Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως μολις το εβγαλα.. μου εφυγαν ολα τα μπαγκς.. χωρις να κανω restart.. δε ξερω τι αλλο μπορει να ειναι...

 

Εχεις αλλη εφαρμογη τικαρισμενη στην Accessibility? Aν η θεωρια μου ειναι σωστη, δεν εχεις :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, στο greenify δεν βάζουμε όλες τις εφαρμογές, παρά μόνο αυτές που προκαλούν drain. Ότι δεν ξέρουμε τι κάνει, δεν το πειράζουμε.

 

@Te_salat: Δυστυχώς το note πολλές φορές δεν δουλεύει όπως πρέπει. Υπάρχουν bugs (όπως αυτό με την αλλάγη της γλώσσας στο πληκτρολόγιο, battery drain) απαράδεκτα για συσκευή με επαγγελματικό προσανατολισμό.

Επειδή είχα το Note 8 μην το συγκρίνεις με το Note 3. Το 4.2.2 που είχε το πρώτο δούλευε απροβλημάτιστα χωρίς να παρατηρήσω το παραμικρό. Δεν μπορώ να πω το ίδιο για το Note 3.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, στο greenify δεν βάζουμε όλες τις εφαρμογές, παρά μόνο αυτές που προκαλούν drain. Ότι δεν ξέρουμε τι κάνει, δεν το πειράζουμε.

 

@Te_salat: Δυστυχώς το note πολλές φορές δεν δουλεύει όπως πρέπει. Υπάρχουν bugs (όπως αυτό με την αλλάγη της γλώσσας στο πληκτρολόγιο, battery drain) απαράδεκτα για συσκευή με επαγγελματικό προσανατολισμό.

Επειδή είχα το Note 8 μην το συγκρίνεις με το Note 3. Το 4.2.2 που είχε το πρώτο δούλευε απροβλημάτιστα χωρίς να παρατηρήσω το παραμικρό. Δεν μπορώ να πω το ίδιο για το Note 3.

 

Πράγματι το Νοτε 8 λειτουργεί άψογα. Η κιτ κατ έχει θεματακια, μικρά κατά τη γνώμη μου που έχουν σχέση και με μη συμβατές εφαρμογές.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Το πρόβλημα με το βίντεο σε rotation λύθηκε. Απλά απενεργοποιήστε στο accessibility το greenify. No auto hibernation.

Φαντάζομαι μόνο σε root κινητά δουλεύει καλά.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, στο greenify δεν βάζουμε όλες τις εφαρμογές, παρά μόνο αυτές που προκαλούν drain. Ότι δεν ξέρουμε τι κάνει, δεν το πειράζουμε.

 

@Te_salat: Δυστυχώς το note πολλές φορές δεν δουλεύει όπως πρέπει. Υπάρχουν bugs (όπως αυτό με την αλλάγη της γλώσσας στο πληκτρολόγιο, battery drain) απαράδεκτα για συσκευή με επαγγελματικό προσανατολισμό.

Επειδή είχα το Note 8 μην το συγκρίνεις με το Note 3. Το 4.2.2 που είχε το πρώτο δούλευε απροβλημάτιστα χωρίς να παρατηρήσω το παραμικρό. Δεν μπορώ να πω το ίδιο για το Note 3.

 

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι λετε... Η εσεις δε μπορειτε να πιασετε εμενα... ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΡΟΥΤ.. αυτη τη στιγμη δε θελω να γινω.. μπορει στο ρουτ να μη δημιουργει προβλημα το greenify.. σε ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ που ΔΕΝ ειμαι ρουτ ΕΚΑΝΕ το κινητο μου να εχει bugs οπως αυτο με το πληκτρολογιο με τη γλωσσα κ αυτο με το βιντεο που δεν εφευγε η μπαρα αν δ γυριζα το κινητο αναποδα.. Τωρα πια δε τα εχω κ ειμαι happyyyy

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι λετε... Η εσεις δε μπορειτε να πιασετε εμενα... ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΡΟΥΤ.. αυτη τη στιγμη δε θελω να γινω.. μπορει στο ρουτ να μη δημιουργει προβλημα το greenify.. σε ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ που ΔΕΝ ειμαι ρουτ ΕΚΑΝΕ το κινητο μου να εχει bugs οπως αυτο με το πληκτρολογιο με τη γλωσσα κ αυτο με το βιντεο που δεν εφευγε η μπαρα αν δ γυριζα το κινητο αναποδα.. Τωρα πια δε τα εχω κ ειμαι happyyyy

 

Ισχύει επιβεβαιώνω και εγώ. Σε ευχαριστώ που ενημερωσες. Πολλές φορές μου έτρωγε και μπαταρία χωρίς λόγο

Δεν χρειάζεται να το βγάλεις τελείως κάνε απλά απενεργοποίηση από accessibility. Δεν δουλεύει καλά λόγο έλλειψης root η συγκεκριμένη επιλογη

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν ρωτάω κάτι ανόητο αλλά αν μπορεί κάποιος και θέλει ας ενημερώσει και εμάς που πρόκειται να το αποκτήσουμε σε 2 μέρες πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε τη συγκεκριμένη επιλογή και τι ακριβώς κάνει αυτό!

