Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Οντως υπάρχει πρόβλημα με τα bt και το εχω αναφέρει 2-3 φορές σε προηγούμενα πόστ.Εδώ να πώ πως το πρόβλημα αυτό (και όχι μόνο) έχει διορθωθεί πλήρως στην δεύτερη leaked και αναμένεται το update για την official (στο s5 ήδη άρχισαν να το παίρνουν απο εχθές ;) )

 

To περιμένω πως και πως γιατί πρακτικά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το moto 360!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Καποια εφαρμογη καλη για back up και επαναφορά μετα που να μην χρειάζεται root μπορειται να μου προτείνεται.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Καποια εφαρμογη καλη για back up και επαναφορά μετα που να μην χρειάζεται root μπορειται να μου προτείνεται.

 

Helium.

10 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Καποια εφαρμογη καλη για back up και επαναφορά μετα που να μην χρειάζεται root μπορειται να μου προτείνεται.

 

Καλημέρα. Είμαι root και χρησιμοποιώ και γω titanium. Έχω ακούσει τα καλύτερα για το Helium . Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά λίγο που έπαιξα μια φορά, δείχνει να έχει αρκετές δυνατότητες.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω σε αυτούς που γνωρίζουν. Έβαλα την πολωνική lollipop μέσω Odin χωρίς να κάνω επαναφορά και το κινητό πραγματικά πετάει και δουλεύει απροβλημάτιστα. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι έχει χαθεί η επιλογή του αθόρυβη λειτουργία, και πάει μόνο στην δόνηση. Θα διορθωθεί κάποια στιγμή με κανένα update? Υπάρχει καμία εφαρμογή που μπορεί να με βοηθήσει? Η να βάλω custom? Έχω Knox 0x0.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε 3 άτομα στην παρέα note 3 2 λευκά και ένα μαύρο. Το δικό μου σε σχέση με τα άλλα 2 φαίνεται πολύ πλαστικό το καπάκι ενώ τα άλλα ακόμα και στην υφή τους μοιάζουν δερμάτινα. Επίσης εμένα πίσω στο καπάκι γράφει Lte ενώ στο άλλο λευκό δεν γράφει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε 3 άτομα στην παρέα note 3 2 λευκά και ένα μαύρο. Το δικό μου σε σχέση με τα άλλα 2 φαίνεται πολύ πλαστικό το καπάκι ενώ τα άλλα ακόμα και στην υφή τους μοιάζουν δερμάτινα. Επίσης εμένα πίσω στο καπάκι γράφει Lte ενώ στο άλλο λευκό δεν γράφει τίποτα
Αποκλείεται μαύρο και λευκό να έχουν παρόμοια υφή, είναι η μέρα με τη νύχτα.Για να ξεχωρίζει το δικό σου από το άλλο άσπρο (από το μαύρο θα ξεχωρίζει όπως και να'χει) ή του έχεις χαλάσει την επιφάνεια από την χρήση ή θέλει ένα πολύ καλό καθάρισμα.Όσο για το LTE ,άλλα γράφουν 4G, άλλα LTE και αλλά τίποτα.Είναι ανάλογα τις παραγγελίες των παροχών κλπ.Μην δίνεις σημασία, δεν έχουν την παραμικρή διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Helium.

10 χαρακτήρες.

 

Καλημέρα. Είμαι root και χρησιμοποιώ και γω titanium. Έχω ακούσει τα καλύτερα για το Helium . Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά λίγο που έπαιξα μια φορά, δείχνει να έχει αρκετές δυνατότητες.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω σε αυτούς που γνωρίζουν. Έβαλα την πολωνική lollipop μέσω Odin χωρίς να κάνω επαναφορά και το κινητό πραγματικά πετάει και δουλεύει απροβλημάτιστα. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι έχει χαθεί η επιλογή του αθόρυβη λειτουργία, και πάει μόνο στην δόνηση. Θα διορθωθεί κάποια στιγμή με κανένα update? Υπάρχει καμία εφαρμογή που μπορεί να με βοηθήσει? Η να βάλω custom? Έχω Knox 0x0.

