Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Επειδή οπως ανέφερα και πιο πάνω το watch on μου παρουσιάζει πρόβλημα με το mw600 υπάρχει καμία άλλη Καλή εφαρμογή για remote control?
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις τι ειναι αυτο;

Νομίζω πως είναι η πολιτική ασφαλείας του KNOX. Πήγαινε στις ρυθμίσεις και δες τις πληροφορίες της συσκευής. Αν αυτό που λέω ισχύει τότε κάτω κάτω στη λίστα θα δεις κάτι που ξεκινάει από SEPF και τελειώνει σε 0016. Είναι η έκδοση της πολιτικής ασφαλείας που εφαρμόζεται από το KNOX. Δεν σε ενοχλεί σε κάτι, αγνόησέ το.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τι έφταιγε, ήταν ενεργοποιημένη η χρήση φωνητικών εντολών για τον έλεγχο της συσκευής. Ήταν ενεργοποιημένο μαζί με το HandsFree Mode. Την απενεργοποίησα και τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τι έφταιγε, ήταν ενεργοποιημένη η χρήση φωνητικών εντολών για τον έλεγχο της συσκευής. Ήταν ενεργοποιημένο μαζί με το HandsFree Mode. Την απενεργοποίησα και τέλος.

 

Που είναι αυτό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα και σε σένα φίλε και καλή χρονιά η φώτο στο δημοσίευμα είναι φετινή και μέρα θες να μου πεις ένα κινητό που τραβάει καλύτερες φωτογραφίες σε αυτές τις συνθήκες.

.

 

Χρονια Πολλα και σε σενα φιλε araditsas και Καλη Χρονια να εχουμε. Απλα θα ηθελα να αναφερω οτι το σχολιο μου αφορα στο συνολο την αναρτηση και οχι τη φωτο. Οπως θα διαβασες λεω οτι απλα δεν αναφερεται ολη η αληθεια. Δηλαδη προβαλονται τα θετικα (λογικο) και αποκρυπτωνται τα αρνητικα. Σε φαση που υπαρχουν , εκτος απο μενα, πολλες αναφορες για θεμα με κουνημενες φωτο, μου φανηκε τουλαχιστον ειρωνικη η προβολη της καμερας του κινητου δειχνοντας μια (ισως σε συνθηκες studio) καταπληκτικη φωτο και συμφωνω μαζι σου σε αυτο.

 

Ας ξεκαθαρισουμε τα πραγματα λοιπον. Για τη δικη μου συσκευη και μονο και ετσι οπως το εχω αντιληφθει εγω.

 

Υπαρχει ενα θεμα με τη φωτομετρηση ή με την εστιαση. Σε οποιαδηποτε συνθηκη ειτε εσωτερικα ειτε εξωτερικα ειτε φωτεινα ειτε σκοτεινα το "σκοπευτρο" (το τετραγωνο που πρασινιζει δηλαδη ) δεν κραταει αρκετο χρονο την εστιαση του με απιτελεσμα να προσπαθει να εστιασει συνεχως με σχεδον καθε τρεμοπαιγμα των χεριων κατα τη "σκοπευση". Και δεν εχω και Αλτσχαιμερ. Πες το ευαισθητο, πες το προβληματικο παρουσιαζει αυτο το χαρακτηριστικο και μη μου πεις οτι δεν το εχει το δικο σου η ολων των υπολοιπων. Αποτελεσμα αυτου ειναι αν πατησεις το κουμπι την ωρα που προσπαθει να εστιασει η αν πατησεις το κουμπι ενω εχει εστιασει αλλα τρεμοπαιξει το χερι απο τη κινηση, να βγαλει μια ελαφρως κουνημενη φωτο. Δεν το κανει παντα γιατι πλεον λογω εμπειριας οπως ανεφερθηκε το προσεχουμε. Και ΝΑΙ το παραδεχομε οτι οταν δε υπαρχει θεμα κουνηματος η φωτο ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ. Δε μπορω ομως να δεχτω οτι το πριν απο 2 χρονια μοντελο μου ειναι πιο σταθερο. Κλειδωνει την εστιαση και εχει ανοχη στο τρεμοπαιγμα. Δε δεχομε οτι θα πρεπει να εχω παντα το νου μου και να βγαζω 2 3 φωτο μη τυχον η μια βγει θολη.

 

Μπορω να σου στειλω 2 φωτος του ιδιου θεματος για να δεις διαφορα κουνημενης απο καλη.

