Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, Chrischal1908 said:

Στην έκθεση βιώσιμης ανάπτυξης του 2020-2021! Είναι διαθέσιμη στο ίντερνετ!

Μόνο ως αστείο θα μπορούσα να το εκλάβω 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VS002 said:

Μόνο ως αστείο θα μπορούσα να το εκλάβω 

Ρίξτε μια ματιά! 34/54

1280296705_WIND_ANNUALREPORT2020-2021_23x30_FTELIKO-v2.pdf

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Θα μπορούσες να με βοηθήσεις με τη σελίδα σε παρακαλώ για να γελάσω και λίγο;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VS002 said:

Θα μπορούσες να με βοηθήσεις με τη σελίδα σε παρακαλώ για να γελάσω και λίγο;

Κατέβασε το! Στην 34/54 πήγαινε και ζουμαρε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Κατέβασε το! Στην 34/54 πήγαινε και ζουμαρε!

Έγινε. Σ’ ευχαριστώ πολύ!

Όταν η WIND - NOVA τα αποκτήσει αυτά η πράσινη θα έχει 7G

EE56DC8C-D854-4568-977D-FC1ED2618AD8.png

Πως έχει περισσότερο 4G από 3G

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VS002 said:

Έγινε. Σ’ ευχαριστώ πολύ!

Όταν η WIND - NOVA τα αποκτήσει αυτά η πράσινη θα έχει 7G

EE56DC8C-D854-4568-977D-FC1ED2618AD8.png

Η έκθεση δεν λέει κάτι παράλογο. Γράφει μέχρι πού μπορεί να φτάσει η ταχύτητα στο 4G, το 5g και το 3G. Είναι έως αυτά τα νούμερα οι ταχύτητες όχι ο μέσος όρος. Προσωπικά έχω καταγράψει γύρω στα 1.500 mbps με 5g  και το ανώτερο που έχω μετρήσει με 4G ήταν γύρω στα 350.

Το θέμα δεν είναι να τα λέει η ίδια η εταιρεία σε μία έκθεση της, αλλά η μεγαλύτερη παγκοσμίως εταιρεία μετρήσεως δικτύων, ΟΟKLA, την κατατάσσει ως δεύτερο δίκτυο στην Ελλάδα μετά την cosmote.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Η έκθεση δεν λέει κάτι παράλογο. Γράφει μέχρι πού μπορεί να φτάσει η ταχύτητα στο 4G, το 5g και το 3G. Είναι έως αυτά τα νούμερα οι ταχύτητες όχι ο μέσος όρος. Προσωπικά έχω καταγράψει γύρω στα 1.500 mbps με 5g  και το ανώτερο που έχω μετρήσει με 4G ήταν γύρω στα 350.

Το θέμα δεν είναι να τα λέει η ίδια η εταιρεία σε μία έκθεση της αλλά η μεγαλύτερη παγκόσμιος εταιρεία μετρήσεως δικτύων την κατατάσσει ως δεύτερο δίκτυο στην Ελλάδα μετά την cosmote.

Μπορεί πανελλαδικά να είναι το δεύτερο. Σε πολλές περιοχές υστερεί της κόκκινης σε 4G+. Σε ελάχιστες περιοχές από αυτές που κινούμαι έχει 4G+

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Η έκθεση δεν λέει κάτι παράλογο. Γράφει μέχρι πού μπορεί να φτάσει η ταχύτητα στο 4G, το 5g και το 3G. Είναι έως αυτά τα νούμερα οι ταχύτητες όχι ο μέσος όρος. Προσωπικά έχω καταγράψει γύρω στα 1.500 mbps με 5g  και το ανώτερο που έχω μετρήσει με 4G ήταν γύρω στα 350.

Το θέμα δεν είναι να τα λέει η ίδια η εταιρεία σε μία έκθεση της αλλά η μεγαλύτερη παγκόσμιος εταιρεία μετρήσεως δικτύων την κατατάσσει ως δεύτερο δίκτυο στην Ελλάδα μετά την cosmote.

