Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα πράγμα με χαλάει στο gear και ένα στο smarwatch παρεμπιπτοντως και είναι δυστυχώς dealbreakers και τα δύο για μένα δυστυχώς.

 

Η ύπαρξη καμερας στο μεν και η έλλειψη μικροφώνου/ακουστικού στο δε. Μόλις βγει κάτι που να συνδυάζει αυτά τα δύο το έχω χτυπήσει αβλεπι. :)

 

Το συνεχίζω λίγο το off topic.. :lol:

Η ύπαρξη κάμερας γιατί να ενοχλεί βρε Πέτρο? οδηγείς μιά μέρα και θέλεις να αποθανατίσεις κάτι στιγμιαίο.. τσουπ το ενεργοποιείς και τραβάς μία photo ή ένα video της στιγμής. Για μένα είναι πολύ σημαντικό και βολικό αυτό. Για το αισθητικό κομμάτι βέβαια (ύπαρξη κάμερας στον καρπό σου) είναι σίγουρα ένα θέμα..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Το συνεχίζω λίγο το off topic.. :lol:

Η ύπαρξη κάμερας γιατί να ενοχλεί βρε Πέτρο? οδηγείς μιά μέρα και θέλεις να αποθανατίσεις κάτι στιγμιαίο.. τσουπ το ενεργοποιείς και τραβάς μία photo ή ένα video της στιγμής. Για μένα είναι πολύ σημαντικό και βολικό αυτό. Για το αισθητικό κομμάτι βέβαια (ύπαρξη κάμερας στον καρπό σου) είναι σίγουρα ένα θέμα..

 

Α καλα ενταξει νομιζα πως εγραφα στο θέμα των αξεσουάρ :lol:

 

Δεν έχεις άδικο απο αυτήν την άποψη αλλα είναι καθαρά αισθητικο το θεμα να σου πω την αλήθεια. Μου καθεται καπως η κάμερα. Ισως ειμαι υπερβολικος κι εγω, απλα μόλις το ειδα έπεσε το μάτι μου εκεί και έχω σκαλώσει πλεον :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το συνεχίζω λίγο το off topic.. :lol:

Η ύπαρξη κάμερας γιατί να ενοχλεί βρε Πέτρο? οδηγείς μιά μέρα και θέλεις να αποθανατίσεις κάτι στιγμιαίο.. τσουπ το ενεργοποιείς και τραβάς μία photo ή ένα video της στιγμής. Για μένα είναι πολύ σημαντικό και βολικό αυτό. Για το αισθητικό κομμάτι βέβαια (ύπαρξη κάμερας στον καρπό σου) είναι σίγουρα ένα θέμα..

Ρε παιδια αστειεύεστε? Είναι πολύ πρακτικο θεμα η υπαρξη καμερας, για μια πολύ γρηγορη αποτυπωση της στιγμης. Σιγα μην ασχοληθώ πως φαινεται η καμερα στον καρπο μου (αλλωστε δε νομιζω ότι οι περισσοτεροι μπορουν να αντιληφθουν στην υπαρξη της) και γενικα αδιαφορω παντελως για τους τριγυρω μου - αν δεν τους ενοχλω/προσβαλλω με τη συμπεριφορα μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα . είμαι νέος στην οικογένεια Samsung και δεν ξέρω κατά πολλά. .Το μόνο που θέλω να μου πείτε είναι αν υπάρχει κάποιο ασφαλές ροοτ.;;;ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα . είμαι νέος στην οικογένεια Samsung και δεν ξέρω κατά πολλά. .Το μόνο που θέλω να μου πείτε είναι αν υπάρχει κάποιο ασφαλές ροοτ.;;;ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Διάβασε φίλε μου το σχετικό thread.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα με χαλάει στο gear και ένα στο smarwatch παρεμπιπτοντως και είναι δυστυχώς dealbreakers και τα δύο για μένα δυστυχώς.

 

Η ύπαρξη καμερας στο μεν και η έλλειψη μικροφώνου/ακουστικού στο δε. Μόλις βγει κάτι που να συνδυάζει αυτά τα δύο το έχω χτυπήσει αβλεπι. :)

 

Αυτη ομως ειναι και η πεμπτουσια ενος gadget......οσο το δυνατον περισσοτερες και διαφορετικες δυνατοτητες και προς το παρον το gear ειναι must have.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σημερα δυστυχως εγινε μλκ κ μου επεσε το κινητο κ δυστυχως η οθονη χαλασε σ'ενα σημειο κ εχει γινει μωβ. Αξιζει η επισκευη;ποσο περιπου κοστιζει η οθονη αν ξερει καποιος...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αστειεύεστε? Είναι πολύ πρακτικο θεμα η υπαρξη καμερας, για μια πολύ γρηγορη αποτυπωση της στιγμης. Σιγα μην ασχοληθώ πως φαινεται η καμερα στον καρπο μου (αλλωστε δε νομιζω ότι οι περισσοτεροι μπορουν να αντιληφθουν στην υπαρξη της) και γενικα αδιαφορω παντελως για τους τριγυρω μου - αν δεν τους ενοχλω/προσβαλλω με τη συμπεριφορα μου...

 

Oχι οχι Βαγγελη παρεξηγησις (sic) :)

 

Συμφωνω απολυτα με αυτο που λες, ποτε δε με ενδιεφερε το πως φαινεται σε καποιον τριτο κατι τετοιο, απλως εμενα δε μου αρεσει καθολου. Για μενα. Οπως δε μου αρεσει ενα κοκκινο πουκαμισο λ.χ. Σαφως και σεβομαι το οτι καποιους δεν τους ενοχλει και τους αρεσει μαλιστα.

