Jump to content

ZTE Blade V


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα και εγώ το κινητάκι μαζί με ένα φίλο μου. Του φίλου μου έβγαλε πρόβλημα και δεν διαβάζει κάρτες SD. Παει άυριο για επιστροφή.

 

Στα αρνητικά θα έβαζα το όχι και τόσο καλό WiFi. Γενικά σε σχέση με τις άλλες 2 συσκευές που έχω είναι περίπου 1 γραμμή κάτω.

Επίσης έχει πρόβλημα σύνδεσης με κάποιους router που φοράνε ένα συγκεκριμένο λογισμικό (κάποιοι Philips και sagem που έδινε παλιά η Cosmote). Απλά δεν συνδέεται! Ευτυχώς δεν έχουν αυτό το λογισμικό οι νέοι. Το πρόβλημα είναι σε όλα τα Blade V από ότι είδα και στη Wind που μου έδειξαν άλλα 2.

Η ένταση του ακουστικού είναι λίγο χαμηλή αλλά με bluetooth που εγώ το χρησιμοποιώ είναι μια χαρά. Κάμερα δεν το έψαξα πολύ αλλά έχω δει και καλύτερες.

Τα εικονίδια στο status bar δεν γίνονται μπλε με σύνδεση WiFi, αντίθετα γίνονται μπλε με internet μέσω δεδομένων του κινητού. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει και είναι λιγάκι σπαστικό αλλά νομίζω ότι έτσι είναι όλα.

 

Κατά τα άλλα είναι πολύ γρήγορο, bootaρει γρήγορα και δεν είδα κολλήματα κάτω από normal χρήση, καλό touch και πολύ εύκολες αναβαθμίσεις μέσω του μενού αλλά και του recovery που έχει, το οποίο μάλιστα σου δίνει τη δυνατότητα backup και restore. Η εσωτερική του κάρτα αφήνει περίπου 1.5GB ελεύθερο για χρήση αλλά σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις αν θες τις εφαρμογές που πάνε στην SD να πηγαίνουν στην εσωτερική ή την εξωτερική. Απο μνήμη ευτυχώς έχει 1GB και αν αφαιρεθούν όλα τα bloatware τότε μένουν ελεύθερα 550+

 

Το έκανα root / unroot του ξαναφόρεσα τη stock και όλα πήγαν πολύ καλά. Γενικά έπαιξα λιγάκι μαζί του.

 

Οι περισσότερες εφαρμογές είναι άχρηστες και είναι και system αλλά ας είναι καλά το root. Επίσης κάτι services που τρέχει και κάτι γλώσσες του πληκτρολογίου touchpal είναι και αυτά για σουτάρισμα. Ισως κάποια άλλη στιγμή αν βρω χρόνο κάνω μια λίστα με το τι μπορεί να αφαιρεθεί. Κάτι system εφαρμογές που μπορούν να κατέβουν από το Play Store τις έβγαλα και τις έβαλα στην κάρτα στην κάρτα. Εκανα και reset αφού τα αφαίρεσα όλα να δω αν γίνεται σωστά έχοντας αφαιρέσει όλα αυτά και είναι όντως οκ.

 

Θεωρώ οτι για την τιμή του είναι μία από τις καλύτερες επιλογές στην εγχώρια αγορά. Από ROM αυτή τη στιγμή υπάρχει μόνο η stock μιας και είναι νέο κινητό. Ελπίζω σύντομα να βγουν και custom ώστε να έχουν και μερικά καλούδια.

 

Θήκη δεν βρήκα ακόμα :mad: Αν κάποιος βρει κάτι ας ενημερώσει. Για screen protector ταιριάζει μια χαρά του Blade III όπως μου είπε ο πωλητής στο ebay και τα αναμένω να καταφτάσουν :cool:.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έκανα root / unroot του ξαναφόρεσα τη stock και όλα πήγαν πολύ καλά. Γενικά έπαιξα λιγάκι μαζί του.

 

καλησπερα φιλε μου

πως το εκανες root??

μπορεις να με δωσεις λιγο τα φωτα σου??

