Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε την σημερινή ΟΤΑ αναβάθμιση(GR) σταμάτησε να εμφανίζεται το ενοχλητικό Knox Notification manager
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Mε την σημερινή ΟΤΑ αναβάθμιση(GR) σταμάτησε να εμφανίζεται το ενοχλητικό Knox Notification manager

 

Εμένα πάντως νομίζω πως είναι Ισπανικό και δοκιμάζοντας OTA update μου γράφει ότι the latest updates have already been installed..

Θα δοκιμάσω και μέσω Kies..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει με exynos 8πυρηνο και krait αλλά μόνο 3g και όχι ακόμα Ελλάδα.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις?

1.Η ποιοτητα ηχου κατα την διαρκεια κλησης σας ικανοποιει ? Μου φαινεται ''ξερος'' και '' λιγο τσιριχτος'' και πρέπει να χαμηλωνω την ενταση γιατι εχω την εντυπωση πως ελαφρως παραμορφωνει....μετα την αναβαθμιση σε MJ7 (ειμαι με την MJ2) είδε καποιος διαφοροποιηση? (με το το S4 o ηταν πιο γλυκος).

Kαι με χρηση του ισοσταθμιστη δεν αλλαζει δραματικα...

2.Στο ενεργο σημειωμα οταν γραφω ελληνικα και θελω πχ να μεταφερω ενα ονομα σε επαφη δεν αναγνωριζει ελληνικα....κανω κατι λάθος?

 

http://img841.imageshack.us/img841/6891/mppr.png

 

http://img15.imageshack.us/img15/4839/kbvq.png

 

 

 

 

 

Ευχαριστω

 

To 2. Λυθηκε....

Στον 1 εχετε καποια γνωμη?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει με exynos 8πυρηνο και krait αλλά μόνο 3g και όχι ακόμα Ελλάδα.

 

Στην Ελλαδα ποιο εχουμε? Διαφερει σε επιδοσεις με αυτα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Στης επιλογές τις πένας έχει κάποια πού λέει για γλώσσα γραφής η αναγνώρισης, κάπως έτσι το γράφει.

Ρίξε μια ματιά και βάλε το στα Ελληνικά.

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Στης επιλογές τις πένας έχει κάποια πού λέει για γλώσσα γραφής η αναγνώρισης, κάπως έτσι το γράφει.

Ρίξε μια ματιά και βάλε το στα Ελληνικά.

 

To βρηκα οκ φιλε....

Με το 1ο που αναφερω....,?

Καποια γνωμη?

Εδω διαβαζω οτι η MJ7 βελτιωνει την ποιοτητα ηχου

http://forums.androidcentral.com/verizon-samsung-galaxy-note-3/331432-update-available-mj7-ota.html

 

Αληθευει ,? Καποιος που να την εχει βαλει?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κατι.... αξίζει το 4G? είναι λιγάκι πιο ακριβούτσικο απ'οτι είδα απο το 3G..

Δεν νομιζω οτι υπαρχει φιλε μου 3g...4g ειναι ετσι κι αλλιως τουλαχιστον αυτα που ερχονται

Ελλαδα..,

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Eτοιμαζεται σιγα-σιγα το επερχομενο flagship της Samsung με Tizen OS... I8800 Redwood.

... http://www.gsmarena.com/samsung_i8800_redwood_shows_up_in_benchmarks-news-7161.php

 

Σ'επιπεδο benchmark (υπο την προυποθεση οτι τρεχουν αμφοτερα με SnapDragon 800), το Note3 μοιαζει ... γατακι μπροστα του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά.

 

Εχω την εντυπωση ότι έχει πέσει η ισχύς λήψης και εκπομπής.

Είμαι σε Wιnd και δυσκολέυομαι να μιλήσω από σημεία που μιλούσα καλύτερα με το ΝΟΤΕ 1.

Συνήθως το σήμα είναι μία γραμμή και πολλές φορές δεν έχει καθόλου σήμα.Κυρίως στο σπίτι ή σε τσέπη στο αυτοκίνητο. Βελτιώνεται κάπως όταν το έχω GSM only χωρίς μεγάλη διαφορά.

 

Έχει παρατηρήσει κανένας τίποτα σχετικό?

 

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά.

 

Εχω την εντυπωση ότι έχει πέσει η ισχύς λήψης και εκπομπής.

Είμαι σε Wιnd και δυσκολέυομαι να μιλήσω από σημεία που μιλούσα καλύτερα με το ΝΟΤΕ 1.

Συνήθως το σήμα είναι μία γραμμή και πολλές φορές δεν έχει καθόλου σήμα.Κυρίως στο σπίτι ή σε τσέπη στο αυτοκίνητο. Βελτιώνεται κάπως όταν το έχω GSM only χωρίς μεγάλη διαφορά.

 

Έχει παρατηρήσει κανένας τίποτα σχετικό?

