Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα διαβάσει ότι η έκδοση 5 είχε κάποια προβλήματα και πως λύνονται με την αναβάθμιση σε 5.1. Ισχύει κάτι τέτοιο και για το δικό μας τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

1) στην εγγραφή βίντεο κάνει κάτι παγώματα η εικόνα (και οταν γραφει και οταν παίζει), στον ήχο φαινόταν να λειτουργεί σωστά. Μου έκανε και ένα πράσινο φλασάρισμα στη μισή οθόνη όταν γύρισα στην κάμερα από τη συλλογή, μια φορα αυτό, δε με ανησυχεί ακόμα.

 

2α) από τις εφαρμογές για τις υπερυθρες δε δουλεύει καμία. Είναι θέμα των ίδιων των εφαρμογών μάλλον. Η μία είναι η Samsung IR universal remote και το Air Remote Free(apple). Η πρώτη έχει κατέβει από το playstore, λέει στο site για το amazon store οτι έχει ανεβάσει αναβάθμιση, αλλά δεν τη βρίσκω.

 

1) Τελικά το πάγωμα ήταν στην αρχή μέχρι να φορτώσει το βίντεο στον player. Βέβαια κάτι περίεργα split-αρίσματα στην οθόνη μου τα ξαναέκανε στην κάμερα(screenshots κάτω). Μετά από επιστροφή, από τη συλλογή απευθείας στην κάμερα, έχει γίνει αυτό δυο φορές, τη μία το δεξί μισό πρασίνιζε! Αρχικά πίστεψα ότι το έριξε στις 3D λήψεις :P..

 

Πλέον πέρασα την Omega V25 μετά από hard reset! Θα δω αν θα ξαναγίνει!

 

2) Άλλαξε σε "Power IR - Universal Remote Control" στο Amazon appstore (θα ενημερώσω αργότερα αν δουλεύει)

 

Αν βρει κάποιος κάτι για το Air Remote για τα Apple ας ενημερώσει παρακαλώ (Σχετικά με Android 5)

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Μετά την αναβάθμιση σε 5 lollipop χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το κινητο?Αν ναί πως μπορώ να σώσω τα αρχεία(εικόνες,βίντεο) που βρίσκονται αποθηκευμένα στο τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Μετά την αναβάθμιση σε 5 lollipop χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το κινητο?Αν ναί πως μπορώ να σώσω τα αρχεία(εικόνες,βίντεο) που βρίσκονται αποθηκευμένα στο τηλεφωνο?

Έλα ρε συ, αυτές είναι ερωτήσεις της πρώτης δημοτικού.

Έχουμε πει ένα εκατομμύριο φορές ότι θες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πριν και μετά την αναβάθμιση. Μη λέμε τα ίδια...

Και για να τραβήξεις βίντεο και φωτογραφίες παίρνεις το καλωδιάκι, ενώνεις το τηλεφωνακι με τον υπολογιστάκο σου και τραβάς τα αρχεία σου.

Το χουμε?

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ, αυτές είναι ερωτήσεις της πρώτης δημοτικού.

Έχουμε πει ένα εκατομμύριο φορές ότι θες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πριν και μετά την αναβάθμιση. Μη λέμε τα ίδια...

Και για να τραβήξεις βίντεο και φωτογραφίες παίρνεις το καλωδιάκι, ενώνεις το τηλεφωνακι με τον υπολογιστάκο σου και τραβάς τα αρχεία σου.

Το χουμε?

 

Για τις αναβαθμίσεις δε το ήξερα όσο για τα αρχεία ρώτησα μήπως υπάρχει άλλος τρόπος που δε γνωρίζω.Πρώτη δημοτικού με λες αφου είμαι newbie στα smartphones ευχαριστώ για τη βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ηρθε 798,83 Μb....Κατεβαζω......

 

 

Edit: Ναι κατεβαζω Lollipop και ενημερωνω!

