Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικό είναι. Μόνο για τα καρτοκινητά ανακοίνωσαν πως είναι απαραίτητη η αντικατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

ανανέωσα πακέτα, πήρα πάλι 1GB από τα 10€, τα προηγούμενα 700 που που είχαν μείνει πριν σταματήσει η χρέωση έφυγαν και πλέον συνεχίζω και είμαι στα 1024 ακατέβατα

 

σήμερα μάλιστα ήμουν μέσα σε κτίριο δημόσιας υπηρεσίας και λόγω σήματος είχα edge για αρκετή ώρα και πάλι δε κατέβηκε τίποτα

 

μάλλον και όλο τον απρίλη θα μας πάει έτσι όσους είμαστε σε αυτό το καθεστώς, καμιά χρέωση γενικά στο internet

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Στο περιστέρι έχει βρει κάποιος f2g 4g σιμ ?

 

δυο καταστήματα που ρώτησα δεν έχουν ιδέα για τις sim.

Link to comment
Share on other sites

Παρε τραινο πηγαινε mall, μια αλλαγη καρτα σε 4g και μια φορητοτητα σε Q, δυο λεπτα (μπορει να λεω και πολυ!) υποθεση, και δωρεαν οχι σαν κατι αλλους που ελεγαν δεν γινεται ή ηθελε 5 ευρω! Σε αλλα μαγαζια για την πιο απλη υποθεση ηθελα μισαωρο!
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Στο περιστέρι έχει βρει κάποιος f2g 4g σιμ ?

 

δυο καταστήματα που ρώτησα δεν έχουν ιδέα για τις sim.

Εγώ την άλλαξα σε κατάστημα του Ιλίου.

Link to comment
Share on other sites

ανανέωσα πακέτα, πήρα πάλι 1GB από τα 10€, τα προηγούμενα 700 που που είχαν μείνει πριν σταματήσει η χρέωση έφυγαν και πλέον συνεχίζω και είμαι στα 1024 ακατέβατα

 

σήμερα μάλιστα ήμουν μέσα σε κτίριο δημόσιας υπηρεσίας και λόγω σήματος είχα edge για αρκετή ώρα και πάλι δε κατέβηκε τίποτα

 

μάλλον και όλο τον απρίλη θα μας πάει έτσι όσους είμαστε σε αυτό το καθεστώς, καμιά χρέωση γενικά στο internet

 

Αυτό το διάβασα και απο άλλους. Σούπερ τι να πω ;)

Link to comment
Share on other sites

Για Θεσσαλονίκη κάποιο νεότερο;

 

Αργεί;

 

Τα γνωστά , δεν έχουμε ενημέρωση και τέτοιες μπαρούφες.........Βέβαια στα καταστήματα δεν παρέλειψαν να βάλουν τις νέες μακέτες με το 4G και τον τύπο που πετάει........:X

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστά , δεν έχουμε ενημέρωση και τέτοιες μπαρούφες.........Βέβαια στα καταστήματα δεν παρέλειψαν να βάλουν τις νέες μακέτες με το 4G και τον τύπο που πετάει........:X

Το ίδιο είπα και εγώ! Τις βιτρίνες μια χαρά τις κάναν αλλά στην πράξη.... Γνωρίζετε άμα υπάρχουν διαθέσιμες κάρτες σιμ 4G για την Θεσσαλονίκη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιο γελοίο και για την wind και για την βονταφον να διαφημίζουν 4g ενώ ακόμα δεν έχουν 3g της προκοπής! ΈΛΕΟΣ δεν τους ελέγχει κάνεις τι ψέματα λένε;;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιο γελοίο και για την wind και για την βονταφον να διαφημίζουν 4g ενώ ακόμα δεν έχουν 3g της προκοπής! ΈΛΕΟΣ δεν τους ελέγχει κάνεις τι ψέματα λένε;;;;

Συμφωνώ...

Κάλυψε πρώτα σωστά όλη τη χώρα με 3G, και έπειτα προχώρα στο 4G...!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είπα και εγώ! Τις βιτρίνες μια χαρά τις κάναν αλλά στην πράξη.... Γνωρίζετε άμα υπάρχουν διαθέσιμες κάρτες σιμ 4G για την Θεσσαλονίκη?

