Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έγινε ρε παιιδιά.

Χωρίς φορτιστή το αγοράσατε; :rolleyes:

 

χαχαχα, ελα screnn shot για λεπτομερειες

Και μην ξεχνατε οτι ειναι USB 3

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να στο δώσει έναντι επόμενης αγοράς... Άρα για να το κάνω λιανά... Έδωσα 440€.... Σε αυτά αφαιρώ βέβαια τα εξής... -ΦΠΑ 23%, -100€ Δωρο-κάρτα, -20% Φόρο από την επιχείριση μου).

Σωστότατος και για την ακρίβεια 441€ και 3λεπτα :p

 

edit:

Παιδιά έχει και το μαύρο το σήμα του 4G ?

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχει

Για να το θυμόμαστε ε; :p

 

Παιδιά μην ξεχάσετε να ενεργοποιήσετε το Evernote (ένα χρόνο free Premium account)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά μην ξεχάσετε να ενεργοποιήσετε το Evernote (ένα χρόνο free Premium account)

 

Εχω αγορασει ενα premium account που ληγει σε λιγο καιρο (χρησιμοποιω αποκλειστικα evernote εδω και πολυ καιρο καθως ειναι τρομερο εργαλειο), αλλα δε μου επεκτεινε την εγγυηση για ενα χρονο, οπως θα περιμενα...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, ελα screnn shot για λεπτομερειες

Και μην ξεχνατε οτι ειναι USB 3

 

Το βύσμα γιατί είναι έτσι ? :confused:

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Το βύσμα γιατί είναι έτσι ? :confused:

Έχω εξωτερικό σκληρό δίσκο Western Digital 1TB USB 3.0 , ο αδελφός μου έχει TOSHIBA USB 3.0, και το καλώδιο που κουμπώνει επάνω στον δίσκο έχει αυτό ακριβώς το σχήμα και στις δύο αυτές εταιρίες, ίδιο και με αυτό του ΝΟΤΕ ΙΙΙ. . Υποθέτω είναι το standard βύσμα για USB 3.0 συνδέσεις

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω εξωτερικό σκληρό δίσκο Western Digital 1TB USB 3.0 , ο αδελφός μου έχει TOSHIBA USB 3.0, και το καλώδιο που κουμπώνει επάνω στον δίσκο έχει αυτό ακριβώς το σχήμα και στις δύο αυτές εταιρίες, ίδιο και με αυτό του ΝΟΤΕ ΙΙΙ. . Υποθέτω είναι το standard βύσμα για USB 3.0 συνδέσεις

 

Για να μην δημιουργηθει καποια παρεξηγηση, να αναφερουμε ξανα οτι παιζουν κανονικα ολα τα κλασικα microusb cables/chargers

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει καποιος πρωτη φορτιση ωστε να μας πει το χρονο φορτισης;

 

Η πρώτη φόρτιση από το 12% έγινε σε 2 ώρες ακριβώς.

 

 

edit:

Επίσης είναι 16 ώρες σε λειτουργία με μπαταριά και 4 ώρες οθόνη, υπόλοιπο 47%

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φόρτιση από το 12% έγινε σε 2 ώρες ακριβώς.

 

 

edit:

Επίσης είναι 16 ώρες σε λειτουργία με μπαταριά και 4 ώρες οθόνη, υπόλοιπο 47%

 

Τέλεια ακούγεται η μπαταρία.σε συνδιασμό με ΟΛΑ τα αλλα ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με τι χρήση; Δηλαδή 3g wifi και συγχρονισμός ανοιχτά συνέχεια;
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι κάτι το σχετικό. Πάνω από ημέρα σε εμένα δεν αντέχει. Τόσους συγχρονισμούς εκτελώ στο παρασκήνιο. Απλά χαίρομαι ότι δεν βλέπω φαινόμενα wakelock
Link to comment
Share on other sites

Εκτός όλων των άλλων, ένας ακόμα λόγος που αγοράζουμε Note συσκευές είναι για να έχουμε τα πάντα ΟΛΑ ανοιχτά και μας να βγάζει άνετα την ημέρα μας.

