Jump to content

ZTE Blade V


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείσ πού θα βρώ θήκη?η wind δέν έχει φέρει ακόμα.έχετε να μου προτείνετε καμια καλή?

 

όταν είχα ρωτήσει στην wind εγώ ούτε καν ξέρανε άμα θα φέρουν

 

χαιρετώ την παρέα εγώ τελικά το πούλησα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει καθολου λες;

 

Συγκριτικά με το S3 mini που αναφέρεις πιο πάνω δε πιάνει μια...

τώρα γενικά για την Ελληνικη αγορά είναι καλό vfm αλλά όχι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Σπάμαρα στο twitter/facebook της ZTE και της Wind σχετικά με το πρόβλημα του συγχρονισμού γιατί το δικό μου προσωπικά μου είναι άχρηστο αν δεν μου έρχονται μηνύματα στο whatsapp/gmail κτλ. Ελπίζω να το δει κάποιος και να ασχοληθεί.
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις καποια "λυση" για το θεμα του απιστευτα τραγικου χαμηλα ηχου στα ακουστικα?

διοτι το εδωσα στην κοπελα μου που ακουει πολυ ραδιοφωνο και μουσικη στη διαρκεια της μερας και τελικα προτιμησε να μεινει με το lg l3 που ειχε διοτι δεν ακουγεται καθολου ειδικα στα ΜΜΜ και γενικοτερα...

επισης στο ραδιοφωνο μπορεις να αποθηκευσεις μονο 7 σταθμους αν δε κανω λαθος και μου ειπε οτι στις διαδρομες που κανει εχει ολο παρασιτα ενω με το l3 ολα καλα...

 

κατα τα αλλα μια χαρα το κινητο αλλα απαραδεκτο αυτο με τα ακουστικα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία push notifications σας έρχονται; οι συγχρονισμού είναι όλοι ενεργοποιημενοι αλλά δεν έρχεται τίποτα αν δεν πάω να ελεγξω στην εκάστοτε εφαρμογή. Το σήμα του wifi και του 3g είναι μονίμως γκρι...

Το πρόβλημα δεν ειναι στο fb και twitter όταν δε γίνεται μπλε το εικονίδιο στο android.Αλλά στο ότι δεν συγχρονίζουν σε πραγματικό χρόνο οι υπηρεσίες της google.π.χ. Δε σου έρχεται άμεσα ειδοποίηση στην εφαρμογή του gmail,όταν σου στείλουν e-mail ή κάνεις μια αλλαγή στις επαφές σου ή στο ημερολόγιο και δεν ενημερώνεται άμεσα ο server.

Εσάς παιδιά δεν δουλεύει ποτέ ο συγχρονισμός όταν είναι γκρι; Εμένα κάποιες φορές (τις περισσότερες) δουλεύουν όλα κανονικά, άλλες βέβαια κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Εσάς παιδιά δεν δουλεύει ποτέ ο συγχρονισμός όταν είναι γκρι; Εμένα κάποιες φορές (τις περισσότερες) δουλεύουν όλα κανονικά, άλλες βέβαια κολλάει.

 

Δουλευει οποτε θελει. Δυστυχως δεν το εχω εγω το τηλεφωνο για να το παρακολουθω ενδελεχως, αλλα οποτε το εχω τεσταρει, δεν ερχονται τα μειλ στην ωρα τους

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει κανονικά και αν κάποιες φορές αργεί να πάρει κάποια μυνήματα αμέσως, τα παίρνει μετά από λίγο. Ομως το ίδιο συμβαίνει και με το άλλο μου τηλέφωνο.

Τώρα κάτι προγράμματα σαν και αυτό αλλάζουν τη συχνότητα λήψης push notifications. Θέλει root

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andqlimax.pushfixer

Link to comment
Share on other sites

Εσάς παιδιά δεν δουλεύει ποτέ ο συγχρονισμός όταν είναι γκρι; Εμένα κάποιες φορές (τις περισσότερες) δουλεύουν όλα κανονικά, άλλες βέβαια κολλάει.

 

εγώ παιδιά όταν το είχα όλα ήταν κανονικά . γιατί δεν πάτε για καμία αντικατάσταση συσκευής μήπως πέσατε σε προβληματική συσκευή ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά όταν το είχα όλα ήταν κανονικά . γιατί δεν πάτε για καμία αντικατάσταση συσκευής μήπως πέσατε σε προβληματική συσκευή ?

Γιατί τώρα τελευταία δεν το παρατηρούσα. Ή γινόταν και δεν το κατάλαβα, ή έφτιαξε. Παρόλα αυτά.. πιστεύω είναι πρόβλημα που δεν θα ασχοληθούν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εσάς παιδιά δεν δουλεύει ποτέ ο συγχρονισμός όταν είναι γκρι; Εμένα κάποιες φορές (τις περισσότερες) δουλεύουν όλα κανονικά, άλλες βέβαια κολλάει.

Eγώ δεν έχω το κινητό αυτό αλλά σε όσα android περάσαν απο τα χέρια μου,όποτε το wifi εικονίδιο έμενε γκρι δεν είχα αυτόματο συγχρονισμό με τις google υπηρεσίες

Link to comment
Share on other sites

Για τα ακουστηκά πατήστε *983*21# κι τεστ μετα home button κι βαλτε μουσική.

Για push δοκιμάστε να ενεργοποιήσετε την τρίτη ρυθμισή στο μενού των δεδομένων.

 

Ξέρει κανείς πως να απελευθερώσω εσωτερική μνήμη; γιατί εχώ μόνο 99 mb ελεύθερα... Επίσεις υπάρχει τρόπος να ενωθει με αποθηκευτικο χώρο usb?

