Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορώ να επαναφέρω μόνο τα βίντεο και τις φωτογραφίες και πως; έχω κρατήσει backup. μπορώ να το κάνω μέσω wifi από το cloud αλλά μόνο αυτά που θέλω; επίσης τις έχω κάνει κοινή χρήση στο icloud, μπορώ από εκεί να τις επαναφέρω χωρίς καλώδια;

 

Αν κρατησες backup πρέπει να κανείς restore πάλι και μόλις ανοίξει το τηλέφωνο μετά θα πατησεις restore from backup. Θα επαναφέρει ότι είχες παλαιότερα.

Αφού τα κρατήσεις αυτά που θέλεις μετά μπορείς να κσνεις πάλι restore και set up as new.

Οι κλήσεις και τα αγαπημένα δεν μεταφέρονται από το iCloud.

Μέσα στο iCloud στις ρυθμίσεις εσύ επιλέγεις τι θέλεις. Αυτό που ζητάς όμως δεν υπάρχει σαν επιλογή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια τα 16GB ειναι αρκετος χωρος αποθηκευσης ή μετα απο λιγο καιρο θα εχω προβλημα στο ποσος χωρος μενει μετα απο εγκατασταση εφαρμογων κλπ.

τι λετε να παω για τα 32 αν και η διαφορα στην τιμη ειναι αισθητη.

Απο τα 16 ποσος χωρος μενει οταν το προτοανοιγεις?

Καντε εναν κοπο πειτε μου καποιος αν και ειμαι σιγουρος οτι εχει γινει αρκετες φορες αυτη η ερωτηση απλα δεν ειχα χρονο να διαβασω ολο το νημα.

ευχαριστω!

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα 16GB ειναι αρκετος χωρος αποθηκευσης ή μετα απο λιγο καιρο θα εχω προβλημα στο ποσος χωρος μενει μετα απο εγκατασταση εφαρμογων κλπ.

 

τι λετε να παω για τα 32 αν και η διαφορα στην τιμη ειναι αισθητη.

 

Απο τα 16 ποσος χωρος μενει οταν το προτοανοιγεις?

 

Καντε εναν κοπο πειτε μου καποιος αν και ειμαι σιγουρος οτι εχει γινει αρκετες φορες αυτη η ερωτηση απλα δεν ειχα χρονο να διαβασω ολο το νημα.

 

ευχαριστω!

 

 

Εγώ έχω 12,2 με το iOS 8. Απο αυτά έχω 4 ελεύθερα. Θα πήγαινα σε μεγαλύτερο για να έχω αρκετό χώρο γιατί ενώ μέχρι πρόσφατα δεν το σκεφτομουνα ξαφνικά με τόσες εφαρμογές παιχνίδια και υλικό που έβαλα το έχω σχεδόν πάντα γεμάτο!!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 12,2 με το iOS 8. Απο αυτά έχω 4 ελεύθερα. Θα πήγαινα σε μεγαλύτερο για να έχω αρκετό χώρο γιατί ενώ μέχρι πρόσφατα δεν το σκεφτομουνα ξαφνικά με τόσες εφαρμογές παιχνίδια και υλικό που έβαλα το έχω σχεδόν πάντα γεμάτο!!

 

Παιδια τα 16GB ειναι αρκετος χωρος αποθηκευσης ή μετα απο λιγο καιρο θα εχω προβλημα στο ποσος χωρος μενει μετα απο εγκατασταση εφαρμογων κλπ.

τι λετε να παω για τα 32 αν και η διαφορα στην τιμη ειναι αισθητη.

Απο τα 16 ποσος χωρος μενει οταν το προτοανοιγεις?

Καντε εναν κοπο πειτε μου καποιος αν και ειμαι σιγουρος οτι εχει γινει αρκετες φορες αυτη η ερωτηση απλα δεν ειχα χρονο να διαβασω ολο το νημα.

ευχαριστω!

 

Εξαρτάται την διαχείριση που θα κάνεις.

Εγώ είχα πάντα 5 ελεύθερα.

Δεν βάζω όμως μεγάλα παιχνίδια γιατί δεν θεωρώ το τηλέφωνο παιχνιδομηχανή.

Φωτογραφίες αρκετές αλλά περασμένες σε μικρότερη ανάλυση αφού στην οθόνη αυτή δεν χρειάζεται μεγαλύτερη. Έτσι κάνω οικονομία..

