Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα από 2 μερες λειτουργιας με Nordic μου ειναι ξεκάθαρο πως λειτουργεί άψογα και αποτελεσματικα .Ειμαι πλήρως ικανοποιημένος ;)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ζεσταίνεται λίγο παραπάνω με Nordic...
Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τις Σαουδικής Αραβίας παρόλο νεότερη ειναι χειρότερη απο την νορντικ....Οποιος εκανε την αλλαγή ας πει εντυπώσεις. .
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τις Σαουδικής Αραβίας παρόλο νεότερη ειναι χειρότερη απο την νορντικ....Οποιος εκανε την αλλαγή ας πει εντυπώσεις. .

 

Εγώ τη φόρεσα πριν 4 ημέρες τη Σαουδική. Δεν βλέπω διαφορά ουσιαστική από τη Nordic. Ίσως ανεπαίσθητα καλύτερη αυτονομία. Θα περιμένω να ολοκληρώσει μια εβδομάδα χρήσης για να πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αλλαξα το προσωπικο μηνυμα που εμφανιζεται στη οθονη οταν ειναι κλειδωμενη και δεν εμφανιζεται. Το εκλεισα το ξανανοιξα τιποτα
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

στο sammobile τι εγινε και δεν βγαζει καμια 5.0 lollipop rom; Βγαζει μονοι 4.3

 

Απλώς τώρα έγιναν διαθέσιμες κάποιες 4.3 και τις πρόσθεσαν. Αν θέλεις τελευταία lollipop, βάλε στο φίλτρο χώρας Nordic Countries ή Saudi Arabia. Είναι απροβληματιστες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Σε ένα Note 3 αντιμετώπισα το εξής θέμα. Χθες προσπάθησα να βάλω μία άλλη εφαρμογή για email από την προεγκατεστημένη και χάθηκαν αρκετές επαφές. Δεν ξέρω αν όντως μπλέκονται, αυτό που ψάχνω είναι αν υπάρχει γυρισμός. Δυστυχώς Backup δεν είχε πάρει και είχε σταματήσει να κάνει συγχρονισμό, νομίζω από τότε που έγινε η αναβάθμιση. Εφόσον λύσω το θέμα νομίζω πως χρειάζεται ένα Hard reset και στήσιμο από την αρχή. Τι λέτε?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα: επειδή ποτέ δεν μου φτάνει η φωτεινότητα των αμολεντ , την έχω στο 100% χωρίς αυτόματη φωτεινότητα. Και όμως κάποιες φορές παρόλο που είναι στο φούλ κάνει ένα κλικ και κατεβαίνει μόνη της και άν κοιτάξω την μπάρα είναι στο φούλ. Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση σε κάποιο άλλο μενού που δεν έχω πάρει χαμπάρι και το κάνει αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα: επειδή ποτέ δεν μου φτάνει η φωτεινότητα των αμολεντ , την έχω στο 100% χωρίς αυτόματη φωτεινότητα. Και όμως κάποιες φορές παρόλο που είναι στο φούλ κάνει ένα κλικ και κατεβαίνει μόνη της και άν κοιτάξω την μπάρα είναι στο φούλ. Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση σε κάποιο άλλο μενού που δεν έχω πάρει χαμπάρι και το κάνει αυτό?

 

Η φωτεινότητα ελαττώνεται από τον πυρήνα αυτόματα και χωρίς δυνατότητα επέμβασης του χρήστη σε 2 περιπτώσεις:

α) Υπερθέρμανση

β) Χαμηλή στάθμη μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Απλώς τώρα έγιναν διαθέσιμες κάποιες 4.3 και τις πρόσθεσαν. Αν θέλεις τελευταία lollipop, βάλε στο φίλτρο χώρας Nordic Countries ή Saudi Arabia. Είναι απροβληματιστες.

 

φιλε μου κατι εχει γινει. Κανω αυτο που λες, βαζω μαλιστα και άλλες χωρες που εχουν βγαλει lollipop, και το sammobile δεν βγαζει τιποτα. Βγαζει μονο 4.3. Ας το τσεκαρει και καποιος άλλος, μηπως κατι δεν κανω καλα εγω.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα ελαττώνεται από τον πυρήνα αυτόματα και χωρίς δυνατότητα επέμβασης του χρήστη σε 2 περιπτώσεις:

α) Υπερθέρμανση

β) Χαμηλή στάθμη μπαταρίας

 

Α μάλιστα, από υπερθέρμανση το κάνει τότε. Νομιζα ότι μόνο στα LG παίζει αυτό.