Link to comment
Share on other sites

https://hotfile.com/dl/247435446/c70cfe6/recovery-cwm6036-8225-v2.img.html

terminal : adb reboot bootloader

fastboot boot recover-cwm***

ανοίγει το μενού , buckup, reboot κι ρωτάει να κάνει root κι μπαμ

ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΕΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΛΑΒΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ.

εμένα πέτυχε πάντως

Link to comment
Share on other sites

Λιγάκι πιο αναλυτικα?

Αυτά είναι τα βήματα φίλε, για το adb κι το fastboot τα κατεβάζεις απο την google αμά το googlaris.

Ctrl+X για να μπεις στο τερμιναλ(γραμμή εντολών) κι με την εντολή cd πας στο φάκελο που έχεις αυτό που κατέβασες κι το adb,fastboot (sdk->platoform-tools)

Link to comment
Share on other sites

https://hotfile.com/dl/247435446/c70cfe6/recovery-cwm6036-8225-v2.img.html

terminal : adb reboot bootloader

fastboot boot recover-cwm***

ανοίγει το μενού , buckup, reboot κι ρωτάει να κάνει root κι μπαμ

ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΕΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΛΑΒΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ.

εμένα πέτυχε πάντως

 

Δεν το λες και εύκολο αυτό!

 

Εφαρμογή για root, δείτε το KINGO. Εύκολο root/unroot.

http://www.kingoapp.com/

Link to comment
Share on other sites

Για σας και από μένα,πώς μπορώ να δω αν στο κινητό έχει γίνει root?πρώτη φορά κάνω και δε ξέρω αν έχει γίνει.ευχαριστώ.

Δες αν υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται superuser ή supersu, αν υπάρχουν, είσαι.... ή είσαι πολύ κοντά στο να γίνεις.

Μπορείς να δοκιμάσεις και με εφαρμογή. root checker

Link to comment
Share on other sites

Θήκη για το κινητο εχει βρει κανενας παιδια; Εχει δικια του ή κανει και κανενος αλλου;

 

 

 

http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=325_28_278&products_

 

 

από εδώ μόνο,δεν έχω βρει πουθενά αλλού

Link to comment
Share on other sites

https://hotfile.com/dl/247435446/c70cfe6/recovery-cwm6036-8225-v2.img.html

terminal : adb reboot bootloader

fastboot boot recover-cwm***

ανοίγει το μενού , buckup, reboot κι ρωτάει να κάνει root κι μπαμ

ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΕΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΛΑΒΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ.

εμένα πέτυχε πάντως

 

Το CWM σε ρωτάει αν θα κάνει root κατά την έξοδο και στο κάνει μόνο του αλλά με CWM δεν μπορείς να βάλεις την Stock ROM που είναι η μοναδική ROM που υπάρχει μέχρι στιγμής. Δεν γνωρίζω αν αντικαθιστά το Stock Recovery - αν το κάνει τότε πως θα βάλεις την stock ROM αν χρειαστεί? Πρέπει πάλι να βγάλεις την CWM και να βάλεις τη Stock Recovery. Είναι λίγο μπελάς στο σύνολο του γιαυτό και απέφυγα να αναλύσω αυτόν τον τρόπο στο post μου. Το κινέζικο προγραμματάκι κάνει root με ένα κλικ. Το ίδιο και το kingo το οποίο από οτι είδα σου βάζει και το superSU μέσα και είναι κομπλέ.

 

Για να παίξει το fastboot αν δεν το έχεις ήδη, πρέπει να κατεβάσεις το Android SDK και αφού το τρέξεις και κάνει update, είναι στο φάκελο platform-tools μαζί με το adb.exe και το adbWinApi.dll που είναι τα 3 αρχεία που χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=325_28_278&products_

 

 

από εδώ μόνο,δεν έχω βρει πουθενά αλλού

 

Δεν μου βγαζει κατι το λινκ. Αλλα και λιγο που κοιταξα στην σελιδα δεν ειδα να εχει για blade V.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγαζει κατι το λινκ. Αλλα και λιγο που κοιταξα στην σελιδα δεν ειδα να εχει για blade V.

 

 

 

 

πήγαινε στο google και βάλε zte blade v best price thiki και θα σου βγάλει τη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Το CWM σε ρωτάει αν θα κάνει root κατά την έξοδο και στο κάνει μόνο του αλλά με CWM δεν μπορείς να βάλεις την Stock ROM που είναι η μοναδική ROM που υπάρχει μέχρι στιγμής. Δεν γνωρίζω αν αντικαθιστά το Stock Recovery - αν το κάνει τότε πως θα βάλεις την stock ROM αν χρειαστεί? Πρέπει πάλι να βγάλεις την CWM και να βάλεις τη Stock Recovery. Είναι λίγο μπελάς στο σύνολο του γιαυτό και απέφυγα να αναλύσω αυτόν τον τρόπο στο post μου. Το κινέζικο προγραμματάκι κάνει root με ένα κλικ. Το ίδιο και το kingo το οποίο από οτι είδα σου βάζει και το superSU μέσα και είναι κομπλέ.

 

Για να παίξει το fastboot αν δεν το έχεις ήδη, πρέπει να κατεβάσεις το Android SDK και αφού το τρέξεις και κάνει update, είναι στο φάκελο platform-tools μαζί με το adb.exe και το adbWinApi.dll που είναι τα 3 αρχεία που χρειάζονται.

 

Μα δεν το κάνεις flash αλλά boot.οπότε μένεις με stock recovery

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...