εψαξα αλλα δεν μπορεσα κ πολλα

ευχαριστω

Edited by navi55
διόρθωση quote
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω κάθησα και έγραψα αναλυτικές οδηγίες και μια τεράστια λίστα με το τι πρεπει να κρατήσετε από εφαρμογές και πατήθηκε το $%^$%^$#^ το touch και μετά πάτησα backspace και έκανε back ο browser και χάθηκαν ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάμε πάλι σε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Οκ πάμε πάλι...

 

Υπάρχουν 2 τρόποι να κάνεις root. Ο πρώτος είναι μέσω CWM αλλά δεν τον έκανα γιατί δεν είμαι σίγουρος αν σβήνει το stock recovery

 

ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΤΕ ΒΛΑΒΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ. ΠΡΟΧΩΡΗΣΤΕ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ

 

1ος Τρόπος

http://www.modaco.com/topic/365228-recovery-clockworkmod-6036-for-zte-blade-v/

 

Μόλις πάτε να κάνετε exit από το CWM σας ρωτάει αν θέλετε να σς κάνει και root!!!

Προσοχή: Σύμφωνα με τις παραπάνω οδηγίες δεν είναι δυνατόν να γίνει εγκατάσταση της Stock ROM, αν χρειαστεί κάποια στιγμή, μέσω CWM

 

2ος Τρόπος. (αυτό έκανα και δουλεψε)

Δεν παραθέτω Link με οδηγίες γιατί ο τύπος μετά από κάποιο βήμα τα έχει κάνει $%#^@ και δεν δουλεύει. Επίσης το πάει μέσω Κούβας ενώ μπορεί να γίνει πιο απλά.

 

0. Γυρίστε το τηλέφωνο στα Αγγλικά (βοηθάει να μη βαίνει το κινέζικο su στα κινέζικα). Θα κάνουμε ξεκινέζιαμα στην πορεία

1. Βάζετε drivers στο PC συνδέωντας το τηλέφωνο σε Drivers Mode.

2. Κατεβάζετε αυτό και κάνετε εγκατάσταση. http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2183996&d=1376320977 Είναι στα κινέζικα. Πατάτε το μεσαίο κάτω δεξιά κουμπί που προφανώς είναι το ΝΕΧΤ σε κάθε βήμα.

3. Συνδέετε το τηλέφωνο σε PC Mode και τρέχετε το πρόγραμμα από το εικονίδιο που στο desktop, αν δεν τρέξει μόνο του μετά την εγκατάσταση.

4. Αναγνωρίζει το τηλέφωνο σαν Blade II. Κανένα πρόβλημα. Μετά κάνει μόνο του αναβάθμιση σε νέα έκδοση του προγράμματος rootmaster.

5. Μολις τελειώσει η αναβάθμιση και τρέξει πάλι, πατάτε το πράσινο κουμπί κάτω δεξιά που λεει κάτι κινέζικα και ROOT. Το τηλέφωνο έγινε root και κάνει reboot!! Εχει όμως κινέζικο SU

 

ΞΕΚΙΝΕΣΙΑΣΜΑ (Αυτό ήταν λίγο παιδεμα, το βρήκα μόνος μου)

Το su είναι κινέζικο. Δεν είναι κακό αλλά εγώ δεν το θέλω. Αν θέλετε και σας αρέσει μπορείτε να το κρατήσετε και να σταματήσετε εδώ. Ομως αν χρησιμοποιείτε Ελληνικά μενού τότε η εφαρμογή θα είναι στα κινέζικα.

 

6. Κατεβάζετε την εφαρμογή SuperSU από το Play Store

7. Οταν τρέξει ζητάει να κάνει αναβάθμιση του SU. Το δέχεστε και γενικά αποδέχεστε όλα που λέει το SuperSU. Αν σας ρωτήσει επιλέξτε NORMAL mode

8. Πάτε στις ρυθμίσεις του supersu και επιλέξτε να κανει αυτοαπεγκατάσταση ώστε να το ξανακάνετε "καθαρή" εγκατασταση από το Play Store. Αυτό το βήμα σβήνει και το κινέζικου su.