 

ΤΝΧ

 

Ποιο μόντεμ έχεις;

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχει δει καποιος προβλημα με τα mms γιατι απο χτες εχω κανει τα παντα με την vodafone αλλα mms δεν λαμβανω.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα!

 

Eίμαι κάτοχος του Note 3 από την πρώτη μέρα που ήρθε Ελλάδα "αγορασμένο από Πλαίσιο" και εδώ και κάτι μέρες κάνει reboot μόνο του...

Λίγο που το έψαξα είδα ότι δεν είμαι ο μόνος αλλά έχει γίνει κ θέμα στο XDA, άλλοι λένε ότι φταίνε εφαρμογές, άλλοι η κάρτα μνήμης άλλοι η επιλογή στο Wi fi που κάνει συνέχεια scan...

Το θέμα είναι ότι δεν βλέπω να λύνεται ούτε με factory reset όπως έχουν πει κ άλλοι, αλλά ούτε άμα κάνεις ότι λέει αυτό το άρθρο...

http://www.etradesupply.com/blog/solve-samsung-galaxy-note-3-problems/

 

Ας ελπίσουμε κάποιο μελλοντικό update να λύσει αυτό το θέμα γιατί έχει αρχίσει κ με εκνευρίζει.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα!

 

Eίμαι κάτοχος του Note 3 από την πρώτη μέρα που ήρθε Ελλάδα "αγορασμένο από Πλαίσιο" και εδώ και κάτι μέρες κάνει reboot μόνο του...

Λίγο που το έψαξα είδα ότι δεν είμαι ο μόνος αλλά έχει γίνει κ θέμα στο XDA, άλλοι λένε ότι φταίνε εφαρμογές, άλλοι η κάρτα μνήμης άλλοι η επιλογή στο Wi fi που κάνει συνέχεια scan...

Το θέμα είναι ότι δεν βλέπω να λύνεται ούτε με factory reset όπως έχουν πει κ άλλοι, αλλά ούτε άμα κάνεις ότι λέει αυτό το άρθρο...

http://www.etradesupply.com/blog/solve-samsung-galaxy-note-3-problems/

 

Ας ελπίσουμε κάποιο μελλοντικό update να λύσει αυτό το θέμα γιατί έχει αρχίσει κ με εκνευρίζει.

 

Φίλε μου καλημέρα .

Είχα το ίδιο πρόβλημα και εγώ, και ανακάλυψα ότι έφταιγε η κάρτα μνήμης (μια 64G Sandisk από πλαίσιο ).

Επίσης το τηλέφωνο έκαιγε με το παραμικρό .

Την αντικατέστησα με μια Samsung microSDXC Card 64GB Pro UHS-1( http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-microSDXC-Card-64GB-Pro-UHS-1-70mb-sec.887162.html ) και ησύχασα από όλα ακόμα και από την θερμοκρασία .

Τώρα βγάλε την κάρτα μνήμης που έχεις και κανε μια εκκίνηση εάν είναι όλα ΟΚ τότε φταίει η κάρτα σου.

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα .

Είχα το ίδιο πρόβλημα και εγώ, και ανακάλυψα ότι έφταιγε η κάρτα μνήμης (μια 64G Sandisk από πλαίσιο ).

Επίσης το τηλέφωνο έκαιγε με το παραμικρό .

Την αντικατέστησα με μια Samsung microSDXC Card 64GB Pro UHS-1( http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-microSDXC-Card-64GB-Pro-UHS-1-70mb-sec.887162.html ) και ησύχασα από όλα ακόμα και από την θερμοκρασία .

Τώρα βγάλε την κάρτα μνήμης που έχεις και κανε μια εκκίνηση εάν είναι όλα ΟΚ τότε φταίει η κάρτα σου.

 

Φιλε μου σε ευχαριστώ για το feedback!

 

τι να πω δεν ξέρω, το πρωί που μου το έκανε πάλι "εδώ κ 5 μέρες το έχει κάνει 3 φορές" έβγαλα την κάρτα μνήμης, την ξανά έβαλα κ θα το παρακολουθήσω...

Απλά πιστεύω πως αν ήταν η κάρτα θα έκανε mount/unmount που είναι γνωστό πρόβλημα κ αυτό κ όχι reboot...

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι όσες φορές το έχει κάνει έχω κλειστό το wi fi, όταν πάω να το ανοίξω δεν συνδέετε, όλο το κινητό ψιλό κολλάει κ κατά την διάρκεια αυτού του σκηνικού αναβοσβήνει στην μπάρα το GPS ώσπου σε κάνα 10ρι δευτερόλεπτα κάνει reboot το κινητό...

Πραγματικά δεν μου πάει το μυαλό στο τι μπορεί να φταίει ακριβώς, απλά εάν είναι η κάρτα όπως λες κ εσύ δεν ξανά έχει Sandisk γιατί θα με έχει κάψει 2 φορές, μια με 32άρα στο Note 2 όπου έκανε mount/unmount και μία τώρα με αυτό σε 64άρα...