 

Ναι η official πολωνική δεν έχει την επιλογή "σίγαση". Υπάρχει όμως στο δεύτερο leak που κυκλοφορεί εδώ και καιρό και λογικά θα υπάρχει σε επόμενα και νεότερα firmware της samsung. Εκείνο που μπορείς να κάνεις τώρα για να έχεις πλήρη σίγαση, είναι να το βάλεις στην "δόνηση" και μετά να απενεργοποιήσεις την δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Με το wifi πως ειστε με την lollipop?

Εχω πολλες...μα παρα πολλες αποσυνδεσεις....

(Ολα σε εμενα θα τυχουν?)

 

Άστα να πάνε, και σε μένα ανά δεκάλεπτο χρήσης, παίζει να αποσυνδεθεί 4-5 φορές κ δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει...

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγώ χθες μέσω odin android 5.0 uk version σε non rooted συσκευή.

Μέχρι τώρα πάει μια χαρά μην το ματιάσω. και έχει τούμπανο διαχείρηση μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η official πολωνική δεν έχει την επιλογή "σίγαση". Υπάρχει όμως στο δεύτερο leak που κυκλοφορεί εδώ και καιρό και λογικά θα υπάρχει σε επόμενα και νεότερα firmware της samsung. Εκείνο που μπορείς να κάνεις τώρα για να έχεις πλήρη σίγαση, είναι να το βάλεις στην "δόνηση" και μετά να απενεργοποιήσεις την δόνηση.

 

Το πρόβλημα τελικά το έλυσα με μια πολύ χρήσιμη εφαρμογή από το playstore, Sound profile Λέγεται και έχει άπειρες επιλογές.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυριο θα παρω το 3 γιατι εσπασε η οθονη στο 2 και δεν συμφερει. Πρεπει να [προσεξω κατι πριν την αγορα? 422 το βρισκω , μεταχειρω 350, αρα παω για καινουργιο...
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την πολωνική μερικές μέρες και θα ήθελα να γράψω τις παρατηρήσεις μου έτσι ώστε να βοηθήσω σε πολλές ερωτήσεις που γίνονται στο θέμα (και που θα ήθελα και εγώ να είχαν απαντηθεί πριν φλασάρω):

 

Πριν: Official (εντελώς εργοστασιακό) kit kat Αυστριακό

Πέρασα την πολωνική με odin 3.09 κατεβάζοντας την από Sammobile. ΔΕΝ έγραψε ο knox (παραμένει 0χ0).

Έκανα hard reset και πριν και μετά.

 

Θετικά: - Τρομερή αλλαγή στην ταχύτητα...μακράν πιο γρήγορο...

- ο touchwiz βελτιώθηκε σε πολλά σημεία....μπορείς πλέον να κρυψεις εφαρμογές στο συρτάρι εφαρμογών.Το είχαν αφαιρέσει στην 4.4.2.

- όλες οι εφαρμογές (περίπου 130) που χρησιμοποιούσα και τις πέρασα από την αρχή (προτιμώ αυτόν τον τρόπο) δουλεύουν απροβλημάτιστα.

- wifi gps κανένα πρόβλημα.Το gps μου φαίνεται (ισως είναι placebo) ότι κλειδώνει πιο γρήγορα....bt δεν χρησιμοποιώ οπότε δεν ξέρω.

- αισθητική ανανέωση μεγάλη....αν και πολύ ασπρίλα...φοβερά τα animations που υπάρχουν σε κάθε μενού.

- s pen μενού από note 4 πολύ καλό....multi window μέσω του μενού των πρόσφατων εφαρμογών απλά φοβερό.

- καλύτερη διαχείριση μνήμης...είχα 5 παιχνίδια ανοικτά και κανένα reload.