8a Μπορείτε αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε άλλη εφαρμογή SU μετά πχ το superuser. Σε αυτή την περίπτωση επιλέξτε να κάνει απεγκατάσταση ώστε να βάλετε άλλη εφαρμογή su.

9. Εγκαταστήστε ξανά το SuperSU από το Play Store ή αν επιλέξατε το 8a βάλτε το superuser και ακοουθήστε πάλι τις οδηγίες του.

10. Γυρίστε στα Ελληνικά αν θέλετε.

 

Σημειώσεις:

  • Κατά το rootαρισμα δεν θυμάμαι να έβαλα USB Debugging. Αν δεν παίξει χωρίς, απλά δοκιμάστε με USB Debugging αλλά νομίζω δεν χρειάζεται.
  • Αν επιλέξετε το 8a και πάτε να κάνετε Update το superuser αφου το τρέξετε (2 φορές για να βγει και το μήνυμα root access) το superuser θα κρασάρει. Μην ανυσηχείτε μολις τρέξετε μια εφαρμογή που χρειάζεται root access και βγει το μηνυμα το superuser θα τρέχει πάλι κανονικά όταν το τρέχετε μόνοι σας
  • Οταν θα βάλετε και θα τρέξετε το supersu το κινέζικο su θα σας ρωτήσει αν θέλετε να δώσετε root access στο supersu. Φυσικά του δίνετε και εδώ χρειάζεται η Αγγλική γλώσσα γιατί το μηνυμα αλλιώς θα βγει στα κινέζικα. Επίσης σε κάποιο σημείο πριν βγει το κινεζικο su θα σας ανοίξει ένα παράθυρο ή ειδοποίηση να ρυθμίσετε τις boot εφαρμογές. Απλά πατήστε back να φύγει και αγνοήστε το. Αλλωστε θα απεγκατασταθεί στα επόμενα βήματα

 

Απεγκατάσταση εφαρμογών ή πάγωμα

Το τηλέφωνο έχει πάρα μα πάρα πολλές εφαρμογές τις οποίες οι περισσότεροι θα θέλατε να τις σβήσετε. Με το Link2SD μπορείτε να σβήσετε όλα τα άχρηστα που έχει μέσα. Είχα κάνει μια λίστα αλλά όπως έγραψα στο προηγούμενο post τα έχασα και θέλει πολύ ώρα να τα γράφω όλα ένα προς ένα >.<

Γενικά έκανα τα εξής:

Εσβησα ΟΛΕΣ τις γλώσσες από το touchpal και κράτησα τα Ελληνικά

Εσβησα τις εφαρμογές google όπως gmail, maps, search, street view, talk κλπ (ΠΡΟΣΟΧΗ όχι το Play Store) και τις κατέβασα πάλι από το Play Store και τις έβαλα στην κάρτα για να μην πιάνουν χώρο στο Internal Storage.

Εσβησα όλα τα Widget, Ρολόγια, Ημερολόγιο, Amazon, File Manager, Radio και γενικά ότι εφαρμογή υπάρχει στο menu και δεν την χρειάζομαι ή μπορώ να την κατεβάσω ή μπορώ να κατεβάσω άλλη καλύτερη και να την βάλω στην κάρτα

 

Μην σβήσετε το Phone, τα Storage (Calendar, Media, Contact, κλπ), τον mifavor (stock launcher), τα Google ... Sync και γενικά ότι είναι απαραίτητο για τη λειτουργία του τηλεφώνου. Αν δεν είστε σίγουροι για κάτι να μην το σβήσετε και αν σας "τρωει" κάντε το πρώτα πάγωμα να δείτε μηπως προκαλέι κάποιο άλλο πρόβλημα.

 

Εκανα Πάγωμα με το Link2SD των παρακάτω γιατί δεν ξέρω αν κάτι από αυτά χρειάζεται και απλά δεν το έχω πάρι χαμπάρι ακόμα, μέχρι να τα σβήσω τελείως ή απλά μέχρι να τα χρειαστώ.

