Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι μεχρι απανω τερμα εκει στα λεωφορεια δεν μπορεις να μιλησεις...

Μετα προς ασβεστοχωρι κατι γινεται

[ATTACH]61409[/ATTACH]

Ετσι ειναι το 3G μεσα σε κτηρια στη Χαριλαου,το βλεπω σε σπιτια,στο σχολειο μου.Δεν ανοιξα data(δεν εχω πακετο) αλλα το σημα ειναι H.

Ενω η Cosmote ειναι φουλ 2G και 3G...αλλα εχω βρει την κεραια που ειναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    2021

  • p_k

    1324

  • cmvr

    1734

  • Nikolas14

    1030

Η cote απλά δεν υπάρχει...Πριν 2 εβδομαδες στην παλια Εθνική Καβάλας Θεσσαλονίκης στα περισσότερα σημεία είχε 2 g και σε κάποια 3g Όπως όλες...προχθές σχεδόν σε όλη την διαδρομή έπαιζε Από Η+ σε Η και 4G,Απο ρεντινα έως δράμα σχεδόν παντού έχει 4G...

Παλιά βρασνα κάτω από το βουνό με της κεραίες ακριβώς

[ATTACH]61385[/ATTACH]

 

Εδω μιλάμε για την wind ξέρεις......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

+1111111111111111111111111111111111111

 

Για κάποιον λόγο προσπαθεί να πείσει το "πιάσιμο των οπισθίων" απο την cosmote..... Εγώ δεν έχω 4g στην πόλη μου αλλά έχω τα €€€ στην τσεπούλα μου. Και στο κινητό αλλα και στο σταθερό. Προτεραιότητες είναι αυτές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο προσπαθεί να πείσει το "πιάσιμο των οπισθίων" απο την cosmote..... Εγώ δεν έχω 4g στην πόλη μου αλλά έχω τα €€€ στην τσεπούλα μου. Και στο κινητό αλλα και στο σταθερό. Προτεραιότητες είναι αυτές.

 

φιλε μου δεν ειμαστε σε καμια απο αυτες τις εταιριες μετοχοι ! Εννοειται οτι θα παμε εκει που ειναι πιο φθηνα και αρκετα καλες υπηρεσιες!

Καποτε θα ερθει και σε εσενα το 4G και θα το απολαμβανεις με τα μισα λεφτα απο οσα δινει αυτος τωρα στον κΟτε ! Απλο !!!

Εγω με την wind ειμαι υπερ ευχαριστημενος,καλη ομιλια σε ολη τη θεσσαλονικη και ιντερνετ 80% γρηγορο σε ολη την πολη !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχ η Cosmote έχει λεφτά.....

Μάλλον ξέχασες σε πόσες χώρες έχει η voda δίκτυο. Επίσης ανώτερο της πράσινης αν το δούμε σαν εξοπλισμό.

 

Και όχι δεν είναι λόγω χρημάτων αλλά κονέ των επικίνδυνων εργολάβων που το έστησαν.

 

Και η Cosmote είναι θυγατρική της Tmobile άρα ας μην αρχίσουμε να συγκρίνουμε και την παντοκρατορία των γερμανικών εταιριών (και είναι ένας από τους λόγους που πρέπει να σιχαθεί κάποιος την cosmote και τις πρακτικές της λες και αποφασίσει ο Σοιμπλε).

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι όποιος χρειάζεται αξιόπιστη 3G/4G κάλυψη σχεδόν όπου βρίσκεται θα πάει αναγκαστικά εκεί... σαφώς & είναι απείρως ευκολότερο για την Cosmote να χρησιμοποιεί τις υποδομές του ΟΤΕ που αγόρασε κοψοχρονιά για να έχει & κάλυψη & υψηλές ταχύτητες, όμως & οι άλλες 2 τόσα χρόνια,ιδίως στην επαρχία, δεν έκαναν & με πολύ προθυμία επέκταση υποδομών & κάλυψης...οκ, ούτε εγώ πάω τους Γερμαναραδες,αλλά η αλήθεια να λέγεται
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι όποιος χρειάζεται αξιόπιστη 3G/4G κάλυψη σχεδόν όπου βρίσκεται θα πάει αναγκαστικά εκεί... σαφώς & είναι απείρως ευκολότερο για την Cosmote να χρησιμοποιεί τις υποδομές του ΟΤΕ που αγόρασε κοψοχρονιά για να έχει & κάλυψη & υψηλές ταχύτητες, όμως & οι άλλες 2 τόσα χρόνια,ιδίως στην επαρχία, δεν έκαναν & με πολύ προθυμία επέκταση υποδομών & κάλυψης...οκ, ούτε εγώ πάω τους Γερμαναραδες,αλλά η αλήθεια να λέγεται

