Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λεγόμενο world of mouth για όποιον σπούδασε Marketing και έτσι λοιπόν το 5S μένει ακόμα επίκαιρο....

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα το πρωί γύρω στις 8 ήταν διαθέσιμο. Στις 10 που κοίταξα πάλι δεν ήταν αλλά μπορεί να έβγαλαν μερικά κομμάτια. Εγώ έκανα μια παραγγελία, τώρα αν έρθει ή μου πουν ότι έγινε λάθος... θα δέιξει... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί γύρω στις 8 ήταν διαθέσιμο. Στις 10 που κοίταξα πάλι δεν ήταν αλλά μπορεί να έβγαλαν μερικά κομμάτια. Εγώ έκανα μια παραγγελία, τώρα αν έρθει ή μου πουν ότι έγινε λάθος... θα δέιξει... :lol:

 

Εννοεις απο το σαιτ ετσι?Αν ναι,θα σου ερθει!!Εγω την εκανα προχθες το απογευμα αργα και σημερα μου ηρθε!Η πλακα ειναι οτι δε το περιμενα!Νομιζα οτι θα βρουν καποια δικαιολογια και θα μου το ακυρωσουν!!Τελικα,ολα πηγαν καλα και ηδη εδω και μια ωρα το εχω στα χερια μου!!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο στους νέους κατόχους και συγχαρητήρια όσοι το καταφέρατε να το τσιμπήσετε στα 202 :p

 

Όσοι βάλανε την ios 10 beta παρατηρήσατε κάποια διαφορά στην μπαταρία;

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλανε την ios 10 beta παρατηρήσατε κάποια διαφορά στην μπαταρία;

 

Την έχω βάλει. Επειδή είναι αρκετά δουλεμενο το τηλέφωνο δεν μπορώ να κάνω εκτίμηση. Πάντως μου έχει κάνει 3 φορές σκαλοπάτι πάντα από το 70% στο 40%. Δεν ξέρω τι έχει παιχτεί με αυτό. Επειδή δεν έχω βρει χρόνο να ασχοληθω μόλις έκανα το update το παράτησα έτσι. Πρέπει να κάνω ένα hard reset να δω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν βρίσκω λόγο να βιαστεί κάποιος να βάλει μια beta έκδοση του συγκεκριμένου λειτουργικού για τον απλό λόγο ότι είναι δοκιμαστική έκδοση με αρκετά προβλήματα όπως έχουν αναφερθεί κατά καιρούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω λόγο να βιαστεί κάποιος να βάλει μια beta έκδοση του συγκεκριμένου λειτουργικού για τον απλό λόγο ότι είναι δοκιμαστική έκδοση με αρκετά προβλήματα όπως έχουν αναφερθεί κατά καιρούς.

Και γιατί να μη τη βάλει; Να δοκιμάσει νέα χαρακτηριστικά και να στείλει feedback στην εταιρία με τα διάφορα bugs. Αν το τηλέφωνο δεν είναι επαγγελματικό με άμεση ανάγκη σταθερότητας και σου αρέσει το παιχνίδι γιατί να μη το κάνεις;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να πάρω το 5S τώρα που υπάρχει στα 202€....θέλω να ρωτήσω τους κατόχους: Πως τα πάει στη κάμερα (αν βγάζει καλές φώτο κ' βίντεο-slomo), αν κολλάει με το IOS 9 (ή με το 10), αν θεωρείτε ότι θα πάρει μελλοντικά updates ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να πάρω το 5S τώρα που υπάρχει στα 202€....θέλω να ρωτήσω τους κατόχους: Πως τα πάει στη κάμερα (αν βγάζει καλές φώτο κ' βίντεο-slomo), αν κολλάει με το IOS 9 (ή με το 10), αν θεωρείτε ότι θα πάρει μελλοντικά updates ?

 

Πένα ειναι το τηλέφωνο. Όλα αυτά που ζητάς τα κάνει πολυ αξιόλογα με το iOS 9

Για το 10 που θα το πάρει επίσημα δεν γνωρίζουμε πως θα πηγαίνει. Οι beta testers έχουν μια μικρή άποψη ας απαντήσουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πένα ειναι το τηλέφωνο. Όλα αυτά που ζητάς τα κάνει πολυ αξιόλογα με το iOS 9

Για το 10 που θα το πάρει επίσημα δεν γνωρίζουμε πως θα πηγαίνει. Οι beta testers έχουν μια μικρή άποψη ας απαντήσουν

 

Απλώς οι περισσότεροι λένε ότι οι κάμερα δεν είναι και τόσο καλή και ότι τρώει σκαλώματα. Απλά τώρα είμαι ανάμεσα στο 5S και στο Nexus 5X και προσπαθώ να καταλήξω κάπου σε ένα από τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς οι περισσότεροι λένε ότι οι κάμερα δεν είναι και τόσο καλή και ότι τρώει σκαλώματα. Απλά τώρα είμαι ανάμεσα στο 5S και στο Nexus 5X και προσπαθώ να καταλήξω κάπου σε ένα από τα 2.

