Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, hercoulis said:

Βλέπω επανήλθε το σήμα, άρα οκ. Είχε θέμα λοιπόν. 

Θα το παρακολουθώ γιατί ακόμα κάνει κάποια νερά. Γύρισε σε 3G. Τι να πω. Θα δούμε. Μπορεί να έχουν ξεκινήσει τις προετοιμασίες για την κατάργηση του 3G

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο βλέπω το σήμα τέρμα είναι ξεχειλίζει. Μια χαρά. 
 

Όσοι είναι στη wind έχουν να περιμένουν πολλά!

Η united είναι δυνατή, σκεφτείτε να εισχωρήσει κ η ΔΕΗ τι έχει να γίνει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, hercoulis said:

Ωστόσο βλέπω το σήμα τέρμα είναι ξεχειλίζει. Μια χαρά. 
 

Όσοι είναι στη wind έχουν να περιμένουν πολλά!

Η united είναι δυνατή, σκεφτείτε να εισχωρήσει κ η ΔΕΗ τι έχει να γίνει. 

Χαμούλης. Διαβάζω τώρα ένα άρθρο σχετικά με την ενοποίηση των δυο εταιρειών και αυτά που θα συμβούν. Να το ανεβάσω;

Τώρα βλέπω και σε 4K

9E13992D-8883-4A20-9C0E-F3714A1820A4.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλος από 31/12 Η WIND VISION στα πλαίσια της ενοποίησης. Άρα αφού φεύγει το όνομα από το προϊόν από το οποίο θα αντικατασταθεί από την EON TV πάει το όνομα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VS002 said:

Χαμούλης. Διαβάζω τώρα ένα άρθρο σχετικά με την ενοποίηση των δυο εταιρειών και αυτά που θα συμβούν. Να το ανεβάσω;

Τώρα βλέπω και σε 4K

9E13992D-8883-4A20-9C0E-F3714A1820A4.png

Ναι εάν έχεις παρακολουθήσει το forum εδώ συνέχεια βάζουμε για τις νέες εξελίξεις της εταιρίας. Να περιμένεις αρκετά πράγματα. Ένα από αυτό θα είναι η βελτίωση του σήματος. Και άλλα που έρχονται από Σεπτέμβρη. Επανήλθε το δίκτυο εκεί βλέπω! Τα καλύτερα είναι μπροστά για την εταιρεία! Η United group όπου δραστηριοποιείται είναι στις περισσότερες χώρες 1η στα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VS002 said:

Κοιτάζω η αλήθεια είναι το 12 pro. Αλλά και πάλι και φίλος με το 13 που είχε έρθει για καφέ έβγαινε εκτός στο σπίτι μου. Προσπαθώ να μάθω τι συμβαίνει αλλά δεν ξέρουν κάτι. Ελπίζω μέχρι τος αρχές Ιουλίου να έχει διορθωθεί 

Στο μέτρο υπάρχει 4G ή έχει ακόμα μόνο η πράσινη;

Κάτοχος SE 2020,θα σου πρότεινα το 13 έναντι του 12 Pro. Θα διορθωθεί πιστεύω.

2 ώρες πριν, VS002 said:

Αυτή τη στιγμή έχω συμβόλαιο στην εταιρεία. Λήγει τον Σεπτέμβρη. Αξίζει να το γυρίσω καρτοκινητή και με την πρώτη ευκαιρία αν δεν αλλάξει κάτι να φύγω ή να το πάω κατευθείαν πράσινη;

Το iPhone 8 plus. Έχω δοκιμάσει όμως και με άλλες.

Από Roaming ποια είναι καλύτερη στην Ελλάδα;

Γυρνά το σε καρτοκινητή εφόσον έχεις συμβόλαιο και δεν είσαι ευχαριστημένος. Πιο εύκολα ομως θα φυγεις από συμβόλαιο σε καρτοκινητή πράσινη παρά σε F2G. Έχω σταθερή στο πατρικό μου 100/10 με Wind,πολύ καλή αλλά στο κινητό χάλια μαύρα. Μόνο με καρτοκινητή θα γυρίσω, συγκεκριμένα F2G.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2022 at 6:09 ΠΜ, MitsosDaBest13 said:

Γηροκομείο Αθηνών. Πρώτη φορά βλέπω τόσο με "Telestet" 4G. 😝  Οι τεχνικοί/συνεργάτες της WIND έχουν τερματίσει την τρασίλα της Huawei! Φανταστείτε να έκανε 4CA και να είχε το φάσμα της κόκκινης... 

Screenshot_2022-06-11-05-58-22-697_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2022-06-11-05-58-31-069_cz.mroczis.netmonster.jpg

Ωραίος. Λογικά μιλάμε για πανελλαδική πρωτιά στη μέτρηση σου. Δε νομίζω να υπάρχει άλλος να έχει καταγράψει τέτοιο νούμερο με wind. Στείλτους στο τσατ και ρώτας τους μήπως σου δώσουν κανά απεριόριστο για τo τσάμπα πρόμο  🤪

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα ήταν καλύτερο να φτιάχναμε ένα ξεχωριστό θέμα για την ενοποίηση της WIND/NOVA και τις εξελίξεις για τις αναβαθμίσεις όταν θα ξεκινήσουν;

Link to comment
Share on other sites

Αν το παρατούσαν και ξεκινούσαν ένα νέο δίκτυο, ίσως ήταν καλή ιδέα. Αφού θα βασιστούν στα υπάρχοντα δεδομένα, νομίζω πως το καλύτερο θα ήταν να μετονομαστεί το θέμα.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mark_K said:

Αν το παρατούσαν και ξεκινούσαν ένα νέο δίκτυο, ίσως ήταν καλή ιδέα. Αφού θα βασιστούν στα υπάρχοντα δεδομένα, νομίζω πως το καλύτερο θα ήταν να μετονομαστεί το θέμα.

