Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποιημένο το εχω ... :(

Τότε θα πρέπει όταν δεν έχεις ενεργοποιημένο το data ή το wifi να στέλνει μόνο του το μήνυμα ως sms και όχι ως imessage και η "φούσκα" να είναι πράσινη αντί για μπλε. Σε εμένα κανονικά γίνεται αυτό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενεργοποιημένο το εχω ... :(

 

θα έπρεπε να λειτουργεί σωστά με τον τρόπο που σου αναφέρει ο Stendor. Παρόλα αυτά για κάνε και ένα reset network settings για να σαι σίγουρη.

 

Settings/General/Reset/Reset Network Settings

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παλιά επι εποχής 3gs έγραφαν οτι δεν πρέπει να το φορτίζεις όταν είναι πάνω απο 80% και επίσης να μην το αφήνεις να κλείσει απο μπαταρία. Μια φορά στις 15 μέρες τουλάχιστον να του κάνεις μια πλήρη αποφορτιση-φορτιση. Δηλαδή το αφήνεις να πάει στο 5% και το βάζεις να φορτίσει αφήνοντας το 20-30 λεπτά περισσότερο απ όταν δείξει 100% γιατί έχουμε πει ότι δεν πιάνει όλα τα mAh με το που δείχνει 100%. Αυτό φαίνεται με προγράμματα που δείχνουν τα mAh της.

 

Εχω το iPad 2 απο τον Μάιο του 2011. Δηλαδή 3 χρόνια. Η μπαταρία σίγουρα δεν είναι οπως την πρωτη μέρα αλλά παραμένει σε πολύ νορμάλ κατάσταση.

Ολα αυτά τα χρόνια φορτίζει καθε βράδυ, αφήνοντας το όλη την νυχτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παλιά επι εποχής 3gs έγραφαν οτι δεν πρέπει να το φορτίζεις όταν είναι πάνω απο 80% και επίσης να μην το αφήνεις να κλείσει απο μπαταρία. Μια φορά στις 15 μέρες τουλάχιστον να του κάνεις μια πλήρη αποφορτιση-φορτιση. Δηλαδή το αφήνεις να πάει στο 5% και το βάζεις να φορτίσει αφήνοντας το 20-30 λεπτά περισσότερο απ όταν δείξει 100% γιατί έχουμε πει ότι δεν πιάνει όλα τα mAh με το που δείχνει 100%. Αυτό φαίνεται με προγράμματα που δείχνουν τα mAh της.

 

Εχω το iPad 2 απο τον Μάιο του 2011. Δηλαδή 3 χρόνια. Η μπαταρία σίγουρα δεν είναι οπως την πρωτη μέρα αλλά παραμένει σε πολύ νορμάλ κατάσταση.

Ολα αυτά τα χρόνια φορτίζει καθε βράδυ, αφήνοντας το όλη την νυχτα.

 

Οσο πιο πολυ την προσεχεις τόσο λιγότερο κρατάει νομίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θα έπρεπε να λειτουργεί σωστά με τον τρόπο που σου αναφέρει ο Stendor. Παρόλα αυτά για κάνε και ένα reset network settings για να σαι σίγουρη.

 

Settings/General/Reset/Reset Network Settings

 

Ούτε αυτό πιάνει ...:O

Link to comment
Share on other sites

Οσο πιο πολυ την προσεχεις τόσο λιγότερο κρατάει νομίζω

 

 

Αυτος ειναι ο κανονας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κολλάει. Πρέπει να το ψάξεις.

Άνοιξε τις υπηρεσίες και μετα πήγαινε ρυθμίσεις απόρρητο υπηρεσίες τοποθεσίας υπηρεσίες συστήματος και εκεί δες ποιο απο ολα εχει μωβ βελάκι και κολλάει. Ίσως η ζώνη ώρας.

Εγω τα εχω ολα κλειστά δεν μου χρειάζονται

 

ολα κλειστα τα εχω αυτα απο παντα..και παντα γυρναει το κυκλακι τι στο καλο παιζει? νομιζω ητν ενα προβλημα τησ 7.1.1 που ειχαν αναφερει απο τις πρωτες κιολας μερες κυκλοφοριας της. γνωριζει κανεις τπτ? μονο με ρεσταρτ στρωνει καθε φορα

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα ...

Πως γίνεται οτι φωτογραφία τραβάω απο το iphone να μην εμφανίζεται στο ipad και το αντίστροφο ;;;

 

αρκεί να κλείσεις το my Photo Stream απο τα Settings του iCloud. :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ολα κλειστα τα εχω αυτα απο παντα..και παντα γυρναει το κυκλακι τι στο καλο παιζει? νομιζω ητν ενα προβλημα τησ 7.1.1 που ειχαν αναφερει απο τις πρωτες κιολας μερες κυκλοφοριας της. γνωριζει κανεις τπτ? μονο με ρεσταρτ στρωνει καθε φορα

 

Κάποια εφαρμογη ειναι κι εμένα το έκανε πριν λιγο καιρό τώρα τίποτα.

