Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το εχω και εγω, σε συγκεκριμενα ομως modem. Για παραδειγμα στο σπιτι που εχω modem zte (wind) πολλες φορες δεν συνδεεται. Σε αλλα modem δεν εχω προβλημα. Το ιδιο προβλημα με αντιστοιχο modem εχει φιλος μου με note 4 και Lg g2. Για να μπω ανοιγω και κλεινω το wifi απο το κινητο μεχρι να συνδεθει, δοκιμαζοντας ενοειται στο ενδιαμεσο αν φορτωνει καποια σελιδα στον chrome. Μερικες φορες χρειαζεται και πανω απο 10 φορες αλλα στο τελος παντα συνδεεται!
Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε καμια επισημη αναβαθμηση στο μελλον?

αυτο ειναι σιγουρα ενα καλο νεο...

Android 5.1.1 in November or December: http://www.justaboutphones.com/galax...llipop-update/

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω και εγω, σε συγκεκριμενα ομως modem. Για παραδειγμα στο σπιτι που εχω modem zte (wind) πολλες φορες δεν συνδεεται. Σε αλλα modem δεν εχω προβλημα. Το ιδιο προβλημα με αντιστοιχο modem εχει φιλος μου με note 4 και Lg g2. Για να μπω ανοιγω και κλεινω το wifi απο το κινητο μεχρι να συνδεθει, δοκιμαζοντας ενοειται στο ενδιαμεσο αν φορτωνει καποια σελιδα στον chrome. Μερικες φορες χρειαζεται και πανω απο 10 φορες αλλα στο τελος παντα συνδεεται!

 

Έβαλα και εγώ wind και μου έκανε το ίδιο συνδεόταν αλλά δεν φόρτωνε σελίδες και διαπίστωσα ότι όταν κάποια άλλη συσκευή είχε συνδεθεί πρώτα μετά δεν εκανε τιποτα ψάχνοντας βρήκα μια αναβάθμιση για το modem την έκανα και όλα κομπλέ το modem ήταν της ZTE και γενικά αυτά έχουν θέματα σε έναν φίλο μου συνδέονταν όλες οι συσκευές εκτός από το ps3 εγώ μετά την αναβάθμιση είμαι σε όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω και εγω, σε συγκεκριμενα ομως modem. Για παραδειγμα στο σπιτι που εχω modem zte (wind) πολλες φορες δεν συνδεεται. Σε αλλα modem δεν εχω προβλημα. Το ιδιο προβλημα με αντιστοιχο modem εχει φιλος μου με note 4 και Lg g2. Για να μπω ανοιγω και κλεινω το wifi απο το κινητο μεχρι να συνδεθει, δοκιμαζοντας ενοειται στο ενδιαμεσο αν φορτωνει καποια σελιδα στον chrome. Μερικες φορες χρειαζεται και πανω απο 10 φορες αλλα στο τελος παντα συνδεεται!

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το WiFi.. Μετά από μερικές μέρες χρήσης, ξαφνικά αρνείται να συνδεθεί στο Internet με καμιά εφαρμογή, ενώ είναι συνδεδεμένο το WiFi και έχει κανονικά Internet.. Λύνεται μόνο με επανεκκίνηση.. Με τα δεδομένα, έχω κανονικά σύνδεση.. Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα; Είναι Ελβετικό με stock lollipop..

 

Έβαλα και εγώ wind και μου έκανε το ίδιο συνδεόταν αλλά δεν φόρτωνε σελίδες και διαπίστωσα ότι όταν κάποια άλλη συσκευή είχε συνδεθεί πρώτα μετά δεν εκανε τιποτα ψάχνοντας βρήκα μια αναβάθμιση για το modem την έκανα και όλα κομπλέ το modem ήταν της ZTE και γενικά αυτά έχουν θέματα σε έναν φίλο μου συνδέονταν όλες οι συσκευές εκτός από το ps3 εγώ μετά την αναβάθμιση είμαι σε όλα μια χαρά

Υπάρχει όντως ένα θέμα με το συγκεκριμένο ρούτερ και κάποια μοντέλα της samsung. Επειδή το είχα αντιμετωπίσει κι εγώ όταν είχα το note 3, μπορείτε να κάνετε τα παρακάτω και πιστεύω θα δείτε θεαματική βελτίωση :

Μπείτε στο διαχειριστικό του ρούτερ και πηγαίνετε στη καρτέλα wireless. Εχει κάποια παραθυράκια με επιλογές εκεί. Αρχικά πηγαίνετε στην επιλογή channel και αλλάξτε το Auto που έχει από default σε κάποιο σταθερό κανάλι (από 1-11).