Αυτό δείχνει ότι το ΙΙΙ τα καταφέρνει και με το παραπάνω.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια πηρα το note 3 απο το πλαισιο και στην πλατη του χαμηλα εχει το σημα 4G δεν το εχω ξαναδει μηπως δεν ειναι ελληνικο ?

 

Να και φωτοhttp://img.tapatalk.com/d/13/09/29/u5ezapaz.jpg

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Από το Σουδάν μοιάζει να είναι. :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4922456#post4922456

 

 

 

 

Πλάκα κάνω, GR είναι.

Ότι αγοράζουμε από αυτά τα καταστήματα σε αυτές τις τιμές είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας.

Edited by Jig
προστέθηκε URL
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το γλυτωνει και το πάρα γλυτώνει ;) κι εγω ετσι ψωνιζω λογω επαγγελματικου αφμ και σε πληροφορω οτι ειναι αρκετα τα χρηματα αναλογα της συνολικης αξιας αγορας μια και ειναι αρκετα μεγαλο και το φπα (23%).Εκτος αυτου γλυτωνει + ενα αλλο ποσο απο φορο που θα πληρωνε γι αυτα τα χρηματα που θα φαινονταν σαν κερδος, ενω τωρα καταχωρουνται σαν εξοδα της επιχειρησης.Μια χαρα υπολογισε ο @TWINDROP2 το κοστος του note3 για αγορα με επαγγελματικο αφμ στα 440 ευρω (καπου τοσο ερχεται) ;)

440 το παίρνεις κι εσύ δηλαδή? Κι άμα πέσει η τιμή του πόσο? Να γίνω εξωτερικός συνεργάτης σου να πάρω κι εγώ ένα στο 400?! :D:p

Μια ερωτηση παιδια πηρα το note 3 απο το πλαισιο και στην πλατη του χαμηλα εχει το σημα 4G δεν το εχω ξαναδει μηπως δεν ειναι ελληνικο ?

Όπως είπε κι ο Jig, το Πλαίσιο δεν δουλεύει παραεισαγωγές. Είναι ελληνικής αντιπροσωπείας. Γενικά, σε τόσο μεγάλα φυσικά καταστήματα είναι δύσκολο να μην είναι ελληνικό.

Edited by eltsele
Ορθογραφικό

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα και το ειδα και εγω στο Πλαισιο Κηφισιας. Πολυ ωραιο κινητο, δεν λεω, γρηγορο και μπλα μπλα μπλα, αλλα δεν μπορω να πω οτι με ξετρελανε. Εχω το Note 2 και δεν βλεπω καποιο λογο να αναβαθμισω στο 3. Σιγουρα εχει τουμπανο επεξεργαστη, αλλα δεν λες και αργο αυτον του Note 2. Σιγουρα εχει τουμπανη καρτα γραφικων, αλλα τα παιχνιδια για Android ειναι για κλαματα. Μονο σε benchmarks βλεπεις καλα γραφικα.

 

Λιγο πιο διπλα ειχανε και το G2. Εκει εμεινα πολυ πιο αφωνος. Η οθονη πιστευω πολυ καλυτερη. Η μονη βλακεια ειναι τα on screen buttons. Χανεις αυτες τις 0.2" εξτρα και ειναι σαν να εχεις 5αρι τηλεφωνο. Αλλα για καποιο λογο μου φανηκε πιο γρηγορο το G2 απο το Ν3...