 

O browser μου κρασαρει όταν παω να κάνω download αλλά τίποτα από τα παρακάτω δεν το προκάλεσε (ίσως κάτι που έσβησα και δεν πρόσεξα). Κανένα πρόβλημα όμως μιας και χρησιμοποιώ άλλο browser και όλα πάνε ρολοι:

 

Android Live Wallpapers

com.android.launcher.res (δεν είναι ο launcher)

com.android..providers.partnerbookmarks

com.android.provision

com.andorid.qrd.configurationprompt

com.google.android.voicesearch (εκτος αν θελετε φωνητική αναζήτηση)

com.qrd.omadownload

com.android.privinit

com.qualcomm.shudownlostener

com.zte.emode

com.zteemodespec

LunarService

newService

Picasa Uploader

WidevineBoot

Wiper App

ZdmDaemon

 

"Αυξηση" χωρητικότητας της εσωρερικής SD

Γίνεται με χρήση links με το Link2SD. Όμως το τηλέφωνο παρέχει δυνατότητα απευθείας χρήσης της εξωτερικής SD για αποθήκευση εφαρμογών και άρα δεν υπάρχει μεγάλη ανάγκη για κάτι τέτοιο. Αν χρειάζεστε οδηγίες μπορώ κάποια άλλη στιγμή να κάνω ένα post ή να ενημερώσω αυτό.

 

Επαναφορά στην αρχική κατάσταση όπως όταν βγήκε από το κουτί

Σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά ή αν θέλετε να επαναφέρετε το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση μπορείτε να κάνετε ένα manual update με την stock ROM είτε μέσα από το μενου του τηλεφώνου είτε μέσω του recovery ξεκινώντας το τηλέφωνο κρατώντας πατημένο το πλήκτρο + της έντασης μέχρι να βγει το ρομποτάκι.

Η stock ROM είναι εδώ http://download.ztedevices.com/UpLoadFiles/product/541/3645/soft/2013091611092151.zip

 

Το zip έχει μέσα το update.zip που το βάζετε στην ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ SD καρτα σας και τις οδηγίες. Είναι πολύ απλό.

 

Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι. Καλή τύχη και μην ξεχνάτε

 

ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ

 

Τροποποιήσεις:

23/10/2013: Το Content Adaptive Backlight Settings φαιρέθηκε από τις FROZEN εφαρμογές μιας και είναι το φλας!! Αν το κάνατε Freeze απλά κάντε το Unfreeze και reboot το τηλέφωνο.

24/10/2013: Μικρές λεκτικές διορθώσεις ανευ σημασίας για την όλη διαδικασία.

Edited by mich
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Τελειο βοηθημα. Ευχαριστω πολυ Mich

Να εισαι καλα

 

 

EDIT: το εκανα τελικα root σχετικα ευκολα..

Πολλα απο αυτα που λες φιλε μου δεν τα εχει μεσα στο δικο μου για να σβησω.

τωρα μπορεις να πεις πως περναω recovery γιατι προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα..

και παλι 1000+ ευχαριστω

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Tελικά τον μετρητή που έχει μέσα το κινητό πως τον μηδενίζεις;

 

Σε εσάς πως πάει το κινητό;Εμένα τα σπάει.......

 

Έτρεξε στην αγορά ή ακόμα; γιατί δεν βλέπω πολλά ποστ

 

Τι εννοείς αν έτρεξε στη αγορά; Η Wind το διαθέτει, απλά ο κόσμος φοβάται πιθανόν το brand. Κακό του κεφαλιού τους :p

Link to comment
Share on other sites

Πολλα απο αυτα που λες φιλε μου δεν τα εχει μεσα στο δικο μου για να σβησω.

Βάλε το Link2SD και πήγαινε στις System Εφαρμογές. Θα δεις πολλές...

τωρα μπορεις να πεις πως περναω recovery γιατι προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα..

Αν εννοείς το CWM, δεν το έκανα γιατί καλύπτομαι προς το παρόν με το stock αλλά ο Τρόπος 1 λέει πως να το βάλεις.