Μουσική αρκετή γύρω στα 2 γιγα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το 3-pin έχει να κάνει με το φορτιστή καθώς θα χρειαστείς extra adaptor για τις ελληνικές πρίζες. Προτίμησε κατ' εμε eu για να είσαι σύγορος για το δ΄θκτυοο LTE/4G, το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι το factory unlocked. και τι doa δίνει σε περίπτωση αστοχίας υλικού. :)

 

Αγόρασα πριν μέρες από μαγαζί στο skroutz συσκευή από Αμερική (1533). δουλεύει μια χαρά στην cosmote, άρα και στη vodafone που έχουν τις ίδιες LTE μπάντες και επομένως κανένα πρόβλημα. το πλεονέκτημα, αλλά άχρηστο στην Ελλάδα, των US μοντέλων είναι ότι υποστηρίζουν περισσότερες μπάντες LTE. τπτ άλλο

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα όλα καλά, μόνο το airdrop φαίνεται να μου κάνει νερά. Από το δικό μου σε iphone 5 απλά δεν έκανε τίποτα, δηλαδή δεν έβλεπε τη συσκευή. Από το κινητό μου στον imac ενώ το έβλεπε και πάτησα να στείλει αρχείο, πάλι δεν... Από το 5αρι στο δικό μου, με βλέπει, αλλά μόλις πατάω να το στείλει, αναβοσβήνει "Αναμονή" αλλά πάλι τίποτα!!! Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Με setup as new, βλέπω ένα κόλλημα μέσω wifi(50mbps) στο σερφάρισμα, ενώ το spedtest τα δείχνει όλα τέλεια...ενώ με 4G πάει τρένο όπως πριν..πχ tapatalk...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γινετε να συνδεςω το iphone με την τηλεοραςη ; (lg ειναι αν εχει κάπου σημαςια αυτο). Δοκιμαςα πριν αλλα με λέει δεν ειναι δυνατή η υποςτιριξη αυτού του usb. Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γινετε να συνδεςω το iphone με την τηλεοραςη ; (lg ειναι αν εχει κάπου σημαςια αυτο). Δοκιμαςα πριν αλλα με λέει δεν ειναι δυνατή η υποςτιριξη αυτού του usb. Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ ;

 

μόνο μέσω Apple TV είναι δυνατή η σύνδεση, εάν θέλεις να βλέπεις mirror την οθόνη της τηλεόρασης στο iPhone, θα πρέπει να ανατρέξεις για συμβατή εφαμρογή! Η Samsung έχει για τα νεότερα μοντέλα της.

Link to comment
Share on other sites

Με setup as new, βλέπω ένα κόλλημα μέσω wifi(50mbps) στο σερφάρισμα, ενώ το spedtest τα δείχνει όλα τέλεια...ενώ με 4G πάει τρένο όπως πριν..πχ tapatalk...

 

Κάνε μία επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, και παρακολούθησέ το πάλι.

Link to comment
Share on other sites

μόνο μέσω Apple TV είναι δυνατή η σύνδεση, εάν θέλεις να βλέπεις mirror την οθόνη της τηλεόρασης στο iPhone, θα πρέπει να ανατρέξεις για συμβατή εφαμρογή! Η Samsung έχει για τα νεότερα μοντέλα της.

 

Επειδή θελω να δω έναν αγώνα ποδοσφαίρου που το δείχνει μονο μεςω live streaming στο Ίντερνετ και αυτήν την στιγμή δεν εχω λαπτοπ , ελεγα να συνδέσω το κινητο μου με την τηλεόραση για να τον δω εκει .

Για να γινει αυτο πρέπει να αγοραςω αυτο εδω ; http://www.skroutz.gr/s/444934/Apple-TV-2012.html

 

Υ.Γ LG ειναι η τηλεόραση !!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται την διαχείριση που θα κάνεις.

Εγώ είχα πάντα 5 ελεύθερα.

Δεν βάζω όμως μεγάλα παιχνίδια γιατί δεν θεωρώ το τηλέφωνο παιχνιδομηχανή.

Φωτογραφίες αρκετές αλλά περασμένες σε μικρότερη ανάλυση αφού στην οθόνη αυτή δεν χρειάζεται μεγαλύτερη. Έτσι κάνω οικονομία..

Μουσική αρκετή γύρω στα 2 γιγα.

 

 

Έτυχε τωρα και επειδή ειναι on the road αρκετά να χρησιμοποιώ αρκετά το τηλ με 3G παιχνίδια μουσική κλπ.