- μπαταρία τα ίδια..σε έμενα με wifi και αρκετό βίντεο παίζει από 5.30 εώς 6 ώρες οθόνης

 

Αρνητικά: - Lag υπαρχει σε 2 μόνο σημεία...στην έκθεση και στο σβήσιμο των πρόσφατων εφαρμογών..

- Για όποιον το χρησιμοποιούσε δεν υπάρχει πλέον το smart scroll στον μαμά browser (εκτός και εάν δεν το βρήκα)

- απουσία αθόρυβου προφίλ - πρέπει να βάλεις εφαρμογή

- απουσία συντομεύσεων στην οθονη κλειδώματος-μεγάλο σφάλμα αυτό πιστεύω

- δεν βγάζει το s pen screenshot κρατώντας το κουμπί πατημένο στην οθόνη(αντ' αυτού πρέπει να μπείς από το μενου του air command)

- η ρομ έχει προεγκατεστημένες 3 πολωνικές εφαρμογές που δεν γίνεται να τις βγάλεις (χωρίς root) αλλά μπορείς να τις απενεργοποιήσεις.

 

Διαλέγετε και παίρνετε.Για εμένα πάντως άξιζε η μετάβαση στην 5.Πιστεύω να βοήθησα. :):)

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγώ χθες μέσω odin android 5.0 uk version σε non rooted συσκευή.

Μέχρι τώρα πάει μια χαρά μην το ματιάσω. και έχει τούμπανο διαχείρηση μνήμης.

 

φιλε να σε ρωτησω, ξερεις αν γινει τιποτε αν βαλουμε ξερω γω καποια απο τις εκδοσεις 5.0 (πχ καποια οπως αναγραφεται στο sammobile Germany(Vodafone) ) θα λειτουργει φυσιολογικα η σιμ(εχω κοσμοτε);

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

φιλε να σε ρωτησω, ξερεις αν γινει τιποτε αν βαλουμε ξερω γω καποια απο τις εκδοσεις 5.0 (πχ καποια οπως αναγραφεται στο sammobile Germany(Vodafone) ) θα λειτουργει φυσιολογικα η σιμ(εχω κοσμοτε);

Συνήθως να προτιμάς firmware το οποίο δεν είναι branded όπως της Vodafone. Όχι ότι θα έχει πρόβλημα η συσκευή ή δεν θα αναγνωρίζει την sim. Απλά θα έχει μέσα εφαρμογές της Vodafone και logo κατά την εκκίνηση και κλείσιμο της συσκευής, τα οποία δεν σβήνουν ή αλλάζουν αν η συσκευή δεν γίνει root!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορεί. Μέχρι 150mbps πάει

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορεί. Μέχρι 150mbps πάει

Σωστό,αλλά με το 4 τι γίνεται;Δηλαδή,από τις εκδοχές που κυκλοφορούν εδώ,F,C,δουλεύει καμία σε 4G+;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό,αλλά με το 4 τι γίνεται;Δηλαδή,από τις εκδοχές που κυκλοφορούν εδώ,F,C,δουλεύει καμία σε 4G+;

 

το 4 F δουλεύει σε +

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

φιλε να σε ρωτησω, ξερεις αν γινει τιποτε αν βαλουμε ξερω γω καποια απο τις εκδοσεις 5.0 (πχ καποια οπως αναγραφεται στο sammobile Germany(Vodafone) ) θα λειτουργει φυσιολογικα η σιμ(εχω κοσμοτε);

 

εγω εβαλα αυτό που ελεγε UK vodafone, και είχε 2-3 εφαρμογές default ths vodafone τις οποίες τις εκανα disable, κατα τα αλλα δεν υπάρχει το λογοτυπο της voda πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

το 4 F δουλεύει σε +

 

Aφού σε ευχαριστήσω,και το F,και το C δουλεύουν;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το F.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...