Ομως Recovery έχει το τηλέφωνο. Το σβήνεις (κανονικό shutdown)

Κρατάς πατημένο το + της έντασης και πατάς το power

Αφήνεις το + της έντασης μόλις δεις το ρομποτάκι και σε βάζει στο menu

και παλι 1000+ ευχαριστω

Να 'σαι καλά φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση λογισμικού v2.1 για την UK Virgin. Ισως δούμε και για τα δικά μας σύντομα!

 

Σήμερα κατεύθασαν και οι ζελατίνες για την προστασία της οθόνης. Είναι για Blade III αλλά ταιριάζουν μια χαρά.

Edited by mich
Link to comment
Share on other sites

Γεια μένα που είμαι ένας απλός χρήστης,θεωρώ οτι το ΖΤΕ είναι το καλύτερο κινητό αυτή τη στιγμή στην αγορά σε σχέση με την τιμή του.Πάρε το ΖΤΕ με κλειστά μάτια.Ειδικά με τα 2 χρόνια εγκύηση που δίνει η WIND μη το φοβηθείς
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το κινητό και όπως πολλοί εδωμέσα, έχει πρόβλημα με την συνδεσιμότητα του. Σε 2 wifi και μετά από factory reset, το εικονίδιο του wifi δεν γίνεται μπλε, παραμένει γκρι, και δεν δουλεύει το push του κινητού. Είναι σοβαρό θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το κινητό και όπως πολλοί εδωμέσα, έχει πρόβλημα με την συνδεσιμότητα του. Σε 2 wifi και μετά από factory reset, το εικονίδιο του wifi δεν γίνεται μπλε, παραμένει γκρι, και δεν δουλεύει το push του κινητού. Είναι σοβαρό θέμα...

 

αν το εικονίδιο δεν γίνεται μπλε τη πρόβλημα υπάρχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν το εικονίδιο δεν γίνεται μπλε τη πρόβλημα υπάρχει?

ναι μεν συνδεμένο, αλλά δεν έχει data...

Περίπου... ή πως δεν έχει καθόλου σύνδεση στο ίντερνετ, ή στην google, ή δεν δουλεύει το Push. Εμένα το 3ο γίνεται.

 

Έχω ίντερνετ, μπορώ να πω στις εφαρμογές της google, αλλά δνε μου στέλνει ειδοποιήσεις μόνο του, πρέπει να ανοίγω τα προγράμματα να δω αν ήρθαν email κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και γώ περίπου 15 ημέρες χωρίς να έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Τη συσκευή τη γνώρισα μέσα απο ένα review στο techblog.gr και θα πώ μόνο οτι ο τύπος τα λέει 100% όπως είναι τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω.

 

Δεν μπορώ να κάνω συγκρίσεις με άλλα κινητά γιατί αυτά που έχω (LG E400 και Sony xperia mini) είναι άλλη κατηγορία και θα ήταν άτοπο.

 

Η άποψή μου σε σχέση με τις παρατηρήσεις των φίλων είναι οτι εμένα δεν με έχει προβληματίσει, στη χρήση, σε τίποτα.

 

Ο ήχος στο hands free της συσκευασίας θυμίζει ήχο απο κινέζικο παιγνίδι του 1 ευρώ. Ομως ο ήχος στο ακουστικό της συσκευής είναι πάρα πολύ καλός και η ανοιχτή ακρόαση πολύ καλή επίσης.

 

Την οθόνη όντως θα την ήθελα φωτεινώτερη γιατί σε ανοιχτό πεδίο και λόγω υψηλής ηλιοφάνειας με ψιλοπροβλημάτισε χωρίς να έχω θέμα.

 

Η μπαταρία πράγματι κρατάει 2 γεμάτες μέρες με μέση χρήση.

 

Μέχρι τώρα δεν έχει κολλήσει σε τίποτα.

 

Με λογαριασμό google και hotmail τα πάντα συχρονίζουν με τα πάντα άμεσα.

 

Κανένα πρόβλημα με email και υπενθυμίσεις. Τα λαμβάνω απροβλημάτιστα.

 

Το led για ειδοποιήσεις πάρα πολύ χρήσιμο.

