Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Χωρίς Σχόλια.....αποψη καφενείου..... Έλεος!

 

Έλεος πραγματικά. δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο οι "ειδικοί" του post λένε τόσα, όταν και το αποτέλεσμα (συγκριτικά και μόνο) τους διαψεύδει.

 

Άλλοι λόγοι υπάρχουν από πίσω και να μας ανησυχούν.

 

1) Ο κόσμος καταλαβαίνει και όσο περνά ο χρόνος θα καταλαβαίνει ακόμα πιο πολλά.

2) Η εταιρία και η (όποια, είτε σε ποιότητα δικτύου και άλλα πολλά) δεν πρόκειται να διορθωθεί.

3) Νομίζω ότι την έχουν στημένη στην εταιρία κάποιοι να "την πάνε" κάπου (κατά δι@λου, ίσως).....Θα αποκαλυφθεί σε κάποια χρόνια. Ίσως και μεγαλοστελέχη της.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πραγματικά. δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο οι "ειδικοί" του post λένε τόσα, όταν και το αποτέλεσμα (συγκριτικά και μόνο) τους διαψεύδει.

 

Άλλοι λόγοι υπάρχουν από πίσω και να μας ανησυχούν.

 

1) Ο κόσμος καταλαβαίνει και όσο περνά ο χρόνος θα καταλαβαίνει ακόμα πιο πολλά.

2) Η εταιρία και η (όποια, είτε σε ποιότητα δικτύου και άλλα πολλά) δεν πρόκειται να διορθωθεί.

3) Νομίζω ότι την έχουν στημένη στην εταιρία κάποιοι να "την πάνε" κάπου (κατά δι@λου, ίσως).....Θα αποκαλυφθεί σε κάποια χρόνια. Ίσως και μεγαλοστελέχη της.

 

Μηπως προς νεο ψυχικο μερια; Η εεττ δεν προκεται να συγκαταθεσει για λογους ανταγωνισμου.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Μηπως προς νεο ψυχικο μερια; Η εεττ δεν προκεται να συγκαταθεσει για λογους ανταγωνισμου.

Γοατι πουλαει (σε τιμες) οσο και οι αλλοι μπορεις να μου το εξηγησεις;

 

Τί χρώμα έχει εκεί; Του διόλου; ίσως....

 

Ναι: δεν το καταλαβαίνω ούτε κι εγώ αυτό: Εκτός αν το εξηγήσουμε έτσι: Την πάνε για "αλλού" (σε κάποια χρόνια).

Αδικαιολόγητο. Μπορώ να σου πω (για όποιον τα μελετά πραγματικά, όχι παρασυρόμενοι με την "αδράνεια" που είχε λόγω των παλιών τιμών) ότι έιναι αυτή τη στιγμή (Μάρτης 2017) η ακριβότερη όλων {Σε ετήσια βάση € αν τα υπολογίσει κανείς}.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Έλεος πραγματικά. δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο οι "ειδικοί" του post λένε τόσα, όταν και το αποτέλεσμα (συγκριτικά και μόνο) τους διαψεύδει.

Γιατί δεν μπορείς να καταλάβεις ότι δεν με ενδιαφέρει ΚΑΜΙΑ εταιρία? Μάλιστα δεν τις πάω και τις τρεις. Τυχαίνει απλά να έχω την κόκκινη σε κάρτα αλλά έτσι κι αλλιώς δεν χρησιμοποιώ τηλέφωνο πολύ.

 

Τη βρίσκω με τους χουβαρντάδες με τις πατάτες (ναι και samsung S7) απλά που θέλουν 300MBps σε τηλέφωνο. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τί χρώμα έχει εκεί; Του διόλου; ίσως....

Γιατι πουλαει (σε τιμες) οσο και οι αλλοι μπορεις να μου το εξηγησεις; Εχει ιδιο η' καλυτερο δικτυο; Αν γνωριζεις (απαντας).

Τουτο που ποσταρε χρηστης στα καρτοκινητα το ειδες ; http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66610&d=1490213917

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πουλαει (σε τιμες) οσο και οι αλλοι μπορεις να μου το εξηγησεις; Εχει ιδιο η' καλυτερο δικτυο; Αν γνωριζεις (απαντας). Τουτο που ποσταρε χρηστης στα καρτοκινητα το ειδες ;

 

Σου απάντησα:

 

Ναι: δεν το καταλαβαίνω ούτε κι εγώ αυτό: Εκτός αν το εξηγήσουμε έτσι: Την πάνε για "αλλού" (σε κάποια χρόνια).

