Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο viber και στους χάρτες της χρυσής ευκαιρίας μέχρι τώρα τουλάχιστον αλλα όχι πάντα.

 

Δεν είναι φυσιολογικό. Κάνε restore αλλιώς στείλτο πίσω.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα .. Ok ευχαριστω

 

Κανε παλι εγκατασταση τις εφαρμογες και δοκιμασε και με αλλες.

 

Μην τρομαζεις μπορει να φταιει η εφαρμογη

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θυμήθηκα πως το κανει όταν κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή και πατάω το κεντρικό κουμπί πριν ακόμα ολοκληρωθεί η εγκατάσταση για να βρεθώ στην κεντρική οθόνη.Εκανα restore και ξανά κατέβασα τις εφαρμογές που γίνεται αυτο αλλα τίποτα ..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έσβησα όλες τις εφαρμογές και όταν τις εγκατέστησα ξανά το πρόβλημα είχε λυθεί .. Προφανώς δημιουργούσε πρόβλημα κάποια εφαρμογή .. Δε μπορω να το εξηγήσω διαφορετικά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έσβησα όλες τις εφαρμογές και όταν τις εγκατέστησα ξανά το πρόβλημα είχε λυθεί .. Προφανώς δημιουργούσε πρόβλημα κάποια εφαρμογή .. Δε μπορω να το εξηγήσω διαφορετικά.

 

Τελος καλο ολα καλα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδή απέχω λίγο καιρό, θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να περάσω μόνο τα τηλέφωνα στο 5S απο το υφιστάμενο λογαριασμό μου (icloud) χωρίς όμως να κάνω restore τα πάντα. Δηλαδή, ξεκινώντας το τηλ θέλω να κάνω "as new" όπως λένε και μετά να εισαγάγω τα τηλέφωνα, τα οποία τα έχω αποθηκευμένα στο λογαριασμό μου.

Τέλος, μήπως με συμφέρει να τα "τραβήξω" απο τον λογαριασμό google που τα έχω και ενημερωμένα και αν ναι πως γίνεται αυτό;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω Φίλιππε τα έχω περασμένα από το Google μέσω carddav.. Και έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις για προεπιλεγμενες επαφές αυτές τις Google... Είναι πολύ εύκολο googlαρε το θα το βγάλει κατευθείαν...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδή απέχω λίγο καιρό, θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να περάσω μόνο τα τηλέφωνα στο 5S απο το υφιστάμενο λογαριασμό μου (icloud) χωρίς όμως να κάνω restore τα πάντα. Δηλαδή, ξεκινώντας το τηλ θέλω να κάνω "as new" όπως λένε και μετά να εισαγάγω τα τηλέφωνα, τα οποία τα έχω αποθηκευμένα στο λογαριασμό μου.

Τέλος, μήπως με συμφέρει να τα "τραβήξω" απο τον λογαριασμό google που τα έχω και ενημερωμένα και αν ναι πως γίνεται αυτό;

 

Ελα ρε, ευκολο. Θα πας ρυθμισεις> Mail επαφες ημερολογιο και θα σεταρεις το λογαριασμο σου icloud . Μετα θα επιλεξεις τι θελεις να συγχρονιζεται (μαιλ, επαφες, ημερολογιο κλπ).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδή απέχω λίγο καιρό, θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να περάσω μόνο τα τηλέφωνα στο 5S απο το υφιστάμενο λογαριασμό μου (icloud) χωρίς όμως να κάνω restore τα πάντα. Δηλαδή, ξεκινώντας το τηλ θέλω να κάνω "as new" όπως λένε και μετά να εισαγάγω τα τηλέφωνα, τα οποία τα έχω αποθηκευμένα στο λογαριασμό μου.

Τέλος, μήπως με συμφέρει να τα "τραβήξω" απο τον λογαριασμό google που τα έχω και ενημερωμένα και αν ναι πως γίνεται αυτό;

 

1) Εάν θέλεις να τις συγχρονίσεις απευθείας από το gmail account, θα πρέπει να δημιουργήσεις λογαριασμό CardDAV - στις Ρυθμίσεις >Mail, Επαφές, Ημερολόγια προσθήκη λογαριασμού - CardDAV διακομιστής (http://www.google.com)

 

2) εάν θέλεις iCloud sync (συνιστάται) ανοίγεις τις επαφές αφού προσθέσεις τον λογαριασμό σου iCloud >Ρυθμίσεις >Sign in >και την εναλλαγή επαφές στο on

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Θα επανέλθω με νεότερες απορίες

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Θα επανέλθω με νεότερες απορίες

 

Παρακαλώ κάπου εδώ γύρω θα είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Μετά την τελευταία αναβάθμιση της apple παρατήρησα ότι μου στέλνουν μηνύματα στο Facebook και δεν μου έρχεται ειδοποίηση στο messenger παρά μόνο όταν ανοίξω την εφαρμογή και κάνω ανανέωση ..

Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Μετά την τελευταία αναβάθμιση της apple παρατήρησα ότι μου στέλνουν μηνύματα στο Facebook και δεν μου έρχεται ειδοποίηση στο messenger παρά μόνο όταν ανοίξω την εφαρμογή και κάνω ανανέωση ..

Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος ;;

 

Εγω παρατηρω οτι στο wifi του σπιτιου μου το wifi του αιφον απενεργοποιειται , οταν η οθονη σβηνει...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Μετά την τελευταία αναβάθμιση της apple παρατήρησα ότι μου στέλνουν μηνύματα στο Facebook και δεν μου έρχεται ειδοποίηση στο messenger παρά μόνο όταν ανοίξω την εφαρμογή και κάνω ανανέωση ..

Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος ;;

 

Εγώ το συγκεκριμένο πρόβλημα με το facebook messenger το έχω εδώ και μήνες. Αντίθετα με το viber δεν είχα ποτέ θέμα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατηρω οτι στο wifi του σπιτιου μου το wifi του αιφον απενεργοποιειται , οταν η οθονη σβηνει...

 

Τι έγινε, σε κόλλησα; :lol:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε, σε κόλλησα; :lol:

:lol: Αυτό (αν δηλαδή θα αποσυνδέεται ή όχι) αλλάζει ανάλογα την έκδοση του ios και ανάλογα το ρούτερ.

Ας πούμε, ακόμα και τώρα στο ρούτερ του γραφείου, δεν αποσυνδέεται.

Μπερδεμένη περίπτωση...:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Μετά την τελευταία αναβάθμιση της apple παρατήρησα ότι μου στέλνουν μηνύματα στο Facebook και δεν μου έρχεται ειδοποίηση στο messenger παρά μόνο όταν ανοίξω την εφαρμογή και κάνω ανανέωση ..

Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος ;;

 

Κι εμένα το κάνει.

Γενικά η 7.1.2 δεν ειναι οτι καλύτερο.

Η κατανάλωση ειναι σίγουρα αυξημένη. Υπ όψη οτι είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση της 7.1.1 λιγες μερες πριν περάσω το update της 7.1.2

 

Επιτέλους η apple θα πρέπει να σοβαρευτεί στο θέμα των αναβαθμισεων.

Οι παλαιότεροι γνωρίζουν οτι δεν υπηρχαν τέτοια στο παρελθόν.

Ελπίζω να μην ειναι αυτό το τελευταίο update πριν το ios 8 γιατί θα ειναι πρώτη φορα στην ιστορία της apple που δεν κατάφερε ποτέ να δώσει ενα σωστο update σε καποια ios έκδοση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατηρω οτι στο wifi του σπιτιου μου το wifi του αιφον απενεργοποιειται , οταν η οθονη σβηνει...

 

 

Όταν γίνεται αυτο, τα δεδομένα τα έχεις ανοιχτά ή κλειστά;

Link to comment
Share on other sites

Από κάτι τέτοια έφυγα κι εγώ για το Android. Όχι ότι αυτό είναι τέλειο αλλά αντί να χειροτερεύει καλυτερεύει
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από κάτι τέτοια έφυγα κι εγώ για το Android. Όχι ότι αυτό είναι τέλειο αλλά αντί να χειροτερεύει καλυτερεύει

 

Εγώ πάλι κρατιέμαι αλλά για λίγο ακόμα ..:cool:

Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται αυτο, τα δεδομένα τα έχεις ανοιχτά ή κλειστά;

Ανοιχτά.

Στο ipad δεν συμβαίνει, ούτε και σε όλα τα ρούτερς.

Εξαρτάται από το ρούτερ. Αυτό πάντα συνέβαινε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο speedport 724w του ΟΤΕ δεν αποσυνδέεται, και σε συνδυασμό με το τέλειο σήμα, δε πέφτει η μπαταρία σε standby για κανένα λόγο, κοιμάμαι με 100% και μετα απο 7ωρο ύπνου παραμένει εκεί...με την 7.1.2 την ίδια κατανάλωση βλέπω πάντως εγω..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...