Δες μέσα στα διαγνωστικά με την τελευταία ημερομηνία μήπως βρεις κάτι ύποπτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν πρόκειται να χρησιμοποιήσει κάποιος αρκετά την καμερα και να κάνει επεξεργασίες πρέπει να έχει μαζί του power bank.

Καταναλώνει πολύ μπαταρία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογη ειναι κι εμένα το έκανε πριν λιγο καιρό τώρα τίποτα.

Δες μέσα στα διαγνωστικά με την τελευταία ημερομηνία μήπως βρεις κάτι ύποπτο

 

μπορεις να μου εξηγησεις τι ειναι αυτο ακριβως? μπηκα εκει που λες και ωλεπς διαφορα"αρχεια" με ονοματα συνηθως των εφαρμογων και κατι latest crash κλπ τι πρεπει να κοιταω γενικως?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου εξηγησεις τι ειναι αυτο ακριβως? μπηκα εκει που λες και ωλεπς διαφορα"αρχεια" με ονοματα συνηθως των εφαρμογων και κατι latest crash κλπ τι πρεπει να κοιταω γενικως?

 

Σε εμένα δεν εχει τίποτα έσβησα κάποιες εφαρμογές που δεν δούλευαν καλά και είχα συνέχεια crash και λοιπά και τώρα το τηλέφωνο πετάει. Ούτε low memory εχω δει εκεί μέσα ούτε τίποτα.

4s εχω κιόλας. Και όλες οι εφαρμογές υπάρχουν στο multitask δεν εχω κλείσει ποτε καμία.

 

Λοιπόν πήγαινε να βρεις με την τελευταία ημερομηνία τι εχει. Ας πούμε θα λέει low memory 22-5-2014.

Μετα πιο κάτω μπορεί να λέει crash Facebook 22-5-2014 και τέτοια. Μπορεί να εχει πολλα.

Ανέβασε κανένα screenshot αν θέλεις εδώ να σε βοηθήσω η στείλε μου με πμ κανά 2 να δω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο σε αργή κίνηση πως μπορούμε να τα διατηρήσουμε σε αυτό το mode όταν προβάλλονται σε άλλες συσκευές;

Η μήπως γίνεται μόνο οταν προβάλλονται στο iphone;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο σε αργή κίνηση πως μπορούμε να τα διατηρήσουμε σε αυτό το mode όταν προβάλλονται σε άλλες συσκευές;

Η μήπως γίνεται μόνο οταν προβάλλονται στο iphone;

 

Νομιζω το δευτερο. Δεν εχω βρει τροπο να γινεται σε αλλες συσκευες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το δευτερο. Δεν εχω βρει τροπο να γινεται σε αλλες συσκευες.

 

Αρα δεν εχει νόημα να τραβάμε σε αργή κίνηση. Κατι τέτοια είναι που δεν καταλαβαίνω.

Το σόι mode είναι αυτό.

Αν είναι έτσι τραβάμε κανονικά και το προβάλουμε σε αργή ταχύτητα με οποιονδήποτε καλό video player.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν εχει νόημα να τραβάμε σε αργή κίνηση. Κατι τέτοια είναι που δεν καταλαβαίνω.

Το σόι mode είναι αυτό.

Αν είναι έτσι τραβάμε κανονικά και το προβάλουμε σε αργή ταχύτητα με οποιονδήποτε καλό video player.

 

Το αποτελεσμα δεν ειναι το ιδιο. Αλλο 120fps και άλλο 30/60fps.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στη παρεα ενδιαφερεται ενας φιλος να παρει το κινητο και ψαχνει απο αγγελιες! Θα μπορουσε κανεις να μου πει τι ακριβως ειναι η rsim και τι γινεται με αυτη?
Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο σε αργή κίνηση πως μπορούμε να τα διατηρήσουμε σε αυτό το mode όταν προβάλλονται σε άλλες συσκευές;

Η μήπως γίνεται μόνο οταν προβάλλονται στο iphone;

 

Πρέπει να το κανείς export ώστε να αποθηκευτούν τα 120 fps... Εγώ χρησιμοποιώ αυτήν την εφαρμογή, και κάνει την δουλειά της τέλεια.. Έτσι μένει το slow motion και αναπαράγεται σωστά και απο άλλες συσκευές.

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά την χθεσινή αναβάθμιση του tapatalk οπότε μπαίνω στην εφαρμογή μου ζητάει να ξανακάνω τις αρχικές ρυθμίσεις. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτο?καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στη παρεα ενδιαφερεται ενας φιλος να παρει το κινητο και ψαχνει απο αγγελιες! Θα μπορουσε κανεις να μου πει τι ακριβως ειναι η rsim και τι γινεται με αυτη?

