Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Με ενεργοποιημενη την ... "απενεργοποιήση οθόνης κατα τη διάρκεια των κλεισεων" δε θα έπρεπε όταν κατεβαίνει από το αυτί ή όταν τελειώνει η κλήση να ξαναναβει η οθόνη?

 

Θυμάμαι παλιότερα έτσι δουλευε. Τώρα ακόμα και όταν το κατεβάζω από το αυτί, η οθόνη συνεχίζει να είναι κλειστή και θα πρέπει να την ανοίξω manual για να τελειώσω τη κλήση.

 

Καμιά ιδεα?

 

ΤΝΧ

 

ΒΑΧΥ

 

Κανε έναν έλεγχο στον proximity sensor πληκτρολογώντας *#0*#

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κάποιος την λειτουργία του nfc και αν ναι σε ποιες καταστάσεις, π.χ. μόνο για μεταφορά δεδομένων, ή και για πληρωμες (αν και όσο υπάρχει σε κάποια μαγαζιά), ή ακόμα και για γρήγορες προγραμματισμένες ρυθμίσεις μέσω nfc tags. Επίσης ποιες εφαρμογές χρημοποιείτε για την λειτουργία του nfc; Εχετε να προτείνετε κάτι πάνω σε αυτό το θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Κανε έναν έλεγχο στον proximity sensor πληκτρολογώντας *#0*#

 

Φιλε και γω το εχω συτο εντελως ξαφνικα εδω και μια βδομαδα.δεν ξέρω γιστι

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και γω το εχω συτο εντελως ξαφνικα εδω και μια βδομαδα.δεν ξέρω γιστι

Μήπως έδωσε πάλι καμιά αναβάθμιση η Samsung και τα έκανε μαντάρα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, δεν ξερω αν εχει αναφερθει πιο πανω γιατι λογω παρατετεμανης δουλειας δεν εχω προλαβει να κοιταξω.Εδω και 4 μερες το Note 3 ανταποκρινεται μονο στο πενακι και οχι στο χερι μου.Αν εχει καποιος καμια λυση να προτεινει γιατι μου εχει σπασει τα νευρα. Το κακο ειναι οτι μενω Σαντορινη και για να το δουν θα πρεπει να μεινω χωρις συσκευη τουλαχιστον καμια βδομαδα.
Γονατιζω μονο για να βαλω δυναμη και να σηκωθω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν γνωρίζει κανείς ας βοηθήσει. Έκανα ρουτ και δεν ξέρω τι πείραξα και έχασα την εναλλαγή γλώσσας στο πληκτρολόγιο. Έκανα και clear cache αλλά τίποτα. Πως το επαναφέρω ?

 

Στο προσβασιμοτητα εχεις ενεργοποιησει καμια εφαρμογη? Συνηθως αυτο ειναι

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, δεν ξερω αν εχει αναφερθει πιο πανω γιατι λογω παρατετεμανης δουλειας δεν εχω προλαβει να κοιταξω.Εδω και 4 μερες το Note 3 ανταποκρινεται μονο στο πενακι και οχι στο χερι μου.Αν εχει καποιος καμια λυση να προτεινει γιατι μου εχει σπασει τα νευρα. Το κακο ειναι οτι μενω Σαντορινη και για να το δουν θα πρεπει να μεινω χωρις συσκευη τουλαχιστον καμια βδομαδα.

 

Έχεις κοιτάξει στις ρυθμίσεις που να ανταποκρίνεται? Ίσως το άλλαξες καταλάθος από εκεί? Θα το κοιτάξω σε λίγο και θα ενημερώσω!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Στο προσβασιμοτητα εχεις ενεργοποιησει καμια εφαρμογη? Συνηθως αυτο ειναι

 

Ναι.Τελικά τo Greenify ήταν. Με βοήθησε και o bikiapo μερικά ποστ πιο πίσω. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά θα το πάρουμε και εμείς κάποια στιγμή το android L η θα μείνουμε με την κινητάρα μας στο χέρι ?

 

Εννοείται θα το πάρει αλλα κατσε πρώτα να βγει η L σε κάνα 3μηνο. Νωρίς αρχισες να το σκεφτεσαι

Link to comment
Share on other sites

Κανε έναν έλεγχο στον proximity sensor πληκτρολογώντας *#0*#

 

Το διαγνωστικο δειχνει τον σενσορα ΟΚ (μαλλον).

Πρωτα δειχνει 0 και οταν πλησιαζω το χερι γινεται 1.

 

Οσο αφορα αναβαθμιση δε θυμαμαι ουτε manual ουτε auto να μου εχει ερθει τπτ.

 

Καμια ιδεα?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Απο απο θερμοκρασιες πως τα πατε; Ζεστενεται αρκετα ευκολα το δικο μου ακομα και οταν βλεπω μια ταινια

 

Τωρα το καλοκαίρι λογικό ειναι με τέτοια ζεστη. Ζεσταίνεται αλλα δεν καιει οπως αλλες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται θα το πάρει αλλα κατσε πρώτα να βγει η L σε κάνα 3μηνο. Νωρίς αρχισες να το σκεφτεσαι

 

Δεν με νοιάζει πότε, αρκεί να την πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει πότε, αρκεί να την πάρει.