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε πρόβλημα με την ένταση (χαμηλώνει μονη της) απενεργοποιηστε την αυξημένη ένταση σε τσεπη. Αυτο έφταιγε στο s4 (9506) μου!
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Αν βρει κάποιος κάτι για το Air Remote για τα Apple ας ενημερώσει παρακαλώ (Σχετικά με Android 5)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.splashythings.macremote

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλημέρα...μόλις μου ηρθε και εμένα, την έχω κατεβάσει χωρίς να κάνω εγκατάσταση, τώρα θα κάνω όπως είμαι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αν κατάλαβα σωστά και όχι εγκατάσταση της αναβάθμισης ε; αλλά δεν θα χαθεί με την κίνηση αυτή;..... Επειδή είμαι πρωτάρης σε Android
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω περασμενη την πολωνικη λολιποπ.Το τηλεφωνο μου ειναι γερμανικο.Αν περασω την ελληνικη θα δω διαφορα ή ειναι η ιδια?

Αν έχεις την δεύτερη πολωνική, δεν θα δεις καμιά διαφορά, είναι ακριβώς ίδιες.

Καλημέρα...μόλις μου ηρθε και εμένα, την έχω κατεβάσει χωρίς να κάνω εγκατάσταση, τώρα θα κάνω όπως είμαι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αν κατάλαβα σωστά και όχι εγκατάσταση της αναβάθμισης ε; αλλά δεν θα χαθεί με την κίνηση αυτή;..... Επειδή είμαι πρωτάρης σε Android
Μην ανησυχείς, την ειδοποίηση για το update θα στη ξαναβγάλει αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε πρόβλημα με την ένταση (χαμηλώνει μονη της) απενεργοποιηστε την αυξημένη ένταση σε τσεπη. Αυτο έφταιγε στο s4 (9506) μου!

 

Σε ευχαριστούμε φίλε μου, το απενεργοποιησα και θα επανέλθω.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αν έχεις την δεύτερη πολωνική, δεν θα δεις καμιά διαφορά, είναι ακριβώς ίδιες.

Μην ανησυχείς, την ειδοποίηση για το update θα στη ξαναβγάλει αμέσως.

ευχαριστω παρη...και μετα στο καπακι αφου μπει η λολιποπ κανω αλλη μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;η δεν υπαρχει λογος;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση lollipop μέσω kies την ελληνική έχω θέμα το τηλ είναι αργό και το home button αργεί για τις διαγραφές των εφαρμογών στο antutu 37000 ενώ με 4.2.2 42000 έκανα επαναφορά εργοστασιακων μέρα την εγκατάσταση αλλά ..... ααααα έχω και αρκετό lag κάτι που δεν υπήρχε τόσο έντονα πριν any help?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω θέμα και με το περιοδικό μου

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρη...και μετα στο καπακι αφου μπει η λολιποπ κανω αλλη μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;η δεν υπαρχει λογος;
Παρακαλώ :) Να κάνεις πάλι επαναφορά οπωσδήποτε, είναι must.

 

Μετά την εγκατάσταση lollipop μέσω kies την ελληνική έχω θέμα το τηλ είναι αργό και το home button αργεί για τις διαγραφές των εφαρμογών στο antutu 37000 ενώ με 4.2.2 42000 έκανα επαναφορά εργοστασιακων μέρα την εγκατάσταση αλλά ..... ααααα έχω και αρκετό lag κάτι που δεν υπήρχε τόσο έντονα πριν any help?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω θέμα και με το περιοδικό μου

Κανε πάλι μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, κάτι δεν πήγε καλά Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

 

Το έχω αυτό. Λέει και για βελτίωση στο android 5 αλλά δεν μου δουλεύει... :(

 

Edit: αμα συνηθίσεις σε ένα τρόπο λειτουργίας και στον αλλάζουν, χάνεται η μπάλα.

Έχει πρόσθετους κωδικούς από τις ρυθμίσεις μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Working aaall good!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν κανουμε ουτε πριν ουτε μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων υπαρζει θεμα να μην κατσει καλα? δεν το εχω rootαρει απο ουγγαρια το τηλ και ειμαι ηδη 533 mb και συνεχιζω να κατεβαζω!!!! :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...με Ελληνικη πλεον 5.0.