Μπορεί πανελλαδικά να είναι το δεύτερο. Σε πολλές περιοχές υστερεί της κόκκινης σε 4G+. Σε ελάχιστες περιοχές από αυτές που κινούμαι έχει 4G+. Επίσης κινήθηκα σε πολλές περιοχές και ήταν η χειρότερη. Καλύτερη και από τις 2 ήταν σε ένα σημείο στην Κόρινθο μόνο. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VS002 said:

Μπορεί πανελλαδικά να είναι το δεύτερο. Σε πολλές περιοχές υστερεί της κόκκινης σε 4G+. Σε ελάχιστες περιοχές από αυτές που κινούμαι έχει 4G+. Επίσης κινήθηκα σε πολλές περιοχές και ήταν η χειρότερη. Καλύτερη και από τις 2 ήταν σε ένα σημείο στην Κόρινθο μόνο. 

Η δική μου εμπειρία είναι διαφορετική.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Η δική μου εμπειρία είναι διαφορετική.

Σε ποιες περιοχές κινείσαι;

Πιστεύεις θα υπάρξουν αναβαθμίσεις στο δίκτυο τώρα που εξαγοράστηκε από τη UNITED; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VS002 said:

Μπορεί πανελλαδικά να είναι το δεύτερο. Σε πολλές περιοχές υστερεί της κόκκινης σε 4G+. Σε ελάχιστες περιοχές από αυτές που κινούμαι έχει 4G+. Επίσης κινήθηκα σε πολλές περιοχές και ήταν η χειρότερη. Καλύτερη και από τις 2 ήταν σε ένα σημείο στην Κόρινθο μόνο. 

Ελπίζω η κάρτα σιμ σου να είναι 2 ετών το πολύ! Δεν έχω άποψη για αυτές τις περιοχές αλλά να ξέρεις ότι σε 1 σε 2 χρόνια θα την έχει περάσει την κόκκινη. Προβληματικά σημεία πάντα θα υπάρχουν για όλες! Το θέμα είναι να έχει τα λιγότερα. Αν και το επενδυτικό πλάνο της για τα νέα δίκτυα είναι αξιόλογο. Μένει να το δούμε να υλοποιείται! Προσωπικά θα είμαι για 18 μέρες ακόμη στο CU μετά φορητότητα στο F2G.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Ελπίζω η κάρτα σιμ σου να είναι 2 ετών το πολύ! Δεν έχω άποψη για αυτές τις περιοχές αλλά να ξέρεις ότι σε 1 σε 2 χρόνια θα την έχει περάσει την κόκκινη. Προβληματικά σημεία πάντα θα υπάρχουν για όλες! Το θέμα είναι να έχει τα λιγότερα. Αν και το επενδυτικό πλάνο της για τα νέα δίκτυα είναι αξιόλογο. Μένει να το δούμε να υλοποιείται! Προσωπικά θα είμαι για 18 μέρες ακόμη στο CU μετά φορητότητα στο F2G.

Τη sim μου την πήρα το 2019 τον Σεπτέμβριο όπου έκανα φορητότητα στη WIND. Όλοι όμως έχουμε πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VS002 said:

Σε ποιες περιοχές κινείσαι;

Πιστεύεις θα υπάρξουν αναβαθμίσεις στο δίκτυο τώρα που εξαγοράστηκε από τη UNITED; 

Ανατολική Θεσσαλονίκη και γενικά Νομός Θεσσαλονίκης, Πέλλας, Ημαθίας και Φλώρινας.

100% θα υπάρξουν αναβαθμίσεις, δεν δαπάνησαν τόσα χρήματα για να μην κάνουν.

Θα δείξει όμως.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, VS002 said:

Τη sim μου την πήρα το 2019 τον Σεπτέμβριο όπου έκανα φορητότητα στη WIND. Όλοι όμως έχουμε πρόβλημα. 