Αν κι εκεί κλείνεις τον δαίμονα που τρέχει και το έχεις φουλ όσο και να ανέβει ή θερμοκρασία. Το είχα ψάξει πολύ τότε για να το βρω στο optimus G.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγυρνάω στην nordic.Μου φαίνεται ασταθές,ότι κολλάει και γενικά είναι χειρότερη της Αραβίας..
Link to comment
Share on other sites

Φίλος με Ν9005 μετά από αυτόματη αναβάθμιση σε lοllipop, δεν έχει google apps και μόλις προσπαθεί να τις

εγκαταστήσει από μόνο του, δείχνει μία λευκή σελίδα και κάνει exit!

Μάλλον κάτι έχει γίνει corrupted? Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς?

Να περάσουμε μέσω odin κάποιο firmware από sammobile ?

Link to comment
Share on other sites

...βαζω μαλιστα και άλλες χωρες που εχουν βγαλει lollipop, και το sammobile δεν βγαζει τιποτα. Βγαζει μονο 4.3. Ας το τσεκαρει και καποιος άλλος, μηπως κατι δεν κανω καλα εγω.

 

Χα,χα έχεις δίκιο, δεν εμφανίζονται οι lolipop μόνο οι 4.3 :rolleyes:

Ίσως είναι ένα προσωρινό πρόβλημα που θα επιλυθεί.

Πάντως αν βάλεις τη χώρα επάνω αριστερά, εμφανίζει και τις lolipop.

https://www.dropbox.com/s/jda2zui79cx1otv/_2015-08-12_00-34-06_png.jpg?dl=0

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ψάξτε κι εδώ παιδιά

http://samsung-updates.com/latest-firmware/

και εδώ http://live.samsung-updates.com/

Με το sammobile κάτι γίνεται τελευταία

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.εκανα αναβαθμιση στη lollipop officially. Α απο εκεινη τη στιγμη εχω το εξης προβλημα. Στη lockscreen δεν εμφανιζεται πλεον το widget με την εφυπνιση.αυτο εχει σαν αποτελεσμα για να μπορω να τσεκαρω την αφυπνιση να ξεκλειδωσω κτλ. Φυσικα αυτο δε βολευει.εκανα ενα google αλλα δε βρηκα επαρκη απάντηση. Μηπως εχει κανεις σας ιδεα τι μπορει να γινει;
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το sammobile τελικά διορθώθηκε. Τώρα φαίνονται κανονικά όλα τα firmware. :)

Εγώ είχα αυτό. http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N9005

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.Εχω το εξης θεμα...στο ενεργο σημειωμα δεν μου λειτουργει η αναγνωριση δηλ οταν γραψω ενα τηλ και ενα ονομα και παταω το λασο μου γραφει η αναγνωριση απετυχε..Εχω κανει διαγραφει μνημης cache αλλα τιποτα.Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα djchristakis, λογικά αυτό στο κάνει όταν γράφεις Ελληνικά. Πήγενε στις SETTINGS --> LANGUAGE AND INPUT --> HANDWRITING RECOGNITION (ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ --> ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ --> ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟΥ) και άλλαξε την επιλογή σε ΕΛΛΗΝΙΚΑ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα djchristakis, λογικά αυτό στο κάνει όταν γράφεις Ελληνικά. Πήγενε στις SETTINGS --> LANGUAGE AND INPUT --> HANDWRITING RECOGNITION (ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ --> ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ --> ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟΥ) και άλλαξε την επιλογή σε ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.Το ειχα στα ελληνικα απλα ηθελε ενημερωση η ελληνικη γλωσα κατι που δεν ειχα κανει.Τωρα ειναι μια χαρα.Και παλι σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης θεμα..Οταν κανω αποτυπωση οθονης με το πενακι μου δειχνει σε αυτο που αποθηκευει και το μενου εντολη χωρις επαφη...Παραθετω εικονα για να καταλαβετε....Το κανει σε ολους αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης θεμα..Οταν κανω αποτυπωση οθονης με το πενακι μου δειχνει σε αυτο που αποθηκευει και το μενου εντολη χωρις επαφη...Παραθετω εικονα για να καταλαβετε....Το κανει σε ολους αυτο?

 

Οχι δεν το κάνει. Δεν είναι φυσιολογικό να αποτυπώνεται, κάτι δεν πάει καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...