 

Θεσσαλονίκη ρώτησα σε 3 καταστήματα τηλεφωνικά και μου είπαν ότι δεν τους έχουν στείλει και δεν γνωρίζουν τίποτα για κάρτες 4G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιο γελοίο και για την wind και για την βονταφον να διαφημίζουν 4g ενώ ακόμα δεν έχουν 3g της προκοπής! ΈΛΕΟΣ δεν τους ελέγχει κάνεις τι ψέματα λένε;;;;

 

Την ίδια ερώτηση θα έκανα & για την Cosmote,μιας και σε πολλές περιοχές που κινούμαι έχει θέμα ακόμη & με το 2G;)

Αν προσφέρει όμως ο πάροχός σου στα μέρη σου 4G τι να το κάνεις το 3G,ειλικρινά; Ίδια κατανάλωση, ταχύτητες καμιά σχέση

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι μπορεί αρκετός κόσμος να μην έχει 4G συσκευή, η διαφορά της ταχύτητας είναι ανούσια για την πλειοψηφία των χρηστών πιστεύω που χρησιμοποιούν mobile internet για να ανοίξουν μια σελίδα και για chat. Αν κάποιος έχει ανάγκη να κατεβάζει μεγάλα αρχεία(και έχει και μεγάλο data plan), τότε αλλάζει το πράγμα. Και φυσικά παίζει το ρόλο της και η κατανάλωση της μπαταρίας που με 4G είναι μεγαλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη ρώτησα σε 3 καταστήματα τηλεφωνικά και μου είπαν ότι δεν τους έχουν στείλει και δεν γνωρίζουν τίποτα για κάρτες 4G.

Μια από τα ίδια. Αν και σε ένα στη Μποτσαρη να πω την αλήθεια γνώριζαν αλλά μου είπαν αφενός ότι δεν εχουν κάρτες αφετέρου δεν υπάρχει περίπτωση αυτή τη στιγμή να δω 4g στη Θεσσαλονίκη οπότε τους καλημερισα και έφυγα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Αν και σε ένα στη Μποτσαρη να πω την αλήθεια γνώριζαν αλλά μου είπαν αφενός ότι δεν εχουν κάρτες αφετέρου δεν υπάρχει περίπτωση αυτή τη στιγμή να δω 4g στη Θεσσαλονίκη οπότε τους καλημερισα και έφυγα..

 

Καλά ναι εδώ σίγουρα θα αργήσουμε να δούμε 4G, απλά είναι ευκαιρία να αλλάξω την κάρτα sim με καινούρια αφού λένε ότι είναι δωρεάν σε καρτοκινητά μιας και αυτή που έχω είναι παλιά και κομμένη. Και αν είναι και multisim ακόμη καλύτερα θα με βολέψει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; έχω κάρτα 4g, καινούργια σε κινητό 3g και συγκεκριμένα στο Motorola moto g 2013. Έχω υπόλοιπο στη κάρτα 2,5 ευρώ περίπου. Άνοιξα τα δεδομένα και ύστερα από πολύ χρήση διαπίστωσα ότι το υπόλοιπο μου δεν κατεβαίνει. Το τσέκαρα από την εφαρμογή του f2go καθώς και από τηλέφωνο στο 1269. Να συμπληρώσω ότι δεν έχω ενεργό κανένα πακέτο, είτε δεδομένων είτε ομιλίας. Είναι αριθμός δευτερεύον και δεν τον χρησιμοποιώ. Συμβαίνει σε κανένα άλλο αυτό; αν βάλω κάρτα καινούργια υπάρχει περίπτωση να μου πάνε τα ευρώ μείον;
Link to comment
Share on other sites

απλά σου χει σταματήσει κι εσένα η χρέωση δεδομένων

 

ούτε εμένα μου κατεβαίνουν τα δεδομένα, αλλά εγώ έχω πάντα πακέτο με δεδομένα ενεργό

 

κανείς δε μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά καθώς η επίσημη θέση της wind στο θέμα είναι άλλη και διαφορετική από αυτό που εφαρμόζεται στη πράξη, όμως αυτό που πιθανότα σου συμβαίνει κι εσένα είναι ότι έχεις 2g/3g/4g τσάμπα και απεριόριστο μέχρι τα τέλη απρίλη

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι μπορεί αρκετός κόσμος να μην έχει 4G συσκευή, η διαφορά της ταχύτητας είναι ανούσια για την πλειοψηφία των χρηστών πιστεύω που χρησιμοποιούν mobile internet για να ανοίξουν μια σελίδα και για chat. Αν κάποιος έχει ανάγκη να κατεβάζει μεγάλα αρχεία(και έχει και μεγάλο data plan), τότε αλλάζει το πράγμα. Και φυσικά παίζει το ρόλο της και η κατανάλωση της μπαταρίας που με 4G είναι μεγαλύτερη.

