Jump to content

ZTE Blade V


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τα ακουστηκά πατήστε *983*21# κι τεστ μετα home button κι βαλτε μουσική.

Για push δοκιμάστε να ενεργοποιήσετε την τρίτη ρυθμισή στο μενού των δεδομένων.

 

Ξέρει κανείς πως να απελευθερώσω εσωτερική μνήμη; γιατί εχώ μόνο 99 mb ελεύθερα... Επίσεις υπάρχει τρόπος να ενωθει με αποθηκευτικο χώρο usb?

 

Μεγαλε εισαι κορυφαιος! Επιτελους ακουω μουσικη σε αξιοπρεπη ποιοτητα και ενταση, ισως το μονο παραπονο που ειχα πο την συσκευη. Τολμω να πω οτι η ποιοτητα του ηχου που ερχεται στα ακουστικα ειναι ισαξια με του w995 μου.

 

Γνωριζει κανεις την αιτια και την λυση αυτου του bug?

Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πήρα κι εγώ το κινητό και μπορώ να πω πως για τα χρήματά του είναι σούπερ!

 

Μόνο αρνητικό είναι η οθόνη του, η οποία σε ανοιχτόχρωμο φόντο εμφανίζει αμυδρά κάποιες διακεκομμένες κάθετες γραμμές :worry:

Το κάνει και σε εσάς??

 

Επίσης, το Kingo είναι αξιόπιστο για να του κάνω root? Προσπάθησα να ενεργοποιήσω το usb debugging αλλά δεν μπόρεσα να το τικάρω...:( Άκυρο, το βρήκα απλά πείτε μου για την αξιοπιστία του Kingo και αν αυτό με την οθόνη είναι κάτι φυσιολογικό προτού το "πειράξω"!! :D

Edited by Zizu10
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν το κάνεις flash αλλά boot.οπότε μένεις με stock recovery

 

Σωστό. Εγω χάρηκα με την CWM και το έκανα flash αλλά μετά ξαναπέρασα την stock μιας και δεν υπάρχουν ROM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειτα απο αρκετη χρηση της συσκευης μπορω κ γω να πω πως για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο. Σερφαρω πολυ ικανοποιητικα,πλοηγουμαι με google maps αψογα,κατεβαζω torrents γιατι με το iphone μ δεν μπορω,βλεπω την αγαππημενη μ σειρα οταν βαριεμαι ν σηκωθω απο το κρεβάτι,μιλαω με skype κ γενικα τα κανω ολα!!!

Αρνητικα μεχρι στιγμης: δεν μπορει να κανει αναπαραγωγη σε βιντεο τραβηγμενα απο το galaxy s2 μου,αυτες οι διακεκομμενες γραμμες π φαινονται στο λευκο στην οθονη,μια δυσκολια π αντιμετωπιζει μερικες φορες,οταν μπεις σε υπογειο πχ κ χασει τελειως το σημα, να το επαναφερει σε 3g

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.. μετά απο 1+ μήνα παρέα με το κινητό έχω να πω ότι ως επιλογή είναι άριστη για τα λεφτά του....κανενα πρόβλημα σε όλα τα επιπέδα...(κάποιος άλλος έχει δει κάτι;)

Μία ερώτηση που δεν μπορώ να το βρώ ...Πως μηδενίζει ο μετρητηής δεδομένων (που έχει μεσα το κινητό)

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ροοτ με τον οδηγο του mich κ ολα αψογα επιτελους καθαρισα την σαβουρα π υπηρχε

Το προβλημα π αντιμετωπιζω τωρα ειναι οτι δεν μπορω να κατεβασω το real racing γιατι ειναι 1,5gb κ δεν υπαρχει 1,5 κενο στην συσκευη

Βεβαια του εχω 8αρα καρτα αλλα δεν ξερω γιατι δεν κατεβαινει

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου άρεσε η εφαρμογή για σημειώσεις που έχει η συσκευή, υπάρχει κάποιος τρόπος να την βρω και να την περάσω στο ZTE V889s;
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ροοτ με τον οδηγο του mich κ ολα αψογα επιτελους καθαρισα την σαβουρα π υπηρχε

Το προβλημα π αντιμετωπιζω τωρα ειναι οτι δεν μπορω να κατεβασω το real racing γιατι ειναι 1,5gb κ δεν υπαρχει 1,5 κενο στην συσκευη

Βεβαια του εχω 8αρα καρτα αλλα δεν ξερω γιατι δεν κατεβαινει

 

Εχει μια επιλογή στης εφαρμογές να εγκαθίστανται στην εσωτερική η εξωτερική κάρτα. Το δοκίμασες αυτό?

