Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω κανει jb και δεν ξερω ποιο "προγραμμα" ειναι αυτο που κανει με gesture προς τα πανω να ανοιγει το multitasking και να εχει καποιες περισσοτερες επιλογες. Καθε φορα που παταω να μην γυρναει η οθονη απο εκει, τοτε κανει respring και θελω να το βγαλω ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακολουθησε το και πες μου γιατι το εχω ξανασυζητησει με αλλους αυτο, αλλα δεν εχουμε κατσληξει καπου.

 

 

 

Θα το χω στο νου μου αυτές τις ημέρες..ανοιξα και τα δεδομένα παράλληλα, να δω αν ενεργοποιούνται όταν κλείνει το WiFi μόνο του..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Θα το χω στο νου μου αυτές τις ημέρες..ανοιξα και τα δεδομένα παράλληλα, να δω αν ενεργοποιούνται όταν κλείνει το WiFi μόνο του..

 

Στο ipad που εχω τωρα στα χερια μου, το wifi δεν κλεινει καθολου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω από λίγο που έψαξα και στο νετ το εχουν κι άλλοι... θα το τεσταρω

 

 

 

Ps: https://discussions.apple.com/thread/5032671?start=0&tstart=0

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει jb και δεν ξερω ποιο "προγραμμα" ειναι αυτο που κανει με gesture προς τα πανω να ανοιγει το multitasking και να εχει καποιες περισσοτερες επιλογες. Καθε φορα που παταω να μην γυρναει η οθονη απο εκει, τοτε κανει respring και θελω να το βγαλω ...

activator εννοείς μάλλον.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει jb και δεν ξερω ποιο "προγραμμα" ειναι αυτο που κανει με gesture προς τα πανω να ανοιγει το multitasking και να εχει καποιες περισσοτερες επιλογες. Καθε φορα που παταω να μην γυρναει η οθονη απο εκει, τοτε κανει respring και θελω να το βγαλω ...

 

Έχεις περάσει το Auxo μήπως? Αυτή είναι η καλύτερη εφαρμογή και δεν είχε κανένα πρόβλημα. Δεν ξέρω τώρα που βγήκε JB στην 7.1.1 αν εχει γίνει update.

 

Αν πάλι το έχεις μέσω activator, ναι υπάρχει πρόβλημα αυτή την στιγμη. Δεν δουλεύει σωστά, πρέπει να γίνει update.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθησε το και πες μου γιατι το εχω ξανασυζητησει με αλλους αυτο, αλλα δεν εχουμε κατσληξει καπου.

 

 

Στο ρουτερ της δουλειάς δεν έχω αποσύνδεση...έχω όμως 100% εμβέλεια. Στο σπίτι η φταίει το ρουτερ η η εμβέλεια σε δωμάτια μακρυά από το ρουτερ...ίσως όταν δεν έχει άριστη εμβέλεια τότε απενεργοποιήται...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Στο ρουτερ της δουλειάς δεν έχω αποσύνδεση...έχω όμως 100% εμβέλεια. Στο σπίτι η φταίει το ρουτερ η η εμβέλεια σε δωμάτια μακρυά από το ρουτερ...ίσως όταν δεν έχει άριστη εμβέλεια τότε απενεργοποιήται...

 

 

Λες να παιζει αυτο;

Σπιτι αφησε το κοντα στο ρουτερ για 10-15 λεπτα κλειδωμενο για να τσεκαρεις.

Παρατηρω στο δικο μου οτι δεν εχω προβλημα πυρε στη δουλεια ουρε στο σπιτι. Δεν αποσυνδεεται ποτε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει jb και δεν ξερω ποιο "προγραμμα" ειναι αυτο που κανει με gesture προς τα πανω να ανοιγει το multitasking και να εχει καποιες περισσοτερες επιλογες. Καθε φορα που παταω να μην γυρναει η οθονη απο εκει, τοτε κανει respring και θελω να το βγαλω ...

 

 

Auxo 2 φοβερό πραγματικά tweak ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βγηκε jaibreak στην 7.1.1?

 

 

Εδώ κ μέρες pangu κ τα μυαλά στα κάγκελα .... Μπράβο στους κινέζους hackers ....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα του myphone,

 

Ζητώ συγγνώμη εάν δεν αναρτώ την απορία μου στο κατάλληλο θέμα συζήτησης αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι πιο σχετικό στην ενότητα "Eφαρμογές και παιχνίδια iOS".

 

Η ερώτηση που έχω να σας κάνω είναι οι εξής: Οι εφαρμογές που υπόσχονται πως δύνανται να βελτιώσουν την διάρκεια της μπαταρίας (π.χ. Battery Doctor) δουλεύουν και αν ναι πώς μπορούν και βοηθάν (κατά τη διάρκεια της φόρτισης και μη). Γενικότερα θα με ενδιέφερε κάποια εφαρμογή που να βελτίωνε -σε ελάχιστο έστω βαθμό- την μικρή διάρκεια ζωής της μπαταρίας μου (θεωρώντας δεδομένο πως πιο συμβατικές λύσεις υπάρχουν "κατά νου". βλ. απενεργοποίηση bluetooth, WiFi, αυτόματη φωτεινότητα κλπ)

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα του myphone,

 

Ζητώ συγγνώμη εάν δεν αναρτώ την απορία μου στο κατάλληλο θέμα συζήτησης αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι πιο σχετικό στην ενότητα "Eφαρμογές και παιχνίδια iOS".