 

Αυτό δεν αμφισβητείται. Και είναι καλό να υπάρχουν όλες οι επιλογές. Αυτό όμως απέχει από το να μπω σε thread που αφορά χρήστες cosmote και να τους βάλω τον μηνιαία λογαριασμό μου για να τους την πω. Αυτό δείχνει κόμπλεξ..... Εκεί ειναι η ένστασή μου. Κατά τα άλλα, όπως βολεύεται ο καθένας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τη Νεάπολη που λέτε εγώ που έμεινα πέρσι το καλοκαίρι σε συγγενείς κοντά στο δημοτικό σχολείο και στο δημοτικό πάρκινγκ είχα άψογο σήμα με wind (στο ισόγειο καλύτερο από κοσμοτέ και συγκεκριμένο φουλ H από wind και μία γραμμή σε 2g από cosmote) ενώ της cosmote έπαιζε ανάλογα τον όροφο της πολυκατοικίας. Τότε ένας συμφορουμίτης μου είπε ότι η wind έχει κεραία κοντά στο δημοτικό πάρκινγκ την οποία είχε τοποθετήσει και συντηρούσε ο ίδιος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να τη συντηρούσε ο ίδιος αφού το maintenance ήμουν εγώ μέχρι πριν λίγο. Εκτός αν μιλάει προ-huawei.

 

Για αυτήν στον Αι Γιώργη από πάνω μιλάμε έ?

Link to comment
Share on other sites

Πολίχνη και Σταυρούπολη 4-5 γραμμές 4g... Βέβαια που και που με πετάει σε edge για 2-3 δευτερόλεπτα, αλλά αρχή είναι ακόμα και πιστεύω θα στρώσει..
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Πολίχνη και Σταυρούπολη 4-5 γραμμές 4g... Βέβαια που και που με πετάει σε edge για 2-3 δευτερόλεπτα, αλλά αρχή είναι ακόμα και πιστεύω θα στρώσει..

Ωραια,κανε και ενα speedtest.Παντως η Wind αμα αναβαθμισει με ενα αρκετα γερο 3G και επεκτεινει το 4g θα ναι super.Το f2g σε προσφορες και πακετα ειναι πολυ μπροστα.Σαν να εχεις συμβολαιο με τα πακετα του+τα πολλα bonus για Wind/Q.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρύβουμε καλύτερα λόγια για τους σταθμούς? Ιδίως για "δύσκολα" μέρη, με ζουλού, γιατί βλέπω να παίρνουν πόδι και οι αδειοδοτημένοι σταθμοί:p:p
Link to comment
Share on other sites

Ωραια,κανε και ενα speedtest.Παντως η Wind αμα αναβαθμισει με ενα αρκετα γερο 3G και επεκτεινει το 4g θα ναι super.Το f2g σε προσφορες και πακετα ειναι πολυ μπροστα.Σαν να εχεις συμβολαιο με τα πακετα του+τα πολλα bonus για Wind/Q.

 

Σαν να έχεις συμβόλαιο, με τιμές καρτοκινητού ;)

Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχεις συμβόλαιο, με τιμές καρτοκινητού ;)

Ακριβως,οπως τα λες ειναι

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να βλέπω μετρήσεις 4g πολύ κατώτερες του 3g?

http://www.speedtest.net/wp/32013621.png

http://www.speedtest.net/wp/32013621.png

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει το εξής κουλό από χθες!

Είμαι σε 3g μέσα στο σπίτι και έχω φουλ σήμα όπως πάντα... Το γυρνάω σε 4g και ενώ αρχικά μου δείχνει 4/5 σήμα, σταδιακά πέφτει στα 1/5 και με γυρνάει σε edge για κάποια δευτερόλεπτα! Μετά πάλι σε 4/5 4g και επαναλαμβάνεται το ίδιο πράγμα για μερικές φορέ μέχρι που σταθεροποιείται σε 1/5 4g...

