Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Προσθετα+Πληροφοριες δειχνει Εκδοση Λογισμικου: Lumia Black με κοκκινα γραμματα. Παταω πανω και με παει στη σελιδα της Nokia. Ποια εκδοση εχω? Τωρα το πηρα το κινητο. Στην Ενημερωση Τηλεφωνου δεν μου βγαζει άλλα updates, και ποτέ δεν εκανα update στην Black!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάνε εγκατάσταση το sysapp pusher (http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/sysapp-pusher/19d44d9e-f18e-4df1-9bce-36335242ed2e) κι εμένα Ιταλικό είναι και όλα ΟΚ!! :)

 

με αυτην την εφαρμογη ερχονται αυτοματα οι ενημερωσεις η πρεπει να τις κανω χειροκινητα?

Link to comment
Share on other sites

με αυτην την εφαρμογη ερχονται αυτοματα οι ενημερωσεις η πρεπει να τις κανω χειροκινητα?

 

εγκατέστησε τη και θα καταλάβεις αμέσως!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησε τη και θα καταλάβεις αμέσως!!!! :)

 

 

εεεε την εγκατεστησα.... πρεπει να παταω εγω πανω στο καθενα;η υπαρχει καποια επιλογη να ψαχνει μονο του;

Link to comment
Share on other sites

εεεε την εγκατεστησα.... πρεπει να παταω εγω πανω στο καθενα;η υπαρχει καποια επιλογη να ψαχνει μονο του;

 

Πατάς το check και τα ψάχνει μόνο του.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου στειλει ενα link για το που μπορω να βρω την Γερμανικη cv rom για να την περασω με το nokia care suite....
Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου στειλει ενα link για το που μπορω να βρω την Γερμανικη cv rom για να την περασω με το nokia care suite....

 

Ανάλογα με το χρώμα που έχεις, βαζεις στο NCS το αντίστοιχο product code και κατεβάζεις το γερμανικο CV firmware:

 

059S250 RM-821 VAR EURO2 DE CV GREY

059S247 RM-821 VAR EURO2 DE CV CYAN

059Q9M1 RM-821 VAR EURO2 DE CV YELLOW

059Q9L9 RM-821 VAR EURO2 DE CV WHITE

059Q9L7 RM-821 VAR EURO2 DE CV BLACK

059Q9M0 RM-821 VAR EURO2 DE CV RED

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι είναι η καλύτερη η γερμανική ;;τι έχει παραπάνω απο της αλλες ;; πχ πολωνική που έχω εγώ ;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...... Αν διαβάσετε παλιά πόστ και εδώ και στα του εξωτερικού φόρα, θα διαπιστώσετε πως η συσκευή είχε και τελικά εξακολουθεί να έχει πρόβλημα με τους after market φορτιστές αυτοκινήτου και συγκεκριμένα:

Διαδρομή πάτρα - Αθήνα με καρφωμένη τη συσκευή στο φορτιστή από την πρώτη στιγμή (100% μπαταρία) και με λειτουργία σε here drive και μουσική μέσω του Bluetooth του αυτοκινήτου, είχα αποτέλεσμα μετα από 3,5 ώρες η συσκευή να κλείσει από έλλειψη ρεύματος.

Αυτό γίνετε γιατι τα τζιμάνια της ΝΟΚΙΑ έχουν τσιπάρει το τηλέφωνο για λόγους προστασίας και σε φορτιστές που ΔΕΝ είναι γνήσιοι δεν τους επιτρέπουν να δώσουν κανονική τάση φόρτισης.

Έτσι, ενώ σπίτι με τον φορτιστή τον δικό του είχα ρυθμό φόρτισης περίπου στο +30-35% την ώρα (ένδειξη από insider pro) με τον after market φορτιστή αυτοκινήτου ο οποίος μάλιστα δοκιμάστηκε είτε σε τροφοδοσία 1Α είτε ακόμα και σε τροφοδοσία 2Α έδινε ρεύμα με ρυθμό φόρτισης περίπου 6% όταν οι λειτουργίες που προανέφερα είχαν ρυθμό αποφόρτισης περίπου 23-25%

Τελικό συμπέρασμα, όποιοι κάνουν ταξίδια αγοράστε γνήσιο φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

...Αυτο γίνετε γιατι τα τζιμάνια της ΝΟΚΙΑ έχουν τσιπάρει το τηλέφωνο για λόγους προστασίας και σε φορτιστές που ΔΕΝ είναι γνήσιοι δεν τους επιτρέπουν να δώσουν κανονική τάση φόρτισης.