Με ποιά συσκευή είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω συμβόλαιο στην εταιρεία. Λήγει τον Σεπτέμβρη. Αξίζει να το γυρίσω καρτοκινητή και με την πρώτη ευκαιρία αν δεν αλλάξει κάτι να φύγω ή να το πάω κατευθείαν πράσινη;

2 minutes ago, Chrischal1908 said:

Με ποιά συσκευή είσαι;

Το iPhone 8 plus. Έχω δοκιμάσει όμως και με άλλες.

Από Roaming ποια είναι καλύτερη στην Ελλάδα;

Edited by VS002
Link to comment
Share on other sites

Just now, VS002 said:

Αυτή τη στιγμή έχω συμβόλαιο στην εταιρεία. Λήγει τον Σεπτέμβρη. Αξίζει να το γυρίσω καρτοκινητή και με την πρώτη ευκαιρία αν δεν αλλάξει κάτι να φύγω ή να το πάω κατευθείαν πράσινη;

Αξίζει! Αν και εξαρτάται τι ανάγκες έχεις; Να περιμένεις βελτίωση πάντως στο δίκτυο της NOVA/WIND. Μικρή ή μεγάλη θα περιμένεις λίγο όμως!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Αξίζει! Αν και εξαρτάται τι ανάγκες έχεις; Να περιμένεις βελτίωση πάντως στο δίκτυο της NOVA/WIND. Μικρή ή μεγάλη θα περιμένεις λίγο όμως!

Σε τι χρονικό διάστημα πιστεύεις;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VS002 said:

Αυτή τη στιγμή έχω συμβόλαιο στην εταιρεία. Λήγει τον Σεπτέμβρη. Αξίζει να το γυρίσω καρτοκινητή και με την πρώτη ευκαιρία αν δεν αλλάξει κάτι να φύγω ή να το πάω κατευθείαν πράσινη;

Το iPhone 8 plus. Έχω δοκιμάσει όμως και με άλλες.

Από Roaming ποια είναι καλύτερη στην Ελλάδα;

Κοίτα κάποια ναυαρχίδα του 2021- 2022. Πχ το iPhone 12, 13 ή της Samsung! Παίζει ρόλο και η συσκευή να ξέρεις!

2 minutes ago, VS002 said:

Σε τι χρονικό διάστημα πιστεύεις;

Για ποιά περιοχή αναφέρεσαι;

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Κοίτα κάποια ναυαρχίδα του 2021. Πχ το iPhone 12. Παίζει ρόλο και η συσκευή να ξέρεις!

Κοιτάζω η αλήθεια είναι το 12 pro. Αλλά και πάλι και φίλος με το 13 που είχε έρθει για καφέ έβγαινε εκτός στο σπίτι μου. Προσπαθώ να μάθω τι συμβαίνει αλλά δεν ξέρουν κάτι. Ελπίζω μέχρι τος αρχές Ιουλίου να έχει διορθωθεί 

Στο μέτρο υπάρχει 4G ή έχει ακόμα μόνο η πράσινη;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VS002 said:

Στο μέτρο υπάρχει 4G ή έχει ακόμα μόνο η πράσινη;

Μέχρι πριν 1 μήνα που είχα wind δεν είχε σήμα στο μετρό ούτε για ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, VS002 said:

Μπορεί πανελλαδικά να είναι το δεύτερο. Σε πολλές περιοχές υστερεί της κόκκινης σε 4G+. Σε ελάχιστες περιοχές από αυτές που κινούμαι έχει 4G+

Υπάρχουν όντως πόλεις στην επαρχία, που είναι παρατημένες χρόνια από τη WIND με single band (χωρίς 4G+). Μία από αυτές, η καταγωγή μου (Σπάρτη). 

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε το 4G

 

Πρώτη φορά 104 mbps. Βέβαια μετά πέσαμε στα νορμαλ περίπου 52 με 60. Σε άλλο δωμάτιο του σπιτιού πέφτει στα 15.