Στην συνέχεια πηγαίνετε στην επιλογή Mode και αλλάξτε την επιλογή bgn σε bg.

Reboot ρούτερ και κινητό και δοκιμάστε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όντως ένα θέμα με το συγκεκριμένο ρούτερ και κάποια μοντέλα της samsung. Επειδή το είχα αντιμετωπίσει κι εγώ όταν είχα το note 3, μπορείτε να κάνετε τα παρακάτω και πιστεύω θα δείτε θεαματική βελτίωση :

Μπείτε στο διαχειριστικό του ρούτερ και πηγαίνετε στη καρτέλα wireless. Εχει κάποια παραθυράκια με επιλογές εκεί. Αρχικά πηγαίνετε στην επιλογή channel και αλλάξτε το Auto που έχει από default σε κάποιο σταθερό κανάλι (από 1-11).

Στην συνέχεια πηγαίνετε στην επιλογή Mode και αλλάξτε την επιλογή bgn σε bg.

Reboot ρούτερ και κινητό και δοκιμάστε.

 

Επίσης με το WiFi Analyzer από το play store, μπορείτε να δείτε σε ποιό κανάλι εκπέμπει το modem σας και αν σε αυτό παρεμβάλεται κάποιο modem από γειτονικό σπίτι που εκπέμπει στο ίδιο κανάλι. Βρείτε ένα ελεύθερο κανάλι και ρυθμίστε το modem σας να εκπέμπει στο συγκεκριμένο κανάλι.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την αστεια ερωτηση μολις το πηρα κ εγω το θηριο προερχομενος απο ναυαρχιδες την sony.τ9 δεν εχει????δεν μου βγαζει προτινομενες λεξεις οταν γραφω π.χ μηνυμα.πως το βρισκω?
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την αστεια ερωτηση μολις το πηρα κ εγω το θηριο προερχομενος απο ναυαρχιδες την sony.τ9 δεν εχει????δεν μου βγαζει προτινομενες λεξεις οταν γραφω π.χ μηνυμα.πως το βρισκω?

 

 

Ρυθμισεις > γλωσσα και εισαγωγη >πληκτρ. Σαμμυ > εξυπνη λειτουργια κειμενου ή λειτουργια προβλεψης (καπως ετσι δες εκει θα το βρεις)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Σε πολωνική συσκευή μόλις μου κατέβηκε μια ενημέρωση 225mb.

Έκδοση πάντως 5.0 λέει ακόμα..

 

Μου ηρθε κ εμενα εδω και 2 μερες αλλα δεν την εχω κανει ακομα...

Ειδες καμια αλλαγη?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας εάν στην κάμερα του note μπορεί να ρυθμιστεί η ταχύτητα κλείστρου όπως κάνουν τα lumia με κάποια εφαρμοφή από το play store ή είναι θέμα hardware;Η κανονική εφαρμογή δεν έχει.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας εάν στην κάμερα του note μπορεί να ρυθμιστεί η ταχύτητα κλείστρου όπως κάνουν τα lumia με κάποια εφαρμοφή από το play store ή είναι θέμα hardware;Η κανονική εφαρμογή δεν έχει.

Για δες το camera VF-5 αν κάνει αυτό που θες!

[ATTACH]64165[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιεύθηκε νέα Nordic rom

http://www.sammobile.com/firmwares/download/56892/N9005XXUGPOI2_N9005NEEGPOI2_NEE/

 

Την κατεβάζω και θα γράψω εντυπώσεις σε μερικές ημέρες.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής τα σπάει η νεα nordic..