 

Αν αυτό δεν δουλεψει τότε ίσως να μπορείς να κάνεις κάτι με το Link2SD κάνοντας partitioning στην κάρτα και μετά link για να αυξήσεις την εσωτερική μνήμη.

Αν θες οδηγίες τότε δες αυτό:

http://www.noypigeeks.com/android/tutorial-a-guide-to-link2sd/

 

Μία άλλη λύση ισως ήταν να βρεις το apk και να το κάνεις απευθείας εγκατάσταση χωρίς να χρειαστείς να το κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια , γνωριζει κανεις που μπορουμε να βρουμε θηκη σιλικονης για το blade v, η εστω απο καποιο αλλο μοντελο που να ταιριαζει??? Δεν μπορω να βρω τιποτα!
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σημερα πηρε ο πατερας μου το κινητο απο wind και δεν μπορει να συνδεθει σε 2 ρουτερ που εχουμε σπιτι fritzbox. Δειχνει απλα να προσπαθει να κανει συνδεση αλλα απο κει και περα τιποτα. Τι μπορουμε να κανουμε περα και απο την επαναφορα;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα και όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

Έχω το Blade V εδώ και 2 μήνες και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Εδώ και 3-4 ημέρες έχω το εξής πρόβλημα:

Όταν πραγματοποιώ κλήσεις, η οθόνη μαυρίζει και δεν επανέρχεται. Δοκιμάζω όλα τα κουμπιά και δεν γίνεται τίποτα.

Η οθόνη επανέρχεται όταν κλείσει η γραμμή. Το πρόβλημα βρίσκεται κυρίως σε κλήσεις προς σταθερά διότι η γραμμή δεν κλείνει - ακόμα κι αν κλείσει η γραμμή από την άλλη πλευρά - και πρέπει να βγάλω τη μπαταρία. Δοκίμασα αλλαγή SIM και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κανείς καμία ιδέα ή θέλει service?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σημερα πηρε ο πατερας μου το κινητο απο wind και δεν μπορει να συνδεθει σε 2 ρουτερ που εχουμε σπιτι fritzbox. Δειχνει απλα να προσπαθει να κανει συνδεση αλλα απο κει και περα τιποτα. Τι μπορουμε να κανουμε περα και απο την επαναφορα;

 

το fritzbox από ότι θυμάμαι έχει μια ρύθμιση κλειδώματος νέων συσκευών(βάση της macadress) άσχετα με το αν βάζεις τον κωδικό.

δοκίμασες να την απενεργοποιήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay κοίταξες;

 

καλημερα

κοιταξα φιλε μου αλλα δεν μπορω να βρω κατι που να κανει σιγουρα.

πχ λεει θηκη για το Blade V αλλα αν δεις απο πισω την τρυπα για την καμερα την εχει αλλου.

αλλη παλι που ειδα ενω λεει παλι για Blade V τις τρυπουλες για το ηχειο τις εχει παλι αλλου

ετσι δεν μπορω να αποφασισω ποια κανει σιγουρα, γιαυτο ρωτησα για καμια που πηρατε εσεις και κανει σιγουρα

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,

αντιμετωπιζω το προβλημα με τις μνημες του ZTE Blade V...Αγορασα μια εξωτερικη sd card και δεν μπορω με τιποτα να την χρησιμοποιησω, θελω την ορισω ως defult directory οπου να κατεβαινουν τα apps, η εστω να μετακινησω εκει αυτα που εχω.

Τιποτα απο τα 2 δε γινεται, και εχω δοκιμασει ΟΤΙ βρηκα στο ιντερνετ, απο particion στην καρτα και μετα link2sd, μεχρι swap between cards-μπηκα σε αρχεια του συστηματος και αλλαξε καποιες λεξεις σε ενα text για να 'ξεγελασω' το συστημα να διαβαζει την εσωτερικη για εξωτερικη και το αντιστροφο...εκει που το βρηκα σχεδον ολοι ελεγαν οτι πιανει...αλλα μπα.

Ξερει κανεις τιποτα σχετικα???

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

αντιμετωπιζω το προβλημα με τις μνημες του ZTE Blade V...Αγορασα μια εξωτερικη sd card και δεν μπορω με τιποτα να την χρησιμοποιησω, θελω την ορισω ως defult directory οπου να κατεβαινουν τα apps, η εστω να μετακινησω εκει αυτα που εχω.