 

Επισης και στο βιντεο. Ε δε γινεται ρε παιδι μου να παιζει ο φακος την ωρα της ληψης με καθε κινηση της συσκευης η κινουμενο αντικειμενο. Βιντεο τραβας κινηση θα εχει. Και εκει θολωνει αυτο που τραβας. Και παλι οχι παντα αλλα αρκει μια φορα για να σου χαλασει το βιντεο.

Υπσρχει και διαθεσιμο βιντεο για οποιον ενδιαφερεται.

 

Και απλα, ο λογος της γκρινιας? Να φτασει στα αυτια της Sammy ελπιζοντας να ειναι θεμα sofware και οχι hardware μπας και γινει κατι.

 

Πρσγματικα ελπιζω να υπαρξει βελτιωση αλλα και να μην υπαρξει μπορω να ζησω με αυτο. Εχει τοσα που προσφερει το κινητο και ας με χαλαει το συγκεκριμενο θεμα.

 

Καλη Χρονιά

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

+1 συμφωνούμε λοιπών ότι υπάρχει αυτό το θέμα και με προσοχή μπορεί να γίνει πολύ μικρότερο.

Πραγματικά πιστεύω πως θα βελτιωθεί στο έπακρο με μια μελλοντική αναβάθμιση και να μην χρειάζεται να έχουμε καθόλου το νουμας στην εστίαση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπαινετε στο Facebook της Sammy να τους την πειτε γι αυτο το θεμα? Να μπειτε αρκετοι ομως, το ειχαμε κανει καποτε με την htc και επιασε
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το κάνει σε αυτές με χαμηλό φωτισμό:mad::mad:

 

Δοκιμασε να κάνεις την εστίαση χειροκίνητα πατώντας με το χέρι στο σημείο που θες και θα μειωθεί το πρόβλημα.

Αν αυτό που θες να τραβήξεις σε χαμηλό φωτισμό είναι σταθερό ενεργοποιείσε και την σταθερότητα.

Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσα στο λαπτοτ μέσω usb και δεν το βλέπει σαν εξωτερικό δίσκο, πρέπει να κάνω κάτι ? win8. ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το ξανά έκανε,έχω απ ενεργοποιημένη την φωνητική εντολή, ανοιχτό το HandsFree Mode και μου ήρθε ένα μήνυμα το έκανε κανονικά ανάγνωση από ποιον αποστολέα είναι και μετά μου εμφάνισε το S-Voice!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια στο βιντεο και μενα μου κανει συνεχως εστιαση καθε φορα που κουναω την καμερα.Αν περασει κατι απο μπροστα ομως και ειναι γρηγορο δεν χανει την εστιαση το κινητο.Αν ειναι αργο την χανει αλλα στιγμιαια. Δεν εχω αλλο κινητο για να συγκρινω γιατι η αληθεια ειναι οτιδεν θυμαμαι πως συμπεριφερονται τα αλλα κινητα. ΑΛΛΑ στην φωτο δεν εχω κανενα προβλημα ειτε εχω σταθεροποιητη ειτε οχι και σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου εστιαζω καπου, ο πρασινος στοχος εστιαζει κλειδωνει γρηγορα εξαφανιζεται αλλα δεν χανει την εστιαση και ακομα και να το κουνησω λιγο δεξια αριστερα πανω κατω επιτηδες, δεν χανει εστιαση και δεν εμφανιζεται ο πρασινος στοχος οπως το παρουσιαζετε εσεις. Δεν εχω τετοιο θεμα.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αφήνω το κινητό να φορτίζει κάθε βράδυ κι έχω τα πάντα ανοιχτά (Wi-Fi, GPS, push notifications κτλ.).

 

Το πρωί το βγάζω από την πρίζα. Τουλάχιστον τις μισές φορές η συσκευή μένει awake κι έχω μεγάλη πτώση της μπαταρίας (το βλέπω μέσα από τα Settings > Battery όπου το Android έχω δει να έχει μέχρι και 6 ώρες awake τη συσκευή). Από εφαρμογές έχω πολλές (107 εις τον αριθμό) οπότε δε μπορώ να καταλάβω ποια φταίει.

Σίγουρα κάποιο service μένει ανοιχτό και μετά από επανεκκίνηση στρώνει η συσκευή.