 

Για δωσε περισσοτερες πληροφοριες γιατι ειμαι κοντα στο να περασω την παλια nordic.

Ειμαι ακομα με την Πολωνικη στην οποια παρα το update που περασα πριν λιγο των 225mb το σπαστικο προβλημα με το bluetooth παραμενει...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουμε περασμενη την νορντικ την παλια λογικα δεν θα μας ερθει οτα update η καινουργια?
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε περισσοτερες πληροφοριες γιατι ειμαι κοντα στο να περασω την παλια nordic.

Ειμαι ακομα με την Πολωνικη στην οποια παρα το update που περασα πριν λιγο των 225mb το σπαστικο προβλημα με το bluetooth παραμενει...

 

Η παλιά Nordic δεν έχει πρόβλημα με το bluetooth, το δουλεύω με handsfree και pebble συγχρόνως και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Είχα δοκιμάσει την Ελβετική πριν λίγες μέρες, υποτίθεται πιο καινούρια και είχε σοβαρό πρόβλημα με το ΒΤ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ειδοποιηση μεσω οτα η νεα nordic και την περασα.Δεν βλεπω καποια ουσιαστικη διαφορα εμφανη .Η ρομ ειναι ταχυτατη οπως και η προηγουμενη αλωστε.

Να συμπληρωσω πως τωρα διορθωθηκε και η ευπαθεια που ηπηρχε stragefright...ανεβαζω εικονα

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

Η παλιά Nordic δεν είχε τόσο καλό σήμα όσο η ATO. Τη δοκίμασα στην Αυστριακή συσκευή μου και αναγκάστηκα να την βγάλω γιατί έχανα κλήσεις. Επίσης δεν βλεπω ακόμα κάτι στη NΕE που λείπει απο την ATO. Αντίθετα η διαχείρηση των Contacts στην ATO ειναι ανώτερη.

 

Τέλος δεν νομίζω πως λύθηκε το stagefright τελικά στη νέα rom.

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αλλάξω το bezel που όμως πάει σετ με την οθόνη. Ξέρουμε τιμή αντιπροσωπίας? Για το g2 τώρα που παλιώνει το μοντέλο, ενώ κόστιζε 180 έχει πέσει 120. Γίνεται κάτι ανάλογο και στη samsung ή κρατάει σταθερές τιμές? Υπάρχει κάποια άλλη λύση για το bezel γιατί η οθόνη είναι με tempered glass από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αλλάξω το bezel που όμως πάει σετ με την οθόνη. Ξέρουμε τιμή αντιπροσωπίας? Για το g2 τώρα που παλιώνει το μοντέλο, ενώ κόστιζε 180 έχει πέσει 120. Γίνεται κάτι ανάλογο και στη samsung ή κρατάει σταθερές τιμές? Υπάρχει κάποια άλλη λύση για το bezel γιατί η οθόνη είναι με tempered glass από την αρχή.

Τηλέφωνο στη smstrec και θα σου πουν πόσο θα στοιχίσει.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αλλάξω το bezel που όμως πάει σετ με την οθόνη. Ξέρουμε τιμή αντιπροσωπίας? Για το g2 τώρα που παλιώνει το μοντέλο, ενώ κόστιζε 180 έχει πέσει 120. Γίνεται κάτι ανάλογο και στη samsung ή κρατάει σταθερές τιμές? Υπάρχει κάποια άλλη λύση για το bezel γιατί η οθόνη είναι με tempered glass από την αρχή.

 

Θήκη δεν φοράς στο κινητό? Δεν αξίζει να δώσεις 180ευρώ για να μην φαίνεται φθαρμένο το bezel.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Θήκη δεν φοράς στο κινητό? Δεν αξίζει να δώσεις 180ευρώ για να μην φαίνεται φθαρμένο το bezel.

 

Φοράει την γνήσια s view cover με την ασύρματη φόρτιση αλλά προστασία μηδέν.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το update στο κινητό και μέχρι τώρα πάει σφαίρα αλλά χωρίς διαφορές σε μενού απ'ότι είδα. Επίσης είχα 100% μπαταρία και μετά το update πήγε στο 74%.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...