 

Σημειώνω πως όταν είμαι σε 4/5 4g πάει σφαίρα...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη πιάνει 4G και αν ναι σε ποιες περιοχές??

Κεντρο,Χαριλαου,Τουμπα...αλλες περιοχες δεν ξερω

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κεντρο,Χαριλαου,Τουμπα...αλλες περιοχες δεν ξερω

Εμενα μου βγάζει μέχρι Η+ χρειάζεται να κάνω κάποια ενεργοποίηση στην wind? Έχω note 4 και στην ενδειξη LTE/WCDMA /GSM αλλά δεν έχω πιάσει έως τώρα ποτε τουλάχιστον στην Τούμπα (λαμπρακη) που πάω συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγάζει μέχρι Η+ χρειάζεται να κάνω κάποια ενεργοποίηση στην wind? Έχω note 4 και στην ενδειξη LTE/WCDMA /GSM αλλά δεν έχω πιάσει έως τώρα ποτε τουλάχιστον στην Τούμπα (λαμπρακη) που πάω συχνά.

Εχεις αλλαξει την sim; Για Q ειναι πορτοκαλι(ευκολα την αναγνωριζεις) και η F2G μπλε.Ειναι Multi-Sim και οι 2.

Κεντρο εχει Αριστοτελους και Χαριλαου στην Παπαναστασιου.Ενας φιλος μου ειδε και Πυλαιωτικα(δεν ξερω που).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αλλαξει την sim; Για Q ειναι πορτοκαλι(ευκολα την αναγνωριζεις) και η F2G μπλε.Ειναι Multi-Sim και οι 2.

Κεντρο εχει Αριστοτελους και Χαριλαου στην Παπαναστασιου.Ενας φιλος μου ειδε και Πυλαιωτικα(δεν ξερω που).

Έχω συνδεση στο πακέτο W . Η κάρτα από πίσω τώρα που την είδα είναι μπλε... τα "τσακάλια" εδώ στην πόλη που μένω στην wind μου είχαν πει ότι δεν χρειάζεται τίποτα για να εργοποιηθει πριν κανένα μήνα+ που είχα ρωτησει αλλά δεν με είχαν πείσει. ..

Σε αυτές τις περιοχές που λες κινούμαι και εγώ αλλά 4G δεν είδα ποτέ. .. μαλλον πρεπει να πάω να ρωτήσω σε καμία wind της Θεσσαλονίκης ..

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδεση στο πακέτο W . Η κάρτα από πίσω τώρα που την είδα είναι μπλε... τα "τσακάλια" εδώ στην πόλη που μένω στην wind μου είχαν πει ότι δεν χρειάζεται τίποτα για να εργοποιηθει πριν κανένα μήνα+ που είχα ρωτησει αλλά δεν με είχαν πείσει. ..

Σε αυτές τις περιοχές που λες κινούμαι και εγώ αλλά 4G δεν είδα ποτέ. .. μαλλον πρεπει να πάω να ρωτήσω σε καμία wind της Θεσσαλονίκης ..

 

αν εχεις συμβολαιο μενεις με την καρτα που εισαι. τα παιδια πιο πανω μιλανε για καρτοκινητα. καλεσε το 1231 να στο επιβεβαιωσουν

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδεση στο πακέτο W . Η κάρτα από πίσω τώρα που την είδα είναι μπλε... τα "τσακάλια" εδώ στην πόλη που μένω στην wind μου είχαν πει ότι δεν χρειάζεται τίποτα για να εργοποιηθει πριν κανένα μήνα+ που είχα ρωτησει αλλά δεν με είχαν πείσει. ..

Σε αυτές τις περιοχές που λες κινούμαι και εγώ αλλά 4G δεν είδα ποτέ. .. μαλλον πρεπει να πάω να ρωτήσω σε καμία wind της Θεσσαλονίκης ..

Παντως δωρεαν ειναι η αλλαγη της καρτας.Σε φιλο με καρτοκινητο F2G την αλλαξε κανονικα(και βλεπει 4G κανονικα σε lg g3).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη θα είμαι Θεσσαλονίκη θα κάνω στάση σε κατάστημα wind γιατί αν πάω εδώ θα με χρεώσουν στάνταρ, άσε που δεν ξέρουν και τι τους γινεται.. μήπως ξέρεις σε ποιο κατάστημα πήγε? Μπας και είναι στο δρόμο μου και πάω από εκεί?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...