 

@anergos13 ισως ειμαι εγω περιεργος, δεν ειμαι καθολου φαν των φωτογραφιων/φωτογραφικων και ειναι το τελευταιο feature που θα με ενδιεφερε γενικοτερα. Αλλα συμφωνω με την προσεγγιση σου :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σημερα δυστυχως εγινε μλκ κ μου επεσε το κινητο κ δυστυχως η οθονη χαλασε σ'ενα σημειο κ εχει γινει μωβ. Αξιζει η επισκευη;ποσο περιπου κοστιζει η οθονη αν ξερει καποιος...

 

Ατυχία φίλε τι να πω.

 

Είσαι με knox 1? Αν δεν έχει σπάσει τζάμι ή δεν έχει στο σημείο εμφανές χτύπημα το bezel το πας service τσάμπα και βρίζεις τη Samsung κλπ κλπ.

Αν δεν πληρεις τίποτα από τα παραπάνω και λειτουργεί το τηλέφωνο και δεν σε πειράζει πολύ το σημείο τότε γνώμη μου να κάνεις λίγο υπομονή να πέσει λίγο η τιμή οθόνης γιατί είναι περίπου 190€ τώρα που μιλάμε.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Οχι ουτε με ρουτ ειμαι ουτε το τζαμι εχει σπασει.. το κακο ειναι οτι οσο το χρησιμοποιω το κινητο τοσο εξαπλωνεται το μωβ χρωμα στην οθονη. Εδω Βολο ξερετε που πρεπει να παω για σερβις;η πρεπει να το στειλ αθηνα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια φμ ραδδιο μπαινει τελικα?

 

Δεν έχει fm radio. Μόνο από Internet μπορείς να ακούσεις ραδιόφωνο ή χρησιμοποιώντας bluetooth με ραδιόφωνο

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει fm radio. Μόνο από Internet μπορείς να ακούσεις ραδιόφωνο ή χρησιμοποιώντας bluetooth με ραδιόφωνο

 

ουτε με ροοτ δε γινετε κατι κανεισ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει fm radio. Μόνο από Internet μπορείς να ακούσεις ραδιόφωνο ή χρησιμοποιώντας bluetooth με ραδιόφωνο

 

Το spirit fm δεν λειτουργεί;

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Το spirit fm δεν λειτουργεί;

 

Αφού δεν έχει δέκτη, πως να δουλέψει το spirit fm;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οχι ουτε με ρουτ ειμαι ουτε το τζαμι εχει σπασει.. το κακο ειναι οτι οσο το χρησιμοποιω το κινητο τοσο εξαπλωνεται το μωβ χρωμα στην οθονη. Εδω Βολο ξερετε που πρεπει να παω για σερβις;η πρεπει να το στειλ αθηνα.

 

Πάλι καλά, Αθήνα πας smartec για Βόλο δεν ξέρω να σου πω.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι αναμεσα σε ν2 και ν 3

αξιζουν 150 ευρω παραπανω το ν3?

ποσα πραγματα κανει παραπανω το ν3 απο το 2 δλδ..οποιος ειχε και το ν2 ασ πει τη γνωμη

Link to comment
Share on other sites

Εχθες το πηρα και εγω...μετα απο χρονια galaxa κιας,αυτο που εχω να πω ειναι: οτι κραταω το καλυτερο Samsung μεχρι στιγμης...κανενα lag αρισμα κανενα κολλημα...καιρος ητανε: -)

 

Καλοδούλευτο. Αν επιτρέπεται από που το αγόρασες και αν είναι ευρωπαϊκό ή ελληνικό?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι αναμεσα σε ν2 και ν 3

αξιζουν 150 ευρω παραπανω το ν3?

ποσα πραγματα κανει παραπανω το ν3 απο το 2 δλδ..οποιος ειχε και το ν2 ασ πει τη γνωμη

 

http://

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

γνωμες ρε παιδια/...στην καθημερινοτητα

 

Στο note 3:καλύτερη οθόνη,πιο φωτεινή. Καλύτερη μπαταρία. Τα features του s pen δεν απευθύνονται πια μόνο σε επαγγελματιες .Πιο βολικό στο χερι

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

γνωμες ρε παιδια/...στην καθημερινοτητα

 

Δεν είχα το 2 αλλά σίγουρα έχει μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη 32 g πολύ καλύτερο βίντεο μεγαλύτερη οθόνη όχι όμως και μέγεθος και το πιο σημαντικό είναι πιο καινούργιο και σίγουρα είναι καλύτερο έστω και με μικρή διαφορά τώρα αν αξίζει την διαφορά χρημάτων εγώ λέω ναι και εξαρτάτε από την δική σου τσέπη.

Αν μπορείς να τα δώσεις και να το πάρεις το σίγουρο είναι ότι θα ξετρελαθείς και δεν θα το μετανιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι αναμεσα σε ν2 και ν 3

αξιζουν 150 ευρω παραπανω το ν3?

ποσα πραγματα κανει παραπανω το ν3 απο το 2 δλδ..οποιος ειχε και το ν2 ασ πει τη γνωμη

 

Με 1000 αξίζει τα παραπάνω χρήματα. Προσωπικά έκανα τη μετάβαση από note 2( πληρώνοντας πολλά παραπανω χρηματα)και δε το χω μετανιώσει καθόλου.Συν ότι τώρα ξέρεις ότι το 2 δε εχει τις λειτουργίες του 3 στο S pen που είναι φοβερές.

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να αυξησουμε την ενταση του ηχου, χωρις να ειμαστε root??????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορες εφαρμογές στο Play Store που λένε ότι αυξάνουν την ένταση του ήχου και δεν χρειάζεται να είσαι Root. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ καμία αλλά ρίξε μια ματιά αν θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...