Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, αν γνωρίζει κανείς ας βοηθήσει. Έκανα ρουτ και δεν ξέρω τι πείραξα και έχασα την εναλλαγή γλώσσας στο πληκτρολόγιο. Έκανα και clear cache αλλά τίποτα. Πως το επαναφέρω ?

έχεις εργοποιήσει το greenify από την προσβασιμότητα αν ναι να το απενεργοποιήσει η να αλλάξεις πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Οκ με τον φορτιστη. Από το live chat της samsung μου είπαν ότι δεν τους έχει τύχει ξανά. Τους το πήγα από εκεί. Δεν είχαν να μου δώσουν επιτόπου και θα μου τον στείλουν αύριο. Πιθανόν κάποια υπέρταση λέει ότι το προκαλεσαι. Και εμένα έκαιγε πολύ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ο αδερφός μου έχει το Note 3 και αντιμετωπίζει ένα περίεργο πρόβλημα με το WiFi. Ενώ συνδέεται κανονικά σε όλα τα δίκτυα, στο WiFi που έχει στο σπίτι του και μόνο σε αυτό, συνδέεται αλλά δεν έχει internet, ενώ του κόβει την σύνδεση και φτιάχνει μόνο με restart του router. Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ο αδερφός μου έχει το Note 3 και αντιμετωπίζει ένα περίεργο πρόβλημα με το WiFi. Ενώ συνδέεται κανονικά σε όλα τα δίκτυα, στο WiFi που έχει στο σπίτι του και μόνο σε αυτό, συνδέεται αλλά δεν έχει internet, ενώ του κόβει την σύνδεση και φτιάχνει μόνο με restart του router. Υπάρχει κάποια λύση;

Είναι προφανές ότι φταίει το ρούτερ

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

έχεις εργοποιήσει το greenify από την προσβασιμότητα αν ναι να το απενεργοποιήσει η να αλλάξεις πληκτρολόγιο

 

Σε ευχαριστώ φίλε. Τελικά αυτό ήταν. Ήμουν έτοιμος να κάνω επαναφορά εργοστασιακων.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την εφαρμογή novago στο note 3 μου και βγάζει σφάλμα αναπαραγωγής. Από το τεχνικό τμήμα της nova μου είπαν ότι η εφαρμογή δεν λειτουργεί σε τηλέφωνα με root όπως το δικό μου. Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί το novago στο note 3 με root ή όχι;

 

Εχω το Novago στο NOTE 3 δουλευει κανονικα αλλα δεν εχω κανει root στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και πολλοι αλλοι απο οτι διαβασα , ετσι και εγω εχω ενα απο τα προβληματα που εβγαλε η kitkat.

Ξεχναει ολα τα wifi networks.Πραγμα που με σκοτωσε γιατι ειχα σχεδον κανει login σε τοσα wifi οπου σχεδον δεν χρειαζομουν το 3g πια.. (οκ με λιγη υπερβολη)

καποια work around και fixes που βρηκα αφορουσαν rooted συσκευες.

επειδη βαριεμαι να μπλεκω ξανα με root .εχουμε καποιο νεο η καποιο fix για non-rooted συσκευες;

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ο αδερφός μου έχει το Note 3 και αντιμετωπίζει ένα περίεργο πρόβλημα με το WiFi. Ενώ συνδέεται κανονικά σε όλα τα δίκτυα, στο WiFi που έχει στο σπίτι του και μόνο σε αυτό, συνδέεται αλλά δεν έχει internet, ενώ του κόβει την σύνδεση και φτιάχνει μόνο με restart του router. Υπάρχει κάποια λύση;

 

Την επόμενη φορά που θα το ξανακάνει άνοιξε την εφαρμογή του youtube. Άνοιξε ένα video μέσα από την εφαρμογή και μετά άνοιξε κανονικά τον browser που χρησιμοποιείς. Θα δεις ότι θα έχεις internet, χωρίς να κάνεις restart το router....;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Novago στο NOTE 3 δουλευει κανονικα αλλα δεν εχω κανει root στο κινητο.

 

Κι εμένα δουλεύει το novago, χωρίς root!

 

Επομένως ισχύει ότι η εφαρμογή δε λειτουργεί σε συσκευές με root. Σας ευχαριστώ.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Guest bourbou9
Οκ με τον φορτιστη. Από το live chat της samsung μου είπαν ότι δεν τους έχει τύχει ξανά. Τους το πήγα από εκεί. Δεν είχαν να μου δώσουν επιτόπου και θα μου τον στείλουν αύριο. Πιθανόν κάποια υπέρταση λέει ότι το προκαλεσαι. Και εμένα έκαιγε πολύ.

 

Ωραία ! Με τη πρώτη ευκαιρία θα πάω και εγώ τον δικό μου !