Θα του εκτιμούσα πολύ :D

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει επιβεβαιώνω και εγώ. Σε ευχαριστώ που ενημερωσες. Πολλές φορές μου έτρωγε και μπαταρία χωρίς λόγο

Δεν χρειάζεται να το βγάλεις τελείως κάνε απλά απενεργοποίηση από accessibility. Δεν δουλεύει καλά λόγο έλλειψης root η συγκεκριμένη επιλογη

 

 

 

Χαιρομαι να βοηθαω εδω εστω κ λιγο οπως κ μενα μαρεσει να με βοηθανε ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ :-) Οσο για το ρουτ και το greenify μπορω να ζησω και Χωρις αυτα αν κ εχει την χαρη του το "πειραγμα" της συσκευης κ να νιωθουμε οτι καναμε ΕΜΕΙΣ καλυτερη.. μια συσκευη... αλλά το NOTE 3 δουλευει απροβληματιστα κ χωρις αυτα..

ΦΙΛΙΚΑ Κ ΧΩΡΙΣ κακο σκοπο διατυπωσα τη σκεψη μου..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν ρωτάω κάτι ανόητο αλλά αν μπορεί κάποιος και θέλει ας ενημερώσει και εμάς που πρόκειται να το αποκτήσουμε σε 2 μέρες πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε τη συγκεκριμένη επιλογή και τι ακριβώς κάνει αυτό!

Θα του εκτιμούσα πολύ :D

 

Δε χρειαζεται να απενεργοποιήσεις τιποτα γιατι απλα δε θα το εχει η συσκευη που θα παρεις(λογικα καινουρια,χωρις root)σε 2 μερες οποτε μην αγχωνεσαι χωρις λογο!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν ρωτάω κάτι ανόητο αλλά αν μπορεί κάποιος και θέλει ας ενημερώσει και εμάς που πρόκειται να το αποκτήσουμε σε 2 μέρες πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε τη συγκεκριμένη επιλογή και τι ακριβώς κάνει αυτό!

Θα του εκτιμούσα πολύ :D

 

δεν ρωτάς πότε κάτι ανόητο δεν ξέρεις και θες να μάθεις δεν είναι κακο.

το Greenify είναι μια εφαρμογή που αν την βάλεις στο κινητό μπορείς να διαλέξεις όποιες άλλες εφαρμογές θες και τις σταματάει να τρέχουν διαρκώς .

είναι μια εφαρμογή που δουλεύει σωστά σε ρουτ συσκευές αλλά από τι φαίνεται όχι σε νο ρουτ.

Εσύ αφού δεν πολύ ξέρεις δεν χρειάζεται να την βάλεις οπότε κατά συνέπεια δεν θα έχεις και κανένα προβλημα.

με το καλό να σου έρθει και καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το headphones mode,και παιζει καποιο ρολο,οταν βαζουμε το ΒΤ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πατησα κι εγω να δω τι λεει,και βγηκε μια μαυρη οθονη με καποιες εγγραφες,αλλα δεν εδινε καμια επιλογη,απλως κοιταγμα.:confused:

 

Φίλε μου πάτησε το αριστερό πλήκτρο δίπλα από το home button και θα δεις τις επιλογές.. Εγώ μόνο με το wifi ασχολήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Μολις γραφτηκα στο φορουμ με σκοπο να λυσω καποιες απο τις αποριες μου.... :) Διαβαζα το θεμα περι samsung galaxy note 3 κλωνος και δεν εβγαλα ακρη....Γνωστος μου μου πουλαει ενα samsung galaxy note 3 με επεξεργαστη 1.9 quad core 5.7 amoled οθονη,16 gb rom 2 gb ram και 13mp καμερα, ευκρινει 1920x1080,εχει πενακι και ολα μοιαζουν σαν αυθεντικο (εχει και το air gestures,air view κτλ)....Εχω φαει το ιντερνετ να βρω τι παιζει με αυτο το τηλεφωνο και δεν το βρισκω πουθενα....Ειναι κινεζικος κλώνος? Και ολα αυτα σε τεστ antutu benchmark....οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη :D :D (συγγνωμη αν εχω κανει καποιο λαθος στην κατηγορια...)
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να απενεργοποιήσεις τιποτα γιατι απλα δε θα το εχει η συσκευη που θα παρεις(λογικα καινουρια,χωρις root)σε 2 μερες οποτε μην αγχωνεσαι χωρις λογο!:)

 

δεν ρωτάς πότε κάτι ανόητο δεν ξέρεις και θες να μάθεις δεν είναι κακο.