Αλλά κακά τα ψέματα πλέον το 16αρι ειναι οριακό.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θελω να δω έναν αγώνα ποδοσφαίρου που το δείχνει μονο μεςω live streaming στο Ίντερνετ και αυτήν την στιγμή δεν εχω λαπτοπ , ελεγα να συνδέσω το κινητο μου με την τηλεόραση για να τον δω εκει .

Για να γινει αυτο πρέπει να αγοραςω αυτο εδω ; http://www.skroutz.gr/s/444934/Apple-TV-2012.html

 

Υ.Γ LG ειναι η τηλεόραση !!

 

H απάντησή μου αφορά την ασύρματη σύνδεση, με καλώδιο μπορείς να το κάνεις εννοείται :)

 

http://store.apple.com/us/product/MC748ZM/A/apple-composite-av-cable

Link to comment
Share on other sites

H απάντησή μου αφορά την ασύρματη σύνδεση, με καλώδιο μπορείς να το κάνεις εννοείται :)

 

http://store.apple.com/us/product/MC748ZM/A/apple-composite-av-cable

 

Ωραίος , ευχαριστώ πολυ !!

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα όλα καλά, μόνο το airdrop φαίνεται να μου κάνει νερά. Από το δικό μου σε iphone 5 απλά δεν έκανε τίποτα, δηλαδή δεν έβλεπε τη συσκευή. Από το κινητό μου στον imac ενώ το έβλεπε και πάτησα να στείλει αρχείο, πάλι δεν... Από το 5αρι στο δικό μου, με βλέπει, αλλά μόλις πατάω να το στείλει, αναβοσβήνει "Αναμονή" αλλά πάλι τίποτα!!!

 

Κανένας άλλος θέμα με το airdrop?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα guys & gals!

 

Ένα προβληματάκι που έχω εντοπίσει εδώ και μερικές μέρες... Αν κάνω tap λίγο πιο έντονα στην οθόνη (ειδικά από τη μέση και κάτω) ακούγεται ένα "τουκ", όχι πάντα.. Το διαπίστωσα πρώτη φορά πριν καμιά εβδομάδα και ξανά χθες και το κάνει που και που...

 

Έχω ενάμιση μήνα εγγύηση ακόμα και θα το πάω σε iStorm για αντικατάσταση. Απ΄ότι έχω δει έχουν και τμήμα service τα καταστήματα, οπότε πιστεύω ότι αυτό θα με διευκολύνει από την άποψη ότι θα το δείξω ο ίδιος το πρόβλημα που έχει η συσκευή σε κάποιο μηχανικό και δε θα σταλεί απλά από το κατάστημα στο κεντρικό service όπου πχ μπορεί εκεί να τύχει να μην παρουσιάσει το πρόβλημα.

 

Ξέρουμε αν γίνεται η αντικατάσταση άμεσα ή μετά από μερικές μέρες? (επειδή έχουν τμήμα service μέσα τα καταστήματα iStorm).

 

Έχει δει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα στη συσκευή του?

 

Διόρθωση: Άκυρο αυτό που έγραψα περί service στα καταστήματα. Απλά αφήνεις τη συσκευή εκεί και πάει στο service στου Ρέντη.

Edited by johnkarak
Link to comment
Share on other sites

Κανένας άλλος θέμα με το airdrop?

 

Εάν έχεις κάνει clean install μία επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου θα οφελούσε, Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Ρυθμίσεις Δικτύου.

 

Καλημέρα guys & gals!

 

Ένα προβληματάκι που έχω εντοπίσει εδώ και μερικές μέρες... Αν κάνω tap λίγο πιο έντονα στην οθόνη (ειδικά από τη μέση και κάτω) ακούγεται ένα "τουκ", όχι πάντα.. Το διαπίστωσα πρώτη φορά πριν καμιά εβδομάδα και ξανά χθες και το κάνει που και που...

 

Έχω ενάμιση μήνα εγγύηση ακόμα και θα το πάω σε iStorm για αντικατάσταση. Απ΄ότι έχω δει έχουν και τμήμα service τα καταστήματα, οπότε πιστεύω ότι αυτό θα με διευκολύνει από την άποψη ότι θα το δείξω ο ίδιος το πρόβλημα που έχει η συσκευή σε κάποιο μηχανικό και δε θα σταλεί απλά από το κατάστημα στο κεντρικό service όπου πχ μπορεί εκεί να τύχει να μην παρουσιάσει το πρόβλημα.