 

Το μόνο θέμα-μπέρδεμα είναι οι χρωματισμοί (μπλέ-γκρί) στη μπάρα ειδοποιήσεων.

 

Η κεραία είναι πάντα γκρί.

 

Το bluetooth ενεργοποιημένο χωρίς σύνδεση είναι γκρί και μόλις συνδεθεί γίνεται μπλέ γνωρίζοντας μας έτσι για το πετυχημένο της σύζευξης.

 

Το wifi είναι πάντα γκρί χωρίς όμως θέματα σύνδεσης ή χρήσης internet.

 

Το gps, που το χρησιμοποιώ με τις ώρες λόγω ποδηλάτου, είναι πάντα γκρί χωρίς θέμα λειτουργίας. Εδώ να πώ ότι έχω εντυπωσιαστεί απο την αμεσότητα.

 

Γενικά οι ειδοποιήσεις είναι γκρί όμως στη χρήση δεν έχω θέμα.

 

Εφαρμογές και παιγνίδια απο το play store τρέχουν κανονικότατα και video απο tube απροβλημάτιστα με δυνατό ήχο.

 

Κάποιες τυχαίες φωτογραφίες μέχρι τώρα σε εξωτερικό χώρο είναι οκ. Δεν μπορώ να έχω όμως εξειδικευμένη άποψη γιατί είμαι παλιομοδίτης.Αυτά που θέλω απο ένα τηλέφωνο υπερκαλύπτονται απο τη συγκεκριμένη συσκευή. Για φωτογραφίες χρησιμοποιώ φωτογραφική μηχανή και για video βιντεοκάμερα.

Edited by michalis11
Link to comment
Share on other sites

Περίπου... ή πως δεν έχει καθόλου σύνδεση στο ίντερνετ, ή στην google, ή δεν δουλεύει το Push. Εμένα το 3ο γίνεται.

 

Έχω ίντερνετ, μπορώ να πω στις εφαρμογές της google, αλλά δνε μου στέλνει ειδοποιήσεις μόνο του, πρέπει να ανοίγω τα προγράμματα να δω αν ήρθαν email κτλ...

 

Ακριβώς αυτο...Καποιος που δεν χρησιμοποιει push notifications δεν θα προσεξει το προβλημα. Λέτε να μπαίνει η 2.1 της virgin ή να περιμένουμε τη δική του;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτο...Καποιος που δεν χρησιμοποιει push notifications δεν θα προσεξει το προβλημα. Λέτε να μπαίνει η 2.1 της virgin ή να περιμένουμε τη δική του;

Την έβαλα και το πρόβλημα παραμένει. Αναρωτιέμαι αν είναι software ή hardware και αν θα δεχτούν αλλαγή για τέτοιο λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και το πρόβλημα παραμένει. Αναρωτιέμαι αν είναι software ή hardware και αν θα δεχτούν αλλαγή για τέτοιο λόγο...

 

μηπως ειναι στην τελικη το ιδιο πραμα απλα εκει ειναι σαν 2.1 και εμας 2.0 ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ που προέρχομαι απο Xperia Mini το βλέπω μια χαρά......μπαταριά καλή ,κατασκευή καλή απόκριση μια χαρά....δεν ξέρω ίσως βολεύομαι με λίγα ή όχι....;

 

Tέλος μια ερώτηση σε κατόχους....πως μηδενίζεις τον μετρητή δεδομένων;Kαι πως τον βάζεις από την αρχή του μήνα....;

 

Aπό απαραότητες εφαρμογές τι πρέπει να βάλω;

 

Καλησπέρα σχετικά με το ανωτέρω ερώτημα μου εβαλα το Watch Dog και είναι μια χαρά....αλλά θα ήθελα να ξαναρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος πως μηδενίζει ο default μετρητής δεδομένων...ψάχνω αλλά δεν μπορώ να το βρω....

 

Δεν αξιζει καθολου λες;

 

Μια χαρά είναι για εμένα.....value for money

 

Το πήρα και εγώ το κινητό και όπως πολλοί εδωμέσα, έχει πρόβλημα με την συνδεσιμότητα του. Σε 2 wifi και μετά από factory reset, το εικονίδιο του wifi δεν γίνεται μπλε, παραμένει γκρι, και δεν δουλεύει το push του κινητού. Είναι σοβαρό θέμα...