 

Να σας ρωτήσω ρε παιδιά γιατί ο browser της samsung (όχι ο chrome) καταναλώνει τόσα πολλά mb??? :wacko:

Ούτε που κατάλαβα πότε έφαγε 127 mb !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Με το σήμα γενικά πως τα πάει το note; ενώ με το HOX είχα πολύ καλό σήμα, τώρα με την ίδια κάρτα στα ίδια σημεία και εδώ στο σπίτι με το ζόρι να πιάνω μια μπάρα. Παίζει να φταίει κατι; σπάνια θα δω σε κάποια περιοχή καλό σήμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Το 4g φταίει. Αν το γυρίσεις σε 3g από τις ρυθμίσεις θα βελτιωθεί πολύ

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Με το σήμα γενικά πως τα πάει το note; ενώ με το HOX είχα πολύ καλό σήμα, τώρα με την ίδια κάρτα στα ίδια σημεία και εδώ στο σπίτι με το ζόρι να πιάνω μια μπάρα. Παίζει να φταίει κατι; σπάνια θα δω σε κάποια περιοχή καλό σήμα.

 

Και γω το ΗΟΧ ειχα αλλα ουτε τοτε, ουτε τωρα εχω θεμα με το σημα και εχω ενεργοποιημενο το 4g. Καμπανα παντου (vodafone)!!!!! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ΣΤΟ ΦΛΟΙΣΒΟ!!!! Το εγραψα επιτηδες με κεφαλαια γιατι παντα εκει κοβεται η κληση οταν οδηγω και μου σπαει τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω ρε παιδιά γιατί ο browser της samsung (όχι ο chrome) καταναλώνει τόσα πολλά mb??? :wacko:

Ούτε που κατάλαβα πότε έφαγε 127 mb !!!

 

κάνει load τα πάντα κι αν δεν τα έχεις φορτώσει πρώτη φορά από wifi κλαφ'τα Χαράλαμπε!

 

Εδώ εγώ ακόμα προσπαθώ να βρω τι τρώει δεδομένα από το

"Λειτουργικό σύστημα Android"

40mb σε 13 μέρες.

 

Πέρασα την 4.4.2 τελικά, μήπως προσπαθούσε να ενημερώσει και είχε από εκεί την κατανάλωση. Γιατί όλα τα αλλά ήταν κλειστά αλλά ακόμα τίποτα. Τρώει 1mb κάθε ωρα που ειμαι εκτός wifi.

 

Επισης έχω την εντύπωση ότι μου τρώει περισσότερη μπαταρία η kitkat. :S

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Το 4g φταίει. Αν το γυρίσεις σε 3g από τις ρυθμίσεις θα βελτιωθεί πολύ

 

Το έκλεισα το lte και όντως είναι καλύτερο το σήμα. Θα το αφήσω έτσι να μην μου τρώει και μπαταρία.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το note 3 απο χθες το φορτιζω ολη μερα κ το μονο που φορτισε ειναι 40%, δοκιμασα με φορτιστή απο sony u τα ιδια.ξερει καποιοσ κατι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το note 3 απο χθες το φορτιζω ολη μερα κ το μονο που φορτισε ειναι 40%, δοκιμασα με φορτιστή απο sony u τα ιδια.ξερει καποιοσ κατι;

 

Κανε ένα hard reset ,αν δεν φτιάξει πήγαινε το για service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων διαφερει απ το hard reset??? sσ εθχαριστω για την απαντηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανε ένα hard reset ,αν δεν φτιάξει πήγαινε το για service .

εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων διαφερει απ το hard reset?? ευχαριστω πολυ για την απαντηση! συγνωμη που το ξαναεγραψα ειμαι καινουργιοσ στο forum κ τωρα το βρισκω πωσ λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανες επαναφορά εργοστασιακών και δεν έφτιαξε πήγαινε το στο service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανες επαναφορά εργοστασιακών και δεν έφτιαξε πήγαινε το στο service .

 

σ ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου, εχω μιλησει με τα seven οπου κ τ αγορασα κ αυριο θα τουσ το παω,ελπιζω να το κΑΛΥΠΤΕΙ η εγγυειση γιατι το εχω μονο 1,5 μηνα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Με ενεργοποιημενη την ... "απενεργοποιήση οθόνης κατα τη διάρκεια των κλεισεων" δε θα έπρεπε όταν κατεβαίνει από το αυτί ή όταν τελειώνει η κλήση να ξαναναβει η οθόνη?

 

Θυμάμαι παλιότερα έτσι δουλευε. Τώρα ακόμα και όταν το κατεβάζω από το αυτί, η οθόνη συνεχίζει να είναι κλειστή και θα πρέπει να την ανοίξω manual για να τελειώσω τη κλήση.

 

Καμιά ιδεα?

 

ΤΝΧ

 

ΒΑΧΥ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα από αγγελια και το εστειλα σε φιλο σε επαρχια και δεν μπορει να συγχρονισει σωστα τις επαφες του

 

Άλλες φαινοντε στο google acount και άλλες στο samsung acount

 

Πως μπορει να τις συγχωνευσει να φαινοντε ολες που εχει στο pc στο gmail να είναι και στο κινητο ?

 

 

Εγω με S4 δεν εχω τετοιο πρόβλημα

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...