 

Το 5x είναι σαφώς ανώτερο σε πολλά

Ή κάμερα του 5s είναι αρκετά καλή.

Ή συσκευή επίσης δεν τρώει κανένα σκαλωμα. Δουλεύει παρόμοια με iPhone 6 και 6 plus αν σου λέει αυτο κάτι.

Μην τι συγκρίνεις όμως με φετινές συσκευές όπως το 5x

Δεν παύει να είναι συσκευή του 2013

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 5x είναι σαφώς ανώτερο σε πολλά

Ή κάμερα του 5s είναι αρκετά καλή.

Ή συσκευή επίσης δεν τρώει κανένα σκαλωμα. Δουλεύει παρόμοια με iPhone 6 και 6 plus αν σου λέει αυτο κάτι.

Μην τι συγκρίνεις όμως με φετινές συσκευές όπως το 5x

Δεν παύει να είναι συσκευή του 2013

 

Έχω δει το 6 ενός φίλου και ξέρω ότι λειτουργεί καλά, πάντως έχεις δίκιο, δε πρέπει να το συγκρίνω με κινητά του 15 όταν το 5S είναι του 13. Απλά αυτά που κάνω είναι, να βγάζω φώτο και βίντεο φουλ (αυτός είναι και ο βασικός λόγος που πήρα το Lumia 930), Social networks, YouTube, μουσική από spotify και κάνα game τύπου candy crash, temple run αντε και κάνα βαρύ όπως το Asphalt.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει το 6 ενός φίλου και ξέρω ότι λειτουργεί καλά, πάντως έχεις δίκιο, δε πρέπει να το συγκρίνω με κινητά του 15 όταν το 5S είναι του 13. Απλά αυτά που κάνω είναι, να βγάζω φώτο και βίντεο φουλ (αυτός είναι και ο βασικός λόγος που πήρα το Lumia 930), Social networks, YouTube, μουσική από spotify και κάνα game τύπου candy crash, temple run αντε και κάνα βαρύ όπως το Asphalt.

 

Η κάμερα του iphone 5s είναι αρκετά καλή, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος! ακόμη και για την μπροστινή που αν και μόνο 1.2mpixels βγάζει πολύ ικανοποιητικές. Βίντεο τραβάει μια χαρά στα 1080p και σε slow motion στα 720p. Όσον άφορα την γενική απόδοση της συσκευής με ios 9 δεν κολλάει καθόλου. Όσον αφορά τα games που ανέφερες temple run 2 έχω βάλει το οποίο παίζει μια χαρά. Στην τιμή που έχει πέσει αξίζει πάρα πολύ δεν το συζητώ :up: Κι εγώ όπως είχα πει σε παλιότερα post μου ήμουν διστακτικός για το 5s μιας και κινητό του '13 αλλά έχω μείνει ευχαριστημένος και με το παραπάνω!

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω μια άποψη. Ένα φίλος προτίθεται να αγοράσει αυτο το κινητο απο έναν άλλο φίλο του στα 230€. Ειναι καλα πιστεύω ετσι; Το θέμα ειναι οτι ο φίλος του έχει ξεχάσει τον κωδικό Apple ID. Υπάρχει με κάποιο τροπο, τρόπος να το επαναφέρει; Σίγουρα κάπου έχει ξαναγράφει κάτι ανάλογο αλλα αν μπορει να με παραπέμψει κάποιος θα ήμουν υπόχρεος

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Σε 10 beta 1 ή μπαταρία μου έκανε άλμα από το 40% στο 15%. Και την ίδια στιγμή υπήρχε τρομερό lag. Έκανα format και το βράδυ θα το σβήσω από την αρχή. Δε λέω ότι φταίει το λογισμικό γιατί όπως έχω πει και πιο πάνω είναι πολύ δουλεμενο σαν τηλέφωνο.

 

Και κάτι άλλο. Έχω ένα outlook λογαριασμό. Μετα απο πολλές προσπάθειες πήρε τον κωδικό που αποτελείτε από γράμματα, αριθμούς και σύμβολα. Από τοτε και μετά δεν μπόρεσε να τον ξαναπάρει. Μου το ζητούσε δύο φορές και μετά στοπ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω μια άποψη. Ένα φίλος προτίθεται να αγοράσει αυτο το κινητο απο έναν άλλο φίλο του στα 230€. Ειναι καλα πιστεύω ετσι; Το θέμα ειναι οτι ο φίλος του έχει ξεχάσει τον κωδικό Apple ID. Υπάρχει με κάποιο τροπο, τρόπος να το επαναφέρει; Σίγουρα κάπου έχει ξαναγράφει κάτι ανάλογο αλλα αν μπορει να με παραπέμψει κάποιος θα ήμουν υπόχρεος

Αν είναι ενεργοποιημένο το Find my iPhone (Activation lock) στο κινητό, θα πρέπει να απενεργοποιηθεί πρώτα, αλλιώς θα του είναι άχρηστο. Μπορείς να το ελέγξεις εδώ.