το Greenify είναι μια εφαρμογή που αν την βάλεις στο κινητό μπορείς να διαλέξεις όποιες άλλες εφαρμογές θες και τις σταματάει να τρέχουν διαρκώς .

είναι μια εφαρμογή που δουλεύει σωστά σε ρουτ συσκευές αλλά από τι φαίνεται όχι σε νο ρουτ.

Εσύ αφού δεν πολύ ξέρεις δεν χρειάζεται να την βάλεις οπότε κατά συνέπεια δεν θα έχεις και κανένα προβλημα.

με το καλό να σου έρθει και καλορίζικο.

 

Νόμιζα πως ήταν εφαρμογή που την είχε η συσκευή από μόνη της. Σας ευχαρστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. :D

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το note πολλές φορές δεν δουλεύει όπως πρέπει. Υπάρχουν bugs (όπως αυτό με την αλλάγη της γλώσσας στο πληκτρολόγιο, battery drain) απαράδεκτα για συσκευή με επαγγελματικό προσανατολισμό.

Επειδή είχα το Note 8 μην το συγκρίνεις με το Note 3. Το 4.2.2 που είχε το πρώτο δούλευε απροβλημάτιστα χωρίς να παρατηρήσω το παραμικρό. Δεν μπορώ να πω το ίδιο για το Note 3.

Το δικό μου αντίθετα δεν έχει κανένα bug από αυτά. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι μια αυξημένη κατανάλωση όταν είναι σε αδράνεια σε σχέση με την 4.2.2 αλλά όχι τίποτε σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Τα bugs υπάρχουν,απλά σε μερικούς δεν αναπαράγονται ή δεν τους ενοχλούν. Θα διορθωθούν. Το θέμα είναι το πότε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Επιτέλους και κιτ κατ για τις αγγλικές BTU συσκευές σήμερα.Τρέξτε όσοι πιστοί για update:D

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο paschalism εγώ πχ που δεν έχω κανένα μπαγκ ίσως οφείλετε στο ότι έχω κουστομ ρομ ίσως το ότι έχω σβήσει όλη τη σαβούρα οπότε αν κάποια εφαρμογή δημιουργεί πρόβλημα δεν το βλέπω .

Το θέμα είναι ότι η τελευταία κιτ κατ (NB7)δουλεύει ακόμα καλύτερα από την προηγούμενη και αυτο θα συνεχιστεί .

Link to comment
Share on other sites

Το φωνάζω πολύ καιρό πριν αλλά δεν ακούτε.

Αφήστε την συσκευή ήσυχη να δουλέψει όπως πρέπει. Πετάξτε όλα τα προγραμματακια όπως αυτό, κατι muster clean κλπ.

Σταματήστε να κοιταζετε την ram.

Θέλετε να κλείνετε εφαρμογές? Κάντε το μόνο σε όσες δεν θα ξαναχρησιμοποιησετε εντός της μέρας.

 

Το καημένο το Note8 το εχω και συμπληρώνει μήνα χωρις reboot. Που και που τα βράδια που υο βάζω για φόρτιση κλείνω όλες τις εφαρμογές. Τίποτα άλλο. Είναι υποδειγματικό στην λειτουργία του.

 

το clean master η το mobile care δεν χρειαζονται να υπαρχουν στο νοτε3?

Link to comment
Share on other sites

Σε αγγλικο, μολις μου ηρθε η ενημερωση και ξεκινησα να κατεβαζω!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

το clean master η το mobile care δεν χρειαζονται να υπαρχουν στο νοτε3?

 

Γιατί κατεβαίνεις διαφορά όταν τα χρησιμοποιείς ρε Citroenάρα;

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογη smart volume vontrol,τι ειναι ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κατεβαίνεις διαφορά όταν τα χρησιμοποιείς ρε Citroenάρα;

 

οχι δεν καταλαβαινω κατι αν κανεις ενα καθαρισμα μια φορα την βδομαδα.δειχνουν οι εφαρμογες αυτες να καθαριζουν αχρηστα αρχεια κλπ. αν ομως το αφησεις το τηλεφωνο κανενα διμηνο η παραπανω δεν ξερω αν εχει εχεις καμμια διαφορα με το καθαρισμα. αν χρειαζεται δηλαδη η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολλανδικό... Πριν λίγο το έκανε εγκατάσταση... σχεδόν 28 ΜΒ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

ε άμα δεν βγάλουν και αυτήν την εβδομάδα για τα ελληνικά EUR την αναβάθμιση θα το πετάξω από το παράθυρο :mad:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...