Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν το συνδεω στην πριζα για φορτιση το iPhone 5s μου δειχνει ενδειξη ότι ξεκιναει η φορτιση,οταν η φορτιση ειναι 100% δειχνει καμια ενδειξη βγαλτο ?

Γιατι ενα μηνα που το εχω μολις φτασει στο 100% το βγαζω απο την πριζα από μονος μου !

Και δεν ξερω αν είναι full 100%

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδεω στην πριζα για φορτιση το iPhone 5s μου δειχνει ενδειξη ότι ξεκιναει η φορτιση,οταν η φορτιση ειναι 100% δειχνει καμια ενδειξη βγαλτο ?

Γιατι ενα μηνα που το εχω μολις φτασει στο 100% το βγαζω απο την πριζα από μονος μου !

Και δεν ξερω αν είναι full 100%

 

Οι σύγχρονες μπαταρίες λιθίου δεν χρειάζεται να φορτίζεται στο 100% καθώς και ούτε να αποφορτίζονται πλήρως.. η ιδανική φόρτιση είναι περίπου στο 80%, εκεί σταματά η ταχεία φόρτιση, και να φορτίζεται κάτω από 20%. Και να μείνει παραπάνω από το 100% πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα καθως η φόρτιση της μπαταρίας σταματάει. Γενικά με την μπαταρία δεν χρειάζεται να ανησυχείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδεω στην πριζα για φορτιση το iPhone 5s μου δειχνει ενδειξη ότι ξεκιναει η φορτιση,οταν η φορτιση ειναι 100% δειχνει καμια ενδειξη βγαλτο ?

Γιατι ενα μηνα που το εχω μολις φτασει στο 100% το βγαζω απο την πριζα από μονος μου !

Και δεν ξερω αν είναι full 100%

 

Δεν εχει ένδειξη. Περίπου μισή ώρα παραπάνω χρειάζεται αφού φτάσει στο 100% για να φορτίσει πλήρως άσχετα που λέει 100%.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αρα το εχεις δει και εσυ;

Μιλατε ωρε!!

Ναι, το έχω δει.

Καλή ανάσταση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα κατι παραξενο σημερα και ειναι παραξενο γιατι εγινε ταυτοχρονα και στο 5s και στο macbook. Τα αφησα στην πριζα ολο το βραδυ κ οταν ξυπνησα και τα εβγαλα ειχαν 98% μπαταρια κ οχι 100.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα κατι παραξενο σημερα και ειναι παραξενο γιατι εγινε ταυτοχρονα και στο 5s και στο macbook. Τα αφησα στην πριζα ολο το βραδυ κ οταν ξυπνησα και τα εβγαλα ειχαν 98% μπαταρια κ οχι 100.

 

το έχω παρατηρήσει κι εγώ ψευδής ένδειξη, τώρα γιατί δεν γνωρίζω με μία επανεκκίνηση λογικά θα έδειχνε 100%

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Kαι γω αυτο φανταστικα αλλα την ιδια μερα ταυτοχρονα σε 2 apple συσκευες και λεω ποσο συμπτωση..

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω αυτο φανταστικα αλλα την ιδια μερα ταυτοχρονα σε 2 apple συσκευες και λεω ποσο συμπτωση..

 

Συνήθως το εμφανίζει όταν μία συσκευή παραμένει στη φόρτιση πολύ παραπάνω αό το κανονικό, το και στο macbook που σπάνια το βγάζω από την πρίζα τώρα με το iPad. :)

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα sms σε πολλους παραληπτες και καθε παραληπτη που προσθετα επρεπε να μπαινω στην λιστα με τις επαφες και να κλικαρω μια επαφη και ξανα και ξανα και ξανα το ιδιο μεχρι να βαλω ολους του παραληπτες !

Υπαρχει τροπος να να κλικαρεις ολες τις επαφες μαζι ????????

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα sms σε πολλους παραληπτες και καθε παραληπτη που προσθετα επρεπε να μπαινω στην λιστα με τις επαφες και να κλικαρω μια επαφη και ξανα και ξανα και ξανα το ιδιο μεχρι να βαλω ολους του παραληπτες !

Υπαρχει τροπος να να κλικαρεις ολες τις επαφες μαζι ????????

 

θα πρέπει να καταβάσεις εφαρμογή από το App Store πχ smsgroup για να στείλεις ομαδικά μηνύματα.. δεν μου έρχεται κάτι άλλο.

 

edit δες κι εδώ http://www.idownloadblog.com/2014/03/12/how-to-send-group-messages-iphone/

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επανεκκίνηση θα επανέλθει στο 100%.

Το φορτίζω πάντα στο macbook μου και το αφήνω περισσότερο χρονο. Απο την στιγμή που θα δείξει 100% χρειάζεται 15 λεπτά για να ολοκληρωθεί πραγματικά η φόρτιση. Το εχω διαπιστώσει με την χρήση ενός tweak απο cydia.

Η συσκευή μου μένει για μεγάλο χρονικό διάστημα στο 100% που σημαίνει οτι το 100% δεν είναι το maximum.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει :

1) μια εφαρμογή που να μπορώ να βάλω κωδικό η κάποιο μοτίβο στις κλείσεις και στα μηνύματα .

 

2) μια εφαρμογή που να μπορεί να σπάει τους κωδικους απ τ wi-fi .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει :

 

1) μια εφαρμογή που να μπορώ να βάλω κωδικό η κάποιο μοτίβο στις κλείσεις και στα μηνύματα .