 

Θα την παρει βρε εσεις, μην ανησυχειτε. Ειλικρινα ομως πειτε μου εναθετικο απο την μεταβαση απο 4.3 σε 4.4.2. Και το app2sd χαθηκε και τα bugs σε wifi και bluetooth εμφανιστηκαν. Εκτος κι αν περιμενετε την 5 για να διορθωθουν αυτα, οποτε πασο. Στο νοτε 2 μου παντως δεν θα περασω την κιτκατ (οταν με το καλο μου ερθει βεβαια)

Link to comment
Share on other sites

Θα την παρει βρε εσεις, μην ανησυχειτε. Ειλικρινα ομως πειτε μου εναθετικο απο την μεταβαση απο 4.3 σε 4.4.2. Και το app2sd χαθηκε και τα bugs σε wifi και bluetooth εμφανιστηκαν. Εκτος κι αν περιμενετε την 5 για να διορθωθουν αυτα, οποτε πασο. Στο νοτε 2 μου παντως δεν θα περασω την κιτκατ (οταν με το καλο μου ερθει βεβαια)

 

To app2sd λειτουργεί κανονικά στην 4.4.2

Εγώ βλέπω πάντως πολύ καλύτερη απόκριση της συσκευής, καλύτερη διαχείριση ram και ένα κλικ επάνω στην αυτονομία σε σχέση με 4.3

 

Φυσικά το θέμα του wifi με τα passwords είναι ενοχλητικό.

Με bluetooth δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Csc Luxembourg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω καποιον που να ξερει σιγουρα!επειδη σκεφτομαι να εχω εναν φορτιστη στο αμαξι για το note 3 και να μη ανεβωκατεβαζω τον κανονικο απο το σπιτι συνεχεια.Μπορω να εχω τον φορτιστη που φορτιζει το s3 που ειναι πιο μικρο το φις?η θα μ δημιουργησει θεμα στη μπαταρια???
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω καποιον που να ξερει σιγουρα!επειδη σκεφτομαι να εχω εναν φορτιστη στο αμαξι για το note 3 και να μη ανεβωκατεβαζω τον κανονικο απο το σπιτι συνεχεια.Μπορω να εχω τον φορτιστη που φορτιζει το s3 που ειναι πιο μικρο το φις?η θα μ δημιουργησει θεμα στη μπαταρια???

 

Το φις ταιριαζει.Με τα mha δεν ξερω τι παιζει.Θα

στο φορτιζει πιο αργα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω καποιον που να ξερει σιγουρα!επειδη σκεφτομαι να εχω εναν φορτιστη στο αμαξι για το note 3 και να μη ανεβωκατεβαζω τον κανονικο απο το σπιτι συνεχεια.Μπορω να εχω τον φορτιστη που φορτιζει το s3 που ειναι πιο μικρο το φις?η θα μ δημιουργησει θεμα στη μπαταρια???

 

δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα το μόνο είναι όπως είπε και 9 φίλος από πάνω ανάλογα με το φορτιστή αυτοκινήτου μπορεί να φορτώνει λίγο αργότερα αλλά πάντα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες γρήγορη φορτιση οπως στο ρευμα παρε φορτιστη αυτοκινήτου 2Α..Αλλιως 1Α που έχουν οι περισσότερες συσκευές και φορτιζεις στο διπλο χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

To app2sd λειτουργεί κανονικά στην 4.4.2

Εγώ βλέπω πάντως πολύ καλύτερη απόκριση της συσκευής, καλύτερη διαχείριση ram και ένα κλικ επάνω στην αυτονομία σε σχέση με 4.3

 

Φυσικά το θέμα του wifi με τα passwords είναι ενοχλητικό.

Με bluetooth δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Csc Luxembourg

 

Για τα θεματα σε wifi kai bluetooth ξερω οτι ειναι θεμα τυχης να συμβουν. Για το app2sd ομως ημουν σχεδον σιγουρος οτι συμβαινει σε ολους με 4.4.2. Εσυ πχ εχεις apps που τρεχουν απο την sd? Με νοιαζει πολυ καθως εχω 3 πολυ μεγαλες εφαρμογες που αν τις εγκαταστησω στην εσωτερικη μνημη θα γεμισει σχεδον.

Link to comment
Share on other sites

Για τα θεματα σε wifi kai bluetooth ξερω οτι ειναι θεμα τυχης να συμβουν. Για το app2sd ομως ημουν σχεδον σιγουρος οτι συμβαινει σε ολους με 4.4.2. Εσυ πχ εχεις apps που τρεχουν απο την sd? Με νοιαζει πολυ καθως εχω 3 πολυ μεγαλες εφαρμογες που αν τις εγκαταστησω στην εσωτερικη μνημη θα γεμισει σχεδον.

 

Οριστε το booking.com που τρέχει από sd. Πρέπει ή ίδια η εφαρμογή να υποστηρίζει τη μεταφορά της σε sd όμως, ετσι; Δεν το κάνουν όλες.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα την κανω και γω την αναβαθμιση και οτι γινει εγινε.

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Οριστε το booking.com που τρέχει από sd. Πρέπει ή ίδια η εφαρμογή να υποστηρίζει τη μεταφορά της σε sd όμως, ετσι; Δεν το κάνουν όλες.

 

Σ ευχαριστω για την πολυ χρησιμη διευκρινηση. Μηπως τυχαινει να εχεις και το sygic? Στην 4.3 τρεχει κανονικα απο την sd οπως και σ εμενα, αλλα στην 4.4.2 εχουν αναφερει πολλοι οτι δεν.... Και ειναι και σχεδον 3 γιγα με τους χαρτες Ευρωπης.

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν ξεχωριστοι ήχοι για μηνύματα, email, λοιπές ειδοποιήσεις? Δεν μπορώ να είναι όλα ίδια!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...