 

Η ερώτηση που έχω να σας κάνω είναι οι εξής: Οι εφαρμογές που υπόσχονται πως δύνανται να βελτιώσουν την διάρκεια της μπαταρίας (π.χ. Battery Doctor) δουλεύουν και αν ναι πώς μπορούν και βοηθάν (κατά τη διάρκεια της φόρτισης και μη). Γενικότερα θα με ενδιέφερε κάποια εφαρμογή που να βελτίωνε -σε ελάχιστο έστω βαθμό- την μικρή διάρκεια ζωής της μπαταρίας μου (θεωρώντας δεδομένο πως πιο συμβατικές λύσεις υπάρχουν "κατά νου". βλ. απενεργοποίηση bluetooth, WiFi, αυτόματη φωτεινότητα κλπ)

 

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα πόσο διαρκεί η μπαταρία σου;

Link to comment
Share on other sites

Auxo 2 φοβερό πραγματικά tweak ....

 

Έχεις περάσει το Auxo μήπως? Αυτή είναι η καλύτερη εφαρμογή και δεν είχε κανένα πρόβλημα. Δεν ξέρω τώρα που βγήκε JB στην 7.1.1 αν εχει γίνει update.

 

Αν πάλι το έχεις μέσω activator, ναι υπάρχει πρόβλημα αυτή την στιγμη. Δεν δουλεύει σωστά, πρέπει να γίνει update.

 

Τελικα το Auxo 2 ήταν. Το εβγαλα γιατι οπως ειπα εκανε respring οταν πατουσες το lock screen orientation

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το Auxo 2 ήταν. Το εβγαλα γιατι οπως ειπα εκανε respring οταν πατουσες το lock screen orientation

 

να υποθέσω το πέρασες σπασμένο, γιατί όσο το είχα το auxo λειτουργούσε παραδειγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το Auxo 2 ήταν. Το εβγαλα γιατι οπως ειπα εκανε respring οταν πατουσες το lock screen orientation

 

 

Και σε μένα λειτουργεί άψογα .....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Λες να παιζει αυτο;

 

Σπιτι αφησε το κοντα στο ρουτερ για 10-15 λεπτα κλειδωμενο για να τσεκαρεις.

 

Παρατηρω στο δικο μου οτι δεν εχω προβλημα πυρε στη δουλεια ουρε στο σπιτι. Δεν αποσυνδεεται ποτε.

 

 

 

Ήταν το ρούτερ τελικά..το αλλαξα κι όλα κομπλέ...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ήταν το ρούτερ τελικά..το αλλαξα κι όλα κομπλέ...

 

Έχει να κάνει μόνο με το ρουτερ αυτό το έχω διασταυρώσει κι εγώ. Σε μερικά ανάλογα με τις ρυθμίσεις δεν ξέρω τι ακριβώς δεν συνδέεται όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή. Σε άλλα κανονικά είναι σε αναμονή το wifi και πέρνεις κανονικκά τις ειδοποιήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, έκανα όλες τις πιθανές δοκιμές

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω το πέρασες σπασμένο, γιατί όσο το είχα το auxo λειτουργούσε παραδειγματικά!

 

Και σε μένα λειτουργεί άψογα .....

 

ΠΟια εκδοση εχετε;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, έκανα όλες τις πιθανές δοκιμές

 

Αρα λοιπον, αυτο που σου ειπα απο την αρχη ηταν. Ειναι θεμα ρουτερ.

Ολα καλα λοιπον!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει jailbreak για την 7.1.1?

Ναι βγήκε πριν λίγες μέρες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και πως το περναω; Ειναι σταθερο, ολα κομπλε;

Υπάρχει αντίστοιχο θέμα Αναλυτικός οδηγός Jailbreak iOS 7.1.X με την χρήση του jailbreak Pangu, οπότε το διαβάζεις και προχωράς. Το jailbreak σαν διαδικασία είναι εντάξει. Το θέμα είναι μετά τι εφαρμογές και tweaks θα περάσεις οπότε εκεί θα δεις την σταθερότητα με αυτά που θα περάσεις.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!! Χρησιμοποιώ συχνά το μην ενοχλείτε και εχω σαν επιλογή να χτυπάει μονο απο επαφές που εχω στα αγαπημένα ..

Αυτό που παρατήρησα σήμερα ειναι οτι χτυπάει απο τις επαφές που εχω στα αγαπημένα μονο οταν με περνούν τηλέφωνο οταν μου στέλνουν μήνυμα δεν χτυπαει υπάρχει κάποια ρύθμιση να αλλαξει αυτό που δεν την βλέπω ;; :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...