 

Ξέρουμε αν γίνεται η αντικατάσταση άμεσα ή μετά από μερικές μέρες? (επειδή έχουν τμήμα service μέσα τα καταστήματα iStorm).

 

Έχει δει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα στη συσκευή του?

 

Διόρθωση: Άκυρο αυτό που έγραψα περί service στα καταστήματα. Απλά αφήνεις τη συσκευή εκεί και πάει στο service στου Ρέντη.

 

Το service αφορά συσκευές εκτός εγγύησης επί πληρωμή. Όταν πρόκειται για συσκευές εντός εγγύησης δεν επισκευάζονται αλλά αντιακαθίστανται με άλλη νέα συσκευή refurbrized (ανακατασκευασμένη) χωρίς παρελκόμενα (φορτιστή, ακουστικά κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

παιδια θα παρω το 5s απο το kaizershop αλλα ειναι η εκδοση us.

Ξερω οτι δουλευει εδω στα δικτυα μας αλλα ο ανταπτορας ειναι για τις δικες μας μπριζες η οχι?ξερει κανενας να μου πει?

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

παιδια θα παρω το 5s απο το kaizershop αλλα ειναι η εκδοση us.

Ξερω οτι δουλευει εδω στα δικτυα μας αλλα ο ανταπτορας ειναι για τις δικες μας μπριζες η οχι?ξερει κανενας να μου πει?

 

εαν γράφει 3-pin δεν είναι, πάντως η κατάσταση διορθώνεται με εναν αντάπτορα των δύο ευρω που πιθανολογώ πως θα έχει και το κατάστημα :)

Link to comment
Share on other sites

οντως επικοινωνησα με το καταστημα και μου ειπαν οτι το στελνουν με ανταπτορα,αλλα με το κλειδακι που ανοιγει την υποδοχη της καρτας sim τι γινεται γιατι σε ενα unbox βιντεο στο youtube ειδα οτι στις us εκδοσεις δεν το βαζουν μεσα.

ισχυει κατι τετοιο ξερει κανεις?

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

οντως επικοινωνησα με το καταστημα και μου ειπαν οτι το στελνουν με ανταπτορα,αλλα με το κλειδακι που ανοιγει την υποδοχη της καρτας sim τι γινεται γιατι σε ενα unbox βιντεο στο youtube ειδα οτι στις us εκδοσεις δεν το βαζουν μεσα.

ισχυει κατι τετοιο ξερει κανεις?

Δεν το έχω ακούσει αυτό που λες, αλλά το πορτάκι ανοίγει ωραιότητα και με έναν συνδετήρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις κάνει clean install μία επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου θα οφελούσε, Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Ρυθμίσεις Δικτύου.

 

Παρ' όλο που δεν έχω κάνει clean install, έκανα μια επαναφορά και όντως τώρα έχω επικοινωνία με το ipad!!! Σ' ευχαριστώ πολύ

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλο που δεν έχω κάνει clean install, έκανα μια επαναφορά και όντως τώρα έχω επικοινωνία με το ipad!!! Σ' ευχαριστώ πολύ

 

παρακαλώ :)

Link to comment
Share on other sites

οντως επικοινωνησα με το καταστημα και μου ειπαν οτι το στελνουν με ανταπτορα,αλλα με το κλειδακι που ανοιγει την υποδοχη της καρτας sim τι γινεται γιατι σε ενα unbox βιντεο στο youtube ειδα οτι στις us εκδοσεις δεν το βαζουν μεσα.

ισχυει κατι τετοιο ξερει κανεις?

 

 

αγόρασα απο kaizer και το είχε μέσα!!!!! είναι καλά κρυμμένο σε ένα ένθετο που έχει!!!! και NAI σου δίνουν δώρο έναν no-name ΕU pinned φορτιστή (άρα έχεις ΔΥΟ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ αν αγοράσεις extra με <1 ευρώ USA to EU adapter)

Edited by argic
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα απο kaizer και το είχε μέσα!!!!! είναι καλά κρυμμένο σε ένα ένθετο που έχει!!!! και NAI σου δίνουν δώρο έναν no-name ΕU pinned φορτιστή (άρα έχεις ΔΥΟ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ αν αγοράσεις extra με <1 ευρώ USA to EU adapter)

 

 

Δεν ειναι καλά κρυμμένο! Πάντα εκεί ήταν στα iPhone!

Τυχερός με τον φορτιστή γιατί το δικό μου δεν είχε. Α1533 έχω.

Για πες εντυπώσεις. Τι χρωμα το πήρες;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...