 

 

 

2) μια εφαρμογή που να μπορεί να σπάει τους κωδικους απ τ wi-fi .

 

 

Καλώς ήρθες στο λάθος λειτουργικό :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει :

1) μια εφαρμογή που να μπορώ να βάλω κωδικό η κάποιο μοτίβο στις κλείσεις και στα μηνύματα .

 

2) μια εφαρμογή που να μπορεί να σπάει τους κωδικους απ τ wi-fi .

 

Υπάρχουν εφαρμογές επι πληρωμή.

Wifi Pass Pro χρησιμοποιώ.

Φυσικά δεν ειναι όπως στο Android.

Μάλλον σε άλλο λειτουργικό πρέπει να πας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Aν η tv το υποστηρίζει με το iphone 5s μπορεις να βλεπεις τις φωτογραφίες και τα βιντεο του κινητου στην tv ?

Αν ναι με ποιον τροπο,wifi,usb ?

Όπως γινεται με τα android !

Link to comment
Share on other sites

Aν η tv το υποστηρίζει με το iphone 5s μπορεις να βλεπεις τις φωτογραφίες και τα βιντεο του κινητου στην tv ?

 

Αν ναι με ποιον τροπο,wifi,usb ?

 

Όπως γινεται με τα android !

 

 

Υπαρχουν εφαρμογες, οπως το imedia share.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Aν η tv το υποστηρίζει με το iphone 5s μπορεις να βλεπεις τις φωτογραφίες και τα βιντεο του κινητου στην tv ?

Αν ναι με ποιον τροπο,wifi,usb ?

Όπως γινεται με τα android !

 

Για να κάνεις mirror μια iOS συσκευή στην TV ανέπαφα, θα χρειαστείς Apple TV και γίνεται μέσω WiFi

Link to comment
Share on other sites

Aν η tv το υποστηρίζει με το iphone 5s μπορεις να βλεπεις τις φωτογραφίες και τα βιντεο του κινητου στην tv ?

Αν ναι με ποιον τροπο,wifi,usb ?

Όπως γινεται με τα android !

 

Όπως είπε και ο ddr2, υπαρχουν εφαρμογές όπως το imediashare. Λειτουργούν εφόσον η TV σου είναι συνδεδεμένη στο δίκτυό σου μέσω wi-fi, ethernet ή μέσω ενός Media Player (που με τη σειρά του είναι συνδεδεμένο στο δίκτυό σου και στην TV σου).

 

Π.χ. εμένα η TV μου δεν έχει wi-fi ή ethernet, αλλά έχω ενα WD TV Live media player και συνεργάζεται κανονικά με το imediashare

 

http://www.imediashare.tv/

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο ddr2, υπαρχουν εφαρμογές όπως το imediashare. Λειτουργούν εφόσον η TV σου είναι συνδεδεμένη στο δίκτυό σου μέσω wi-fi, ethernet ή μέσω ενός Media Player (που με τη σειρά του είναι συνδεδεμένο στο δίκτυό σου και στην TV σου).

 

Π.χ. εμένα η TV μου δεν έχει wi-fi ή ethernet, αλλά έχω ενα WD TV Live media player και συνεργάζεται κανονικά με το imediashare

 

http://www.imediashare.tv/

 

Εγω εχω ενα Miracast adapter αλλά δυστυχώς δεν συνδέεται με ios συσκευές.

Αντιθέτως συνδέεται πανεύκολα και χωρις έξτρα εφαρμογή με όλες τις samsung συσκευές μου. Αρκεί ενα κλικ στην επιλογή screen mirroring του μενού της συσκευής μου για να βλέπω οτι και στην οθόνη του Note 8.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

Το τηλέφωνο κάθε μέρα θέλει φόρτιση και χωρίς τόσο πολύ χρήση ..

Υπάρχει κάποιος τρόπος για καλύτερη αυτονομία ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

Το τηλέφωνο κάθε μέρα θέλει φόρτιση και χωρίς τόσο πολύ χρήση ..

Υπάρχει κάποιος τρόπος για καλύτερη αυτονομία ;;

 

Καλημέρα σας!

 

Κλείνετε συχνά ό,τι δεν χρησιμοποιείτε; Πχ bluetooth, δεδομένα, υπηρεσίες τοποθεσίας, ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο (ιδιαίτερα Facebook - twitter - foursquare ). Έχετε ρυθμίσει την φωτεινότητα στο 50% και τη μείωση κίνησης στο on;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Κλείνετε συχνά ό,τι δεν χρησιμοποιείτε; Πχ bluetooth, δεδομένα, υπηρεσίες τοποθεσίας, ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο (ιδιαίτερα Facebook - twitter - foursquare ). Έχετε ρυθμίσει την φωτεινότητα στο 50% και τη μείωση κίνησης στο on;

 

Δεδομένα υπηρεσίες τοποθεσίας και ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο όπως το Facebook τα έχω ανοιχτά αλλά όχι πάντα πχ υπάρχουν φορές που έχω όλη μέρα τα δεδομένα ανοιχτά και άλλες όχι ..

Όπως και να έχει με άλλη συσκευή και με πιο πολύ χρήση με έβγαζε και δεύτερη μέρα η μπαταρία του iphone ειναι απογοητευτική ..

Αν ειναι να έχω κλειστά όλα αυτά ποιος ο λόγος να έχω μια συσκευή με τέτοιες δυνατότητες ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...