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό που βλέπω στο Note3, είναι η κάμερα που προεξέχει από πίσω. Από εκεί και πέρα είναι τέλειο το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Του έριξα και εγώ μια ματιά. Φανερά καλύτερο του note 2 σε πολλούς τομείς. Ανάλυση και φωτεινότητα οθόνης, απόδοση λευκού, ταχύτητα επεξεργαστή, smoothness... παρόλα αυτά κάτι με χάλασε και αυτό είναι η αισθητική της Samsung. Τόσο όσον αφορά το design του κινητού, όσο και αναφορικά με το λογισμικό. Σε σχέση με το design μου έκανε κακή εντύπωση το πίσω καπάκι (στο λευκό χρώμα που είχα την ευκαιρία να δω) αλλά και οι γραμμές στο ασημί bezel. Οσον αφορά το λογισμικό, πιστεύω ότι έχει αρχίσει να με κουράζει αυτη η έντονα πολύχρωμη προσέγγιση της Samsung και στο μέλλον θα ήθελα κάτι φρέσκο που να θυμίζει λιγότερο πινακίδες νέον από καντίνα.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Του έριξα και εγώ μια ματιά. Φανερά καλύτερο του note 2 σε πολλούς τομείς. Ανάλυση και φωτεινότητα οθόνης, απόδοση λευκού, ταχύτητα επεξεργαστή, smoothness... παρόλα αυτά κάτι με χάλασε και αυτό είναι η αισθητική της Samsung. Τόσο όσον αφορά το design του κινητού, όσο και αναφορικά με το λογισμικό. Σε σχέση με το design μου έκανε κακή εντύπωση το πίσω καπάκι (στο λευκό χρώμα που είχα την ευκαιρία να δω) αλλά και οι γραμμές στο ασημί bezel. Οσον αφορά το λογισμικό, πιστεύω ότι έχει αρχίσει να με κουράζει αυτη η έντονα πολύχρωμη προσέγγιση της Samsung και στο μέλλον θα ήθελα κάτι φρέσκο που να θυμίζει λιγότερο πινακίδες νέον από καντίνα.

 

Κωστα εχεις ακριβως τις ιδιες αποψεις με μενα για software/hardware.

Ευστοχος ;)

 

Λοιπον πρωτες εντυπωσεις απο μπαταρια μετα απο 2 πληρεις φορτισεις/εκφορτισεις.

5 ωρες και 50 λεπτα οθονη χθες με ποικιλη χρηση, 1 ωρα ομιλια και 20 ωρες αναμονη. Ευχαριστημενος, αναμφιβολα.

Επαιξα μιση ωρα real racing 3 το βραδυ αναζητωντας τροπο να αδειασω τη μπαταρια για να φορτισω, η μεγιστη θερμοκρασια που αγγιζει πλεον το κινητο ειναι 38οC - κανενα προβλημα και με τις θερμοκρασιες πλεον.

Το κινητο δε λαγκαρει, δε με ενοχλει σε τιποτα, δουλευει υποδειγματικα - τα μονο που με ενοχλουν ειναι τα γνωστα: υλικα κατασκευης, αισθητικη (καπακι - πλαϊνα) και σχεδιασμος tw...

Link to comment
Share on other sites

Καμιά αντίρρηση για τον tw αλλά τόσο χάλια σαν το ui της lg δεν είναι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καμιά αντίρρηση για τον tw αλλά τόσο χάλια σαν το ui της lg δεν είναι.

 

Ασε γιατι υπαρχει και χειροτερο, δες το ui της sony για να καταλάβεις. Μαλον αυτα τα χρονια εθιστικαμε στον tw και τα αλλα μας χαλανε :D

Link to comment
Share on other sites

Καμιά αντίρρηση για τον tw αλλά τόσο χάλια σαν το ui της lg δεν είναι.

 

Αμφοτερα τραγικα ειναι αν θελουμε να ειμαστε ακριβοδικαιοι και να διατεινομαστε οτι μας εχει μεινει και λιγο αισθητικη... ;)

@truckman

Μπα Παρη,με τιποτα το ui της sony τρωγεται καπως, σε καμια περιπτωση δεν αγγιζει τα εκτρωματα των κορεατων...

Παιδια, προσοχη μιλαμε για σχεδιασμος, οχι για δυνατοτητες/πληροτητα...

Οι καλυτεροι third party launchers ερχονται απο Asus/Acer/HTC,σε ανδροειδη...

 

Ενα flip case, απομιμηση του s-view που παρηγγειλα και απομενει να δουμε αν εχει εστω αποδεκτη ποιοτητα, αναμενοντας τα original:

http://www.ebay.com/itm/Fashion-Flip-OEM-S-View-Smart-Case-Battery-Cover-For-Samsung-Galaxy-Note-3-N9000-/221286127341?pt=LH_DefaultDomain_2&var=&hash=item3385ae56ed

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...