Αδικαιολόγητο. Μπορώ να σου πω (για όποιον τα μελετά πραγματικά, όχι παρασυρόμενοι με την "αδράνεια" που είχε λόγω των παλιών τιμών) ότι έιναι αυτή τη στιγμή (Μάρτης 2017) η ακριβότερη όλων {Σε ετήσια βάση € αν τα υπολογίσει κανείς}

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα:

 

Ναι: δεν το καταλαβαίνω ούτε κι εγώ αυτό: Εκτός αν το εξηγήσουμε έτσι: Την πάνε για "αλλού" (σε κάποια χρόνια).

Αδικαιολόγητο. Μπορώ να σου πω (για όποιον τα μελετά πραγματικά, όχι παρασυρόμενοι με την "αδράνεια" που είχε λόγω των παλιών τιμών) ότι έιναι αυτή τη στιγμή (Μάρτης 2017) η ακριβότερη όλων {Σε ετήσια βάση € αν τα υπολογίσει κανείς}

 

Ε αρα ετσι εξηγειτε, εχουμε καλυτερο δικτυο αρα δικαιολογουμαστε να ειμαστε οι ακριβοτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχες και στο χωριό VDSL.

 

Πάρε μια κανονική VDSL τότε, έχεις τόσα πολλά δεδομένα που πρέπει να τα μεταφέρεις γρήγορα? και μάλιστα στο δρόμο?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μόλις παρατήρησα ότι στον Άγιο Δομήνικο πρέπει να έχει καλό σήμα η Wind :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε να χωρισουμε κάτι, αλλά οχι οτι φταίει και το κινητό ρε συ! Εντάξει τόσα ακούσαμε! Δηλαδή σε άλλη εταιρια ( έξω από 'δω, μην φάω delete πάλι, δεν λέει), γιατί δεν φταίει το κινητό?

Σε λίγο θα μας πουν ότι φταίει το ύψος μας. Σε ποση απόσταση από το έδαφος βρίσκεται το κινητό, και με τι κλίση το κραταμε......

Ξανά... ΈΛΕΟΣ....

Ξανα ...Δώστε μνημόνια λέμε.....

 

Πάντως μόλις παρατήρησα ότι στον Άγιο Δομήνικο πρέπει να έχει καλό σήμα η Wind :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Survivor? Χαχαχαχα.....Ξερεις Γιατί?

Γιατί δεν έχουν κινητά να δουν τι σήμα έχει!

Και ενημερωτικά έχω συμβόλαιο δέσμευση, και δεν μπορώ να φυγω. Να προλάβω όποιον πει για ποιο λογο κάθομαι , ενώ έχω επιλογή κτλ. κτλ....

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Κακώς, στείλτους εξώδικο και πες ότι πληρώνεις και δεν παίρνεις υπηρεσίες.
Link to comment
Share on other sites

Κακώς, στείλτους εξώδικο και πες ότι πληρώνεις και δεν παίρνεις υπηρεσίες.

 

Χα χα: Έχετε πολύ πλάκα (ιδίως οι "ειδικοί") για την αποτελεσματικότητα των "λύσεων" που προτείνετε.

 

ΝΑΙ: Κάντο το εξώδικο στη Wind @pank (για το λόγο που προτείνει ο "ειδικός") να δούμε τι θα σου απαντήσουν: Θα πέσει πολύ γέλιο.

Όχι τπτ άλλο , αλλά να ξέρουμε που στηρίζονται όλα αυτά που λένε οι "προστάτες".

 

Απλά: δεν πρόκειται να γίνει τπτ (με το εξώδικο, έεεε!!! :lol::lol:). Πολύ γέλιο από αυτά που λένε κάποιοι.

Άλλος ειδικός έλεγε (για τον ίδιο λόγο: ποιότητα δικτύου) να κάνουμε "καταγγελία στην ΕΕΤΤ": Μα πάρα πολύ γέλιο!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Τότε πάρε κι εσύ S7.

 

Δε σου είπα ότι είναι λύση, απλά σου είπα κάνε κάτι εκτός από το να κλαίγεσαι σε φόρουμ όπου έτσι κι αλλιώς γράφονται αλλού τα παράπονα σου.

Link to comment
Share on other sites

Τότε πάρε κι εσύ S7.

 

Δε σου είπα ότι είναι λύση, απλά σου είπα κάνε κάτι εκτός από το να κλαίγεσαι σε φόρουμ όπου έτσι κι αλλιώς γράφονται αλλού τα παράπονα σου.

 

"Κάνε κάτι" ρεε pank: Είναι κι αυτό 1 λύση: ..........:lol:

 

Άσε τους "ειδικούς" να σερφάρουν εδώ: Ξέρουν καλύτερα από σένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Βγάλατε τα απωθημένα σας... Ωραία...

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Χα χα: Έχετε πολύ πλάκα (ιδίως οι "ειδικοί") για την αποτελεσματικότητα των "λύσεων" που προτείνετε.