 

Αν η συσκευή δεν ειναι για την Ελλάδα μόλις βάλεις την κάρτα σιμ δεν δουλεύει οπότε υπάρχει αυτή η r-sim ένα τσιπακι δηλαδή που μπαίνει παράλληλα με την κανονική ελληνική sim για να δουλέψει.

Βέβαια σε επόμενη αναβάθμιση λογισμικού δεν θα δουλεύει παλι λογικά οπότε αγοράζεις καινούργια r-sim για την έκδοση λειτουργικό που έχεις εκείνη την στιγμή.

Ειναι κλειδωμένο δηλαδή το τηλέφωνο σε κάποιον πάροχο πχ AT&T και η βάζεις r-sim η πληρώνεις για να στο ξεκλειδωσουν πχ 80€.

Βέβαια το καλύτερο ειναι να πάρεις ελληνική συσκευή να μην χρειάζεται τίποτα απο τα παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στη παρεα ενδιαφερεται ενας φιλος να παρει το κινητο και ψαχνει απο αγγελιες! Θα μπορουσε κανεις να μου πει τι ακριβως ειναι η rsim και τι γινεται με αυτη?

 

Εάν η συσκευή είναι κλειδωμένη σε πάροχο, δεν λειτουργεί ως τηλέφωνο σε κάνεναν άλλο. Η rsim, gevey sim, ξεκλειδώνει προσωρινά τη συσκευή - όπως σου αναφέρει και ο Τάσος - έως το επόμενο baseband update. Σημαντικό στην αναζήτηση είναι η συσκευή να αναφέρεται ως factory unlocked!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν εχει τίποτα έσβησα κάποιες εφαρμογές που δεν δούλευαν καλά και είχα συνέχεια crash και λοιπά και τώρα το τηλέφωνο πετάει. Ούτε low memory εχω δει εκεί μέσα ούτε τίποτα.

4s εχω κιόλας. Και όλες οι εφαρμογές υπάρχουν στο multitask δεν εχω κλείσει ποτε καμία.

 

Λοιπόν πήγαινε να βρεις με την τελευταία ημερομηνία τι εχει. Ας πούμε θα λέει low memory 22-5-2014.

Μετα πιο κάτω μπορεί να λέει crash Facebook 22-5-2014 και τέτοια. Μπορεί να εχει πολλα.

Ανέβασε κανένα screenshot αν θέλεις εδώ να σε βοηθήσω η στείλε μου με πμ κανά 2 να δω

 

 

 

αυτα ειναι..... τι πρεπει να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Μετά την χθεσινή αναβάθμιση του tapatalk οπότε μπαίνω στην εφαρμογή μου ζητάει να ξανακάνω τις αρχικές ρυθμίσεις. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτο?καμια ιδέα?

 

 

Το tapatalk έγινε για τα μπάζα μετά την χθεσινή αναβάθμιση. Ειναι αργό , ζεσταίνει την συσκευή καταναλώνει πολυ μπαταρία και γενικά ειναι για ξήλωμα.

Το ίδιο και στην android εκδοση όπου κάποιες φορές σου βγάζει οτι δεν υπάρχουν ποστ που παρακολουθείς κλπ.

Ευτυχώς στο android μπορώ να περάσω το apk της προηγούμενης έκδοσης που έχω απο backup. Θα δοκιμάσω το ίδιο και στο iPhone.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εάν η συσκευή είναι κλειδωμένη σε πάροχο, δεν λειτουργεί ως τηλέφωνο σε κάνεναν άλλο. Η rsim, gevey sim, ξεκλειδώνει προσωρινά τη συσκευή - όπως σου αναφέρει και ο Τάσος - έως το επόμενο baseband update. Σημαντικό στην αναζήτηση είναι η συσκευή να αναφέρεται ως factory unlocked!

 

 

 

 

 

 

 

Αν η συσκευή δεν ειναι για την Ελλάδα μόλις βάλεις την κάρτα σιμ δεν δουλεύει οπότε υπάρχει αυτή η r-sim ένα τσιπακι δηλαδή που μπαίνει παράλληλα με την κανονική ελληνική sim για να δουλέψει.

Βέβαια σε επόμενη αναβάθμιση λογισμικού δεν θα δουλεύει παλι λογικά οπότε αγοράζεις καινούργια r-sim για την έκδοση λειτουργικό που έχεις εκείνη την στιγμή.

Ειναι κλειδωμένο δηλαδή το τηλέφωνο σε κάποιον πάροχο πχ AT&T και η βάζεις r-sim η πληρώνεις για να στο ξεκλειδωσουν πχ 80€.

Βέβαια το καλύτερο ειναι να πάρεις ελληνική συσκευή να μην χρειάζεται τίποτα απο τα παραπάνω

 

Ευχαριστω πολυ παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...