Sent from my TCL 20 5G
 

Εγώ θα φτιάξω και ένα νέο θέμα να υπάρχει, γιατί πιστεύω πως θα χρειαστεί. 

Link to comment
Share on other sites

Πάσο. Εάν πιστεύεις ότι με διαφορετικό όνομα θα έχουν άλλη βαρύτητα οι αναβαθμίσεις όταν γίνουν.

Η γνώμη μου είναι πως είτε το μετονομάζουν, είτε αν γίνει νέο θέμα κλειδώνουν οι mods το παλιό για να μην γίνει μπάχαλο γράφοντας και στα 2 ταυτόχρονα.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, VS002 said:

Σε τι χρονικό διάστημα πιστεύεις;

Μετά το 2024 πιστεύω θα δούμε (αν θα δούμε) σοβαρή αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mark_K said:

Πάσο. Εάν πιστεύεις ότι με διαφορετικό όνομα θα έχουν άλλη βαρύτητα οι αναβαθμίσεις όταν γίνουν.

Η γνώμη μου είναι πως είτε το μετονομάζουν, είτε αν γίνει νέο θέμα κλειδώνουν οι mods το παλιό για να μην γίνει μπάχαλο γράφοντας και στα 2 ταυτόχρονα.

Sent from my TCL 20 5G
 

Αυτό το θέμα είναι για το 4G. Το θέμα που έχω φτιάξει είναι για τις εξελίξεις στο θέμα της ενοποίησης και των αναβαθμίσεων 

Just now, sonakiasfun said:

Μετά το 2024 πιστεύω θα δούμε (αν θα δούμε) σοβαρή αναβάθμιση.

Θα δουμε λοιπόν 

Link to comment
Share on other sites

Καλή αναμονή λοιπόν...
Εγώ τις εξελίξεις τις βλέπω ήδη από πρώτο χέρι. Δεν είμαι πελάτης τους στην κινητή, δεν θα μπορούσα να είμαι με το αισχρό δίκτυο που έχουν στις περιοχές που κινούμαι, ούτε είμαι μαζόχας να κάθομαι να περιμένω και να με ενδιαφέρει πότε και αν θα το φτιάξουν. Έχω όμως σταθερό και τηλεόραση από αυτούς, και το άμεσο αποτέλεσμα είναι πως μου ζητούν 6 ευρώ παραπάνω (2 για το σταθερό ήδη 4 για την τηλεόραση για να γίνει eon).

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mark_K said:

Καλή αναμονή λοιπόν...
Εγώ τις εξελίξεις τις βλέπω ήδη από πρώτο χέρι. Δεν είμαι πελάτης τους στην κινητή, δεν θα μπορούσα να είμαι με το αισχρό δίκτυο που έχουν στις περιοχές που κινούμαι, ούτε είμαι μαζόχας να κάθομαι να περιμένω και να με ενδιαφέρει πότε και αν θα το φτιάξουν. Έχω όμως σταθερό και τηλεόραση από αυτούς, και το άμεσο αποτέλεσμα είναι πως μου ζητούν 6 ευρώ παραπάνω (2 για το σταθερό ήδη 4 για την τηλεόραση για να γίνει eon).

Sent from my TCL 20 5G
 

Πού κινείσαι δηλαδή και είναι τόσο χάλια το δίκτυο;;

Link to comment
Share on other sites

Άγιο Δημήτριο Αττικής, σύνορα με Άλιμο και Παλαιό Φάληρο. Όταν βγαίνεις έξω και πολύ συχνά σε ρίχνει σε edge το 2022, πολύ απλά δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθούμε παραπάνω.

Sent from my TCL 20 5G



Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mark_K said:

Άγιο Δημήτριο Αττικής, σύνορα με Άλιμο και Παλαιό Φάληρο. Όταν βγαίνεις έξω και πολύ συχνά σε ρίχνει σε edge το 2022, πολύ απλά δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθούμε παραπάνω.

Sent from my TCL 20 5G


 

Και γω με θρι τζι είμαι στη περιοχή μου.Και κει.που βρίσκει φορ τζι.τ χάνει και τούμπαλιν..αστάθεια μεγάλη έχει ..δε ξέρω τι κάνουν..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Νέα Πεντέλη. Πλατεία Αγίου Σίλα. Πολύ κοντά φαίνεται η κεραία. Λίγο πιο κάτω στην πλατεία Νέας Πεντέλης, είδα ένα 30αρι από σκέτη B20, αλλά δεν το άφησα να τελειώσει. 

Screenshot_2022-06-12-15-07-17-088_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2022-06-12-15-07-21-450_cz.mroczis.netmonster.jpg

 

Παλαιά Πεντέλη, συνεχίζει να παραμένει απαράδεκτη. Ας πούμε κοντά στο Βενετη. Έχει περίεργη μορφολογία η περιοχή, αλλά η "Telestet" είναι η μόνη που έχει τέτοιο χάλι. Οριακό 3G στο δρόμο, με πολλές εναλλαγές σε 2G. Η συνεργάτιδα κόκκινη ακολουθεί από κοντά μεν, αλλά τουλάχιστον έχει λίγο 4G από B20. Θέλουν νέα κεραία με συνεγκατάσταση. 

Screenshot_2022-06-12-15-45-16-147_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2022-06-12-15-44-17-589_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...