 

ΝΑΙ: Κάντο το εξώδικο στη Wind @pank (για το λόγο που προτείνει ο "ειδικός") να δούμε τι θα σου απαντήσουν: Θα πέσει πολύ γέλιο.

Όχι τπτ άλλο , αλλά να ξέρουμε που στηρίζονται όλα αυτά που λένε οι "προστάτες".

 

Απλά: δεν πρόκειται να γίνει τπτ (με το εξώδικο, έεεε!!! :lol::lol:). Πολύ γέλιο από αυτά που λένε κάποιοι.

Άλλος ειδικός έλεγε (για τον ίδιο λόγο: ποιότητα δικτύου) να κάνουμε "καταγγελία στην ΕΕΤΤ": Μα πάρα πολύ γέλιο!!!!:p

 

Ακριβως,νομιζουν ορισμενοι οτι ολοι εχουμε ενα καρτοκινητο.Ορισμενοι εχουν συμβολαια,και αλλοι εταιρικα.Αυτοι δεν μπορουν τοσο ευκολα να φυγουν.Δευτερον το εχω ξαναπει,για Βορεια ελλαδα μακρια απο Wind,εκτος αμα κανετε ελαχιστη χρηση ιντερνετ ή για κλησεις μονο.Αλλα με ξεπερνανε οι αυξησεις της επειδη εκανε σουπερ δικτυο.Τι δικτυο εκανες Wind? Που καλυπτεις πελλοποννησο,στερεα

ελλαδα,ηπειρο και νησια σε Ιονιο,Αιγαιο μαζι με Ροδο,Κρητη και τις Σποραδες.Οπου πανω απο την χαλκιδα δεν εχεις 4G εκτος απο την πολη και τα περιχωρα του βολου και της λαρισας.Πανω απο τη Λαρισα το χαος το ιδιο,με εξαιρεση θεσσαλονικη και περιχωρα μαζι με την πολη της Ξανθης,την Αλεξανδρουπολη και στο Διδιμοτυχο,Σουφλι,Ορεστιαδα.Αλλοι εχετε με τη Wind στα σπιτια σας σημα καμπανα,εγω ομως δεν εχω.Η χειροτερη σε 3G,και κλειδωνω σε GSM για να μην κανει εναλλαγες πανω στην κληση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

"Κάνε κάτι" ρεε pank: Είναι κι αυτό 1 λύση: ..........:lol:

 

Άσε τους "ειδικούς" να σερφάρουν εδώ: Ξέρουν καλύτερα από σένα!!!

+1. Πολύ σωστός!

 

 

Βγάλατε τα απωθημένα σας... Ωραία...

 

Εδώ έχεις ένα δίκιο.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μόλις παρατήρησα ότι στον Άγιο Δομήνικο πρέπει να έχει καλό σήμα η Wind :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εχει οντως, με roaming

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια συζήτηση με γνωστό μου στο τμήμα υπηρεσιών της Wind την περασμένη Παρασκευή. Όντως έχει πέσει η μέση ταχύτητα του δικτύου (αυτό δεν είναι ψέμα) και ο λόγος είναι ότι η Wind για πρώτη φορά στην ιστορία της ελκύει με τέτοιους ρυθμούς συνδρομητές (έστω και ας μην είναι οι περισσότεροι στη Βόρεια Ελλάδα :lol:) και η χρήση δεδομένων έχει αυξηθεί κατακόρυφα με διάφορες καμπάνιες marketing. Το marketing του δικτύου βασίζεται στο ότι οι περισσότεροι συνδρομητές κάνουν χρήση social media και τα ΚΡΙ (τα οποία τα έμαθα επιτέλους αλλά δε πρόκειτα να πούμε κάτι δημόσια για αυτό) τα καλύπτουν άνετα αυτά. Μάλιστα, οι περισσότεροι συνδρομητές είναι πιο ευχαριστημένοι από το προηγούμενο δίκτυο που χρησιμοποιήσανε αλλά και από την προηγούμενη εμπειρία τους με τη Wind (placebo?), αλλά η Wind αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχει τρελή συνολική άνοδο και αυτό μόνο καλό μπορεί να θεωρηθεί για όλους - περισσότερες επενδύσεις, περισσότερες προσφορές κτλ κτλ.