Εφόσον ο ιδιοκτήτης δε θυμάται τον κωδικό του Apple ID του, μπορεί να τον επαναφέρει. Δεν υπάρχει δικαιολογία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πένα ειναι το τηλέφωνο. Όλα αυτά που ζητάς τα κάνει πολυ αξιόλογα με το iOS 9

 

Για το 10 που θα το πάρει επίσημα δεν γνωρίζουμε πως θα πηγαίνει. Οι beta testers έχουν μια μικρή άποψη ας απαντήσουν

 

Οντως ειναι πενα,εχω γνωστο που εχει το τηλ και ειναι πενα σε ολα.Αξιζει τα 200€ και εγω που ημουν να παρω το rn3 της Xiaomi,τελικα με βλεπω να παω προς το 5s.

 

Sent from mTalk

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι πενα,εχω γνωστο που εχει το τηλ και ειναι πενα σε ολα.Αξιζει τα 200€ και εγω που ημουν να παρω το rn3 της Xiaomi,τελικα με βλεπω να παω προς το 5s.

 

Sent from mTalk

 

Πιστεύω όταν είναι να το πάρω να πετύχω την προσφορά ως διαθέσιμη, διαφορετικά με βλέπω για Nexus 5X.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ενεργοποιημένο το Find my iPhone (Activation lock) στο κινητό, θα πρέπει να απενεργοποιηθεί πρώτα, αλλιώς θα του είναι άχρηστο. Μπορείς να το ελέγξεις εδώ.

Εφόσον ο ιδιοκτήτης δε θυμάται τον κωδικό του Apple ID του, μπορεί να τον επαναφέρει. Δεν υπάρχει δικαιολογία.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω όταν είναι να το πάρω να πετύχω την προσφορά ως διαθέσιμη, διαφορετικά με βλέπω για Nexus 5X.

 

Παραγγελια δεν εκανες? Διαθεσιμο δεν νομιζω να βγει τοσο ευκολα,το εψαξα και εγω.

 

Sent from mTalk

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια δεν εκανες? Διαθεσιμο δεν νομιζω να βγει τοσο ευκολα,το εψαξα και εγω.

 

Sent from mTalk

 

Αν μπεις στη σελίδα του Γερμανου/Cosmote κατά τις 6-8 το πρωί ίσως να το πετύχεις, εμένα μου λείπουν κάτι λεφτά ακόμα και δε το έχω παραγγείλει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει το 6 ενός φίλου και ξέρω ότι λειτουργεί καλά, πάντως έχεις δίκιο, δε πρέπει να το συγκρίνω με κινητά του 15 όταν το 5S είναι του 13. Απλά αυτά που κάνω είναι, να βγάζω φώτο και βίντεο φουλ (αυτός είναι και ο βασικός λόγος που πήρα το Lumia 930), Social networks, YouTube, μουσική από spotify και κάνα game τύπου candy crash, temple run αντε και κάνα βαρύ όπως το Asphalt.

 

Αν ειναι το θέμα σου η κάμερα σίγουρα πρέπει να πας σε νεότερη συσκευή. Πχ lg G4 και οτι άλλο.

Στα αλλά όλα που αναφέρεις ειναι πολυ καλο το τηλέφωνο.

Η κάμερα με ευχαριστεί αλλά υπάρχουν και καλύτερες σε αλλά τηλέφωνα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,πήρα και εγώ τη συσκευη και εχω ενθουσιαστει.Μπορειτε να βοηθησετε πως θα περασω τα τραγουδια μου στο κινητο;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,πήρα και εγώ τη συσκευη και εχω ενθουσιαστει.Μπορειτε να βοηθησετε πως θα περασω τα τραγουδια μου στο κινητο;

 

Θα τα περάσεις στο iTunes πρώτα και μετά θα κάνεις συγχρονισμό με το κινητό

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου. Αυτά είναι τα βήματα που πρέπει να κάνεις:

Αρχεία τραγουδιών ---(1)---> iTunes ---(2)---> iPhone

  1. Εισήγαγε τα τραγούδια σου στη μουσική βιβλιοθήκη
  2. Συγχρόνισε τη τοπική σου βιβλιοθήκη με το κινητό

 

Άλλες χρήσιμες οδηγίες:

Sync media between your iPhone, iPad, or iPod touch and iTunes on your Mac or PC

iCloud for Windows

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...