015EA004-7018-4EF0-B069-220CBCB0CB40.png

Just now, MitsosDaBest13 said:

Υπάρχουν όντως πόλεις στην επαρχία, που είναι παρατημένες χρόνια από τη WIND με single band (χωρίς 4G+). Μία από αυτές, η καταγωγή μου (Σπάρτη). 

Μακάρι να γίνουν αναβαθμίσεις 

Link to comment
Share on other sites

@VS002 αν θυμάμαι καλά είχες σήμα εκεί που μένεις κ το τελευταίο διάστημα χάθηκε; Επίσης ο φίλος σου με το κινητό του, το οποίο από το 12 και μετά έχουν πολύ καλό επεξεργαστή, χάνει το σήμα; Αυτές τις μέρες δηλαδή; 
 

Στείλε τους μια φόρμα επικοινωνίας να κάνουν μια επανεκκίνηση την κεραία κάτι τέλος πάντων, πιστεύω πως με τη φόρμα επικοινωνίας είναι διαφορετικά από τα μηνύματα. (Έπεσες σε τριήμερο )

Επίσης με 2G το άφησες καμπόσο σε κάνα παράθυρο και τίποτα; 
 

Αυτοί θα έχουν δει φαντάζομαι ότι σου λήγει η συνδρομή, και ευελπιστώ σε διόρθωση του ζητήματος. 
 

Ειδάλλως θα σου  πρότεινα να πας σε αυτή που σε καλύπτει κ στο σπίτι. 
Δε θα ξεχάσω 10 μέρες χωρίς τηλέφωνο κ Ίντερνετ στο σπίτι και να μου δίνουν απεριόριστα ΜΒ στο κινητό το οποίο δεν έχει καλό σήμα. Ανώφελο. 
Το πρασίνισα για πρώτη φορά, διστακτικά, αλλά ησύχασα, 5G, δε μπαίνω καν στο Wi-Fi αφού μέχρι 11 φτάνει η wind σε 24 γραμμή. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, hercoulis said:

@VS002 αν θυμάμαι καλά είχες σήμα εκεί που μένεις κ το τελευταίο διάστημα χάθηκε; Επίσης ο φίλος σου με το κινητό του, το οποίο από το 12 και μετά έχουν πολύ καλό επεξεργαστή, χάνει το σήμα; Αυτές τις μέρες δηλαδή; 
 

Στείλε τους μια φόρμα επικοινωνίας να κάνουν μια επανεκκίνηση την κεραία κάτι τέλος πάντων, πιστεύω πως με τη φόρμα επικοινωνίας είναι διαφορετικά από τα μηνύματα. (Έπεσες σε τριήμερο )

Επίσης με 2G το άφησες καμπόσο σε κάνα παράθυρο και τίποτα; 
 

Αυτοί θα έχουν δει φαντάζομαι ότι σου λήγει η συνδρομή, και ευελπιστώ σε διόρθωση του ζητήματος. 
 

Ειδάλλως θα σου  πρότεινα να πας σε αυτή που σε καλύπτει κ στο σπίτι. 
Δε θα ξεχάσω 10 μέρες χωρίς τηλέφωνο κ Ίντερνετ στο σπίτι και να μου δίνουν απεριόριστα ΜΒ στο κινητό το οποίο δεν έχει καλό σήμα. Ανώφελο. 
Το πρασίνισα για πρώτη φορά, διστακτικά, αλλά ησύχασα, 5G, δε μπαίνω καν στο Wi-Fi αφού μέχρι 11 φτάνει η wind σε 24 γραμμή. 

Φίλε προς το παρόν επανήλθε πριν από 5 λεπτά και μάλιστα σε κάποια σημεία και σε καλύτερες ταχύτητες. Αν ξαναπέσει θα δω τι θα κάνω. Μέχρι τότε θα απολαύσω το γρήγορο δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...