 

Αυτό είναι το μόνο που μου'χει σπάσει τα νεύρα (περισσότερο οφείλεται το Android γι'αυτό) και σκέφτομαι τελικά πόσο σταθερό ήταν το iOS.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα θεμα που εχω, ενω στην αρχη δεν το ειχα ειναι με τα air gestures. Πχ οταν εινι σβηστη η οθονη καιπερναω το χερι δεν μου δειχνει τις πληροφοριες. Ενω μου τις εδειχνε. Τι μπορει να φταιει;; Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατι ειχα εγκαταστησει το watch on και ελεγα μηπως αυτο μου προκαλει το προβλημα αλλα οχι. Δεν θυμαμαι αν μου δουλευε πριν την αναβαθμιση του λογισμικου η μετα;; Καμια ιδεα παιδια;;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται παράξενο, έχω το battery monitor και στα widget δεν δείχνει mA το ίδιο και στο elixir 2, είναι καρφωμένο στα 450 ma. Είναι δυνατόν να μην υποστηρίζει ?
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα και σε σενα φιλε araditsas και Καλη Χρονια να εχουμε. Απλα θα ηθελα να αναφερω οτι το σχολιο μου αφορα στο συνολο την αναρτηση και οχι τη φωτο. Οπως θα διαβασες λεω οτι απλα δεν αναφερεται ολη η αληθεια. Δηλαδη προβαλονται τα θετικα (λογικο) και αποκρυπτωνται τα αρνητικα. Σε φαση που υπαρχουν , εκτος απο μενα, πολλες αναφορες για θεμα με κουνημενες φωτο, μου φανηκε τουλαχιστον ειρωνικη η προβολη της καμερας του κινητου δειχνοντας μια (ισως σε συνθηκες studio) καταπληκτικη φωτο και συμφωνω μαζι σου σε αυτο.

 

Ας ξεκαθαρισουμε τα πραγματα λοιπον. Για τη δικη μου συσκευη και μονο και ετσι οπως το εχω αντιληφθει εγω.

 

Υπαρχει ενα θεμα με τη φωτομετρηση ή με την εστιαση. Σε οποιαδηποτε συνθηκη ειτε εσωτερικα ειτε εξωτερικα ειτε φωτεινα ειτε σκοτεινα το "σκοπευτρο" (το τετραγωνο που πρασινιζει δηλαδη ) δεν κραταει αρκετο χρονο την εστιαση του με απιτελεσμα να προσπαθει να εστιασει συνεχως με σχεδον καθε τρεμοπαιγμα των χεριων κατα τη "σκοπευση". Και δεν εχω και Αλτσχαιμερ. Πες το ευαισθητο, πες το προβληματικο παρουσιαζει αυτο το χαρακτηριστικο και μη μου πεις οτι δεν το εχει το δικο σου η ολων των υπολοιπων. Αποτελεσμα αυτου ειναι αν πατησεις το κουμπι την ωρα που προσπαθει να εστιασει η αν πατησεις το κουμπι ενω εχει εστιασει αλλα τρεμοπαιξει το χερι απο τη κινηση, να βγαλει μια ελαφρως κουνημενη φωτο. Δεν το κανει παντα γιατι πλεον λογω εμπειριας οπως ανεφερθηκε το προσεχουμε. Και ΝΑΙ το παραδεχομε οτι οταν δε υπαρχει θεμα κουνηματος η φωτο ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ. Δε μπορω ομως να δεχτω οτι το πριν απο 2 χρονια μοντελο μου ειναι πιο σταθερο. Κλειδωνει την εστιαση και εχει ανοχη στο τρεμοπαιγμα. Δε δεχομε οτι θα πρεπει να εχω παντα το νου μου και να βγαζω 2 3 φωτο μη τυχον η μια βγει θολη.

 

Μπορω να σου στειλω 2 φωτος του ιδιου θεματος για να δεις διαφορα κουνημενης απο καλη.

 

Επισης και στο βιντεο. Ε δε γινεται ρε παιδι μου να παιζει ο φακος την ωρα της ληψης με καθε κινηση της συσκευης η κινουμενο αντικειμενο. Βιντεο τραβας κινηση θα εχει. Και εκει θολωνει αυτο που τραβας. Και παλι οχι παντα αλλα αρκει μια φορα για να σου χαλασει το βιντεο.

Υπσρχει και διαθεσιμο βιντεο για οποιον ενδιαφερεται.

 

Και απλα, ο λογος της γκρινιας? Να φτασει στα αυτια της Sammy ελπιζοντας να ειναι θεμα sofware και οχι hardware μπας και γινει κατι.

 

Πρσγματικα ελπιζω να υπαρξει βελτιωση αλλα και να μην υπαρξει μπορω να ζησω με αυτο. Εχει τοσα που προσφερει το κινητο και ας με χαλαει το συγκεκριμενο θεμα.