Έτσι, ενώ σπίτι με τον φορτιστή τον δικό του είχα ρυθμό φόρτισης περίπου στο +30-35% την ώρα (ένδειξη από insider pro) με τον after market φορτιστή αυτοκινήτου ο οποίος μάλιστα δοκιμάστηκε είτε σε τροφοδοσία 1Α είτε ακόμα και σε τροφοδοσία 2Α έδινε ρεύμα με ρυθμό φόρτισης περίπου 6% όταν οι λειτουργίες που προανέφερα είχαν ρυθμό αποφόρτισης περίπου 23-25%

Τελικό συμπέρασμα, όποιοι κάνουν ταξίδια αγοράστε γνήσιο φορτιστή

 

μάλλον η προστασία ισχύει μόνο στους ταξιδιού γιατι εγώ απο την πρώτη μέρα στο σπίτι το φορτίζω με ένα universal φορτιστή 5v 500mah ο οποίος μάλιστα ανήκε σε ένα ανεμιστηράκι μικρό επιτραπέζιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα.Πήγα να κάνω edit μια φωτογραφία με Nokia Camera και εκεί που πατάω save μου λέει ''κάτι πήγε στραβά'' και χάθηκε η φωτογραφία.Υπάρχει τρόπος να την ανακτήσω?
Link to comment
Share on other sites

Για μεταφορα αρχειων, μουσικης προς/απο PC τι επιλογες εχουμε?

Το bluetooth δεν λειτουργει για να μεταφερω απο το κινητο στο pc φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα.Πήγα να κάνω edit μια φωτογραφία με Nokia Camera και εκεί που πατάω save μου λέει ''κάτι πήγε στραβά'' και χάθηκε η φωτογραφία.Υπάρχει τρόπος να την ανακτήσω?

δεν ειχε συγχρονισει με ΟΝΕ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...... Αν διαβάσετε παλιά πόστ και εδώ και στα του εξωτερικού φόρα, θα διαπιστώσετε πως η συσκευή είχε και τελικά εξακολουθεί να έχει πρόβλημα με τους after market φορτιστές αυτοκινήτου και συγκεκριμένα:

Διαδρομή πάτρα - Αθήνα με καρφωμένη τη συσκευή στο φορτιστή από την πρώτη στιγμή (100% μπαταρία) και με λειτουργία σε here drive και μουσική μέσω του Bluetooth του αυτοκινήτου, είχα αποτέλεσμα μετα από 3,5 ώρες η συσκευή να κλείσει από έλλειψη ρεύματος.

Αυτό γίνετε γιατι τα τζιμάνια της ΝΟΚΙΑ έχουν τσιπάρει το τηλέφωνο για λόγους προστασίας και σε φορτιστές που ΔΕΝ είναι γνήσιοι δεν τους επιτρέπουν να δώσουν κανονική τάση φόρτισης.

Έτσι, ενώ σπίτι με τον φορτιστή τον δικό του είχα ρυθμό φόρτισης περίπου στο +30-35% την ώρα (ένδειξη από insider pro) με τον after market φορτιστή αυτοκινήτου ο οποίος μάλιστα δοκιμάστηκε είτε σε τροφοδοσία 1Α είτε ακόμα και σε τροφοδοσία 2Α έδινε ρεύμα με ρυθμό φόρτισης περίπου 6% όταν οι λειτουργίες που προανέφερα είχαν ρυθμό αποφόρτισης περίπου 23-25%

Τελικό συμπέρασμα, όποιοι κάνουν ταξίδια αγοράστε γνήσιο φορτιστή

 

μάλλον η προστασία ισχύει μόνο στους ταξιδιού γιατι εγώ απο την πρώτη μέρα στο σπίτι το φορτίζω με ένα universal φορτιστή 5v 500mah ο οποίος μάλιστα ανήκε σε ένα ανεμιστηράκι μικρό επιτραπέζιο

 

κι εγώ το έχω φορτίσει και με άλλους φορτιστές και όλα καλά!!!