Ολα καλα με διπλο factory reset πριν ΚΑΙ μετα

Ειμαι στη φαση του setup

Μονο μειον εχω ξεφτυλισει την μπαταρια.Κατα τ'αλλα ολα σουπερ

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν κανουμε ουτε πριν ουτε μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων υπαρζει θεμα να μην κατσει καλα? δεν το εχω rootαρει απο ουγγαρια το τηλ και ειμαι ηδη 533 mb και συνεχιζω να κατεβαζω!!!! :D:D:D

 

Φυσικά και υπάρχει θέμα, ειδικά αν πηγαίνουμε από μια έκδοση του android σε μια άλλη, όπως εδώ (από kitkat σε lolipop).

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει θέμα, ειδικά αν πηγαίνουμε από μια έκδοση του android σε μια άλλη, όπως εδώ (από kitkat σε lolipop).

 

Για όσους δεν έχουν κάνει root και δεν έχουν πειράξει γενικά το κινητό τους, το να κάνουν την αναβάθμιση OTA ή από odin από πάνω χωρίς να κάνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, συνήθως, είναι απόλυτα ανώδυνο.

Οποιος έχει στήσει το κινητό του και δεν θέλει/μπορεί/έχει χρόνο να το ξανακάνει από την αρχή, μπορεί να δοκιμάσει. Δεν χάνει τίποτα.

Αν δεί ότι υπάρχουν προβλήματα με συγκεκριμένες εφαρμογές, κάνει διαγραφή των δεδομένων της συγκεκριμένης εφαρμογής ή διαγραφή της και επανεγκατάσταση.

Δεν είναι must το format του κινητού. Είναι λύση αν υπάρχουν προβλήματα, αν είναι γενικά αργό σε αίσθηση κλπ. Δεν είναι όμως αυτό ο κανόνας.

 

Εχουν πωληθεί δεκάδες εκατομμύρια συσκευές, αν υπήρχε τέτοιο σοβαρό πρόβλημα θα είχε πάψει να πουλάει η Samsung.

Στο δικό μου, έχω περάσει τις 3-4 τελευταίες αναβαθμίσεις (και τις δύο Πολωνικές) χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν είναι ότι δεν έχω πείρα σε φλασαρίσματα ρουταρίσματα κλπ, όποιος έχει περάσει από το LG 2X έχει πολλά γαλόνια σε αυτό! :cry:

 

Έχοντας πεί αυτά, όποιος αντέχει την διαδικασία αυτη (στήσιμο από την αρχή κλπ), καλώς το κάνει. Δεν έχει να χάσει τίποτα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν θα αργήσει η αναβάθμιση σε branded κινητά.Εμάς απο γερμανό θα μας πάρει καλοκαίρι?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 factory reset ολα τελεια antutu 43000 ευχαριστω trucman

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω θεμα με το περιοδικο μπαινω και απλα μου λεει τι κανει δεν μου δινει καμια επιλογη τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά Γειά σας.

Εγώ έχω ακόμη την 4.3 εσκεμμένα.

Εχω ελληνικό unbranded.

1.Να περασω την 5αρα μεσω OTA ?

2.Χωρις Factory Reset ?

3.Οι εφαρμογες που εχω εγκαταστήσει θα χαθουν?

4. Τι γινεται με το παλιό Go launcher που εχω πανω? (Το καινουργιο ειναι το Go launcher Z..αλλα δεν το εχω βάλει).

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

χθες κατεβασα το Phound, ειναι για προστασία android συσκευών της Kaspersky.

δε μ αρεσε και τη σβηνω.

αποτελεσμα εκανε επανεκκινηση και τωρα μου ζηταει κωδικο κλειδωματος συσκευης.

βαζω αυτο που εχω και ολους τους πιθανους αλλα τιποτα. καποια βοηθεια?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...