 

Καλη Χρονιά

 

Δεν αμφιβαλω οτι έχεις πρόβλημα αλλά μην αποκλειεις το να φταίει η συσκευή σου.

Δοκίμασα το απόγευμα όλα όσα αναφέρεις στο S4 octa που έχει την ίδια κάμερα. Δεν συμβαίνει τίποτα απ ολα αυτά.

Τράβηξα συνεχόμενες φωτο χωρίς και πάντα στο πάτημα το τετράγωνο ηταν πράσινο χωρίς καμία καθυστέρηση. Μετά πήρα ενα βίντεο στο οποίο μετακινουσα την συσκευή μεταξύ σημείων με λιγότερο η περισσότερο φωτισμό. Δεν θόλωσε πουθενά.

Τουλάχιστον στο θεμα βιντεοσκοπιση είναι οτι καλυτερο εχει περάσει απο τα χέρια μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβαλω οτι έχεις πρόβλημα αλλά μην αποκλειεις το να φταίει η συσκευή σου.

Δοκίμασα το απόγευμα όλα όσα αναφέρεις στο S4 octa που έχει την ίδια κάμερα. Δεν συμβαίνει τίποτα απ ολα αυτά.

Τράβηξα συνεχόμενες φωτο χωρίς και πάντα στο πάτημα το τετράγωνο ηταν πράσινο χωρίς καμία καθυστέρηση. Μετά πήρα ενα βίντεο στο οποίο μετακινουσα την συσκευή μεταξύ σημείων με λιγότερο η περισσότερο φωτισμό. Δεν θόλωσε πουθενά.

Τουλάχιστον στο θεμα βιντεοσκοπιση είναι οτι καλυτερο εχει περάσει απο τα χέρια μου.

 

 

Το s4 octa έχει διαφορετική camera η οποία είναι καλύτερη του note 3. Οπότε είναι λίγο άκυρη η σύγκριση. Ακόμη και το s4 Qualcomm που υποτίθεται ότι έχει την ίδια κάμερα με το note 3 τραβάει καλύτερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Άντε εγώ να παραδεχτώ ότι έχει πρόβλημα η συσκευή μου, αλλά γιατί δεν έχει πρόβλημα σε κανονικό φωτισμό; Μου φαίνεται όλα τραβάνε το ίδιο απλά κάποιους τους πειράζει από λίγο εώς καθόλου και άλλους περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Αφήνω το κινητό να φορτίζει κάθε βράδυ κι έχω τα πάντα ανοιχτά (Wi-Fi, GPS, push notifications κτλ.).

 

Το πρωί το βγάζω από την πρίζα. Τουλάχιστον τις μισές φορές η συσκευή μένει awake κι έχω μεγάλη πτώση της μπαταρίας (το βλέπω μέσα από τα Settings > Battery όπου το Android έχω δει να έχει μέχρι και 6 ώρες awake τη συσκευή). Από εφαρμογές έχω πολλές (107 εις τον αριθμό) οπότε δε μπορώ να καταλάβω ποια φταίει.

Σίγουρα κάποιο service μένει ανοιχτό και μετά από επανεκκίνηση στρώνει η συσκευή.

 

Αυτό είναι το μόνο που μου'χει σπάσει τα νεύρα (περισσότερο οφείλεται το Android γι'αυτό) και σκέφτομαι τελικά πόσο σταθερό ήταν το iOS.

 

Βάλε ένα wakelock app, να δεις τι σου τραβάει τη μπαταρία.

Μια φορά έχω τσακωσει το συγχρονισμό του λογαριασμού samsung να το κάνει. Από τότε τον κάνω χειροκίνητα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε καινούργια αναβάθμιση αυτό που πρόλαβα να δω είναι ότι η κάμερα βγάζει ποιο καθαρές φωτογραφίες.τωρα έβγαλα μερικές που είναι νύχτα τέλειες πολύ καθαρες.πριν 5 λεπτά έγινε η αναβάθμιση ήρθε σε κανέναν αλλον?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε καινούργια αναβάθμιση αυτό που πρόλαβα να δω είναι ότι η κάμερα βγάζει ποιο καθαρές φωτογραφίες.τωρα έβγαλα μερικές που είναι νύχτα τέλειες πολύ καθαρες.πριν 5 λεπτά έγινε η αναβάθμιση ήρθε σε κανέναν αλλον?

 

 

Μακάρι! Σε ποιο firmware είσαι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για τη κάμερα κάτι έπρεπε να γίνει επιτέλους!! Όταν γυρίσω σπίτι θα σας πω νέα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...