Τιποτα απο τα 2 δε γινεται, και εχω δοκιμασει ΟΤΙ βρηκα στο ιντερνετ, απο particion στην καρτα και μετα link2sd, μεχρι swap between cards-μπηκα σε αρχεια του συστηματος και αλλαξε καποιες λεξεις σε ενα text για να 'ξεγελασω' το συστημα να διαβαζει την εσωτερικη για εξωτερικη και το αντιστροφο...εκει που το βρηκα σχεδον ολοι ελεγαν οτι πιανει...αλλα μπα.

Ξερει κανεις τιποτα σχετικα???

Ευχαριστω!

 

αυτό που θέλεις γίνεται μέσα στο μενού αποθηκευτικός χώρος και έχει την επιλογή να επιλέξεις εσύ που θα γίνονται εγκατάσταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή χρονιά σε όλους..

3 μήνες περίπου κάτοχος του κινητού και τα πάμε....εξαιρετικά χωρίς κάποιος πρόβλημα....σε εσάς πως τα πάει το κινητό;

έχουν πουληθεί αρκετά από την wind; δεν βλέπω πολλά Post εδώ μέσα....γιατί;

Γενικά παίζει κανονικά στα καταστήματα για αγορά;

Έχει ακούσει κανένας για καμία αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή χρονιά σε όλους..

3 μήνες περίπου κάτοχος του κινητού και τα πάμε....εξαιρετικά χωρίς κάποιος πρόβλημα....σε εσάς πως τα πάει το κινητό;

έχουν πουληθεί αρκετά από την wind; δεν βλέπω πολλά Post εδώ μέσα....γιατί;

Γενικά παίζει κανονικά στα καταστήματα για αγορά;

Έχει ακούσει κανένας για καμία αναβάθμιση;

 

κάποιος........να μου τις απόψεις του για τα ανωτέρω...;;

 

επίσης με το θέμα μνήμη τι κάνω για να πάνε οι εφαρμογές στην 4GB κάρτα sd;;

Link to comment
Share on other sites

κάποιος........να μου τις απόψεις του για τα ανωτέρω...;;

 

επίσης με το θέμα μνήμη τι κάνω για να πάνε οι εφαρμογές στην 4GB κάρτα sd;;

 

Είτε επιλέγεις να μεταφερθούν οι εφαρμογές στην κάρτα SD μέσα από την διαχείριση εφαρμογών για όσες εφαρμογές το επιτρέπουν, είτε χρησιμοποιείς το Link2SD που ανέφερε ο mich πιο πάνω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5056394#post5056394

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Είτε επιλέγεις να μεταφερθούν οι εφαρμογές στην κάρτα SD μέσα από την διαχείριση εφαρμογών για όσες εφαρμογές το επιτρέπουν, είτε χρησιμοποιείς το Link2SD που ανέφερε ο mich πιο πάνω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5056394#post5056394

όταν λες όποιες το επιτρέπουνε;.....από που το βλέπω αυτό σε κάθε εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

όταν λες όποιες το επιτρέπουνε;.....από που το βλέπω αυτό σε κάθε εφαρμογή;

Πηγαίνεις στην "Διαχείριση Εφαρμογών" πατάς στην εφαρμογή που θέλεις να μεταφέρεις και κάτω από τις πληροφορίες για τον χώρο που πιάνουν στην μνήμη υπάρχει επιλογή "Μετακίνηση στην κάρτα SD". Αν η εφαρμογή μπορεί να μεταφερθεί, η επιλογή αυτή είναι ενεργοποιημένη και μπορεί να επιλεγεί. Σε αυτές που δεν το επιτρέπουν, η επιλογή είναι απενεργοποιημένη

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. μου έσπασε το κρύσταλλο της οθόνη απο το blade v

Κάνοντας μία έρευνα στο διαδίκτυο βρήκα κάποιες προσόψεις για gia blade v 880 , blade v 889 κτλ.

Αυτές προφανώς δεν κάνουν έτσι?

Μία που λέει San Francisco λέτε να κάνει?

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Digitizer-Touch-Screen-with-Frame-for-ZTE-Blade-San-Francisco-Tool-UK-/280947711125?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item4169c9dc95

 

Μήπως ξέρει κάποιος πού μπορώ να βρώ μία για το blade v??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...