 

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα.Πήγα να κάνω edit μια φωτογραφία με Nokia Camera και εκεί που πατάω save μου λέει ''κάτι πήγε στραβά'' και χάθηκε η φωτογραφία.Υπάρχει τρόπος να την ανακτήσω?

 

αν το συνδέσεις στο pc στο φάκελο φωτογραφίες βλέπεις τίποτα;;;;

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το έχω φορτίσει και με άλλους φορτιστές και όλα καλά!!!

 

 

 

αν το συνδέσεις στο pc στο φάκελο φωτογραφίες βλέπεις τίποτα;;;;

 

Θα το δοκιμασω αυριο και θα σου πω!

 

 

δεν ειχε συγχρονισει με ΟΝΕ?

 

Δυστυχως οχι....Δεν το ειχα κατεβασει καν..

Link to comment
Share on other sites

Μα.δεν χρειάζεται να το έχεις κατεβασει .Ούτε εγώ το έχω βάλει και χωρίς να το πάρω είδηση τα βρήκα όλα εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φορτίσει αρκετές φορές το κινητό με άλλο φορτιστή (1Α και αυτός) και πήγαν όλα καλά. Με το καλώδιο της Νοκια βέβαια..

Για τους φορτιστές αυτοκινήτου έχω διαβάσει γενικά ότι υπάρχει θέμα. Δεν ξέρω βέβαια και πόσο αξιόπιστοι είναι, απ την άποψη ότι μπορεί να γράφει 1Α δηλ. 1000mA αλλά να είναι 350mA κλπ..κάτι που έχει διαπιστωθεί σε αρκετούς κινέζικους..!

Πάντως, επειδή έχουμε να κάνουμε με ρεύμα, καλό είναι να προσέχουμε τη φορτιστή χρησιμοποιούμε.

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

500Mah?

Πόσες μέρες κάνει να φορτίσει? :lol:

Το βαζω περιπου 11-12 η ωρα το βραδυ και το πρωι 6:30 που ξυπναω είναι πάντα φορτισμενο 100%.

Εγώ έχω φορτίσει αρκετές φορές το κινητό με άλλο φορτιστή (1Α και αυτός) και πήγαν όλα καλά. Με το καλώδιο της Νοκια βέβαια..

Πολυ συχνα το φορτιζω με το καλωδιο του huawei της γυναικας μου που βρισκω ευκαιρο, δεν θυμαμαι να ετυχε ποτε να μην φορτισει με αυτο το καλωδιο. Αυτο βεβαια δεν σημαινει απαραιτητα οτι η κινηταρα μας ειναι συμβατη και με ολα τα καλωδιο micro usb.

χαχαχαχαχα :lol:

Γιατι ρε παιδια που ειναι το περιεργο με τα 500mah ? Οπως και το ψητο στην γάστρα, έτσι και η φορτιση των κινητων: οσο πιο αργα τοσο πιο καλα!!! Αυτο να ξερετε ισχυει και με τις μπαταριες των αυτοκινητων. Αμα ξεμεινεις και την φορτισεις με λιγα amper φορτιζει πιο καλα.

 

Και ερωτω:

ρε παιδες τι συμβαινει και δεν μπορω να γραψω απάντηση στο adslgr.com ? Μολις εμφανιζει το πληκτρολογιο το εξαφανιζει αμεσως ! Το κανει και σε εσας ? Δεν θυμαμαι καν ποτε το ξεκινησε το φαινομενο (ωστε να κατηγορησω την black εκ του ασφαλους...!)

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Έχει τονιστεί πολλές φορές, για ότι έχει να κάνει με αξεσουάρ υπάρχει ειδική ενότητα και απευθυνόμαστε εκεί [Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Οταν μου στελνουν email με συννημενη φωτο, μπορω και τις αποθηκευω στο τηλ γιατι μου βγαζει επιλογη.

Γιατι δεν γινεται το ιδιο με τα βιντεο? Πρεπει να μπαινω καθε φορα στο email για να ξαναβλεπω κάποιο βιντεακι που μου στειλανε? Υπαρχει τροπος να αποθηκευεται?

Edited by jacobs76
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...