 

Επίσης να προσθέσω πως το δικό μου κινητό δεν καίει κ το μέγιστο που έχω δει σε θερμοκρασία με πολύ βαριά χρήση είναι στους 36 βαθμούς που το θεωρώ φυσιολογικό...

Link to comment
Share on other sites

έβγαλα την κάρτα μνήμης, την ξανά έβαλα κ θα το παρακολουθήσω...

Δούλεψε το για 1 μέρα χωρίς καθόλου κάρτα μέσα.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστώ για το feedback!

 

τι να πω δεν ξέρω, το πρωί που μου το έκανε πάλι "εδώ κ 5 μέρες το έχει κάνει 3 φορές" έβγαλα την κάρτα μνήμης, την ξανά έβαλα κ θα το παρακολουθήσω...

Απλά πιστεύω πως αν ήταν η κάρτα θα έκανε mount/unmount που είναι γνωστό πρόβλημα κ αυτό κ όχι reboot...

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι όσες φορές το έχει κάνει έχω κλειστό το wi fi, όταν πάω να το ανοίξω δεν συνδέετε, όλο το κινητό ψιλό κολλάει κ κατά την διάρκεια αυτού του σκηνικού αναβοσβήνει στην μπάρα το GPS ώσπου σε κάνα 10ρι δευτερόλεπτα κάνει reboot το κινητό...

Πραγματικά δεν μου πάει το μυαλό στο τι μπορεί να φταίει ακριβώς, απλά εάν είναι η κάρτα όπως λες κ εσύ δεν ξανά έχει Sandisk γιατί θα με έχει κάψει 2 φορές, μια με 32άρα στο Note 2 όπου έκανε mount/unmount και μία τώρα με αυτό σε 64άρα...

 

Επίσης να προσθέσω πως το δικό μου κινητό δεν καίει κ το μέγιστο που έχω δει σε θερμοκρασία με πολύ βαριά χρήση είναι στους 36 βαθμούς που το θεωρώ φυσιολογικό...

 

Ότι και να πω ...θα σε γελάσω , εμένα έκαιγε αρκετά όχι σε επίπεδο να μην μπορώ να το ανεχτώ αλλά ....έκαιγε γύρω στους 50-60 βαθμούς τώρα γύρω στους 25-30 βαθμούς .

Εμένα άμα έβγαζα την κάρτα ούτε που καταλάβαινα ότι ήταν ζεστό ,έβαζα την κάρτα και έμπαινε κανονικά αλλά άρχιζε να ανεβάζει θερμοκρασία δεν έκλεινε δεν μου κατέβαζε την φωτεινότητα δούλευε κανονικά (μπορεί και μέρες) σε κάποια δικιά μου επανεκκίνηση έπεφτε σε BOOT LOOP .

Τώρα σου λέω έχω ησυχάσει δεν πιστεύω να ήταν τυχαίο .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πω ...θα σε γελάσω , εμένα έκαιγε αρκετά όχι σε επίπεδο να μην μπορώ να το ανεχτώ αλλά ....έκαιγε γύρω στους 50-60 βαθμούς τώρα γύρω στους 25-30 βαθμούς .

Εμένα άμα έβγαζα την κάρτα ούτε που καταλάβαινα ότι ήταν ζεστό ,έβαζα την κάρτα και έμπαινε κανονικά αλλά άρχιζε να ανεβάζει θερμοκρασία δεν έκλεινε δεν μου κατέβαζε την φωτεινότητα δούλευε κανονικά (μπορεί και μέρες) σε κάποια δικιά μου επανεκκίνηση έπεφτε σε BOOT LOOP .

Τώρα σου λέω έχω ησυχάσει δεν πιστεύω να ήταν τυχαίο .

 

Εμένα από τα παραπάνω που είπες δεν κάνει κάτι, ούτε θερμοκρασία ανεβάζει, κ κλείνει κανονικά κ η φωτεινότητα δουλέυει μπαμ...

Υποψιάζομαι ότι στο δικό μου θέμα κάτι παίζει ρόλο με το wi fi κ το gps...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από τα παραπάνω που είπες δεν κάνει κάτι, ούτε θερμοκρασία ανεβάζει, κ κλείνει κανονικά κ η φωτεινότητα δουλέυει μπαμ...

Υποψιάζομαι ότι στο δικό μου θέμα κάτι παίζει ρόλο με το wi fi κ το gps...

 

Περιμένουμε νέα σου ????

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αγόρασα χτες το note και ήθελα να ρωτήσω. τα air gestures δεν δουλευουν στον browser όπως και στο s4 ? και το airview δουλέυει μόνο με το πενάκι όσον αφορά το άωοιγμα κάποιον drop down μενου στον browser?
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

τραβηξα το σαβ/κο καποια videos και ενω στο κινητο τα δειχνει καλα , μολις τα περασα στο pc τα εδειχνε αναποδα

διορθωνεται αυτο? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...