 

Δεν απαντάω σε κανέναν (δεν έχει κάποιο νόημα, μονόλογο κάνω πλέον) απλά πιστεύω ότι κάποιοι θα πάρουν τις πληροφορίες που θέλουν και θα σταματήσουν να γράφουν αοριστίες και αστρολογικές προβλέψεις και συζητήσεις τύπου καφενείου. :)

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια συζήτηση με γνωστό μου στο τμήμα υπηρεσιών της Wind την περασμένη Παρασκευή. Όντως έχει πέσει η μέση ταχύτητα του δικτύου (αυτό δεν είναι ψέμα) και ο λόγος είναι ότι η Wind για πρώτη φορά στην ιστορία της ελκύει με τέτοιους ρυθμούς συνδρομητές (έστω και ας μην είναι οι περισσότεροι στη Βόρεια Ελλάδα :lol:) και η χρήση δεδομένων έχει αυξηθεί κατακόρυφα με διάφορες καμπάνιες marketing. Το marketing του δικτύου βασίζεται στο ότι οι περισσότεροι συνδρομητές κάνουν χρήση social media και τα ΚΡΙ (τα οποία τα έμαθα επιτέλους αλλά δε πρόκειτα να πούμε κάτι δημόσια για αυτό) τα καλύπτουν άνετα αυτά. Μάλιστα, οι περισσότεροι συνδρομητές είναι πιο ευχαριστημένοι από το προηγούμενο δίκτυο που χρησιμοποιήσανε αλλά και από την προηγούμενη εμπειρία τους με τη Wind (placebo?), αλλά η Wind αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχει τρελή συνολική άνοδο και αυτό μόνο καλό μπορεί να θεωρηθεί για όλους - περισσότερες επενδύσεις, περισσότερες προσφορές κτλ κτλ.

 

Δεν απαντάω σε κανέναν (δεν έχει κάποιο νόημα, μονόλογο κάνω πλέον) απλά πιστεύω ότι κάποιοι θα πάρουν τις πληροφορίες που θέλουν και θα σταματήσουν να γράφουν αοριστίες και αστρολογικές προβλέψεις και συζητήσεις τύπου καφενείου. :)

 

Καλο αυτο,αλλα πρεπει να μην αφησει το δικτυο και να μπορεσει να σηκωσει την κινηση δεδομενων απο τους συνδρομητες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομενως το network challenge promotion θα ευθύνεται που γέμισε το δίκτυο συνδρομητές.

Παντως ανατολική αρκαδια το h+τοσο του κόκκινου όσο και του πρασινου λιβαδιου μου εδιναν σταθερά μεγαλύτερες ταχύτητες από το band 20 της wind, το τριήμερο της καθαράς Δευτέρας και των Φώτων, ακόμα και στο upload και στο ping. Τα νούμερα στο 4g της wind σε αυτή τη περιοχή είναι ακριβώς τα μισά σε σχέση με ένα χρόνο πριν που πρώτομπήκε.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτο,αλλα πρεπει να μην αφησει το δικτυο και να μπορεσει να σηκωσει την κινηση δεδομενων απο τους συνδρομητες.

Προφανώς ξέρουν τι θα κάνουν.

 

Ενδεχομενως το network challenge promotion θα ευθύνεται που γέμισε το δίκτυο συνδρομητές.

Παντως ανατολική αρκαδια το h+τοσο του κόκκινου όσο και του πρασίνου λιβαδιου μου εδιναν σταθερά μεγαλύτερες ταχύτητες από το band 20 της wind, το τριήμερο της καθαράς Δευτέρας και των Φώτων, ακόμα και στο upload.

Τα νούμερα στο 4g της wind σε αυτή τη περιοχή είναι ακριβώς τα μισά σε σχέση με ένα χρόνο πριν που πρώτομπήκε.

 

Αυτό σημαίνει ότι οι συνδρομητές πήγαν στη Wind. Kαλό αυτό για τη Wind, για εμάς δε λέει τίποτα εκτός αν ήμασταν υπάλληλοι της εταιρείας ή μέτοχοι. Επιπλέον τα νούμερα δε λένε τίποτα. Αν οι συνδρομητές παίρνουν συνολικά καλύτερη ποιότητα υπηρεσίας (το 4g>>>>3g για υπερβολικά πολλούς λόγους) τότε όλα καλά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό σημαίνει ότι οι συνδρομητές πήγαν στη Wind. Kαλό αυτό για τη Wind, για εμάς δε λέει τίποτα εκτός αν ήμασταν υπάλληλοι της εταιρείας ή μέτοχοι. Επιπλέον τα νούμερα δε λένε τίποτα. Αν οι συνδρομητές παίρνουν συνολικά καλύτερη ποιότητα υπηρεσίας (το 4g>>>>3g για υπερβολικά πολλούς λόγους) τότε όλα καλά.

 

Tι να σου πω, μακάρι βέβαια, αν και πολλούς συγγενείς και φίλους που έχω εκεί όλοι εξακολουθούν να έχουν καρτοκινητα του πρασινου λιβαδιου.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Tι να σου πω, μακάρι βέβαια, αν και πολλούς συγγενείς και φίλους που έχω εκεί όλοι εξακολουθούν να έχουν καρτοκινητα του πρασίνου λιβαδιου.

 

Ξεχνάμε τα mifi, εφαρμογές τηλεμετρίας, simplify και δικαρτα :) Αυτό είναι το φιλέτο συνδρομητών για δεδομένα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...