 

Τι να σου πω..με τη συσκευή μου δεν έχω παρατηρήσει την παραμικρή διαφορά είτε με 3G είτε με 4G. Το μεγάλο data plan εξακολουθεί να μην μου λέει κάτι. Πρέπει σώνει & καλά να ξοδεύεις πολλά mb;για ταχύτητα μιλάω παραπάνω & με το 4G ΝΑΙ,υπάρχει διαφορά ακόμη & στην απλή φόρτωση μιας σελίδας. Οκ, διαφορετικές ανάγκες έχει ο καθένας, αλλά όχι να σταματήσει η εξάπλωση ενός εντελώς νέου δικτύου για να βελτιωθεί πρώτα το 3G..Γνώμη μου & σταματάω το εκτός θέματος που ξεκίνησε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εντελώς αντίθετη εμπειρία. Έχοντας πετύχει ταχύτητες μέχρι σχεδόν 120mbps σε cosmote, δεν είχα παρατηρήσει καμία διαφορά στη φόρτωση των σελίδων σε σύγκριση με καλό 3G(μινιμουμ 7-8mbps). Περίμενα να δω κάτι το εξωπραγματικό, αλλά απεναντίας η εμπειρία χρήσης δεν είχε διαφορά. Αν μιλάμε για περιοχές που στο 3G πιάνεις 1-2-3mbps με το ζόρι, ναι είναι λογικό να φαίνεται γρηγορότερο το 4G.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εντελώς αντίθετη εμπειρία. Έχοντας πετύχει ταχύτητες μέχρι σχεδόν 120mbps σε cosmote, δεν είχα παρατηρήσει καμία διαφορά στη φόρτωση των σελίδων σε σύγκριση με καλό 3G(μινιμουμ 7-8mbps). Περίμενα να δω κάτι το εξωπραγματικό, αλλά απεναντίας η εμπειρία χρήσης δεν είχε διαφορά. Αν μιλάμε για περιοχές που στο 3G πιάνεις 1-2-3mbps με το ζόρι, ναι είναι λογικό να φαίνεται γρηγορότερο το 4G.

Εντάξει για να λέμε και τα πράγματα όπως ακριβώς είναι το 4g της cosmote είναι δυναμιτης οποίος το έχει δοκιμάσει όπως λες και φυσικά δεν έχω λόγο να μην το πιστεύω απλά γνωρίζει.. Απο cosmote σε wind είναι σαν να πήγα από Ferrari σε skoda.. Αλλά και οι τιμές εκ διαμέτρου αντίθετες οπότε μια χαρά είμαστε και στη wind. Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι 4g Θεσσαλονίκη θα δούμε το 2020 όλα καλά :):)

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Πηγα την τριτη στη Βενιζέλου και μου είπε την Πέμπτη θα εχει κάρτες 4g ειπα και καλά θα φυγω αθηνα απο βδομάδα και ρώτησα ποτέ με το καλό θα έρθει και εδώ μου λεει περίπου τελη Απρίλη μετα το Πάσχα μπορει. Δεν πήγα λογο δουλειάς αυριο θα περασω το πρωι να δω αν φέραν
Link to comment
Share on other sites

πάντως, περίπου 1,5 βδομάδα από όταν το έβαλα, βλέπω ότι το 4g "χάλασε"..

τι κι αν λέει LTE το κινητό πάνω από την κεραία, οι ταχύτητες είναι αισχρές.. πιο χάλια κι από όταν ξεκίνησε.. υπάρχουν στιγμές που ενώ έχω φουλ σήμα ή δυο-τρεις μπάρες, δεν ανοίγει ΤΙΠΟΤΑ! Είτε σε σελίδες, είτε instagram, ακόμα κ μια ανανέωση δεδομένων καιρού.. ωραίο 4g :down:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...