι κανω καμια επαναφορα?να αρχισω να βγαζω εφαρμογες μηπως κ εχω αποκει κανα θεμα?να ειναι θεμα βονταφον? Μ φαινεται λιγο ακυρο να χει θεμα το κινητο ενω Δουλευει αψογα συνηθως?

 

τοσο δυνατο αινιγμα σας εβαλα που δεν ξερει κανεις?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πολύ καλή η κιτ κατ.. Έγινε πιο άμεσο και η μπαταρία ακόμα καλύτερη..κρατάει πολύ περισσότερο από ότι πριν με ανοιχτό 4G και gps.. Σαν πρώτη εντύπωση ευχαριστημενος.. Τώρα από κει και πέρα βλέπουμε.. Στην κάμερα δεν παρατήρησα αλλαγή..
Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε hard reset? Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? Αυτο ειναι;

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Γενικά > Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας > Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων

(Επαναφορά όλων των ρυθμίσεων και διαγραφή όλων των δεδομένων στη συσκευή).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Γενικά > Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας > Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων

(Επαναφορά όλων των ρυθμίσεων και διαγραφή όλων των δεδομένων στη συσκευή).

 

Ευχαριστώ. Αν και περίμενα κάτι πιο προχωρημένο όταν λέμε hard reset :Ρ

 

 

Α πα πα, τι γραμματοσειρα βαλανε στο κεντρο γνωστοποιησεων? Με το ζορι διαβαζεται :-S

Edited by Shadowjump

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την περιβόητη αναβάθμιση και όπως ήταν αναμενόμενο η ηχογράφηση πάπαλα με call recorder pro
Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε hard reset? Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? Αυτο ειναι;

 

Θελεις να το κανεις μετα την εγκατασταση της κιτ κατ? Σου κολλαει? Γιατι πολλοι το κανουν αλλα στο δικο μου εν εχω παρρατηρησει κατι αρνητικο για να το κανω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...