 

και σε εμένα σε ένα router του ΟΤΕ δεν έκανα σύνδεση....σε άλλα αρκετά που έχω δοκιμάσει δουλεύει μια χαρά...

 

Τι εννοείς αν έτρεξε στη αγορά; Η Wind το διαθέτει, απλά ο κόσμος φοβάται πιθανόν το brand. Κακό του κεφαλιού τους :p

 

ακριβώς είναι όπως το λες.....το όνομα φταίει.....πάντως σε πολλά καταστήματα εξαφανίζεται.....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μια χαρά με ενημερώνει και στο φαιςβοοκ και τουιτερ και εγω θα συμφωνήσω με τον αχιλλέα value for money ακριβώς και ασε τους αλλους να παίρνουν κινητά με 600 και 700 ευρο
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν ειναι στο fb και twitter όταν δε γίνεται μπλε το εικονίδιο στο android.Αλλά στο ότι δεν συγχρονίζουν σε πραγματικό χρόνο οι υπηρεσίες της google.π.χ. Δε σου έρχεται άμεσα ειδοποίηση στην εφαρμογή του gmail,όταν σου στείλουν e-mail ή κάνεις μια αλλαγή στις επαφές σου ή στο ημερολόγιο και δεν ενημερώνεται άμεσα ο server.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό εχει γκρι εικονίδια όταν είναι στο WiFi αλλά γίνονται μπλε με χρήση δεδομένων. Δεν έχω πρόβλημα με notifications, έρχονται όλα κανονικά. Παρατήρησα οτι αν πάω στους λογαριασμούς και μπω μέσα στον google λογαριασμό, παρόλο που κάνει συγχρονισμό, το στρογγυλό εικονίδιο συγχρονισμού παραμένει σε κάποια στοιχεία συνήθως (gmail, calendar). Ισως έκεί υπάρχει κάποιο bug και δεν κάνει το εικονίδιο μπλε, ίσως και να είναι απλά τυχαίο. Ομως και στα 2 blade που έχουμε, κάνει κανονικά συγχρονισμό.

 

Τώρα για το θέμα κάποιων router, όπως είπα και σε παλαιότερο post, δεν συνδέεται με κάποιους που έχουν ένα συγκεκριμένο λογισμικό. Λέγοντας δεν συνδέεται εννοώ δεν συνδέεται καν στο ασύρματο, οχι σύνδεση αλλά χωρίς Internet. Είναι συνήθως κάτι μάυροι Philips και ασημί SAGEM που έδινε παλιά ο OTE. Εχθες έλαβα νέο router και πάγωσα όταν είδα οτι έμοιαζε με τον Philips (χωρίς τα λογότυπα - μπορεί να ήταν και ίδιος) και έχει το ίδιο λογισμικό. Ευτυχώς όμως συνδέθηκε μια χαρά και μετά είδα οτι το λογισμικό ήταν λιγάκι διαφορετικό στις επιλογές, προφανώς νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μια χαρά με ενημερώνει και στο φαιςβοοκ και τουιτερ και εγω θα συμφωνήσω με τον αχιλλέα value for money ακριβώς και ασε τους αλλους να παίρνουν κινητά με 600 και 700 ευρο

 

Εννοείται πως δεν υπάρχει σύγκριση με συσκευές που κοστίζουν 600-700 ευρώ. Εκεί ο δείκτης value for money, ιδίως αν το συγκρίνεις με το Blade V, πιάνει ούτως ή άλλως, πάτο. Το ζήτημα είναι ότι στα 159 ευρώ δεν υπάρχει συσκευή που μπορεί, τεχνικά μιλώντας, να συγκριθεί μαζί του. Βλέπεις εδώ ο Κινέζος δεν πουλάει το brand, το hardware πουλάει. Για αυτό και η Wind, που κυνηγάει αυτές τις περιπτώσεις, το διαθέτει κατ΄αποκλειστικότητα ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...